Wolna Polska

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Niektórzy uważają, że od blisko trzydziestu lat mamy wolną Polskę. Nie mają racji. Polska nie jest wolna. Jest okupowana przez wyjątkowo destrukcyjne państwo. Polacy są zniewalani i traktowani jak ]]>bydło]]>.

       Żyjemy w państwie socjaldemokratycznym, które wolność niszczy. Więc to nie jest wolny kraj. Jesteśmy pod okupacją państwa, które się wtrynia w najdrobniejsze aspekty naszego życia, które odbiera nam większość owoców naszej pracy, które ustanawia miliony bzdurnych przepisów. To jest zamordyzm, a nie wolność.

       I nie jest to winą akurat rządzącej partii - tak było za wszystkich poprzednich rządów. Władza wykonawcza, każda, tylko wykonuje zamordystyczny ustrój. Złe jest prawo i konstytucja. Ale to też nie jest jakaś polska specyfika. Problem ze zniewalającym ustrojem mają prawie wszyscy ludzi na Ziemi. Tylko jedni mniejszy, inni większy.

       Na świecie w ogóle nie ma wolnego kraju. Wszystkie tereny zamieszkałe przez ludzi są okupowane przez mniej lub bardziej opresyjne państwa czy klany, które bezpodstawnie ograniczają wolność.

       Ideałów nie ma. Nie istnieje dobry człowiek. Wszyscy jesteśmy grzesznikami. I tak samo jest z państwami: wszystkie ograniczają wolność ponad dopuszczalną moralnie miarę. Wszystkie kraje świata są okupowane przez opresyjne państwa. Jedne mniej opresyjne, inne bardziej. W Europie najmniej opresyjna jest na przykład Szwajcaria. A III RP jest jednym z bardziej zamordystycznych państw.

       Więc jeśli jesteśmy wolnym krajem, to relatywnie. W porównaniu z Koreą Północną mamy dużo wolności, ale w porównaniu z Liechtensteinem mamy jej mało. Wolność nie jest zero-jedynkowa - jest stopniowalna. Powstają nawet metodologie, które mierzą to liczbowo, na przykład taki: ]]>ranking wolności ekonomicznej]]>

       Niemniej do ideałów powinniśmy dążyć, nawet jeśli ideały nie realizują się w praktyce. Nawet jeśli mamy tylko 68% wolności ekonomicznej, to powinniśmy dążyć do wolności w 100% - może wtedy osiągniemy choć te 90% jakie ma Hong Kong. Jedyną partią w Polsce, która do tego wolnościowego ideału dąży jest partia Wolność.

       Wszystkie inne partie - dziś to wszystkie partie parlamentarne, czyli rządzący PiS oraz opozycyjne PO, PSL i Nowoczesna, oraz partie pozaparlamentarne takie jak Razem czy SLD - mają program socjaldemokratyczny, różniący się w drobnych, mało znaczących szczegółach. Polska nie będzie wolna dopóki ten program jest realizowany. Zmienianie szczegółów nic istotnego nie zmienia. Socjalizm w każdej postaci jest niszczycielski.

       Każda partia czy koalicja rządząca w Polsce robi w połowie dobrze i w połowie źle. PiS też tak właśnie robi. Dobre jest to, że odsuwa od władzy złych, skorumpowanych, skompromitowanych funkcjonariuszy państwa. Złe jest to, że w ich miejsce powołuje funkcjonariuszy, którzy będą tak samo źli, skorumpowani i się tak samo skompromitują. Takie błędne koło przetacza się przez nasz biedny kraj już któryś raz.

       Ta polityczna karuzela jest zła. Trzeba to błędne koło przeciąć. Jedyną metodą jaką widzę jest wprowadzenie do parlamentu przedstawicieli partii Wolność. Polska może być wolna.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (8 głosów)

Komentarze

i w naszym kraju będzie znakomicie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1572667

Znowu muszę ponowić tradycyjne zarzuty.

Pan produkuje teksty w oparciu o zbiór etykietek, zaczerpniętych z mediów i życia potocznego. Kwestie społeczne domagją się opisu wychodzącego z jakichś założeń teoretycznych, poddanych w tekście sprawdzaniu dowodowemu. Jako żę mówimy o społeczności ludzkiej  teoria taka musi meć solidne podstawy antroplogiczne, a u pana mamy opis człowieka w stylu: niewysoki blondyn z tendencją do łysienia i otyłości, niemodnie i niestarannie  ubrany. 

Ptolomeusz sporządził teorię ruchu ciał niebieskich, która funkcjonowała jakoś w oparciu o parę dziwnych z sufitu wziętych dodatkowych założeń. Potem Kopernik sporządził nową teorię prawidłową, ale z kolei paru rzeczy nie uwzględnił, więc musiał wymyślić jakieś sztuczne podpórki do teorii. W ten sposób można mówić o wszystkim i jakoś będzie się zgadzało, choć sensu w tym brak.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1572702