Czym jest ta Polska dla...?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Czym jest Polska dla…?

Jutro Święto Niepodległości. Od roku, może dwóch, czekałem na ten obchód. Cieszyłem się, że usłyszę w czasie transmisji uroczystości słowa, na które czeka każdy szczery Polak, a są to tylko wtedy takie słowa, kiedy znajdują one potwierdzenie w czynach. Czy jest dziś sens, na coś takiego czekać? Pytanie bez odpowiedzi, podobnie, jak to w tytule. Dla kogo ta Polska jeszcze coś znaczy, coś więcej niż szemrane układy, kompromisy utrącające każdą zdrową inicjatywę? Dla kogo? Może odpowiedź nie jest aż tak trudna, ale człowiek boi się głośno ją wypowiedzieć, tak jak boi się nazwać rzecz po imieniu kiedy staje nad łóżkiem śmiertelnie chorego człowieka. Ale obecnie wiele spraw jawi się w tak jasnym świetle, że samo życia daje odpowiedź, nie pozostawiającą złudzeń.

Kto żyje w Polsce po 1989 roku ten wie, kiedy i przy udziale jakich ludzi zaczęła się choroba III Rzeczypospolitej. I wie, kto z niej ciągnął zyski. I wie, kto stał na straży, by ich nie zabrakło. I wie, kto był w tym procederze bezkarny. Wiadomo, że komisja badająca sprawę Amber Gold może być już nieco nudna. Nawet śledzenie najbardziej wstrząsających scen kryminalnych w końcu rodzi przesyt. Ale to, co ta Komisja odkrywa dowodzi jednego: w kryminał, jakim była przepojona cała rzeczywistość III RP było zaangażowane państwo, i wcale nie mówione, że teoretyczne, bo takie można by jeszcze usprawiedliwić indolencją, ale państwo, używając kolokwializmu, umoczone. A to wielka różnica. Komisja odsłania jeszcze jeden wstydliwy szczegół: państwo dziś już nie teoretyczne, ani umoczone, jest bezsilne i naigrawanie się wielu zeznających przed Komisją, w takie państwo właśnie bije, w poczuciu bezkarności. Bo sądy wszak nadal są, jakie były w tym teoretycznym państwie. I tu tkwi jądro problemu. Dlatego ten spektakl jutrzejszy trudno oglądać. Dla kogoś, jeśli Polska jest dla niego czymś najważniejszym.

Dlaczego tak się dzieje? Bo, spójrzmy globalnie, abstrahując od wiedzy fragmentarycznej, na przyczynę zła, jakie toczyło III RP. I spójrzmy w ten sam sposób na to, co wyczynia opozycja (totalna) przez ostatnie dwa lata, wbrew całej oczywistości, z jaką jawi się naprawa Rzeczypospolitej. Wszystko koncentruje się na sanacji prawa i tych, którzy nim gospodarują. To walka o być albo nie być żulii, która okradała ten kraj w sposób wręcz trudny do pojęcia. I sprawa tej sanacji się zacięła. A dawni palestranci nie wiadomo na czyich usługach, robią tak, jak gdyby nigdy nic. Po prostu bronią swego koryta, a może i czegoś więcej, bo dopóki oni są na stołkach wiele interesów może nadal iść podziemnym kanałem, mogą być dziwne umorzenia, jeszcze dziwniejsze niewiedze, jak to Komisja Amber Gold obnaża. Może być przyzwolenie wbrew wszelkim wysiłkom rządu i interes niszczący ten kraj od trzech bez mała dekad może się kręcić nadal.

Dlatego jutro zamknę telewizor, by nie słuchać gładkich, obłudnych słów, by nie być zaskoczonym widokiem twarzy, których już przywykliśmy nie oglądać, by nie patrzeć na posłów PE, którzy jeszcze nie wypłukali ust po opluwaniu Polski tam, gdzie czekają na to, by ją kąsać. Zamknę telewizor, gdyż nie ma nic gorszego, jak obłuda, mimikra przy otwartej kurtynie. Już lepiej, kiedy robili to w jakiejś luksusowej knajpie. Bo czymże jest dla nich wszystkich ta Polska, nie ich Polska, ale ta, właśnie, której obrońców dziś się wykopuje z jakichś łączek, obrońców, którzy tak drażnią tych, którzy Polskę uznali za poletko swych małych i brudnych interesów. Ich nie zabraknie przed grobem nieznanego żołnierza. Więc lepiej, później bez nichm nawiedzić to miejsc… Niestety.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Złudą i naiwnością byłoby wierzyć, aby doniosłe pragnienia szczerego serca, pokryło się kiedykolwiek z rzeczywistością uwieńczoną wybraniem ludzi, wobec których szczere serce złożyło swoje nadzieje. Aby drzewo przynosiło obfite owoce, musi spędzać wiele czasu na modlitwie, kontemplacji Boga, a ci, którzy pragną sukcesu, władzy, tu na Ziemi, omijają szerokim łukiem lub pomijają "takie głupstewka" zdając się na swój własny zdrowy rozsądek. Ponadto," dzieci tego świata", potrafią się przepychać łokciami w życiu lepiej niż inni. Można więc tylko dawać świadectwo i kłaść na nich  węgle żarzące się na ich głowach, samemu zaś nadstawiać mądrze drugi policzek..Kto, jak kto, ale ksiądz profesor, wierzę, że doskonale rozumie, co mam na myśli.  P. S. Jutro także nie włączę telewizora.

Vote up!
8
Vote down!
0

Hoyt

#1552360

na marsz tej drugiej Polski.

Tej Polski, która przez minione lata miała i ma nadzieję, że upiory pokonamy. Nie, nie jutro, ani za kilka lat, ale pokonamy. Bo jeśli wszyscy wyłączymy telewizory i będziemy ronić łzy z bezsiły w samotności, to ta banda wygrała. To ci bandyci zniszczą naszą ojczyznę do fundamentów, do h.. d..a i k..i k..a

Jak pisał poeta:

I niechaj żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec.

A gdy czas przyjdzie, niech na śmierć idą jak ręką Boga kamienie ...

Sursum corda ! Panowie Bracia. Sursum corda.

Vote up!
10
Vote down!
0

Apoloniusz

#1552396

Masz Pan rację, ale co robić, kiedy na ten marsz Polaków iść nie można, bo wiek i nogi nie pozwalają.? I nie ronię łez, bo wiem, ze Rzeczpospolita zwycięży wbrew oportunistom i mafiozom. 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1552397

Na polecenie Pana Antoniego Macierewicza na Grobie Nieznanego Żołnierza wmurowano tablice ku czci Żołnierzy Polskich poległych w walkach z UPA. 

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1552409

Na polecenie Macierewicza? A na czyj wniosek?

Badź szczery i dokładny...

https://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/jest-tablica-wolynskiego-przebraza-na-grobie-nieznanego-zolnierza

 

Vote up!
5
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1552423

Z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniających polską samoobronę przez bandami OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy

Szokujące wydarzenie w przeddzień Święta Niepodległości. Z pomnika Nieznanego Żołnierza zniknęła nazwa jednej z miejscowości upamiętnionych na tablicy „Wołyń, Małopolska Wschodnia, Lubelszczyzna 1943-1946”. Chodzi o miejscowość Bircza, która która w 1946 roku trzykrotnie obroniła się przed banderowcami z OUN-UPA. Zdaniem ks. Tadeusza Isakowicz-Zalewskiego stało się tak… pod naciskiem władz ukraińskich i Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy! Jeśli tak byłoby rzeczywiście jest to ogromny skandal, który stawia prezydenta w jak najgorszym świetle.

 

Jak poinformował na swoim koncie na Facebooku ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski – W Warszawie w przeddzień Święta Niepodległości 11 listopada doszło do  niebywałej i gorszącej sytuacji.  Z zamontowanych wczoraj tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniających polską samoobronę przez bandami OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy, która w 1946 roku trzykrotnie obroniła się przed banderowcami. Według moich informacji stało się to pod presją władz ukraińskich i Kancelarii Prezydenta RP. Jutro będę znać szczegóły sprawy, które opiszę w felietonie. Aż się wierzyć nie chce, że to się stało w Święto Niepodległości!!!!

 

PS. Muszę uzupełnić, zdjęcia są z 9 i 11 wieczorem. Trzeba więc ustalić, czy podmiana była w 9/10 czy 10/11. Skandal jest jednak skandalem. Jeżeli ktoś coś wie, to proszę pisać. – napisał kapłan.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1552581

Księże profesorze! Już nie mogę na niego patrzeć, słuchać. Brzydzę się nim. Na Niepodległą też nie pójdę. Nie mam siły ponownie złapać równowagi psychicznej. Owdowiałem 2 m-ce temu. Telewizora też nie włączę.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Vote up!
7
Vote down!
0
#1552410

serdeczne wyrazy współczucia

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1552439

Katechizm polskiego dziecka.

- Kto ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swemi.
- W jakim kraju?
- W polskiej ziemi.
- Czem ta ziemia?
- Mą ojczyzną.
- Czem zdobyta?
- Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.
- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.
- Coś ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię.
- Coś jej winien?
- Oddać życie.

PS

http://demotywatory.pl/4564144/Polska

Mimo miliona absurdów Polska to moja Ojczyzna. I może Jasiu doczeka...

Vote up!
9
Vote down!
0

casium

#1552412

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1552444

Polska dla "sędziów"..." ZUPEŁNIE NADZWYCZAJNEJ KASTY LUDZI" - Polska POwinna być obozową hodowlą Podatników RP, okradanych dla zysku mafii antypolskich.

Dzięki niezłomności Polaków, od października 2015 roku - wielomilionowa armia Patriotów gospodarki Polski (niepodległej) - Mogła zacząć "niepoprawnie" politycznie , wypracowywać poprawne - prawne warunki do wyzwolenia dobra polskości - z efektów normalnej pracy w prawnie dostępnej  niepodległości Polski - (bez "systemowej" POdległości mafiom antypolskim) : - 100 000 Policjantów, - 10 000 Sędziów, - 5000 Prokuratorów i jednego Prezydenta multiśrodowiska funkcjonariuszy publicznych...

Pozdrawiam - J.K.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1552417

   Witam Księże Profesorze! Jutro Tusek z kwiatami pod pomnikiem Piłsudskiego. Parafrazując " Swiat stanął na głowie" Zawsze z radością jadę na ten pochód, ale jutro mnie tam nie będzie, bo nie mógłbym oglądać tego gangstera. Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1552420

Rudy przyjeżdża wspierać ruch oporu w Polsce.Ryżemu to zaproszenie z nieba spadło, Połowa Polaków już go w kajdankach widziało.Niech zaprosi też Drzewieckiego i Chlebowskiego.

Vote up!
8
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1552443

Gdy raz już tak sie miało, jak naszego prezia tuskie olało, to powtórka z rozrywki niech dzieje się poza ziemią ojczystą. Szkoda się tak głupio wychylać, gdy za zarazą hołota się doklei totalitarnie. Całe szczęście że pojawi się wojsko polskie i pokryje tą opozycję z gotową rewoltą. Ki diabeł wstąpił w naszego szoguna..., mniejsza z tym. Całą czwórkę kajzerów zweryfikują krajanie.

Razem ze mna z daleka.

Vote up!
6
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#1552436

Polska- to Ojczyzna dla nas Polaków...nie ma sensu zajmować się polskojęzycznymi zaprzańcami z PO, SLD czy N...oni znikną sami z politycznej sceny...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1552450

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ety nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

chyba rzeczywiście tak jest, na ale od czego my jesteśmy, damy radę.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1552543