Nowe pokolenie solidarnościowego chowu przejmuje władzę

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Na rekonstrukcję należy spojrzeć z innej perspektywy, niż z tylko ściśle technicznej. Oto nowe pokolenie przejmuje rządy, to jest zmiana symboliczna. Beata Szydło, będąc kobietą, taką typową Matką Polką, stąd powszechna wobec niej sympatia jako do matki narodu, była premierem przejściowym, który zrobił w naszym domu porządek.

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki pokazali, czym jest prawdziwa polityka – troska o dobro wspólne. Dwa lata harówki i orki pani premier na poplatformerskim, postkomunistycznym ugorze, użerania się z postkomunistyczną niby-opozycją, z jej mocodawcami w Brukseli, przyniosły efekty.

Nie chodziło przy tym o osobiste ambicje, zaszczyty i honory, lecz o służbę narodowi. Za komuny nie oczekiwałem, mimo podejmowanych prób, że uda się szybko doprowadzić do jej upadku. Teraz znowu jestem pozytywnie zaskoczony, że doczekałem się takiej ekipy politycznej. Jakiej jeszcze niespodzianki się doczekam ?

MM przejmując stery rządów, przejmuje pałeczkę w sztafecie pokoleń. To jest pokolenie zdecydowanie antykomunistyczne, nareszcie. To jest też pokolenie wyrosłe na glebie solidarnościowej. MM jest człowiekiem pełnym - ma doświadczenie jako przedsiębiorca w biznesie, teraz podejmuje kierowniczą funkcję w państwie, ale ma przede wszystkim solidny background rodzinny, moralny, ideowy. Czy można życzyć sobie i innym czegokolwiek lepszego ?

To, że pałeczkę przejmuje nowe pokolenie, to widać już od pewnego czasu. W rządzie są młodzi wiceministrowie tacy jak Patryk Jaki czy Bartosz Kownacki, a wśród posłów wyróżnia się rzeczowy i elokwentny poseł z Pomorza Marcin Horała. Premierostwo MM doda im z pewnością animuszu.

W expose MM najważniejsza nie była lista konkretów w nim upakowanych, lecz założenia ideowe, które się w nim przewijały łącząc obecne w nim konkrety i wyznaczając nowe, perspektywiczne cele polskiej polityce.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (13 głosów)

Komentarze

jest Morawiecki, trzeba obejrzeć pewien dokument!. Dotyczy obu Morawieckich.

https://www.youtube.com/watch?v=WrNJ1ek8Avg

#1554516

Ja rozumuję w sposób następujący:

 Ja mówię o faktach, a konkretnie o tym co jest powszechnie uznawane za fakty. Dopóki ktoś nie zgłosi faktów nowych i udowodnionych, idiotyzmem byłoby zawieszanie uznania faktów dotychczasowych.

A rozważania domorosłych analityków, w sytuacji wojny hybrydowej, to nie jest najlepsza ścieżka. 

#1554519

Panie "zetjot" to Pan rozumuje w sposób niewłaściwy, bo. 1. czy nie jest to fakt, że PAD zawetował dwie ustawy sądownicze przedstawione przez jego obóz polityczny jak sam podkreślił czyli PiS, co wprowadziło gigantyczny bałagan w "dobrej zmianie" a jednocześnie ucieszyło bandę totalnych kretynów w tzw.opozycji?. 2. czy nie jest faktem, że PAD ciągle rzuca pod nogi kłody bez wątpienia najlepszemu ministrowi w rządzie Premier Beaty Szydło, Antoniemu Macierewiczowi, a to w sprawie nominowania nowych generałów, a to teraz ws. gen.Kraszewskiego?  itd. Przecież to właśnie są udowodnione fakty, a nie żadne idiotyzmy jak Pan to ujmuje przez domorosłych analityków. Jeżeli Pan tego nie widzi to jest Pan ślepcem.

#1554546

Czy Pan nigdy nie zastanawiał się nad naturą polityki ? Politycy to nie są harcerzyki z jednej drużyny lecz dorośli ludzie o określonych poglądach i ambicjach. Dlatego specjalnie mnie nie zbulwersowało zawetowanie ustaw przez PADa. Okazało się zresztą, że przyczyniło się to do dalszej marginalizacji tzw. opozycji i wzrostu poparcia dla prawicy.

#1554557

Z WSI?

Czy może z GRU?

michael

#1554541

i posłuchać go w innych tematach. Czy jest wiarygodny, czy nie?. Ja nie traktuje go jako wyroczni, ale jako głos drugiej, pozbawionej mediów strony!. Chyba jest ciekawiej poznać wiele opinii, zanim się zdecydujemy na naszą?...Pytanie o WSI czy GRU, to tylko bezsilna demagogia. Zupełnie głupia i ślepa!....Lepiej być z tych mądrych, niż z tych głupszych!.

#1554550

Krytyczne wobec Morawieckiego. Tylko wrogowie Polski, mogą być krytyczni wobec tego geniusza, obcego kapitału!.

https://www.youtube.com/watch?v=mSycQTZszx8
https://www.youtube.com/watch?v=_11WDWY5ePE

Powiem szczerze. Od czasu secesji /x lat wstecz/ ten portal, przestał być moim domem!. Trzymało mnie tu kilku blogerów, jak Aleksander Szumański, nasz poczciwy ksiądz Zygmunt Zieliński czy Nathanel!. Czytałem ich teksty, często nawet bez logowania!. Pewnie będę czytał dalej!. Dziś moim domem, jest wyłącznie "niezalezna.pl". Z nimi się identyfikuje i tam, czuję się u siebie. Tu jestem źle widzianym, źle ocenianym i obcym. Składam więc życzenia świąteczne, wszelkiego dobra Bożego i żegnam. Zbyt wielu tu poprawnych, lewicowców, liberałów i sympatyków Rosji. Dla mnie, antysemity, rusofoba i nacjonalisty, miejsca brak!. Pozdrawiam tych, z którymi było mi po drodze. Wybitnych filozofów, po prostu żegnam!. Administratora proszę o definitywną likwidację konta i wszelkich zachowanych danych!. Szacun!.

#1554564

Gdy zajmujemy się blogowaniem czy komentowaniem, to po pierwsze musimy zadać sobie pytanie, jaki sens ma takie zindywidualizowane dzialanie i jaki może mieć wpływ na rzeczywistość. I jest tylko jedna odpowiedź - takie politykowanie nie ma najmniejszego sensu.

W takim razie trzeba pójść dalej i zastanowić się kiedy blogowanie może mieć choćby minimalny sens. Otóż tylko wtedy gdy pomija detale i przypadkowe pojedyńcze wydarzenia, a koncentruje się na wyszukiwaniu trendów długofalowych i ich przyczyn. I tylko takie blogowanie ma sens.

Blogowanie powinno unikać bieżączki, no chyba że jest się zawodowym dziennikarzem, któremu za to płacą, ale to i tak nie ma większego sensu.

#1554565

https://www.youtube.com/watch?v=aHwyI03rYn4

Założyć na łeb reklamówkę i iść do lasu, to jest to co robicie!...

#1554556

Dopiero teraz po paru dniach rozumiem cel jaki przyświecał JK  z zamianą premierów BSz na MM.Dotarło do mnie, że to genialny i jakże prosty ruch JK.  W ostatnim czasie JK nie bardzo radził sobie z idiotycznym uporem PADa w sprawie sądów, co doprowadziło do gigantycznego bałaganu  "dobrej zmiany". To do tej pory PAD trzymał asy w swoim ręku. Teraz sytuacja całkowicie się odwróciła. PAD do przedwczoraj uważał MM za "swojego"  premiera. Mateusz Morawiecki powołując tych samych ministrów z rządu wspaniałej premier Beaty Szydło, pokrzyżował plany PAD z wtrącaniem się co do składu nowego rządu (chciał np.odwołania A.Macierewicza, czy powołani na MSZ K.Szczerskiego) . Chylę tu czoło przed MM, udowodnił, że będzie samodzielnym premierem a nie własnością PAD. Brawo MM.                  

#1554517

Dopiero teraz po paru dniach rozumiem cel jaki przyświecał JK  z zamianą premierów BSz na MM.Dotarło do mnie, że to genialny i jakże prosty ruch JK.  W ostatnim czasie JK nie bardzo radził sobie z idiotycznym uporem PADa w sprawie sądów, co doprowadziło do gigantycznego bałaganu  "dobrej zmiany". To do tej pory PAD trzymał asy w swoim ręku. Teraz sytuacja całkowicie się odwróciła. PAD do przedwczoraj uważał MM za "swojego"  premiera. Mateusz Morawiecki powołując tych samych ministrów z rządu wspaniałej premier Beaty Szydło, pokrzyżował plany PAD z wtrącaniem się co do składu nowego rządu (chciał np.odwołania A.Macierewicza, czy powołani na MSZ K.Szczerskiego) . Chylę tu czoło przed MM, udowodnił, że będzie samodzielnym premierem a nie własnością PAD. Brawo MM. Przepraszam 2 razy się wyświetliło.                 

#1554518

Nie interesują mnie dość sztuczne dywagacje na temat rozbiezności między rozmaitymi politykami. To jest polityka i do tego uprawiana przez ludzi, a nie krasnoludki. Więc niech działają, a ja ocenię w nalezytym trybie.

#1554520

Pełna zgoda z treścią notki.

#1554555

Poczekajmy do konca  stycznia przyszłego roku.Pan JK zapowiedział głęboka rekonstrukcje rzadu.Wtedy zobaczymy jakich ministrów dobierze sobie Pan Morawiecki i wszystko bedzie jasne,czy jest człowiekiem PADa czy naprawde naszym narodowym prezesem rady ministrów.Załozenia sa ukierunkowane na lata ale beda sie liczyli kierujacy tymi załozeniami ministrowie za to odpowiedzialni,wiec powolutku.Napewno dobrze bedzie,przynajmniej jestem tego zdania.Co prawda nie bardzo podobaja mi sie wypowiedzi Pana Kornela ale wrescie to jego sym wiec starszy chwali sie swoim potomkiem.

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1554558