Polski bankierze - nie wyzyskuj Rodaka!

Obrazek użytkownika Lu-Bicz
Blog

16.03.2018

   Kupuj polskie towary...Daj  zarobić Polakom i naszym firmom...To mądre i piękne sugestie. Pod jednym warunkiem - jeżeli  polscy producenci i usługodawcy nie będą wyzyskiwać i oszukiwać rodaków.

   Niestety, z tym ciągle jest źle. Zwłaszcza, że większość społeczeństwa jest stosunkowo uboga. W gronie największych wyzyskiwaczy są polskie banki. Jeżeli oprocentowanie 12-miesięcznych lokat jest rzędu 1,2-1,6 % a prognoza inflacji ok. 3% to oferta polskich banków jest zwyczajną lichwą.Grzechem w rozumieniu chrześcijańskim. Polscy banksterzy więc nie tylko nie dzielą się zyskiem z depozytariuszami, ale zwracają pieniądze poniżej wartości otrzymanych. Zgroza tym większa,że zagraniczne banki w Rzeczypospolitej,chociaż też wyzyskują, to oferują nieco większe oprocentowanie. Trzeba też pamiętać, że z oprocentowania swoje weźmie też państwo w postaci 19% podatku Belki uszczuplając je do ok 1 % nominalnie.

   Oszustwo bankowe w Polsce dokonane przed paru laty na frankowiczach, którzy nigdy nie widzieli pożyczonych CHF potwierdzają wyroki sądów. Niestety, ten bankowy wyzysk niezgodny z  prawem i moralnością dokonany w latach władzy  PO/PSL w zasadzie podtrzymują obecne władze.

   Kupuj polskie - nie wyzyskuj rodaków...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

A tak między nami... Który Pana zdaniem bank działający w Polsce jest bankiem polskim ?.
Nie możemy spodziewać się uczciwości w działaniach obcych instytucji finansowych, skoro kolejne (niby) polskie rządy w majestacie prawa okradają w bandycki sposób własnych obywateli .
Rząd PIS po przejęciu władzy nawet nie zająknął się na temat rabunku z kont OFE przez swoich poprzedników.
Powtarzam kolejny raz... Rząd PIS jest bezczelnym paserem, który korzysta z przestępczej działalności swoich kolegów z PO !!!. Rząd PIS i rekomendowany przez lidera PIS (niby) prezydent Polski, ściśle współpracują z wrogimi Polsce i Polakom , obcymi bankami, co widać na przykładzie (niby) działań w sprawie kolosalnego oszustwa zwanego "kredytami frankowymi".
(przedwyborcze" obiecanki cacanki, a głupiemu jak zwykle Polakowi... komornik...
Polacy!!!. Zacznijcie w końcu myśleć !!! ...Szczególnie przed wyborami...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1560164

Hmm...Myślę, że polskim  bankiem jest ten z większościowym kapitałem polskim. Państwowym lub (i) prywatnym.. Obecne władze centralne mają czas na spełnienie obietnic wyborczych do końca kadencji. Jeżeli te władze nie są z naszych marzeń, to jaka jest realna alternatywa?

Vote up!
1
Vote down!
0

Lu-Bicz

#1560590

Tylko surowa kara i jej bezwzględna nieuchronność dla każdego z członków rządu, prezesów państwowych spółek, prezesów (rzeczywiście) POLSKICH banków , urzędników wyższego szczebla, oraz sędziów sądów, za ewidentnie szkodliwe decyzje, działania na szkodę państwa, udział w przestępczych układach, wyeliminuje wyścig wszelkiej maści politycznego bydła do "państwowego koryta". Nie ma innej metody. Tylko w takich warunkach do zarządzania naszą Polską dostaną się uczciwi, kompetentni, kochający własną ojczyznę POLACY ...
W tej sytuacji immunitety powinny być zniesione.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1560626

Tak, immunitety za czyny o przestępczym charakterze kryminalnym powinny być zniesione.Pozostała treść...No cóż realnie to mrzonki. Te treści adekwatne byłyby do porządków w  jakimś raju. Kto realnie miałby orzekać o obiektywnej sprawiedliwości? Kto i jak karać za przestępstwa w życiu wspólnotowym? Czy społeczeństwo polskie gotowe jest do demokratycznego wyboru tylko uczciwych, kompetentnych i kochających Ojczyznę? Czy takowi gremialnie garną się do służby Państwu i Narodowi? Czy zagranica pozwoliłaby na takie zmiany w kierunku prawdy, dobra,  sprawiedliwości, piękna u nas?

   Pół wieku okupacji niemieckiej i sowieckiej zepsuło ludzi. Często złodziejstwo, nienawiść, fałsz, kłamstwo, niesprawiedliwość, egoizm, korupcja, nepotyzm były warunkami przetrwania osobistego i najbliższych w  bylejakości. To  trwało pokolenia. Z tego paskudztwa pokoleniowego trzeba leczyć się w przyspieszonym historycznie tempie, ale "operacyjnie" tego nie usunie się...

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Lu-Bicz

#1561053

Teraz mamy okupację żydowsko-pisowską, która nie zamierza zlikwidować lichwy ani aborcji. Taki rząd wybrali sobie nibykatolicy....więc nie ma się co dziwić, że jest tak pięknie.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Verita

#1561058

Mam wrażenie, że żyliśmy i żyjemy w zupełnie innych krajach...
Większość swojego życia przeżyłem pod "okupacją sowiecką" i mam skalę porównawczą. Wtedy widać było przyjaźń, koleżeństwo i współczucie, a dziś, w "wolnej " Polsce ?. I tu pańska teoria legła w gruzach...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1561065

Mam wrażenie, że żyliśmy i żyjemy w zupełnie innych krajach...
Większość swojego życia przeżyłem pod "okupacją sowiecką" i mam skalę porównawczą. Wtedy, mimo braku wolności widać było przyjaźń, koleżeństwo i współczucie, a dziś, w "wolnej " Polsce ?. I tu pańska teoria legła w gruzach...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1561066

... dodać należy różne szemrane fundacje, melony złote i półki, nie tylko, posrebrzone?

PS

„…Ale jak mówimy o wielkiej kasie i wielkich zyskach banków, to coś ci jeszcze opowiem: jak to wygląda w liczbach. Otóż, w ramach prywatyzacji, za rządów Buzka, jeden z banków udało się w 1999 r. świetnie sprzedać. To jest za kwotę 4,3 mld zł. W ciągu 16 lat bank ten zarobił ponad 30 mld zł, a ostatnio za sprzedaż 10 proc. akcji tego banku zagraniczny właściciel zgarnął drobne 3,3 mld zł. Czy zatem dalej tak mocno bolejesz nad losem banku z powodu twojego nietrafionego kredytu?…”

Vote up!
1
Vote down!
0

casium

#1561070

Hmm...Twoje treści chyba nie do mnie. JA NIGDY NIE  BOLAŁEM NAD LOSEM  BANKU. Uważam, że lichwa stosowana przez bank z większościowym kapitałem polskim skierowana przeciw swoim boli jeszcze  bardziej

Vote up!
0
Vote down!
0

Lu-Bicz

#1561462