DONOSICIELE I SZPICLE III RP - ŻEBY TO BAGNO NIE WYLAŁO

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

ŻEBY TO BAGNO NIE WYLAŁO

DONOSICIELE I SZPICLE W III RP

 

"Żeby to bagno nie wylało". Forum Żydów Polskich odnosi się do wpisu Magdaleny Ogórek.

 

W żydowsko-polskim serwisie informacyjnym pojawił się krótki komentarz Pawła Jędrzejewskiego na temat tweeta dziennikarki Magdaleny Ogórek. Była kandydatka SLD na prezydenta dwa dni temu na portalu społecznościowym pisała o rzekomej zmianie nazwiska przez senatora Marka Borowskiego i nawiązywała do żydowskiego pochodzenia ojca Borowskiego. "Trzeba przeciw temu protestować" - napisał Jędrzejewski.

"Wpis Magdaleny Ogórek na Twitterze na temat rzekomej zmiany nazwiska przez senatora Marka Borowskiego a następnie wytknięcie, że jego ojciec zmieniał, tak jakby to Marek Borowski podejmował decyzje za swojego ojca lub był za jego decyzje odpowiedzialny jest paskudne w tym sensie, że zamiast podejmować polemikę z Borowskim na argumenty i mówić o jego własnych poglądach i postawie, "kabluje" go opinii publicznej za jego pochodzenie. Taki donos: patrzcie, przecież to ukryty Żyd. "Maran" – pisze Jędrzejewski.

Jędrzejewski zwraca także uwagę, że publicystka TVP Info po swoim wpisie na temat nazwiska Borowskiego, stara się go bronić przez odpowiedź, że "Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku".

"No to trzeba było - jeżeli naprawdę chodzi o "rozliczenie się ze stalinowskiego spadku" - zapytać o ten spadek stalinowski, czyli o stosunek Borowskiego do komunistycznej oraz stalinowskiej działalności jego ojca (Wiktor Borowski, wcześniej Aron Berman, był funkcjonariuszem totalitarnego systemu zniewalającego Polskę), a nie pisać o zmianie nazwiska" – zauważa Jędrzejewski. Jak dodaje, "taki donos na temat pochodzenia" jest jednak skuteczniejszy niż pytanie o stosunek do stalinizmu.

 

"Przyczyny wydają się oczywiste: trudno wyobrazić sobie, żeby Marek Borowski miał entuzjastyczny lub chociaż pozytywny stosunek do stalinizmu; natomiast pochodzenie jest czymś, czego nie można się pozbyć. Rzecz w tym, że pochodzenie żydowskie jest dla wielu w Polsce stygmatem, piętnem. Gdyby ojciec Borowskiego zmieniał nazwisko nie z Berman na Borowski, ale np. z Martinez lub Romano na Borowski, Ogórek by tego nie "wypominała", bo hiszpańskie lub włoskie nazwiska nie uderzają w Polsce w żaden "wrażliwy" kontekst. Jednak inaczej z żydowskimi: dla wszystkich skażonych stereotypami antysemickimi wzmianka o żydowskim pochodzeniu ma wydźwięk mocno jednoznaczny. Oznacza w "tajnym kodzie kulturowym" jedno słowo: "WRÓG". Stąd bierze się przecież częste w III RP oskarżanie przeciwników politycznych o takie pochodzenie (przykładowo: Mazowieckiego, Wałęsy, Kaczyńskich, Gronkiewicz-Waltz). Charakterystyczne zjawisko dla mulistego, bagiennego dna polskiej polityki. Prosty mechanizm: ujawnienie prawdziwego lub rzekomego pochodzenia żydowskiego jest wciąż dla części społeczeństwa równoznaczne z dyskredytowaniem politycznego przeciwnika" – tłumaczy. Jędrzejewski podkreśla, że właśnie Magdalena Ogórek ten mechanizm stosuje. Jak dodaje, nie wie czy cynicznie, z wyrachowaniem, czy instynktownie, choć stawiałby na to drugie.

 

"Trzeba przeciw temu protestować. Żeby to bagno nie wylało i nie pokryło wszystkich cuchnącym mułem, jak to zdarzało się już nie raz w historii" – ostrzega Jędrzejewski.

 

Aby odzyskać władzę w Polsce i złodziejskie koryto nie cofną się przed niczym. Za nic mają dobre imię Polski. Donoszą na nasz kraj poza jego granicami. Mają przecież wzorce konfidentów Gestapo i SB.

 

Nasza telewizja też im sprzyja zatrudniając na czołowych prezenterskich posadkach

postkomunistyczne persony błyszczące urodą i Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Polska lewica to komuna bis. Taką postacią jest Magdalena Ogórek. Umieszczam ją w poniższym poczcie.

 

ADAM BODNAR

 

Musimy pamiętać, że wiele narodów uczestniczyło w realizowaniu Holokaustu. W tym naród polski - stwierdził na antenie TVP w czerwcu 2017 roku rzecznik praw obywatelskich stając w obronie artykułu pomieszczonego w antypolskiej prasie niemieckiej "Frankfurter Rundschau", w którym autor stwierdził , iż Polska chce przedstawić Holokaust jako czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału.

 

MICHAŁ BONI

 

Europoseł PO,  esbek TW "Znak". B. mąż antypolskiej historyczki Barbary Engelking - Boni, autorki antypolskiego paszkwilu "Jest taki piękny słoneczny dzień" w stylu "Malowanego ptaka" Jerzego Kosińskiego, bezczelnego Żyda, któremu polscy chłopi uratowali życie, który usunięty z Pen Clubu popełnił samobójstwo nie mogąc dalej kłamać pozbawiony geszeftu.

W lipcu 2017 roku informował opinię publiczną, że Jarosław Kaczyński jest dyktatorem rządzącej partii PiS.

W Euro Parlamencie gratulował Fransowi Timmermansowi z tyułem człowieka roku żydowskiej gazety dla Polaków ":Gazety Wyborczej", że dziękuje za "zaangażowanie się w sprawy polskie". Jest jednym z sześciorga polskich europarlamentarzystów głosujących za przyjęciem rezolucji "w sprawie praworządności w Polsce".

 

BORYS BUDKA

 

Jeden z czołowych polityków w sierpniu 2017 roku udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi "Die Zeit" w którym stwierdził, że "Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum" oraz "pokazać bezwzględność".

 

JANUSZ LEWANDOWSKI

 

Na konferencji prasowej w grudniu 2016 roku eurodeputowany Janusz Lewandowski powiedział|:

"Dzisiaj Parlament Europejski patrzy na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawy".

Z zarzutów tej wypowiedzi tłumaczył się Grzegorz Schetyna, iż słowa Lewandowskiego zostały "źle zrozumiane i źle wpisane w kontekst całej wypowiedzi dotyczącej Warszawy". Twierdził, że rozmawiał z Lewandowskim i że nie było to jego intencją porównywanie Aleppo do Warszawy.

A jednak w rok później w listopadzie 2017 Lewandowski swoją "złotą myśl" twórczo rozwinął podczas debaty PE w Strasburgu: "To co czuję dzisiaj wyrażę słowami mojego rodaka, który dokonał desperackiego aktu samospalenia w centrum Warszawy. Jego słowa brzmiały: "Wstydzę się, że znajomym z Zachodu muszę tłumaczyć, że Polska to nie to samo co polski rząd" i dodawał od siebie: "Ludzie nie wiedzieli, że głosują na deptanie ładu konstytucyjnego, niezawisłego sądownictwa, a nawet wycinanie ostatniej istniejącej puszczy na terenie Europy, a także ściganie pokojowych manifestacji , przy tolerancji dla tolerowania  przejawów ksenofobii, rasizmu i neofaszyzmu na naszych ulicach". Wolny  świat, demokratyczny świat upomina się o Polskę jako członka własnej rodziny. Upomina się w imię zasad, w których kryje się mądrość zgromadzona w drodze prób i błędów. Mądrość jak zorganizować wolne społeczeństwo, by chronić swobody obywatelskiej przed dyktaturą. To jest nasza Unia Europejska, to jest nasz Parlament.

 

ADAM MICHNIK

 

Twierdzi, iż Polacy są jak Kościół rzymsko-katolicki uczący obłudy, zakłamania hipokryzji, konformizmu - w czasie promocji paszkwilu na Polskę "Strach" "drogiego Janka" Jana Tomasza Grossa. https://www.youtube.com/watch?v=QlSsg7QkjrY

We wrześniu 2009 roku brał udział w Stanisławowie (Iwanofrankiwsk) na Ukrainie w konferencji prasowej, w której wypowiedział swoje marzenie - Polskę przyłączyć do Ukrainy i utworzyć jedno państwo o nazwie POL - UKR, lub UKR - POL z jednym rządem, jedną walutą i jednym hymnem. Czyli zlikwidować Polskę. Jego ojciec Ozjasz Szechter został skazany w Polsce przed 1939 rokiem za próbę przyłączenia Polski do ZSRS na 8 lat więzienia. Jego ojciec działał w imieniu nielegalnej w Polsce Komunistycznej Partii  Zachodniej Ukrainy (KPZU).

Dlaczego Adam Michnik tak nienawidzi polskości i prawicy? Dlaczego boi się rozliczeń komunistycznych bandytów?

Ojciec Adama Michnika Ozjasz Szechter był członkiem Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Stefan Michnik, to przyrodni brat Adama- stalinowski zbrodniarz, kat, o którym informuje nas nawet polskojęzyczna Wikipedia. źródło (link is external) Matka Michnika Helena była komunistyczną działaczką, która wsławiła się pisaniem podręczników o tym jak najskuteczniej walczyć z religią katolicką. Poniżej przedstawiam źródła, gdzie o bandyckich działaniach Michnikowskiej rodziny pisze historyk IPNu- Piotr Gontarczyk, profesor Jerzy Robert Nowak, Wprost, Rzeczpospolita, Gazeta Polska I Wirtualna Polska.

Dzięki pracy w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie Stefan Michnik (link is external) przeszedł do historii. Nigdy nie ukończył studiów prawniczych, legitymując się jedynie dyplomem ukończenia ośmiomiesięcznego kursu w szkole im. Duracza, co jednak nie przeszkadzało mu w wysyłaniu ludzi na szafot. Działalność Michnika „po linii sądu” została dokładnie opisana w publikacjach historyka IPN (link is external) z Wrocławia Krzysztofa Szwagrzyka. Ustalił on, że już dwa tygodnie po przybyciu do sądu Michnik podpisał pierwszy wyrok – na żołnierza Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Stanisława Bronarskiego, który resztę życia miał spędzić w więzieniu. Potem Stefan Michnik wydał wiele wyroków w sfingowanych procesach oficerów Wojska Polskiego, nazywanych sprawą TUN – od nazwisk gen. Stanisława Tatara, płk Mariana Utnika i płk Stanisława Nowickiego.

22 grudnia 1951 r. podpisał wyrok dożywotniego więzienia dla członka Delegatury Rządu RP na powiat płocki Bolesława Jędrzejewskiego, pseudonim Koral. Potem wydawał wyroki śmierci na żołnierzy polskiego podziemia. Na drugi dzień po wykonaniu jednego z nich, w kwietniu 1952 roku, otrzymał awans na podporucznika. 10 października 1953 r. w mokotowskim więzieniu uczestniczył w egzekucji cichociemnego rotmistrza Andrzeja Czaykowskiego, ps. Garda.

W tym samym czasie w najlepsze trwała współpraca Michnika z Informacją Wojskową. Nie był już wówczas rezydentem, lecz szeregowym konfidentem dostarczającym informacje o kolegach z sądu. Jego oficerem prowadzącym był wówczas ppor. Piaskowski. Za swoje raporty Michnik dostał kolejne wynagrodzenie – 50 zł. W czerwcu 1953 r. współpracę z Kazimierczakiem przerwano, a jego teczkę przekazano do archiwum.” źródło (link is external)

…”Wpływ wychowawczy “wielkiego antykomunisty” Ozjasza Szechtera jakoś nie zaszkodził w PRL-owskiej karierze starszego brata Adama – mordercy sądowego Stefana Michnika. Należy on do grupy stalinowskich katów, którzy winni odpowiadać przed sądem Rzeczypospolitej za zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu. Prezes Sądu Najwyższego Adam Strzembosz pisał na łamach “Rzeczpospolitej” (z 18 marca 1996 r.) o kapitanie Stefanie Michniku jako członku jednej z dwóch grup sędziów najbardziej odpowiedzialnych za mordercze wyroki. Był on bowiem członkiem grupy sędziów, którzy orzekali wyroki śmierci w sprawach, w których doszło później do pełnej pośmiertnej rehabilitacji osób skazanych na śmierć…”

…”Stefan Michnik “niewiele rozumiał, ale podpisywał wyroki śmierci i czuwał nad ich wykonaniem”. A były to wyroki godzące w najlepszych polskich patriotów….” źródło (link is external)

 

 MATKA ADAMA MICHNIKA

 

 „…Przy obrazie rodowodu Adama Michnika warto wspomnieć również o roli jego matki, zaangażowanej komunistki sprzed wojny – Heleny Michnik. Po wojnie wsławiła się głównie dogmatycznymi podręcznikami, zalecającymi m.in. jak najskuteczniej walczyć z religią katolicką. Oto przykładowy fragment jej zaleceń zamieszczony w “Komentarzu metodycznym dla klasy IX ogólnokształcącej szkoły korespondencyjnej stopnia licealnego” do podręczników: E. Kosiński “Historia wieków średnich”, A.W. Jefimow “Historia nowożytna”, S. Missalowa i J. Schoenbrenner “Historia Polski”, Warszawa 1953 r.: “(…) Nie wystarczy np. powiedzieć, że Kościół był główną podporą feudalizmu, lecz trzeba to udowodnić. Udowadniać będziecie w ten sposób: Kościół był główną podporą feudalizmu, ponieważ: 1) głosił, że władza królewska pochodzi od Boga, a więc poddanym nie wolno się buntować; 2) głosił wieczność feudalizmu i zasady nierówności społecznej; 3) stosował klątwę kościelną i karał wszystkich występujących przeciwko nierówności społecznej; 4) urządzał krucjaty przeciwko ruchom ludowym, np. przeciwko albigensom we Francji, husytom w Czechach itd.; 5) zwalczał postępową naukę, gdyż podważała ona panujący ustrój (np. potępienie nauki Kopernika, Galileusza itd.); 6) przez hasło ‘błogosławieni maluczcy duchem’ utrwalał ciemnotę i zacofanie mas ludowych; 7) głosząc, że ci, którzy cierpią na tym świecie, będą zbawieni po śmierci, rozbrajał rewolucyjną walkę mas ludowych” itd. Adam Michnik twierdził, że jego matka wywodziła się z “całkowicie spolonizowanej żydowskiej rodziny”, pisał o jej “całkowitej identyfikacji z polskością” (“Między panem…”, s. 46-47). Nie wyjaśnił tylko, jak pod opieką takich patriotycznych rodziców – ojca jakoby absolutnie “polskiego Polaka” i matki “całkowicie identyfikującej się z polskością” – on sam już w młodości stał się narodowym nihilistą (“Między panem…”, s. 91). Pisał sam o sobie, że był narodowym nihilistą i rzekomo przestał nim być po marcu 1968 r.

Komunistycznemu rodowodowi Michnika towarzyszyły odpowiednie splendory – wielkie, eleganckie mieszkanie w gęsto obsadzonej przez zaufanych towarzyszy z partyjnej i bezpieczniackiej elity Alei Przyjaciół w Warszawie, dokładnie w tym samym domu, w którym mieszkał były stalinowski minister bezpieczeństwa Stanisław Radkiewicz (por. “Wprost”, 22 listopada 1991 r.). [...]”

 

Jerzy Robert Nowakźródło (link is external)

 

OJCIEC ADAMA  MICHNIK OZJASZ SZECHTER

 

„…“absolutnie polski Polak” Ozjasz Szechter był starym, wypróbowanym agentem Moskwy w Polsce. I wchodził wraz z Brystygierową, Bermanem, Chajnem, Grosem, Kasmanem i innymi w skład wydzielonej komórki, bezpośrednio podporządkowanej Moskwie.

Według najlepszego jak dotąd opracowania dziejów przedwojennych komunistów pióra Jana Alfreda Reguły (Mitzenmachera), Szechter, bardzo znany działacz KPZU, został aresztowany wraz z grupą innych działaczy KPZU jesienią 1930 r. Jak pisze Reguła: “Oskarżeni sypali innych towarzyszy partyjnych (…). Przodowali w tym komuniści, zajmujący stanowiska kierownicze (…). Okazało się, że ci bohaterowie byli skończonymi tchórzami” (J.A. Reguła, Historia Komunistycznej Partii Polski, Warszawa 1934, s. 243). Michnik w wywiadzie z Danielem Cohn-Benditem stwierdził: “Mój ojciec był bardzo znanym działaczem komunistycznej partii przed wojną, siedział osiem lat w więzieniu….” źródło (link is external)

 

 ]]>https://www.youtube.com/watch?v=QlSsg7QkjrY]]>

 

Redaktor naczelny żydowskiej gazety dla Polaków "Gazety Wyborczej"  już w 2013 roku atakował na zagranicznych lamach PiS, czyli ówczesną opozycję. W wywiadzie dla niemieckiego "Der Spiegel" mówił, że Jarosław Kaczyński pragnie "pełzającego zamachu stanu", aby dojść do władzy. "Jego dojście do władzy "byłoby niebezpieczne". Jarosława Kaczyńskiego porównywał do Adolfa Hitlera, Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych trzech dzieniikarzy "Gazety Wyborczej" - Michał Kokot, Paweł Wroński, Roman Imielski - zostało "oddelegowanych" do szkalowania Polski na łamach "Die Zeit". W rozmowie z "Der Spiegel "Michnik stwierdził,  że jego rodzice zginęli w Holokauście, chociaż ojciec zmarł w 1982 roku, a matka w 1962 r.

 

RÓŻA THUN

 

Jedna z sześciu eurotagowiczan, którzy stratowali Polskę w głosowaniu w UE, bratając się z III/IV Rzeszą Niemiecką.

Nie dla niej: "leży Wanda w naszej ziemi co nie chciała Niemca i wolała w Wisłę skoczyć, niż wziąć cudzoziemca".

Dla niej: "Leży Wanda na kanapie i nóżkami fika, wykąpała się w łazience, czeka na Anglika"..

 

DONALD TUSK

 

Jego antypolskie zachowanie w UE jest znane ogólnie, nie ma co powtarzać truizmy.

Jego "polskość. to nienormalność" też znana jest ogólnie. Warto tylko przypomnieć co powiedział w Moskwie Putinowi "nasz człowiek w Warszawie".

Katyń? Nie należy to do polityków. A ukartowana śmierć Lecha Kaczyńskiego?

 

LECH WAŁĘSA

 

Konfident SB, dzisiejszy zajadły wróg Polski, zapowiadający użycie przemocy fizycznej w stosunku do polskiego rządu. To jest przestępstwo - groźby karalne. Kolaboruje w dalszym ciągu tym razem z III/IV Rzeszą Niemiecką wrogą Polsce, Polakom i polskości. W "Sueddeutsche  Zeitung" napisał: "Domagam się efektywnych działań łącznie z wykluczeniem Polski z Unii Europejskij".

 

MAGDALENA OGÓREK

 

Postacią z innej bajki. chociaż równie czerwonej jest Magdalena Ogórek reprezentująca młode pokolenie lewicowych aktywistów, która obecnie przechodzi proces "nawrócenia" i aklimatyzacji w nowej rzeczywistości politycznej, chociaż doświadczenie uczy, iż przy dojściu do władzy lewicy postkomunistycznej zapewne uczestniczyłaby w tym ruchu. Obecnie wszczęła awanturę z Żydowskim Muzeum Polin. Jest to jednak placówka rządowa i taka awantura będzie jak graj Izraelowi i  światowemu antypolskiemu żydostwu. Pan Jacek Kurski powinien ją natychmiast odwołać z prezentowanych w publicznej TVP funkcji.

Procesowi jej przemiany ideowej i światopoglądowej towarzyszy rozwijająca się zadziwiająco szybko jej kariera medialna. Do wytrwałości w podążaniu nową ścieżką polityczną zachęcają ją również słowa podziwu dla jej urody wypowiadane często przez prawicowych pochlebców. Należy jednak zauważyć, iż ocenianie kogoś pod kątem  jego wyglądu zewnętrznego nacechowane jest dużą dozą subiektywizmu, wszak to co się nam podoba, nie podoba, jest wyłącznie kwestią gustu, natomiast nie ma nic wspólnego z poglądami społeczno politycznymi u Magdaleny Ogórek kameleonowymi.

Nasza "bohaterka" przypominająca trochę postać Makowej Panienki z pewnej czechosłowackiej bajki, zdołała nawet oczarować komunistę Leszka Millera kreowanego niegdyś na "rasowego" macho. Magdalena Ogórek ma zapewne dużą wprawę w trzepotaniu rzęsami, bo do tego stopnia omotała b. premiera postkomunistów, że ten wystawił jej kandydaturę na prezydenta RP.

Walory estetyczne nie były oczywiście decydującą przesłanką ,którą kierował się Miller przy podejmowaniu tej ryzykownej decyzji, próbując ją wykreować na nową "lwicę lewicy" czerwonej  hołoty, która miała tchnąć ożywczego ducha w rozkładające się truchło SLD.

Telewizja TVP-info wprowadziła Magdalenę Ogórek jako prezenterkę m.in. programu "Studio Polska", w którym występują pokraczne typy w rodzaju Szejnfelda oraz "publicystów" portalu Onet w rodzaju Andrzeja Stankiewicza, wprowadzając nocne sobotnio - niedzielne awantury na ekranach telewizorów. Komu mają te ekscesy służyć? Już ta marna audycja wskazuje na tożsamość Ogórek, która w tym szwindlu politykierskim występuje w charakterze czerwonej gwiazdy, która nagle zmieniła kolor.

Magdalena Ogórek od wczesnej młodości zaangażowana w działalność obozu postkomunistycznego jest też typowym produktem lewicowej kuźni kadr. Odbywała staże w kancelarii tow."Alka" vel Kwaśniewskiego, pracowała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji za rządów SLD, a następnie zatrudniono ją w klubie poselskim tego ugrupowania.  Na kilka lat związała się z komuchem Grzegorzem Napieralskim, wspierając go aktywnie w wyborach prezydenckich, a w 2011 roku próbowała się dostać z tej listy do Sejmu. Wyszła też za mąż za wpływowego polityka SLD  Piotra Mochnaczewskiego, znanego z prowadzenia samochodu po pijanemu oraz mającego lepkie złodziejskie ręce, którymi ukradł m.in. sztućce za pół miliona złotych, zasiadając we władzach jednej z prywatnych uczelni. Jego nazwisko znalazło się na liście Antoniego Macierewicza tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa PRL. Magdalena Ogórek nie zaniedbywała żadnych sposobów na lewarowanie swojej politycznej kariery, czy to lewicowej, czy też prawicowej, wsio rawno.

Jej polityczny romans z Leszkiem Millerem przypomina perypetie bohaterów

z tandetnej opery mydlanej.

Kto się wróblem urodził, kanarkiem nie umrze.

OD KANDYDATKI POSTKOMUNISTÓW  NA PREZYDENTA RP DO OBROŃCZYNI PiS

LEPSZA OD "MARLENY" IRENY DZIEDZIC

Od kandydatki SLD do obrończyni PiS. Magdalena Ogórek robi oszałamiającą karierę w TVP i to jeszcze nie koniec

Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, robi zawrotną karierę w TVP. Jako "lewicowa publicystka" bardziej skupia się na krytykowaniu opozycji i mainstreamowych mediów, niż na promowaniu lewicowych ideałów. Dla obozu władzy taka "nawrócona" na PiS postać jest na wagę złota.

W sobotę Magdalena Ogórek zadebiutowała w roli prowadzącej "Studia Polska". To połączenie "Sprawy dla reportera" i polsatowskiego "Państwa w państwie". Wcześniej program prowadził duet Maciej Pawlicki - Katarzyna Matuszewska, ale odsunięto ich po tym, jak Pawlicki spreparował informację o zatrzymaniu "posła Nowoczesnej Ryszarda P. za szpiegostwo na rzecz Rosji".

NOWA ROLA OGÓREK

Pierwszy odcinek programu pod nowym dowództwem był poświęcony komornikom, pełen "trudnych i dramatycznych historii" (jak zapowiadała Ogórek). Schemat standardowy: kilka osób, które miały pecha trafić na nieuczciwych komorników, a także kilkoro przedstawicieli zawodu, którzy służyli za kozły ofiarne. Bo wiadomo, że historia pani Bożeny bardziej podziała na świadomość widzów, niż 8 milionów spraw, które przeprowadzono bez komplikacji.

Magdalena Ogórek w roli prowadzącej starała się pokazać jako stojąca po stronie obywateli. Dokładnie tak, jak w kampanii wyborczej w 2015 roku. Zresztą kilkakrotnie odwoływała się do niej w trakcie programu, choć nie wspominając, z ramienia jakiej partii startowała. Ten fakt pominął też współprowadzący Jacek Łęski, który na początku powiedział, że Ogórek "to osoba, której nie trzeba przedstawiać".

"PUBLICYSTKA"

Rzeczywiście, widzowie TVP coraz lepiej znają Magdalenę Ogórek. Po klęsce kosztownej kampanii wyborczej straciła jakąkolwiek szansę na karierę polityczną. Zajęła się więc odszukiwaniem zabytków sztuki sakralnej, a jej ustalenia ukazywały się w "Do Rzeczy".

Była kandydatka do najwyższego urzędu w państwie zaczęła się też pojawiać w TVP w roli komentatorki. Choć startowała z ramienia SLD, nie krytykowała prawicowego rządu PiS, ale raczej skupiała się na podszczypywaniu opozycji. Wizyty były więc coraz częstsze, a prawicowe media coraz bardziej ekstatycznie je relacjonowały.

Bo partie polityczne i sympatyzujące z nimi media uwielbiają nawróconych. Stąd w mediach krytycznych wobec PiS często można spotkać Romana Giertycha czy Michała Kamińskiego, a w mediach związanych z rządzącymi od czasu do czasu pojawia się Magdalena Ogórek czy Aleksandra Jakubowska (pomimo ciążących na niej prawomocnych wyroków, m.in. za korupcję i prowadzenie w stanie nietrzeźwości).

Być może dlatego Jakubowska musi się zadowolić wideoblogiem na YouTube, a Ogórek robi karierę w TVP. Bo po wielu wizytach w charakterze gościa, zaczęła się pojawiać na antenie jako gospodarz. Dołączyła do zespołu "W tyle wizji", odpowiedzi TVP na "Szkło kontaktowe". Ogórek prowadzi programy m.in. z Łukaszem Warzechą czy Rafałem Ziemkiewiczem. Ale trudno doszukać się między nimi jakichś nieporozumień czy sporów o sprawy fundamentalne.

PO STRONIE PiS

Angaż w programie dostała kilka tygodni po tym, jak ostro skrytykowała Czarny Protest. Kilkadziesiąt tysięcy osób nazwała "komitetem wzajemnej adoracji". Milcząca w kampanii wyborczej kandydatka, po jej zakończeniu skupiła się na sztuce. Nawet gdy zaczęła pojawiać się w TVP INFO i komentować sprawy polityczne, jej twitterowa aktywność ograniczała się do udostępniania reprodukcji dzieł sztuki i filmiku z koncertu Nickelback.

Z czasem Ogórek zmieniała profil aktywności, a przede wszystkim jej skalę. "Publicystka" intensywnie dyskutuje z internautami, polemizuje z krytykami (zarówno swoimi, jak i z krytykami Dobrej Zmiany), a przede wszystkim recenzuje politycznych i ideowych przeciwników PiS.

Kiedy aparat medialny obrał sobie na cel konstytucjonalistę prof. Marka Chmaja, Ogórek wyjęła z archiwów wywiad, w którym prawnik przyznaje, że "nigdy nie było mu po drodze z PiS". Z kolei gdy skrytykował ją Tomasz Lis, napisała na niego skargę do centrali koncernu Ringer Axel Springer, do którego należy "Newsweek Polska". Ostro uderza też w Adama Michnika, choć jego aktywność publicystyczna jest dzisiaj szczątkowa.

Ogórek doskonale wyczuwa, w które nuty trzeba uderzyć, by podziałać na widzów TVP i sympatyków Dobrej Zmiany. A to oznacza, że nie tylko może być pewna swojego miejsca na antenie, ale wręcz może liczyć na poszerzenie zakresu swojej obecności w mediach narodowych. Jej debiut w "Studiu Polska" obejrzało ponad 650 tysięcy widzów, co według TVP jest jednym z najlepszych wyników programów od początku roku.

 

]]>https://wiadomosci.wp.pl/od-kandydatki-sld-do-obronczyni-pis-magdalena-ogorek-robi-oszalamiajaca-kariere-w-tvp-i-to-jeszcze-nie-koniec-6090728460846209a]]>

 

 

                                              

                                               Aleksander Szumański "Głos" Toronto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (23 głosy)

Komentarze

Zapomniał Pan wpisać głupie wystąpienia Dudy z przeprosinami za marzec 68 roku. On jest kapuś, czy głupi?

Bozena Lukawska

#1560093

O tym świadczą jego typy w kancelarii z durną Romaszewską w tle.

Carlota Bologna

#1560094

Czy Pan Wojciech Cejrowski postawił poprawną diagnozę ? Można posłuchać pod tym linkiem

https://www.youtube.com/watch?v=md4TT66hcAo

Cejrowski: Andrzej Duda jest albo durny, albo nasłany, albo resortowy.

 Oszukał swoich wyborców

#1560147

On nie jest głupi. Wszystko co robi i mówi, jest dokładnie zaplanowane i przemyślane.
To celowe długofalowe działania mające na celu osiągnięcie założonego efektu.
Proszę nie myśleć inaczej, bo "założony efekt" może nas całkowicie zaskoczyć i jak zwykle nie pozostawi nam szans na zapobieżenie kolejnemu złu wyrządzanemu naszej ojczyźnie.
Zadbajmy w końcu o to, by znów Polak nie był głupi po szkodzie...

Pozdrawiam.

#1560179

palec-szmalec

 

temu wsadzą

w d... palec

od kogo czyją

szmalec!

jan patmo

#1560095

Z tą Ogórek to jest skandal Jacka Kurskiego. "Studio Polska" prowadzone przez postkomunistkę!!!. I teraz awantura Ogórek z Żydami w Polsce w Muzeum Żydowskim "Polin". To szyta  grubymi,i nićmi antypolska prowokacja z Ogórek i Żydami w tle..

Anysemityzm polski zostanie znowu podkreślony przez amerykańsko - niemieckie media dzięki p. Magdalenie Ogórek.

Niech się Kurski opamięta i wywali te komuchę na zbity pysk!!!

lwowianka

#1560096

wzmocnić tych okropnych polskich antysemitów...

Przecież nie może ich zabraknąć.I to szczególnie teraz , gdy ynteres idzie pełną parą...

chris

#1560119

A mi nie podoba się zarówno promowanie "Millerowych wynalazków" w postaci M. Ogórek w Polskiej Telewizji, ale też proponowana przez Panią polityka zamkniętych ust...
Pani zdaniem każda wypowiedź na temat żydów to zaraz musi być prowokacją wymierzoną w podstawy państwa polskiego i stosunki z izraelem ?.
Przez taką właśnie politykę, mamy z żydami tak jak mamy i trzeba z tym jak najszybciej skończyć.
Żydom należy walić prawdę w ich kaprawe oczy, bo oni rozmawiają tylko z silnym przeciwnikiem.
Koniec z okradaniem i szkalowaniem Polski przez tę bezczelną, złodziejską nację.
Należy tłuc ich prawdą po tych kudłatych łbach, aż dotrze do nich to, że tu jest Polska, ta Wielka Polska, która w trudnych dla nich chwilach zawsze ratowała ich żydowskie dupy... za co zawsze "dziękowali" nam kłamstwem, oszustwem, szkalowaniem naszej ojczyzny.współpracą z każdym naszym wrogiem i najeźdźcą .
Koniec z tym...

#1560269

Tylko plugawy, fałszywy, wrogi Polsce żyd może nie zgadzać się z tym tekstem.
Miłej zabawy "myckowe" pałkarze...

#1560375

chociaż lista jest znacznie dłuższa, to niewątpliwie wymieniłeś nazwiska z czołówki.

Niestety wypowiedzi niektórych polityków tzw.prawicy są na tyle wątpliwe, że wydaje się iż usilnie starają się dołączyć do ww. listy, ale ocena ich nadal jest niejednoznaczna! Mam nadzieję, że ich opinie są tylko jednostkowe i nieprzemyślane, ale czy tak jest naprawdę???

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1560155

po tym haniebnym ataku na Magdalenę Ogórek zniweczył Pan w moich oczach spory procent swego blogerskiego dorobku. Magdalena Ogórek pomimo młodego wieku, udowodniła wielokrotnie swoją działalnością, że jest patriotką. Wrzucanie jej nazwiska do jednego wora razem z nazwiskami bandyckiej rodziny Szechterów, Bodnara, Boniego, Lewandowskiego, Budki, Róży Thun, Tuska i „bolka” Wałęsy jest czymś bardzo nieprzyzwoitym i nie tego spodziewałem się po Panu. Zamiast podziękować jej za ciężką pracę dla Polski, wyciągnął Pan przeciwko niej zaiste ciężką artylerię, ale nabitą ślepakami. Przypuszczam, że po tym ataku zostanie Panu wręczony medal od takich „patriotów” jak chociażby tych, których Pan wymienił w swoim artykule i jeszcze kilku, jak np. Schetyna, Petru i Komorowski. Co się tyczy mojej osoby, to wg. mnie zasłużył Pan na medal z kartofla. Pani Ogórek od lat walczy o odzyskanie polskich dzieł zrabowanych nam podczas wojny, napisała na ten temat książkę i dzięki niej udało się część tych dzieł odzyskać. Jej działalność w ostanich latach nie pozostawia żadnych wątpliwości, że jest to osoba bardzo patriotyczna. Pańskie argumenty przeciwko niej można nazwać małym „pikusiem”. Nie będę przypominał Panu wyjątków z Biblii, zapewne zna je Pan, ale zapytam, czy wszyscy apostołowie mieli przeszłość czystą jak źródlana woda? Pani Ogórek została zaatakowana przez Żydów i żydowskie organizacje, a Pan z ochotą dołączył do tego towarzystwa. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1560196

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pani Magdaleno, ładnie to ukrywać się pod dziwnymi nickami ?.
Nie lepiej rozmawiać otwarcie ?.
I jeszcze to dziwne imię... Roman :).

#1560259

zamiast swoje głupstwa wypisywać.

A od Romana - Tobie wara!

Żebyś choć w 1/10 był takim patriotą jak Roman!

Ale - kudy Tobie do gwiazd ;(

Zamilcz - i wstydu oszczędź (sobie).

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1560272

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N dns Pn wrżn, ż zbr Pn głs w n swjj dysksj ?. swją drgą, d kdy t jstśmy n TY , b j sb zbw w pskwncy z sznwną Pną n przypmnm. PS. W jdnym sę z Pną zgdzm, d psn głpstw , jk brźlwych tkstów n tym prtl, jst Pn w ścsłym grn "ksprtów"... Wdzę, ż zrówn Pn, jk Pn "kp" z "Klb Prtlwych Płkrzy" str wzęl sę z rbtę. Płjc mn nml hrtw :). " tmpr, mrs !"...
#1560275

(i nie czytałem) o czymś takim, jak netykieta. Do tego nie trzeba się było wspólnie bawić w piaskownicy.

Nie mniej - jak sobie Pan pościele - tak też się Pan wyśpi.

Słodkich snów, ale - od Romana - wara!

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1560329

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co to netykieta, może Pani i wie, ale czy słyszała Pani również o kulturze osobistej ?.
Mówi to Pani coś ?.

#1560330

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie odnosi Pani wrażenia, że zabiera Pani głos w nie swojej dyskusji ?.

A swoją drogą, od kiedy to jesteśmy na TY , bo ja sobie zabaw w piaskownicy z szanowną Panią nie przypominam.

PS. W jednym się z Panią zgadzam, od pisania głupstw , jak i obraźliwych tekstów na tym portalu, jest Pani w ścisłym gronie "ekspertów"...

Widzę, że zarówno Pani, jak i Pani "ekipa" z "Klubu Portalowych Pałkarzy" ostro wzięli się za robotę.
Pałujecie mnie nieomal hurtowo :).
"O tempora, o mores !"...

#1560317

nie "pałowałam" pańskich wpisów "zza winkla"; gdy stawiam minus - to uzasadniam.

A co do "obraźliwych tekstów" na blogu czy "głupstw" przeze mnie pisanych - jakieś "celne" przykłady proszę. Bo na razie - są to pomówienia. Podobnie jak z "moją ekipą portalowych pałkarzy". Zapewne - pańskim przynajmniej zdaniem - epitety całkowicie nieobraźliwe. "Gdy Kali ukraść krowę..."

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1560332

Oczywiście nie lekceważyłbym zastrzeżeń wyrażonych przez Pana Aleksandra Szumańskiego co do Magdaleny Ogórek.  Niemniej jednak Pan Roman z USA ma wiele racji w tym co pisze, na co mogę podać nie jeden aktualny z życia przykład.

Pozdrawiam wszystkich      

jan patmo

#1560277

Czy nie zrozumieliscie przekazu Aleszum-a ?

Przecież on pisze z Kanady, ale po polsku...

Po pierwsze , to Magdalena Ogórek jest wydmuszką służb, i jako taka nadaje się do innych celów niż obecnie jest użyta. Po wtóre taka " malowana lala" , takie " cuś " nie koniecznie musi karmić nas patriotyzmem. Byłoby całkiem zabawnie, gdyby np. to "cudo" dowiedziało się,  że  i jej dziadkowie nazywali się inaczej, czy też gdzieś na międzywojennym Polesiu na bagnach mieli swoje chałupy. W Polsce na zamówienie można każdemu stworzyć życiorys, Wikipedia & Co. jest bardzo pojemna :-)))))

 

chris

#1560297

Ma pan rację, a ci wszyscy, którzy zarzucają Pani Ogórek, że jest komunistką chyba postradali rozum. Wystarczy ja posłuchać i poczytać jej wpisy aby poznać jej poglądy. Niektórzy jednak wolą czytać analizy opinii o komentarzach. Pisane zazwyczaj przez zwykłych hejterów. Dziś, w Europejskim Dniu Mózgu życzę wszystkim, ludzie myślcie, to nie boli.  

#1560313

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Piszesz, że Magdalena Ogórek  nie jest komunistą. No dobrze, ale wobec tego dlaczego jest w partii stworzonej przez postkomunistyczne służby? 

A czy Ty Adasiu słyszałeś o czymś takim, że "Żyd dla dobrego interesu , to dał sobie nawet dupę ogolić "...

 

 

chris

#1560315

Odsyłam Cę do artykułu: http://www.rp.pl/Polityka/180329874-RZECZoPOLITYCE-Magdalena-Ogorek-W-kneblowaniu-antysemityzmem-swietna-byla-Czerska.html 

a Ty jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to Ci wystarczy.

Poniżej fragment:

"Prowadzący zauważył, że to Magdalena Ogórek mogłaby być posądzana o brak kręgosłupa moralnego, skoro w wyborach prezydenckich reprezentowała środowisko postkomunistyczne.
Ogórek podziękowała za to pytanie.
- Z całym szacunkiem, ale trzeba było przeczytać mój program. Większość dziennikarzy tego nie zrobiła - zauważyła publicystka.
Przypomniała, że to Andrzej Stankiewicz, wówczas dziennikarz "Rzeczpospolitej", jako pierwszy zauważył, że jej program nie ma nic wspólnego z lewicą - Nie było żadną tajemnicą, że moje porozumienie z Leszkiem Millerem polegało na tym, że ja występuję jako kandydatka niezależna i jeżeli SLD chce poprzeć tę kandydaturę, to ją poprze - mówiła. - Nigdy nie byłam kandydatką SLD. SLD popierało mnie jako kandydatkę niezależną."

#1560584

Kto z Leszkiem Millerem dochodzi do porozumienia sam sobie szkodzi. Nie łączymy się w pary z komunistami, dobrze wiemy do czego dążą. Więc nie ma miejsce na kompromisy... Jeżeli ktoś ociera się i to towarzystwo , to sam się definiuje... , przenośna nie związana słownie z Magdaleną Ogórek, ale   nie można być trochę w ciąży , być za aborcją i pracować dla organizacji, która jest za ochroną życia poczętego...

Gdy tej Pani nie jest po drodze z Żydostwem,  to powinna " przykleić się " do innego towarzystwa, ale nie do lewicy...

Nie ma pół prawdy...

Czytamy ze zrozumieniem lecz nie błądzimy  w manipulacji...

Nia ma niezależności na lewicy, tak jak nie ma jej na prawiprawicy.To nie są puste frazesy, to zawiera pewne wartości. 

chris

#1560588

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy my wszyscy mamy na uwadze Magdalenę Ogórek z Nowoczesnej ?

Czy Koledze jest wiadomo co to za partia i kto i po co ją stworzył?  Czy Koledze jest świadome,  że ci  wszyscy w Polsce póki okazali się skończonym sqrw;-"*^nami czynili nawet i dobre rzeczy, bo musieli się jakoś wykazać w swojej codziennej pracy. Czy kolega wie kto dzisiaj pracuje w polskich ministerstwach i departamentach np.Dziedzictwa Narodowego?... 

Romannie z USA pojęcia nie masz o rzeczach,  które właśnie nieco musnąłeś . Odebrać komuś Państwo tz.odebrać infrastrukturę,  rząd,  sądownictwo itd.

Pani Magdalena Ogórek jest wydmuszką służb! 

chris

#1560316

Dziwię się z Pana komentarza uważającego siebie za patriotę. "Patriota" jest zdziwiony, że w TVP występuję postkomuna?
Cytuję Aleszumma: Nasza telewizja też im sprzyja zatrudniając na czołowych prezenterskich posadkach postkomunistyczne persony błyszczące urodą i Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Polska lewica to komuna bis. Taką postacią jest Magdalena Ogórek.
Jestem tego samego zdania co Autor "Donosicieli i szpicli. Przeczytaj Pan co pisze na ten temat Forum Żydów Polskich. Każdy atak na Żydów, a taki jest atak Ogórek z Ziemkiewiczem na muzeum Polin, będzie wykorzystany przeciwko Polsce przez światowe żydostwo. I tak będzie. Dla ratunku trzeba z TVP usunąć i Ogórek i Ziemkiewicza.

Carlota Bologna

#1560231

W pełni podzielam pogląd pani Carloty Bologna.

Roman Z USA powinien przeprosić za ten antypolski wpis , nie tylko Aleszuma, ale wszystkich Niepoprawnych.

Administracja powinna zablokować komentarz Romana z USA, o co proszę Administratora..

lwowianka

#1560233

Wolność słowa ponad wszystko !

Naturalnie nie dla parchów i innych szkodników...

Ale proszę o tej maximie nie zapominać,  gdyż i to nas definiuje... 

chris

#1560294

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Carlota został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T Rmn z S zchwj sę hnbn skrżjąc kmbtnt skzng n śmrć z tkst "Dnscl szpcl". N pdjrzwm ż Rmn z S jst szpclm P-PSL, l jst p prst głp, jk bt z lwj ng, n zdjąc sb sprwy z tg czym grżą Plsc tk dnsy n Żyd Mrk Brwskg zmnę nzwsk. Jk n sną górk z TVP t psypą sę skrżn nmck, frncsk, plsk ntysmtyzm n przykłdz dns górk Zmkwcz gróźb pd drsm Mzm Żydów Plskch Pln.Pn Rmn nch Pn przczyt tn tkst dkłdn c tym wygłp Zmkwcz górk sądz pństww Frm Żydów Plskch. Pn pwnn znknąć z tn kmntrz z prtl Npprwn, Rwdkcj pwnn ntychmst tn kmntrz Rmn z S zblkwć!!!!

Carlota Bologna

#1560246

Krytykować, zakneblować, wyrzucić z pracy wszystkich, którzy ośmielą się wystąpić w jakikolwiek sposób przeciw Żydom w Polsce. Nawet gdy piszą, mówią prawdę.

To będzie, waszym zdaniem, prawdziwa demokracja.

I nadać dożywotnie przywileje na "zawsze słuszną, jedyną rację" niektórym (wybranym) kombatantom

To "ja was pozdrawlaju!"

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1560274

niektórzy całe życie wolą klęczeć, mieć zgięty kark, posypując sobie jednocześnie głowę popiołem, a gdy ktoś pluje im w twarz to z tchórzostwa mówią, że pada deszcz. Osoby te nawet nie zauważyły, że im więcej Żydów się przeprasza tym bardziej atakują i tym więcej rzucają oszczerstw w stronę Polaków. Osoby, którym odpowiedziałaś prawdopodonie dla Polski nie zrobiły niczego, (wnioskuję tak widząc jak się płaszczą) lubią za to, nie wiedząc o kimś niczego walić od razu z "grubej rury" i wyzywać od głupków. Wot kultura. Nie zauważyły nawet, że pan Aleksander niejednokrotnie wygarniał Żydom prawdę prosto w oczy. Dziwię się tylko tym, którzy sypnęli tym paniom plusikami.

Pozdrawiam.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1560306

My jesteśmy przedstawicielami cywilizacji łacińskiej  ( fajny artykuł na Niepoprawnych Grzegorza GPS proponuję poczytać! ) , a nie turańskiej , bizantyjskiej czy w końcu żydowskiej... więc proszę nas w ten sposób nie pouczać. Takie nastawienie do spornej kwestii i taka mentalność jaką nam Carlota proponuję nie zawiera się w ramach naszej cywilizacji,  czyli mówiąc na skróty nie ma na coś takiego miejsca w naszej mentalność i.

chris

#1560291

Zanim będziecie obrażać, to poznajcie człowieka, a Roman z USA to mądry człowiek i patriota, Amerykanin pochodzenia Polskiego.

Styl jakim napisał komentarz nie obraża pana Aleksandra, tylko pisze co on myśli, jak wielu z nas z NP też tak myśli jak Roman i ja też zgadzam się z Romanem z USA w tym komentarzu.

A wy panie piszcie wyłącznie za siebie, nie za innych, bo ja tego sobie nie życzę, by panie pisały za mnie co myślę i nie bawcie się w cenzorów.

Macie przydzielanie punktów plus, minus i to jest wasza cenzura.

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1560302

Znam Romka od lat i uważam, że to uczciwy człowiek i Polak. A tych pań nie znam i również nie podoba mi się, kiedy ktoś wypowiada się w moim imieniu nie pytając mnie o zgodę czy moje zdanie.

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1560318

 

 

M KRÓL O MAGDALENIE OGÓREK i RAFALE ZIEMKIEWICZU

 

M. KRÓL  – analityk społeczeństwa informacyjnego. Był działaczem opozycji antykomunistycznej (KPN), więźniem politycznym PRL.

 Nikt nie ośmielił się powiedzieć, że ktoś zmienił nazwisko z powodu swego pochodzenia. Nie wypadało dowcipkować z „żydowskich krematoriów”. Teraz to wróciło. Nie tylko w anonimowych mediach internetowych, ale w świecie oficjalnym TVP - Magdalena Ogórek, Rafał Ziemkiewicz. Antysemityzmu jak pałki używają politycy i ludzie mediów. Na razie to obrzydliwie pachnący margines. Wiemy jednak z historii, jak łatwo margines się poszerza, jak nienawiść bywa zaraźliwa, jak szybko pękają normy i zasady cywilizacji.

Nie możemy być bezbronni. Trudno nam liczyć na prokuratorów uznających swastyki za hinduskie symbole, a heilowanie za zamawianie piwa...

 

lwowianka

#1560327

To co, nie możemy pisać o mordach Polaków przez żydowskie NKWD, czy pomoc żydów dla Niemców w holokauście to antysemityzm według pani.

A szkalowanie i opluwanie Polski i Polaków przez żydów, uważa pani za słuszne i stosowne, a my Polacy nie mamy się prawa bronić.

Polska to Naród z honorem i dumą, a nie chłopiec do bicia czy opluwania, bo właśnie tacy ludzie jak pani pokazują wasalstwo i służebność wobec żydów, co potem taki przekaz idzie w świat.

I nie dziwie się atakom żydów, skoro mają wielu obrońców takich jak pani.

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1560335

To jedno z najbardziej wymownych zdjęć w naszej najnowszej historii.

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1560346

A to jedna z najbardziej wymownych wypowiedzi polskiego(?) polityka ostatnich lat...

https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

#1560349

takie fejki to w każdym sklepie z fejkami kupisz

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1560351

Przepraszam że zapytam... Jesteś głuchy, ślepy, czy głupi ?.

#1560355

Czy jest gdzieś w pobliżu lekarz ?,

niech zabierze z soba kaftan trzeba ratować tego człowieka

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1560362

Pierwszy raz słyszę (widzę), żeby chory osobiście, tak zdecydowanie i rozpaczliwie wzywał pomocy lekarskiej :).
Oj "zawiedziony"... jak baba, jak baba ... :).
Ogarnij się chłopie :).

#1560365

W którym miejscu widzisz manipulację... oświeć mnie ...

#1560357

kup sobie latarke

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1560369

No nie jestem pewien... ostatnimi czasy PAD chyba conajmniej zrównał szereg...

Pzdr.

chris

#1560359

Tak czy inaczej, " zostanie w rodzinie" ... w ich rodzinie...

chris

#1560360

A powiedz mi, czy śp.Prezydent Lech Kaczyński ratyfikował traktat z honorem czy z humorem ?

Czy zatrzymał ekshumacje w Jedwabnem z honorem ?

Czy prężenie polskiej piersi w imieniu wszystkich Polaków na kijowskim Majdanie, to też z honorem? 

No powiedz mi zawiedziony, ile jeszcze ma być ten Polski honor warty? 

A może Polacy sami chcą dysponować własnym honorem...czy o tym już pomyślałeś ?

 

 

 

chris

#1560366

         

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1560371

Dobre dobre :-)))))))

Powiedz, czy to tak ładnie i czy to w ogóle  wolno mieć kilka nicków ?

:-)))))))))

 

chris

#1560376

Próżne te pytania, "zawiedziony" to typowy , ortodoksyjny wyznawca.
Do niego to nie dociera...
Te typy muszą odczuć wrogie działania tych pseudo patriotów na własnej dupie, by cokolwiek zrozumieć. To typy, co to są mądre po szkodzie...

#1560372

Po szkodzie mówisz.... hm, pewny jesteś? 

;-)))))))))

chris

#1560377

Bywa, że czasami przesadzam, a to pewnie jeden z tych przypadków :).

#1560379

#1560380

#1560381