uwaga na znachorów czyli ziębolenie umysłów

Obrazek użytkownika gorylisko
Kraj

Ostatnio, na naszych blogach, Pani Izabela Brodacka Falzmann umieściła tekst a w nim krótki opis przypadku ciężkiej choroby jakiej nabawiła się pewna uczona pani doktor nauk (chemia) skutkiem wiary w uczciwość zagranicznych znachorów... można poczytać /]]>TUTAJ]]>/. Fascynacje Azją skądś znam, kiedyś jak zaczynałem, jeszcze w szkole średniej trenować Tae Kwon Do, czy kung-fu, naiwnie myślałem, że każdy azjata to miszcz ;-) kung-fu... i w ogóle the best, konfucjańska uczciwość, prawość miszczów w/w kung-fu czy prawość miszczów karate, kendo, samurajów etc. Oczywiście naiwność została zweryfikowana... samurajowie okazali się także zwykłymi krętaczami, (politycznymi także) i oszustami jak nasi rycerze... co więcej było duuużo gorzej, gdyż rycerstwo europejskie zbudowane było na unwersalizmie chrześciajńskim zaś słynne bushido, fundowane jest na zwykłym chciejstwie i posłuszeństwie wobec kogoś stojącego wyżej w chierarchii a nie wobec "Absolutu". W efekcie dało to podstawę do zwykłych bandyckich zachowań wobec europejskich jeńców czy więxniów podczas Druugiej Wojny Światowej.
W dziejszej dobie, internet, wspaniały wynalazek, daje ogromne możliwości, zbierania i systematyzowania informacji ale także, niestety, jest narzędziem różnej maści hochsztaplerów, znachorów etc. krótko mówiąc zwykłych kanciarzy
W necie pojawiła się cała masa, różnej maści znachorów i znawców medycyny tzw. "naturalnej" po różnych nawiedzonych od płaskiej ziemi, turbosłowian...etc. Swego czasu, red. Michalkiewicz zapytany o turbosłowian, powiedział wyraznie, że dla niego są to "ubeckie rzygowiny" i miał rację... po ukazaniu się tego wyznania w internecie, niedouczona psiarnia mitomanów zaczęła ujadać niemożliwie, rzeczony Red. Michalkiewicz nic sobie z tego nie robił... sprawa przyschła i co więcej, popularność tych cwaniaczków spadła... robią co mogą... myslę, że jak to ujął Ernest Bryll "Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów" albo Jerzy Stanisław Lec, nie pomnę... Generalnie chodziło i nadal chodzi o uwalenie wpływów Kościoła Katolickiego.
Jeśli autor filmów na youtube plecie oczywiste androny, prędzej czy pozniej to wyjdzie... i jest koniec. Ale jeśli autor filmów, ładnie gada ma miłą aparycję i jest tak naprawdę nie wiadomo skąd... do tego próbuje rozmawiać z ważnym człowiekiem jakim jest Jarosław Kaczyński, sprawa zaczyna wyglądać poważniej... od ponad roku obserwuję pewnego siwego pana z atrybutami opisanymi powyżej.
To nic, że pitoli o tzw. "chemitrialas" i sprzedaje w swoim sklepie po cenach hmmmm...zyskownych suplementy które można kupić taniej, tylko trzeba trochę poszukać... sprzedawał kiedyś "strukturyzatory wody" gadał coś o mówieniu do wody ?? ;-) Chyba domyśliłem, dlaczego szukał kontaktu z Kaczyńskim, skoro mówienie do wody się rypło, postanowił przemówić do kota prezesa... ;-) Ok. żarty na bok, bo ten człowiek stworzył niemały przemysł i zaczyna robić politycznie... właśnie widzę, że Marcin Rola z portalu wrealu24.tv zaczął z nim być w dobrej komitywie... nie przeszkadza mu ewidentne oszustwo w sprawie strukturyzatorów wody... dyskutuje z nim o pomysłach na Polskę, bezpartyjną...a propos bezpartyjności, kukiz15 własnie pokazał jak ta bezpartyjność a raczej "bezpartyjność" wygląda w praktyce, trzeba być wyczulonym na różne "antysystemowe" pomysły... bo to mi pachnie rozgrywkami za którymi stoi kasa...tak zwyczajnie i po prostu. A skoro kasa, to dawne służby..."których niema"... rzecz jasna...
O co biega ? Chodzi o kasę i o władzę... stworzenie przemysłu tzw. leczniczej marihuany... czy leczniczych konopii... Czyli czegoś innego znanego dotychczas pod postacią monopolu tytoniowego, to są ogromne pieniądze, tedy nic dziwnego, że dawne służby chcą połozyć na tym swoje łapska bo to daje perspektywy, władzy i pieniędzy. Mówimy o środkach odurzających, zarówno marycha jak i konopie, one niczego nie leczą natomiast wprowadzają używajacego w stan rauszu, euforii...zależy od dawki "lekarstwa"... komuś baaardzoooo zależy aby mozna było zarabiać pieniądze na uzależnionych klientach... przemysł tytoniowy zdycha... a kasa musi się zgadzać...
Pisząc niniejszy tekst musiałem wykonać kwerendę w internecie na temat Jerzego Zięby, m.in. zajrzałem do jego sklepu, oprócz rzeczonych strukturyzatowrów, widziałem suplementy różne... i olejek z konopii indyjskich... nie trzeba chyba dodawać, ze ceny są kosmiczne... jak ktoś potrzebuje tego ogłupiacza, to najlepiej zgłosić się do najbliższego dealera zioła czy dragów jako takich. W ogóle zielarstwo to niezły przemysł tyle, że nie nalezy zastępować go zwykłą, europejską medycyną...chcociażby jak dotąd ziołami nie wyleczono zapalenia wyrostka robaczkowego, tutaj skuteczna jest tylko i wyłącznie interwencja chirurga takiego ze skalpelem, anestetykami, respiratorem etc. i żadne zaklęcia, zamawiania tutaj nie pomogą...
Wracając do naszych baranów jak mawiają angole, nieniejszy tekst zacząłem pisać jeszcze w czerwcu, teraz mamy wrzesień, do tego czasu w necie pojawiło się sporo nowych (dla kogo nowych dla tego nowych) informacji w temacie rzeczonego zięby... okazuje się, że facet operuje tym co wcześniej napisał i był stworzył nie potrafiąc nawet rozwinąc swoich myśli, pojawiała się spora ilość ludzi rozczarowanych i nim i jego metodami, nawet neewsweek opisał go w u siebie o czym można poczytać /]]>TUTAJ]]>/ z kolei odpowiedz pana zięby zaczyna odbiegać od dobrotliwej postaci...pewninkiem, stracił jakiś milionik albo dwa o jego ripoście można poczytać /]]>TUTAJ]]>/ no cóż jak ktoś traci miliony ma prawo się wściekać ale żeby aż tak się odsłonić... co ciekawe wsparcia udzielił marcin Rola co moim zdaniem pogrąża gościa i tyle...a miałem doń wiele sympatii... czyżby zieba dobrze płacił ? Coś za coś na tym świecie niema nic za darmo... zaś sama niezależność kosztuje głodem, chłodem, szyderą... ale stara drudyczna zasada mówi "prawda przeciw światu" czy druidyczna czy Jezusa...bo to Jezus głosił Prawdę i nie dbał o opinię świata... zresztą podał ON najcudowniejszy środek etrapeutyczny dla umysłu i ciała... "niech mowa wasz oznacza tak, tak a nie, nie a wszystko co ponadto, to od złego jest..." proste jak konstrukcja cepa.
Marcin Rola pozwolił się wypowiedzieć na swoim portalu, rzeczonemu ziębie w swojej obronie, można to zobaczyć /]]>TUTAJ]]>/ oraz sam wypowiedział się na youtube /]]>TUTAJ]]>/. Zachęcam do ogladania aby wyrobić sobie zdanie... Fimów jerzego Zięby na youtube jest mnóstwo, są też filmy gdzie wyraznie szuka porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim (ciekawe dlaczego z nim akurat ? ) pod tymi filmami komentarze są wyłaczone... ciekawe dlaczego ? Skądinąd wiadomo, prawdziwa cnota krytyk się nie boi... własnie te filmy przykułu moja uwagę i zasiały sporo wątpliwości... dlaczego ? Swego czasu gw*** był spory hałas bo siły tajemne sprowadziły do Polski dwóch pedałów którzy koniecznie chcieli się spotkać ze śp. prezydentam Lechem Kaczyńskim (ciekawe dlaczego) kim oni byli ? parą pedałów którym zrobiono klakę w mediach głównego ścieku i którzy na dodatek głośno gadali, że są katolikami... hałas był zaś śp. prezydent Lech Kaczuński po prostu ich olał...i słusznie. Te usiłowania zięby pachniały czy raczej waniały podobnie i nadal waniajet onucami służb specjalnych... skąd te dmuchy ? ano z losu portalu Nowy Ekran i biznesmena Opary... tam zdobywałem swoje blogerskie ostrogi i zauważyłem nagle, że gudzowaty na nim sie produkuje, że nagle zjawił sie stan tymiński...człowiek znikąd... a tu nagle zjawił się gość z Australii, gdzie skończył jakieś kursy i zabiera głos w sprawach ludzkiego zdrowia i życia... Rzeczony Zięba odgraża się procesami sądowymi...ciekawe kiedy i jak. Zaś do pana Marcina Roli opamietaj się człowieku... niedawno był hucpa z tzw. pastorem Chojckim i Marianem... chcesz pan powtórki tylko nalepszą skalę...
 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (15 głosów)

Komentarze

- pełna zgoda. Co do Roli - nie wiem, może (na razie) myli się bo został "zwiedziony"?

Jest jeszcze jeden "specjalista", chyba nawet profesjonalny (lecz szczęśliwie - emerytowany) chirurg, czyli dr Jerzy Jaśkowski. On także wypowiada się na wszelkie tematy medyczne, "sadząc" od czasu do czasu takie androny, jakie nawet debilom nie przystoją (jak choćby totalna krytyka chirurgii, czy pochwała nałogu tytoniowego).

A Zięba - ma nadal grono admiratorów i wyznawców... Ludziom łatwiej jest uwierzyć we wszystko, co w Słowie Bożym nie jest zapisane, aniżeli w najprostsze zasady, które od Boga pochodzą.

Pozdrawiam,

Vote up!
7
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572189

Zazwyczaj jednak wielu lekarzy także myli się w wielu rzeczach, wystarczy to sprawdzić idąc nawet z wydawałoby się zwyczajnymi objawami do lekarza pierwszego kontaktu, czy rodzinnego - po to, aby on nie zbadał cię, najchętniej przepisał antybiotyk bez względu czy masz chorobę bakteryjną, czy wirusową, nie rozpoznał objawów itd. Ale rozumiem, że oni z racji posiadanego wykształcenia medycznego mogą się mylić, no tak jak sędziowie maja prawo do błędów, a ten człowiek nie?

A co ze szczepieniami, po których całkiem duży procent dzieci zapada na poważne choroby? Kto ma rację, lekarz - ten co zmusza rodziców do szczepienia ich pociech, po czym za wszelkie komplikacje (NOP) nie ponosi żadnych konsekwencji, czy też ten kto daje prawo decyzji rodzicom?

Opisana przez Was sytuacja wcale nie jest jednoznaczna w bardzo wielu aspektach i szkoda, że przypuściliście masowy atak na tego człowieka!

A co z witaminą C, ze skutecznością stosowania zastrzyków z tej witaminy nawet w walce z sepsą, z wieloma infekcjami?

Nie jestem admiratorką pana Zięby, nie mam też wykształcenia medycznego, ale potępianie tak po prostu jego metod, bez rozważenia ich, a co gorsza bez wiedzy, czy sa skuteczne (np. witamina C jest z pewnością i sama ją stosuję, podobnie jak wiele innych osób) jest zdecydowanie nie w porządku!

Jeśli chodzi o Marcina Rolę, to ww. uwagi są moim zdaniem zupełnie nieuzasadnione i trzeba dużo złej woli, aby przypisywać mu złe intencje! Moim zdaniem jest to jeden z lepszych dziennikarzy prawicowych, przynajmniej ma odwagę i nie jest skrajnie akcyjny i zakłamany tak jak większość, ale rzeczywiście mamy ich mało, jednak on póki co zalicza się do kategorii dobrych i trzyma poziom!

Cóż nie musi się wszystkim podobać, ale przynajmniej nie uprawia żałosnego, medialnego lizod***twa i porusza też tematy trudne, mówi o błędach władzy, o których tzw. duże media i ich dziennikarze "zjednoczonej prawicy" milczą jak zaklęci, informując nas jedynie o "d***e, Marynie" - niestety!

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1572205

...to przede wszystkim człowiek myślący, czego nie można powiedzieć  o konowałach, którzy kierują się  europejskimi procedurami.

Im to dedykuję poniższy tekst

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/nie-umieraj-zadzwon-pozniej-reportaz-dariusza-farona-o-smierci-14-letniego-pilkarza/ngfmxp3

Vote up!
7
Vote down!
-6

Verita

#1572258

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nudzisz się? wsiowy pisowski amant czołga cię w te i spowrotem?

Odwiedż siostrę i szwagra, won chamie!

Niech raz a dobrze wjedzie ci w dupę to może zamkniesz mordę, albo jedż z Jerzym do Dąbek, ten wjedzie ci w ten drugi otwor, w zamian dostaną lody.

ss.....

Vote up!
3
Vote down!
-5

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1572267

zydokomuszy sposob atakuje Ziembe uzywajac chwytow ponizej pasa ,na ktore tylko kemingi daja sie nabrac.

Klamstwa i manipulacja rodem z piaskownicy propagandowej bez jakichkolwiek merytorycznych podstaw ma na celu zdeskredytowanie Ziemby.

Ale autor jak widac bez zadnej wiedzy zwiazanej z medycyna chce lajac kogos kto przekazuje potezna wiedze medyczna tyle ze ta ukrywana przez wielki swiat korporacji farmaceutycznych i powiazanych z nia medykow ktorzy za przepisywanie ich pseudo lekow otrzymuja wielkie bonusy.

No bo wyobrazmy sobie ze nagle ludzie zaczna sie leczyc tanimi jak barszcz srodkami ogolnie dostepnymi na rynku bez recepty?Otoz miliardy zostana w kieszeniach pacjentow i o zgrozo pacjenci zaczna zdrowiec.

Autor klamie nazywajac Ziembe znachorem, gdyz Ziemba nie ma swojego gabinetu czy tez nie przyjmuje ludzi tylko przekazuje ukryta wiedze ,badania i statystyki prowadzone przez doktorow na calym swiecie oraz swiadectwa ich pacjentow.

Ziemba "odkrywa " to co juz dawno bylo odkryte i stosowane przez medycyne ludowa, ale tak wytepiona przez zydokomune bo ci ludowi lekarze zwani znachorami byli przez wieki jedynymi co potrafili leczyc.

Gorylisko nie majac wiedzy wysmiewa sie z Ziemby ze ten sprzedaje olejek z konopi i zaleca kupic tansze ziolo u dealera.

Gorylu ten olejek z konopi  nie oglupia tylko leczy tych ktorych medycyna odrzucila,to nie marycha doucz sie i nie wciskaja kitu.

Dla Goryla ktos kto sprzedaje swierzy sok z marchewki to tez pewnie znachor no bo po tym soku lepiej sie widzi i sa tam aktywne tanie witaminy ktore mozna lyknac bez wizyty u lekarza.

Malo tego Goryl w typowo PRLowski sposob poucza Role kogo ma przyjmowac w swoim programie

Gorylu, a czy nie slyszlales ze mamy w Polsce wolnosc slowa.

Jednym slowem , albo Gorylisko tu atakuje Ziembe na polecenie za kase ,albo z ograniczenia i bagazu PRLowskiego, ktorym ten propagandowy wpis jest przesiakniety.

 

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1572190

Niestety Wilku - trafiasz jak kulą w płot.

Zięba to klasyczny przykład znachora-oszołoma. Im dalej od tego typa - tym zdrowiej.

Ażeby było jasne - Zięba miesza prawdę z kłamstwem. Oczywistości - z fałszem. Takie mieszanki zawsze są trujące. Takich ludzi należy unikać.  Warto jeszcze poczekać - jak skończy się "romans" Zięby z Rolą.

Tylko tyle!

Pzdr,

Vote up!
6
Vote down!
-7

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572191

gdyz pani na niewiedzy konowlaskiej i procedurach idacych z WHO na krzywdzie ludzkiej dobrze prosperowala.

Ziemba jest tylko listonoszem przekazujacym nam wiedze innych, a nie znachorem zreszta te slowo u wiekszosci postPRLowscow jest slowem zakodowanym negatywnie przez zydokomusza propagande.

Ja tez jestem znachorem jak moja matka ,babka i prababka bo sam sie lecze i lecze swoich bliskich, za pomoca stawiania baniek ,ziol,nalewek owocowych,produktow pszczelich,witamin ,mikroelementow i odpowiedniej zywnosci.

Moje dzieci juz dorosle nie wiedza co to jest antybiotyk i tzw.lekarz i zostaly na dodatek o zgrozo wychowane bezstresowo i o dziwo pokonczyly studia i maja dobrze platne pozycje.

Jesli Pani chce dyskusji na temat zekomych klamstw Ziemby to prosze o merytoryke i konkrety ,a nie konowalska nagonke na kogos,kto poza "jedynie slusznym sytem zdrowotnym" pokazuje alternatywne dawno sprawdzone metody leczenia ludzi.

Jeszcze raz konkrety, a nie opluwanie.Bo kasta lekarzy niczym sie nie rozni od kasty sedziowskiej ich zadaniem nie jest uleczenie czy wygranie sparwy tylko zaleczanie i cagniecie w nieskonczonosc spraw tak aby jak najwiecej wyciagnac od klijenta. Wikeszosc "lekow" jakie serwuje nam medycyna to nie sa lekarstwa uleczajace horobe tylko jej skutki tak wiec jesli pacjen wydrowieje to nie dzieki tymmedykamentom tylko dzieki swojemu organizmowi i tu jest pies pochowany- leczenie zachowawcze nie leczy tak jak podawana morfina aby usmiezyc bol.Dziwne ze Gorylisko nie czepilo sie wyciagu z maku lekarskiego tylko wyciagu z konopi w swoim ataku na Ziembe? Ale odpowiedz jest prosta morfina jest na lisie oficjalnej WHO jako "lek"a tania konopia nie.

Tak ze ja jako znachor osobiscie Pani proponuje oklady na glowe z lisci kapusty powraca jasnosc myslenia i pamiec.

Vote up!
11
Vote down!
-5
#1572193

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Strasznie mi się podoba to leczenie przy pomocy mikroelementów. Też bym chciał, ale mam wadę wzroku i wszystko co mikro, łącznie z mikropenisem ucieka mojej uwadze, Ooo. nalewki owocowe strasznie lubię. Te na maku są najlepsze. Chociaż te z krasnodrzewa pospolitego są jeszcze lepsze. Bańkę też sobie postawiłem. I to tak dobrze, że do dziś z nią chodzę. Fakt, posmarowałem super glue by lepiej trzymała.

Jak zalecają Hindusi, próbowałem tez pić wodę odbytnicą. Nie wyszło. Tylko bańki puszczałem. Może dlatego, że ani babka, ani prababka nie były znachorkami i mnie nie wtajniaczyły.

Próbowałem też leczyć ciepłem, jak ta słynna znachorka pakując Anielkę do pieca. Pieca dużego nie mam więc postanowiłem przetestować z kotem w mikrofalówce. Po pięciu sekundach kot się wściekł, z przeraźliwym wrzaskiem od którego do dzisiaj mam nerwicę, wyskoczył i podrapał dotkliwie mi gębę. Przez rok musiałem ją nacierać własnym, życiodajnym moczem (popijam też, bo podobno również ma te mikroelementy), by się wygoiło. Szramy pozostały więc musiałem zapuścić brodę i teraz wszyscy witają mnie - szalom. A kot do dzisiaj ze mną nie rozmawia i regularnie sika mi do butów.

Żałuję, bo nie mam dobrze płatnej pozycji, choć też zostałem wychowany bezstresowo. Tylko teraz nieco mną telepie i ... no przyznam się - ten brak klapsów w dzieciństwie i klęczenia w ostrym kącie na grochu spowodował, że lubię chodzić do pewnej pani (trochę przypomina TĄ Merkel) i ona mnie związuje i tym biczem smaga. Tu i tam... tu i tam. Nie mogę dalej. Lecę.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-9

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1572195

a propos, dzięki za mewki... z tym moczem i  hmmmm rewersyjnym (?) piciem wody też niezłe... też spotkałem gości którzy mi radzili cobym mocz pił... po prostu puszczałem to mimo uszu... 

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1572209

Twoje uwagi o moim "prosperowaniu" nie są żadnym argumentem (brak Ci jakichkolwiek danych na ten temat, a ja też Ci ich nie udzielę). Prosperuje natomiast Zięba, robiąc zresztą przekręty podatkowe i na ten temat są materiały w necie. Nie będę Ci ułatwiała - szukaj sam - kierując się linkami, które podał Gorylisko.

Poczytaj może, co na temat Zięby pisze Łukasz Sakowski.

Natomiast bezcenny jest materiał (video) na którym Zięba "kulturalnie" reaguje na krytykę swojej działalności. Link także podaje Gorylisko. (Dla ułatwienia: http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/jerzy-zieba-reakcja-na-tekst-w-newsweeku-agresja-i-manipulacja,artykuly,429273,1.html)

Oszołom - to bardzo łagodne określenie Zięby. Właściwe - to hochsztapler, naciągacz, oszust.

Choćby te fantazje ze "strukturyzacją" wody i "aparaturą" do "strukturyzacji" -  oferowaną przez Ziębę.

A Ty - mylisz to, co należy do medycyny naturalnej - bańki, zioła, właściwe odżywianie, pielęgnacja - z oszukańczymi praktykami Zięby (tabletki z buraka, trawa jęczmienna - za obłędne ceny itp., itd.) No i myli Ci się zastosowanie kapusty - okłady są świetne przy stłuczeniach, skręceniach, urazach stawów.

Natomiast Tobie mogę polecić Biedrzeniec (anyż, anyżek) - pomaga przy problemach alkoholowych. Podobnie - korzeń kudzu (Ołownika łatkowatego).

Nikomu nie życzę, aby na własnej skórze (i kieszeni) odczuł skutki "działań" Zięby.

Powtórzę tylko - im dalej od tego oszusta - tym lepiej, bezpieczniej.

Ukłony,

Vote up!
7
Vote down!
-6

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572197

akurat jestem z wykształcenia fizykiem ze specjalizacji fizyki ciała stałego, żeby było ciekawiej innego fizyka zastopowałem w obronie zięby bo zwróciłem mu uwagę na te strukturyzatory wody... to jakiś absurd...ale mjak pani napisała wyżej...on ma wyznawców a to jest trudne do wyjaśnienia... po prostu jak usunie się Boga to wciska się wszelka inna swołocz i wtedy dopiero jest problem... co do Jaśkowskiego, będę rozmawiał z kolegą z ławy szkolnej który który mia z nim do czynienia...

w/w fizyk jeszcze go poiera i cytuje na swojej stronie... bo antyszczepionkowiec jest... można mieć tytuły naukowe, osiągnięcia i...niestety być głupcem... smutne to i prawdziwe

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1572207

to w państwach, gdzie nie ma takiego obowiązku (bo szczepienia są dobrowolne), jednak nieszczepieni mają "ograniczenia" przy zatrudnieniu w służbie wojskowej, dyplomatycznej, nie wiem jak w innych zawodach (np. medycznych czy nauczycielskich). Ale o tym rodzimi antyszczepionkowcy nie wiedzą? czy - nie mówią.

A dr Jaśkowski (ma doktorat!) ale też - ma demencję. To - czyni go bardziej niebezpiecznym, bo również miesza mu się autentyczna wiedza z mitami. A nawiasem - ciekawe, czy sam pali tytoń. I - czy miał jakieś osiągnięcia w chirurgii.

Pozdrawiam,

Vote up!
7
Vote down!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572214

akurat jestem z wykształcenia fizykiem ze specjalizacji fizyki ciała stałego, żeby było ciekawiej innego fizyka zastopowałem w obronie zięby bo zwróciłem mu uwagę na te strukturyzatory wody... to jakiś absurd...ale jak pani napisała wyżej...on ma wyznawców a to jest trudne do wyjaśnienia... po prostu jak usunie się Boga to wciska się wszelka inna swołocz i wtedy dopiero jest problem... co do Jaśkowskiego, będę rozmawiał z kolegą z ławy szkolnej który który miał z nim do czynienia...

w/w fizyk jeszcze go poiera i cytuje na swojej stronie... bo antyszczepionkowiec jest... można mieć tytuły naukowe, osiągnięcia i...niestety być głupcem... smutne to i prawdziwe

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1572208

Zamiast użyć argumentów rzeczowych - po prostu - pałują! I mam swoje typy, ale - za rękę (tym razem) nie złapałam.

Nie mniej powtórzę - Zięba to naciągacz, oszust, hochsztapler. Prędzej czy później nawet zagorzali jego "wielbiciele" dojdą do takiego wniosku. A te "słynne" wlewy z Vit C... Można przedawkować - i stają się niebezpieczne. 

Wcale nie walczę o honor ogółu lekarzy. Każdy lekarz, indywidualnie, pracuje na swoją pozycję zawodową, społeczną, na poziom wiedzy i praktyczne wyniki. Zięba sprytnie "lokuje produkty". I nie bierze żadnej odpowiedzialności za to, co "oferuje". Nie podlega także żadnej kontroli, również finansowej. Jego "wyniki" to przede wszystkim własne finanse (dobre) poza jakąkolwiek kontrolą. Reszta - to głównie mity. Ale - dość o tym, skądinąd nieciekawym, typie. Ci, którzy mu niebacznie zawierzą - będą mieli okazję przekonać się - kto zacz. Oby jak najszybciej.

Zdrowia życzę, bo obawiam się, że na rozum (zwłaszcza u niektórych) już za późno,

Vote up!
7
Vote down!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572211

Daję minusy,

kiedy pieprzysz głupoty... (albo musisz tak mówić, bo z tego żyjesz)

kiedy mówisz do rzeczy,

 daję plusy

(nawiasem mówiąc nie jestem jedynym, który Cię CZASEM minusuje. Więc "cichodajek" jest wiecej)

Vote up!
8
Vote down!
-6

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1572215

.

Vote up!
7
Vote down!
-6

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1572216

Udowodnij, gdzie "pieprzę głupoty". Ale - jeśli to Ty się mylisz...

Zięba żyje - z rozczarowania ludzi do medycyny oficjalnej. I - kłamie jak najęty (jak zarabiający) na tym rozczarowaniu. Proszę - obejrzyj wideo, gdzie Zięba - miast jakiegokolwiek uzasadnienia swych głupot - atakuje chamsko tego, kto mu głupoty wskazuje. To mówi mi wszystko na temat Zięby. Dla mnie - jest spalony. I przyznam, że "zaczęło się" od tej "strukturyzacji" wody. Choć po cichu dodam, że nasze słowa, nasze postępowanie, nasze zachowanie tworzą "klimat" w którym albo życie rozkwita, albo - gaśnie. Tylko że jest to sfera duchowa.

Nie chcę już mówić o historiach, w których Zięba zarobił duże pieniądze na osobach chorych śmiertelnie, którym nie pomógł (bo nie był  stanie), i gdzie arogancko tłumaczył, że to "nie jego wina".

Wprawdzie "nie ma chorób nieuleczalnych", ale są "sytuacje nieuleczalne". A ten, kto twierdzi, że "wszystko może wyleczyć" jest właśnie kłamcą, mitomanem lub hochsztaplerem. WSZYSTKO - jest możliwe tylko u Pana Boga. Dlatego ludzie w Boga niewierzący - wierzą takim "ziębom" ("przyroda nie lubi próżni"). Stąd też  - Zięba ma tylu "wyznawców". Wiedza - zmienia się w czasie, dzięki nowym informacjom, nowym faktom, wiara - jest niereformowalna, niepodważalna. Oczywiście - można ją stracić. Czego właśnie życzę "wyznawcom i prozelitom" Zięby.

Pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
5
Vote down!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572270

Zięba mówi PRAWDĘ!

Vote up!
6
Vote down!
-2

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1572280

Zięba mówi PRAWDĘ!

tylko ta jest miła moim ościa uszom.

Dla mnie to Ty jestes spalona

Bowiem trwasz w obronie szczepionkowej zbrodni na ludzkości.

Dlaczego to robisz, kobieto?

Vote up!
6
Vote down!
-2

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1572281

Zięba kłamie, a Ty się mylisz, zwiedziony mężczyzno. Bo wierzysz w Ziębę - zamiast w Pana Boga. Proszę - zadaj sobie trochę trudu i prześledź "dokonania Zięby". Nie jesteś chyba aż tak leniwy, żeby nie przeczytać (nie oglądnąć) materiałów, które wskazał Gorylisko.  Choćby tutaj: http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/jerzy-zieba-reakcja-na-tekst-w-newsweeku-agresja-i-manipulacja,artykuly,429273,1.html (Że przytoczę co "smakowitsze  kąski": "gnoju śmierdzący", "ścierwo", gówniarz"; złośliwie spytam - czy to sposób "przemawiania do wody"?) Ty oczywiście - nie piszesz ani słowa w odpowiedzi na kłamstwo Zięby o "strukturyzacji wody" i o cenie tej "cudownej" aparatury, zawierającej filtr osmotyczny i układ magnetyczny, a której koszt - przy samodzielnym "złożeniu" wynosiłby mniej niż 1/5 ceny, żądanej przez Ziębę.

Ciekawe, czemu tak łatwo mężczyźni dają się zwodzić "ziębom", na ogół to kobiety "łapały się" na lep różnych "nowinek" głoszonych przez "charyzmatycznych guru".

Bądź łaskaw - odpowiedz choć na to, co zarzucam teraz Ziębie. A potem - możesz mu stawiać pomnik!

Pozdrawiam serdecznie - nie pastwię  się nad "leżącymi", natomiast takie "zięby" będę zwalczać bez miłosierdzia,

Vote up!
2
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572301

Mimo wszystko cieszę się, że Szanowna Pani Katarzyna zwraca uwagę na problem tzw. pałkarzy, problem, który generuje wadliwie zaprojektowany portal. Niestety, mimo tysiąckrotnych uwag, nasz gospodarz Gawrion zachowuje się jak sędziowie Sądu Najwyższego. Nic nie zmieni i już.

Ja jestem pałowany nawet bez przeczytania tekstu przez pałkarza i wbrew pozorom nie są oni tacy anonimowi, bo gdy szczęśliwie szybko uda się zauważyć takie działanie i wejdzie się w okienko <<kto jest na stronie>> to się głupka wyłapie. Mam już taką listę "przyjaciół".

Ciekawostka z USA, którą Pani zapewne zna. Tam wyraźnie rozdziela się lekarzy od chirurgów. Lekarz - doctor a chirurg - surgeon. I jedni i drudzy mają osobne izby i stowarzyszenia. Takie podejście jest dosyć pragmatyczne. Obie grupy mają odpowiednią wiedzę, lecz od lekarza wymaga się trafnych diagnoz i skutecznych terapii, a od chirurgów wysokich zdolności manualnych - precyzyjnych i pewnych rąk (takie trochę rzemiosło). Muszę koniecznie dodać, że obie grupy są jednakowo wysoko cenione. Zrozumiałe jest też, że dentyści to jeszcze inna dziedzina.

O szczepieniach nie będę się powtarzał, jako ten tysiąckrotnie szczepiony. I każdy marynarz na świecie (jak i inni podróżnicy) ma słynną "żółtą książeczkę", gdzie dokumentuje się kolejne szczepienia, a po zawinięciu do portu, służby sanitarne danego kraju skrupulatnie to sprawdzają. Brak aktualnego szczepienia może narazić na duże wydatki gdy władza zaleci kwarantannę (ok. 2 tygodnie) i szczepienie na własny koszt.

Jeżeli zdarzają się przypadki zachorowań niemowlaków (wiem, że to ułamek promila), to najczęściej winowajcą jest rząd, który gdzieś na świecie zakupił lipną szczepionkę. Te z poważnych źródeł nie niosą zagrożeń. Oczywiście, jak po każdym leku, nawet aspirynie, mogą wystąpić u oseska objawy alergiczne. To niestety jest nie do uniknięcia.

Przez antyszczepionkowych idiotów zaczyna w kraju powracać odra, a w Danii i Niemczech, po długotrwałym spadku, niebezpiecznie wzrasta zachorowalność na gruźlicę.

Wcale nie dlatego, że wychowałem się w lekarskim otoczeniu i sam w pewnym sensie jako specjalista zostałem doktorem, tylko, że leczyłem przedmioty martwe: diagnozowałem uszkodzone urządzenia, a potem naprawiałem, mam dużą estymę do klasycznej medycyny. Niestety, faktem też jest, że polityka w zakresie studiów wyższych, spowodowała, że na 10 lekarzy tylko 3 jest godnych zaufania. To powoduje, że pacjent, świadomy sytuacji, sam musi poszukiwać wiarygodnego medyka. Na szczęście są już nawet portale w internecie (np. znanylekarz.pl), które przy pomocy opinii pacjentów pozwalają znaleźć w swojej miejscowości odpowiedniego fachowca.

Szamaństwo, medycyna ludowa, czy alternatywna są OK tak długo, jak ordynujący leczenie nie jest oszustem, nie jest idiotą i nie jest fanatykiem. Musi też mieć poczucie odpowiedzialności za to, co czyni.

A podana entuzjastycznie jako przykład witamina C, jako remedium na wszystko to wielka ściema. Ten klasyczny antyoksydant spełnia wyłącznie swoją rolę i nic więcej. Ściemą dla naiwnych jest "lewoskrętna wit. C" i ściemą są też pastylki wit. C 1000mg, bo organizm dziennie wchłania tylko 200mg. Lecz, gdy są durnie gotowi płacić więcej, to czemu im nie dostarczać towaru?

Vote up!
4
Vote down!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1572220

To rozróznienie ma historyczne zródło, bo lekarze wzięli się od lekarzy, żaś chirurdzy od cyrulikóe i golibrodów...nie tylko w USA ale w UK także do lekarza mówi się doktorze a do chirurga czy stomatologa per pan/pani...

chirurdzy lata całe przebijali się do sfery lekarskiej aż wreszcie lekarze musieli ich uznać, choć podziały w pewnym sensie pozostały... w skrajnych przypadkach dentystów nie uważa się za lekarzy...

inna sprawa, że są wyznawcy gotowi stawiać pomniki rzeczonemu ziębie, może się ucieszy choć przypuszczam, że chętniej by widział gotówkę u siebie na rachunku bankowym jak wydatki na pomnik... a swoją drogą to może od razu nobla za odkrycie struktury wody... no i za mówienie do niej miłymi słowy...

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1572278

czepiam się nie oleju z konopii tylko oszukańczych praktyk rzeczonego zięby... jak pan woli płacić ciężka kasę ziębie z buraki w tabletkach to pana problem a nie mój, za olej konopny który można kupić duuużooo taniej w innych sklepach to pana kasa i problem...tylko, że ten gościu obiecuje cuda ciężko chorym ludziom wyciągając z nich kasę to jest po prostu ochydne... i takie praktyki będę zwalczał bezlitośnie... a więc co ? wsiadaj pan na miotłę i leć pan na Łysą Górę

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1572210

Nikt Ci nie karze leczyć się u znachorów, (tych, co znaja choroby)

Lecz się u kogo chcesz...

Możesz sie leczyć u lekarzy (tych, co lekami karzą)

Twoja wola...

Vote up!
7
Vote down!
-5

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1572218

Ziębie za życia

pomnik aię nalezy.

Pierwszy daję $100 na ten cel!

Vote up!
4
Vote down!
-5

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1572219

ciekawe czy jak prawda wyjdzie na jaw czy będzie panu głupio ciut, ciut... skądinąd wiem, że ludzie nie przebaczają tego, że miało sie rację...np. paru moich znajomych nie potrafi mi wybaczyć, że tą cała (ch)uuujnią miałem rację...ale cóż

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1572222

juz ten sam ciag liter i wypisana recepta na trucizny  szczegolnie drogie ma moc uzdrawiajaca.Typowa psychologia drobiu.

Jak sie w Polsce zdobywa literki przed zawodem to dokladnie wiemy im wiekszy tuman i BMW i wie komu wchodzic w 4 litery oraz co najwazniejsze dzielic sie kasa z rzadowych subwencji na pseudo badania itp.awansuje.jak splatka.

Lekarze w Polsce nie lecza tylko przestrzegaja procedur gdyz by stracili swoja licencje i ubezpieczenie a to  jest kasa.

Jesli lekarz lamie przysiege ktora sklada na pierwszym roku studiow to staje sie tylko konowalem biurwa i szkodnikiem.

Mam tylko wilki szacunek do rzemieslnikow jak np. chirurgow ktorzy manualnie wykazuja sie ze cos potrafia, a potrafia niemalze robic teraz cuda.

Dla odmozdzonych proponuje wyklady lekarza Huberta Czerniaka 15 minuta szczegolnie o tym co napisalem o tytulach.

https://youtu.be/mt2wHarql8Q

Toc to Ziemba mowi to samo gdyz Ziemba nic sam nie wymyslil tylko cytuje naukowcow i zasluzonych medykow,tak ze dziwie sie ze jest on jako ON atakowany  tylko za PRZEKAZ.

Medicus curat natura sanat

 

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1572308

od hodowli "konopi leczniczych"? A o działaniach ubocznych leczniczej marihuany Wilk na Kacapy słyszał? I o reklamach "biznesu" healera Czerniaka?

I o metodach lokowania produktu? Tutaj Czerniak nie ustępuje Ziębie. A metodą "uwiarygodnienia się" ma być właśnie owo "antyszczepionkostwo". 

Skoro natomiast wracają w Europie epidemie odry - to tylko kwestia czasu - a zachorują nieszczepieni, lecz w wieku "dojrzałym". Chciałabym wówczas zobaczyć komentarze tych nieszczepionych - wobec antyszczepionkowców. Nie mówiąc o tym, że część chorujących nie przeżyje. Ale - co to obchodzi "dobrych biznesmenów".

A jak zdobyć tytuł oszołoma? Warto spojrzeć - jak czyni to Wilk na Kacapy - powołuje się na szemrane autorytety. Obrażając, przy okazji tych, którzy ośmielą się mieć odmienne zdanie.

Czy to efekt działania aldehydu octowego (metabolit C2H5OH), czy może "konopi leczniczych"? Proponuję abstynencję!

Vote up!
4
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572310

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

SBeckie na brak argumentow w dyskusji siega sie po chwyty ponizej pasa, robiac z kogos alkoholika.smierdzi to z daleka PRLowskim profitientem.Za PRLu lekrem zostawalo sie po znajomosci, a ordynatorem za postawe jedynie sluszna ,to typowa kasta jak sedziowska i tutaj Pani ja reprezentuje.Wszyscy co postawili sie oficjalnej tzw. medycynie sa wrogiem UKLADU ssacego krew Polakow Pewnie Pani nie wie ze w Izraelu nie uzywa sie zabojczej dla czlowieka chemioterpi mimo ze to jest wbrew zydwoskim wlascicielom fabryk produkujacym to swinstwo,ale oni maja truc goi w tym Polakow, do czego Pani przyklada swoje 5groszy.Malo tego pani jako osoba malo umna i niewyksztalcona bo ksztalcona na PRLowskich ksiazkach przepisanych z kacapskich brykow.

Konowaly w tym Pani z uporem manaiak czepila sie konopi ,milczac na temat morfiny wytwarzanej z makowek.

Wartosci lecznicze marychuany sa seroko zanen na swiecie i stosowane z czym nie moze sie pogodzi swiatowa mafia farmaceutyczna no bo wie ze przez tania trwake moze stracic i juz traci milardy .

Wlasnie w Canadzie od 18 pazdziernika marychuane mozna bedzie kupic bez zadnych problemow w sklepie jak piwo.

Ludzie z przewleklymi chorobami kiedy to konowalstwo rozlozylo rece dzieki konopi moga jako tako zyc tyle ze konowalstwo wlacznie z pania tego nie akceptje ,ale kim WY jestescie aby akceptowac albo nie cos co pomaga ludziom ,kto nwam dal takie prawo,kto dal Pani prawo tutaj na tym forum decydowania za ludzi chorych gdzie maja sie leczyc.Pani buta i zarozumialstwo to typowe dla ludzi uwazajacych sie za kaste nadludzi z nadprawami.Otoz ludzie wybrali juz i WAS olewaj i tu was  boli bo tracicie wladze jak traca wladze sedziowie.Kasta lekarska  przyzwyczaila sie do rzadu dusz i dobrobytu co im w tej chwili zaczyna uciekac.Swoje autorytety niech se Pani wsadzi gdzies, bo to sa Pani pseudo autorytety, nie zas ludzi ktorzy sie wyleczyli za pomoca wiedzy ZNACHOROW.

Pani autorytet minister zdrowia powiedzial ze do szkoly nie moga przyjsc dzieci nie zaszczepione bo zaraza dzieci zaszczepione, ten duren sam sobie zaprzecza ze te niby dieci szczepione nie sa jednak odporne.Czyli wie ze szczepionki nie chronia przed niczym,ale w reamach zydowskiej eksterminacji Polski Judaczewski podpisal nakaz szczepienia wszytkich dzieci i pani sti po ich stronie po stronie mordecow narodu polskiego i taka od dzis pania z malej litery bede traktowal.Pokazal pani prawdziwe oblicze zeliczy sie dobro kasty lekarskiej i mafi farmaceutycznej nie zas czlowieka chorego.Widzi pani typowe dla agentury marne zarobki Ziemby czy Czerniaka, anie widzi pani milardow firm farmaceutycznych ,ktore produkujac lekarstwo wartosci 1grosza kaza sobie placic tysiac krotna cene bo maja patent na nie.

 

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1572322

i kacapskie metody ("świnia drze worek i kwiczy").

Nie będę wciąż powtarzać, że szczepienia dają odsetek odporności niższy od 100%, czyli - jeśli zachorują nieszczepione to mogą również chorować niektóre szczepione dzieci. Czy to tak trudno pojąć?

Ale - przestań używać płynów wyskokowych, Wilku, to może wreszcie zrozumiesz, o czym mowa. I przestaniesz "sadzić orty"! A także - przestaniesz obrażać tych, którzy nie zgadzają się z bredniami antyszczepionkowców i bezkrytycznych zwolenników oraz (cwanych) producentów "marychy". Normalna nazwa środka to marihuana lecznicza. Spróbuj zapamiętać. Choć alkohol powoduje nieodwracalne ubytki w istocie szarej mózgu. Toteż rozumiem, że nieustannie masz ze zrozumieniem i z pisaniem wielkie trudności.

Wbrew pozorom - marihuana nie jest ani bezpiecznym, ani uniwersalnym środkiem leczniczym! Za to podobnie tanim, jak morfina. Ma zarówno wskazania, jak też przeciwwskazania, tak samo i morfina.

Twoja głupota i arogancja w wypowiadaniu się na tematy, o których nie masz bladego pojęcia, z powoływaniem się na "naukawe" opinie "ziębologów", są rzeczywiście porażające. Jeśli takich admiratorów ma Zięba - to "ja was pozdrawlaju"!

"Dyskutować" z Tobą jest sprawą beznadziejną. Tak więc - skończyłam!

EOT

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572335

a jakichże on naukowców cytuje, jakie prace, jakie badania bo jak na razie to on tylko mówi i czasem jakąś książkę zacytuje... widzisz pan jak wspomniałem...specyfikami jeszcze nikt nie uratował czlowieka od zapalenia wyrostka robaczkowego...zaś zachorowania odry to skąd się wzieły...a fe szczepionki...

no to jak pan możesz to stawiaj pan pomnik jek ościu...choć nie wiem czy zięba będzie szczęśliwy widząc ile kasy się marnuje zamiast trafić do jego kasy... baw się dobrze aż do czasu kiedy lekarz ci się przyda... bo buraki w tabletkach nie pomogą... wygląda na to, ze z wilka zmutuje w buraka a wtedy dobrotliwy zięba przemieli cię na tabletki i sprzeda po 95 PLN za fiolkę ;-) ale przedtem napejnij szklannkę owda i pogadaj do niej... może cię zrozumie ;-)

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1572318