To już 9 lat!

Obrazek użytkownika Gawrion
Blog

Niebawem - 9 lipca - minie dziewiąta rocznica powstania portalu Niepoprawni.pl. Chciałbym z tej okazji podziękować wszystkim Blogerom, Komentatorom, Czytelnikom, Współzałożycielom, Redaktorom, Administratorom, Wolontariuszom, Partnerom, Darczyńcom - tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania, rozwoju i realizacji misji portalu. Serdecznie Wam dziękuję! Szczególnie dziękuję Małej Mi, bez pomocy której prowadzenie portalu przez ostatnie kilka lat byłoby niemożliwe. Dziękuję!

Przez te niecałe 9 lat portal zanotował kilkaset milionów odsłon. Przewinęło się tu wiele milionów unikalnych czytelników. Z dumą mogę powiedzieć, że byliśmy jedną z pierwszych tego rodzaju inicjatyw w polskim internecie. W czasie gdy zakładaliśmy portal monopol na "prawdę", opinię i informację miały: TVN, Polsat, TVP, Onet, Wp. Wyrzucano nas z nowopowstałego komercyjnego miejsca dla blogerów - salonu24.pl. Nazywanie Bolka Bolkiem było wtedy wariactwem i niedorzecznością. Wszędzie szalała cenzura. Gazeta Polska była niszowym, papierowym tygodnikiem. Nikomu nie śniło się o internetowych, komercyjnych mediach typu niezależna czy wpolityce, które powstały dopiero kilka lat po nas. Do dziś jesteśmy czołowym, niezależnym, oddolnie powstałym i prowadzonym amatorsko przez kilka osób portalem. Napawa mnie to wielką dumą! Jeśli dodam do tego wewnętrzne przeświadczenie o istotnym wpływie naszego portalu na polską rzeczywistość, polską opinię publiczną przez te wszystkie lata, to poczucie dobrze wykonanej pracy, właściwie wykorzystanej energii jest tym większe!

Z perspektywy czasu mogę śmiało wysunąć tezę o tym, że jeszcze w 2008 roku ludzie czujący misję portalu, diagnozujący rzeczywistość podobnie do naszej wtedy garstki, mieli poglądy może i zdecydowane, radykalne, ale mieliśmy zarazem wielką świadomość braku ich powszechności w społeczeństwie, a co za tym idzie - świadomość wielkiej pracy, która była przed nami. Miałem wtedy pewne małe nadzieje na zmianę politycznej rzeczywistości, poczucie misji, ale większe chyba były wątpliwości i poczucie niemocy i bezsilności. Dziś można z zadowoleniem powiedzieć, że poglądy propolskie, patriotyczne - niepoprawne - stają się dziś powszechne i normalne. Wszystko to przerasta moje oczekiwania! Polacy w końcu zaczynają myśleć po polsku, myśleć racją stanu, wyzbywać się kompleksów, nie wstydzą się narodowych barw.

To że doszliśmy do takiego stanu rzeczy wynika z wielkiej synergii jaką stworzyły niedoceniane inicjatywy, takie jak Niepoprawni.pl. Tego jestem pewien. Niemożliwe stało się możliwe.

Od czasu wygranych wyborów przez Prezydenta Andrzeja Dudę, później przez PiS, nie udzielałem się na blogu, obserwując z nieskrywanym zadowoleniem bieżące wydarzenia - kwik świń odrywanych od koryt, złodziei wywalanych na zbite pyski ze spółek skarbu państwa, pozbawianych odpraw, zatrwożonych widmem pierdla złodziei, aferzystów, wszelkiej maści przekręciarzy, oszustów i zdrajców bratających się jawnie z UBekami na ulicach polskich miast. Z ubolewaniem patrzę nadal na rzesze pożytecznych idiotów, których wyprane mózgi są w stanie przyjąć dowolne zniekształcenia semantyczne - dla nich nie ma ratunku. Ze śmiechem i bólem brzucha przyglądam się kabaretowi i niemocy mentalnej tzw. opozycji. Z pewną też niecierpliwością - powiem szczerze - obserwuję pewne działania PiS. Uważam, tak jak wielu Polaków, że są one zbyt mało zdecydowane i radykalne. Wiele osób powinno już tkwić w pierdlu, za to co zrobili Ojczyźnie i Nam wszystkim. Ale nie jest źle. Być może Kaczyński ma plan, starannie zaplanowane kalendarium, którego do końca nie rozumiem. Dodatkowo - z wielką radością obserwuję przetasowania na międzynarodowej scenie politycznej i desperackie zachowania europejskich i zachodnich elit, które tracą wpływy i narzędzia propagandy.

Co dalej z portalem?

Ostatnio na samym portalu, w kierowanej do mnie korespondencji pojawiają się głosy, bardziej miękkie czy twarde naciski, szantaże i nawoływania do bardzo zdecydowanych działań w stosunku do części użytkowników portalu, posiadających inne od większości zdanie. Jedna z osób do tej pory ze mną współpracująca uciekła się nawet do manipulacji oraz działań za moimi plecami, na moją szkodę i szkodę portalu, z wykorzystaniem uprawnień i możliwości przyznanych jej przeze mnie w celu pomocy portalowi. Wszystko dlatego że nie uznałem racji tej osoby dotyczącej zgłoszenia naruszenia regulaminu. Zostałem w odwecie pomówiony o prowadzenie portalu dla zysku, podczas gdy tylko przez ostatnie lat wydałem na portal z własnej kieszeni prawie 10 tysięcy złotych, a wpływy z różnych tytułów pokryły tylko niewielką część tych wydatków. Nie wspomnę już o wartości pracy mojej czy Małej Mi - tego wogóle nie liczę. Pomawianie mnie i osób pracujących dla portalu o działanie dla zysków jest podłe. Takich nielojalnych i podłych działań nie będę tolerował i takie osoby raczej bezpowrotnie tracą moje zaufanie. Brzydzę się kolesiostwem.

Chciałbym zdecydowanie podkreślić, że o ile mam swoje prywatne i zdecydowane poglądy prawie na każdą kwestię, zdanie na temat każdego użytkownika portalu, to misja, regulamin serwisu - zasady tu obowiązujące - są jednakowe dla wszystkich. Jednakowo będę podchodził do zgłoszeń i wniosków koleżanek i kolegów, z którymi się znam, współpracowałem czy nadal współpracuję, którzy w różny sposób wspierali czy wspierają portal, jak i do wniosków i zgłoszeń osób, których prawie nie znam, nie lubię, czy nie zgadzam się z nimi. Inna sprawa - nie jestem idealny - nigdy i nigdzie tak nie twierdziłem. Jeśli ktoś oczekuje ode mnie idealnych decyzji, to oczekuje niemożliwego. Sprawiedliwość idealna nie istnieje w teorii, tym bardziej w praktyce. Mogę jednak zapewnić, że zawsze się staram wydać sprawiedliwą decyzję. Zasady obowiązujące na portalu, standardy którymi się kieruję - spisane są w przewodniku. Są przemyślane. Poświęciłem na ich opisanie wiele godzin - zachęcam do zapoznania się z nimi. Odnoszę wrażenie, że wiele osób które chce ze mną dyskutować o zasadach, ma do mnie różne pretensje, nawet nie zapoznało się i nie zrozumiało tych zasad i standardów.

Głównym celem dla którego powstał i istnieje portal jest posiadanie własnego, niecenzurowanego miejsca dyskusji, gdzie mogą się wypowiadać osoby o różnych poglądach. Dopóki te poglądy są wyrażane kulturalnie, zgodnie z obowiązującymi zasadami, nie łamią prawa - trzeba je tolerować. Uważam to za wielką wartość, ponieważ obserwuję, że istnieje wiele miejsc, gdzie rzeczywistość jest opisywana jednostronnie, zniekształcana. Dotyczy to zarówno portali lewackich jak i prawicowych. Nie będę wymieniał tytułów, ale uważam że media prawicowe (jawnie prorządowe) w dużej mierze uciekają się dziś do manipulacji i totalnie bezkrytycznego podejścia dla władzy. Redaktorzy tych mediów właśnie doświadczają mechanizmu wyparcia znanego dobrze psychologii. O ile propaganda lewacka jest skończenie głupia i niewiarygodna, to prawica (posiadając zgoła inne aspiracje i legitymację) powinna trzymać fason. Obecna władza nie jest władzą boską, tylko ludzką i też popełnia wiele błędów, potrzebuje krytyki. Inaczej zatopi się w wirtualnym świecie wazeliny i przegra kolejne wybory w przeświadczeniu swojej boskości. Zawsze walczyłem z tendencjami do izolacji portalu, społeczności od prawdziwej rzeczywistości. Oczywiście można sobie taką urojoną rzeczywistość stworzyć, spijać z dzióbków - tylko po co? Nie ze mną. Nie kosztem mojej energii.

Chciałbym także przypomnieć, że odzwierciedleniem linii i poglądów Redakcji Portalu jest część z promowanymi blogami. Mówienie o tym, że portal jest antypolski, stracił swój patriotyczny charakter - jest obelgą dla tych wszystkich Blogerów, którzy od wielu lat w największej mierze tworzą najbardziej atrakcyjną merytorycznie i poziomem wartość portalu i są promowani i polecani przez Redakcję. Możecie czytać te teksty każdego dnia. Tutaj od razu zauważę pewną prawidłowość - z reguły najlepsi w mojej ocenie autorzy nie uczestniczą w pyskówkach i kłótniach. Jeśli już są aktywni, to merytorycznie komentują swoje wpisy.

Podsumowując - Portal od 9 lat (z pewnymi zawirowaniami) bazuje na tych samych zasadach i trzyma się tej samej misji, jednogłośnie przyjętej przez ówczesnych założycieli portalu. Dopóki ja jestem właścicielem domeny, serwisu i mam zaszczyt go prowadzić, tego się będę trzymał. A zamierzam to robić dopóki starczy sił, zdrowia i środków. Portal i decyzje podejmowane przeze mnie są niezależne od jakichkolwiek osób czy grup osób. Wszelkie próby wpływania na mnie nie mają sensu, bo bardzo (ponad relacje z ludźmi) cenię zasady - Niepoprawni.pl to jedna z niewielu rzeczy w życiu, która pozwala mi realizować ideały, dlatego tym bardziej tu będą liczyć się zasady.

Proszę Cię o wsparcie

Jak już wspomniałem - prowadzenie portalu to nie tylko poświęcony przeze mnie i Małą Mi czas. To także realnie wydane pieniądze - tysiące złotych. Dziś ledwie co jestem w stanie opłacać serwer - przewidziana na ten cel rezerwa się kurczy. Reklama nie przynosi spodziewanych pieniędzy. Nie marzę nawet o kasie na dodatkowe inicjatywy czy rozwój. Jeszcze pół roku temu opłacałem serwer na trzy miesiące z góry. Dziś opłacam tylko na miesiąc. Serwer jest opłacony do 22 lipca - dziś nie dysponuję funduszem na kolejną opłatę. Rezerwy się wyczerpały. O ile będzie mnie stać na opłacenie serwera z prywatnych pieniędzy, to pewnie to uczynię. Nie jest to jednak takie oczywiste - jeśli stanę przed wyborem opłaty mieszkania czy serwera, to pewnie domyślacie się co wybiorę.

W związku z powyższym chciałbym prosić wszystkich tych, którzy darzą mnie i portal zaufaniem o wsparcie darowizną. Datki można przekazać za pomocą PayPala. Wyjątkowo dla wpłat mogę także przesłać numer konta - w takiej sytuacji proszę o kontakt przez PW lub za pomocą formularza kontaktowego. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (28 głosów)

Komentarze

Warto, by ten wpis z racji jubileuszu a i też poruszanych tu wątków znajdował się na jedynce przez kilka dni.
Nie będzie to żadna autopromocja pamiętając o tym że od czasu do czasu zaglądają tu byli niepoprawni, którzy to z różnych przyczyn bądź odeszli, bądź też ograniczyli tu swoje pisanie.
Proszę o zamieszczenie tego wpisu na topie.

Vote up!
20
Vote down!
-1
#1542457

pozdrowienia słoneczne :)

Vote up!
13
Vote down!
0

gość z drogi

#1542469

Po pierwsze - gratulacje, Gawrionie - to, co robisz od lat jest naprawdę OK.

Po drugie - podobno pojawiły się tu jakieś próby rozbijackie - nie wiem, co bym zrobił na Twoim miejscu (bo chodzi o reputację na zewnątrz), ale chyba większość z nas to olewa, a to najlepszy sposób.

Po trzecie - trzeba rozwiązać sprawę finansów raz na zawsze, tj. - może składki członkowskie? "kolorowe" (zależne od rangi)? i jak przy tym zapewnić o zachowaniu anonimowości? Te rzeczy należy jasno postawić, nie może być tak, że to na Tobie wisi ciężarem. Więc proponuję dyskusję o finansowaniu.

Na koniec - dziękuję: dzięki Tobie mogę coś innym powiedzieć; dwa, trzy takie miejsca w sieci. To - pierwsze (jak dla mnie).  

Vote up!
14
Vote down!
-1
#1542465

Masz rację we wszystkich punktach, ale "Po trzecie"  jak piszesz trzeba rozwiązać koniecznie!

Vote up!
12
Vote down!
0

viki

#1542466

I ja proponuję dyskusję o finansowaniu.

Sam nigdy nie dałem złamanego grosza, pomimo że zwróciłem się o pomóc w tej sprawie do jednego z blogerow.

Chodziło o płatność pey pala a ja chciałem przelać przez Western Union.Miałem przykre doświadczenia z przelewami w tej formie.

Ale to historia.

Sądzę że pojawia się tu jakieś konkretne propozycje i deklaracje.

Sam poproszę o prywatne konto właściciela.

ps.
tylko broń boże o składce na spółdzielnie :-)))

Vote up!
13
Vote down!
0
#1542467

Dziękuję - zgadzam się z Tobą - chyba najlepszy sposób to olanie tego. Ci co lubują się w konfliktach, pyskówkach, prowokacjach, nie są chyba warci zwracania na to uwagi.

Sprawa finansowania - chciałbym aby było to proste i bez zobowiązań. Ten kto mi ufa i może wesprzeć - niech mnie dobrowolnie wesprze darowizną. Jeśli ktoś nie ufa - trudno.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542478

Witaj

Zmusiłeś mnie do wypowiedzi, bo w sposób bardzo brzydki i zmanipulowany oskarżyłeś mnie o naciski i chęć wykorzystania współpracy z Tobą, dla osobistych korzyści.

Nie pozostaje mi nic innego, tylko udostepnić kolegom i koleżankom moją prośbę do redakcji, czyli do ciebie i twoją odpowiedź.

Dodam tylko, że analogiczna prośba dotycząca tego samego hejtera została na Naszych Blogach przyjęta ze zrozumieniem i troll został usunięty.

A więc napisałem do redakcji 6 czerwca:

Nikogo personalnie nie atakuję. Lecz gdy tylko się odezwę, ten, jak się określa, pański przyjaciel, Spirito Libero, wyskakuje i jak to człowiek bez wychowania atakuje z nazwiska (panią doktor Tarnawską tak samo). Wiadomo że to jeszcze nie robi w redakcji wrażenia. Lecz jak się obrzydliwie i oszczerczo ochlapuje moją rodzinę, to żądam od redakcji uczciwej i ostrej reakcji.

Wiesz dobrze, że gdyby ten SL był w zasięgu ręki, to dostałby natychmiast w pysk.

 

Czy ktoś widzi tu jakiś nacisk z mojej strony lub próbę wykorzystania znajomości?

A sprawę zgłosiłem do redakcji gdy rozzuchwalony bezkarnością Spirito Libero zamieścił taki tekst:

 Spirito Libero: Niło sobie poczytać jak o sobie piszesz Kamiński //moj tata nazywał ich ciubarykami//  A twój taka był aparatczykiem, komunistyczny felczer, ponoć na posterunku MO się mu kłaniali [...]

 

Czy ktokolwiek z państwa siedziałby cicho  i nie starałby się bronić swego honoru swojego zmarłego ojca, postaci niemalże legendarnej w Gdyni.

A Gawrion odpowiedział:

[...]

Ja nie zajmowałem się, nie zajmuję się i nie będę się zajmował pomówieniami. Pamiętam że otrzymałem kiedyś - kilka lat temu - podobne zgłoszenie i je odrzucałem. Takie samo zgłoszenie (również odrzucone) otrzymałem od SL, który żądał reakcji w sprawie poważniejszej pomawiania jego o przestępstwa. Przykro mi.

Pozdrawiam!
G

Czy po takiej odpowiedzi nie zalałaby kogoś krew?

A na moją prośbę o wyjaśnienie oświadczył:

Jeszcze raz - nie chcę, nie mam zasobów, nie muszę zajmować się oceną prawdziwości twierdzeń kogokolwiek o kimkolwiek. Portal ma swój regulamin i zasady - obowiązują one każdego. I Ciebie, i SL, i każdego innego. Każdy kto posiada konto na portalu musiał wyraźnie oświadczyć, że zapoznał się z regulaminem. Nie zmieniam zasad w zależności od tego czy ktoś jest ze mną na ty, na Pan, jest moim przyjacielem lub nie. Przykro mi. Jeśli oczekiwałeś ode mnie czego innego, to się nie zrozumieliśmy. Nikt tu nie jest ani uprzywilejowany ani dyskryminowany.

Pozdrawiam! 

 

Ręce opadają.  Szubrawiec i znany w całej blogosferze hejter Spirito Libero, robi z mojego ojca, powszechnie znanej i uhonorowanej postaci, a Redakcja portalu stwierdza, że nie ma czasu i ochoty na dochodzenie prawdy. Zwykła ludzka przyzwoitość, empatia i współczucie dobrego człowieka wprost zmusza go do stanięcia w obronie człowieka, którego dobro osobiste zostało splugawione.

Według mnie, jest to reakcja skandaliczna. Reakcja człowieka małostkowego, klasycznego biurokraty niechętnemu petentowi. Ja tego zrozumieć nie mogę. To wyraźne ochranianie hejtera.

 

W związku z tym:

- Wzywam Gawriona by publicznie oświadczył, co powoduje, że ochrania Spirito Libero!

- Proezę kolegów blogerów i komentatorów o wyrażenie zdania, czy popierają usunięcie Spirito Libero z Niepoprawnych.pl, jeżeli redakcja, wobec ewidentnego chamstwa i bezczelności SL nie może tego zrobić.

Ten wpis redaktora uważam za szczyt hipokryzji i klasyczny sposób odrócenia kota ogonem w momencie kryzysu.

A fakt, że portal jest na szczycie witryn patriotycznych, to nasza zasługa, blogerów, a tylko w minimalnym stopniu redakcji.

Proszę tu podać kolegom, jaki jest w tym mój osobisty procentowy udział.

.................

Chyba nie ma złudzeń, że zrobiono ze mnie rozrabiacza i rozbijacza portalu. Poprosiłem o pomoc. Troll ewidentnie mnie obraził. Gawrion zdecydował się poprzeć Spirito Libero, a ze mnie zrobić drania i szkodnika.

Dokładnie ten sam schemat stosowany przez opozycję totalną wobec PAD, PBSz, czy min. Macierewicza.

 

Ot i cała prawda

Janusz Kamiński

Ps. bardzo proszę wszystkich o zdanie, czy wspomniany Spirito Libero ma nadal panoszyć się na NP.

 

Vote up!
12
Vote down!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542468

Potwierdzam, że korespondencja cytowana przez Ciebie jest prawdziwa i podtrzymuję argumentację w niej zawartą.

Jeszcze raz. Nie zamierzam się zajmować pomówieniami. Zarówno w sprawie którą zgłosił mi SL w sprawie pomawiania go o handel ludźmi - bardzo poważne oskarżenie. Zarówno w sprawie oskarżania Twojego ojca o brak profesjonalizmu i kontakty z komunistami. Ani jednego, ani drugiego nie będę sprawdzał. Macie czas i ochotę idźcie sobie do sądu. Ani nie mam obowiązku prawnego ani moralnego zajmować się Waszym konfliktem. Mam co robić. Natomiast podłe jest angażowanie do Waszego konfliktu mnie, portalu i robienie afery na pół blogosfery i nadszarpywanie dobrego imienia wielu Blogerów tworzących ten portal (ja tu w sumie tylko administruję). Płytkie to. Podłe to.

Zapomniałeś dodać, że po wymianie powyższej korespondencji i otrzymaniu mojej decyzji umieściłeś na oficjalnej stronie portalu na FB z ponad 10 tysiącami obserwujących następujące wpisy na szkodę całego portalu i moją, a promujące Twoje strony:

Następnie poszedłeś na BNR i umieściłeś kolejny wpis z pomówieniami mnie i portalu:

http://www.blog-n-roll.pl/pl/przepraszam-nale%C5%BCy-si%C4%99-wam

Napisałeś: "Interesuje go jedynie jego osobisty zysk i to najmniejszym kosztem (nas wolontariuszy było wielu), a kompletnie nie obchodzi dobro wspólne."; "Niepoprawni coraz bardziej sterowały w kierunku onetu, bo dla pana G. najważniejsza była klikalność, a co za tym idzie – ewentualny zysk z portalu."

Wstydu sobie choć teraz oszczędź, bo honoru u mnie już na pewno nie odzyskasz.

Vote up!
12
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542472

Emocje rządzą naszym życiem i każdy, kto twierdzi inaczej, racji nie ma. Każdy z nas wszystkie swoje decyzję podejmuje pod wpływem tego, co aktualnie czuje.

Co nie usprawiedliwia takiego pisania.

Mam nadzieję że Janusz przeanalizuje raz jeszcze to co sam napisał , przeprosi ,a i my mu wybaczymy .

A czy wybaczysz mu to Gawrionie .... 

to już tylko Twoja osobista decyzja..

Vote up!
14
Vote down!
0
#1542480

Ciebie chyba Józiu powaliło!

Za co przepraszać?!

tak tam przesiąkłeś polityczną poprawnością i szacunkiem do przełozonych, że głupstwa zaczynasz gadać.

Vote up!
6
Vote down!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542482

Nie do końca mnie zrozumiałeś Januszu

Vote up!
11
Vote down!
0
#1542483

Mówienie o honorze przez ciebie jest smutnym żartem.

A ty z kolei zapomniałeś dodać, że chronologia tych zdarzeń jest taka, że wprost zmusiłeś mnie do takiej reakcji przez olewanie moich uczuć i walki o prawo do dobrego imienia. Nie, ty nawet się przyłączyłeś do tych, co walczą ze mną. Tego już doprawdy nie mogę pojąć. Chyba, ze rzeczywiście jakaś tajemna nić łączy ciebie z tym szubrawcem SL.

Zresztą każdy sobie może przejrzeć komentarze i gadaczkę i zobaczyć, jak ten osobnik pod twoją ochroną walczy i obraża Satyra, Józia z Londynu, Katarzynę, Tarnawską, Viki, Jestem jaki jestem, kontrika i wielu, wielu innych.

I ty uważasz się za sprawiedliwego i prawego? Żarty jakieś.

Nie chciałeś spełnić prostej prośby blogera, który został okrutnie obrażony. Wysyłasz do sądu. Dlaczego na Niezaleznych nie mieli wątpliwości?

Twoje wykręty są obłudne. Nie jesteś dobrym człowiekiem. Pomyliłem się. A mogłem byc ostrożniejszy, jak zdradziłeś 3 lata temu kolegów z redakcji.

I nie pluj nam w twarz patriotyzmem i ojczyzną. W twoich ustach brzmi to nieszczerze i sztucznie, jak tutaj dopuszczasz coraz więcej antypolskich i antypaństwowych tekstów. Jasne! Nie masz czasu.

Zadałem ci w pierwszym komentarzu konkretne pytania. A ty, jak poseł Szczerba atakujesz.

Ludzie tutaj są wyjatkowo mądrzy i widzą oczywistą manipulację. Nie doceniasz nas.

 

JK

Vote up!
8
Vote down!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542481

Serdecznie dziękuję za lata wsparcia i pomocy. Sam wybrałeś taki finał naszej współpracy. Nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie i nie zamierzam zniżać się do Twego poziomu. Jestem osobą publiczną więc możesz sobie mnie krytykować, pomawiać, oczerniać - trudno. Ocenią inni. Dalsze bicie piany nie ma najmniejszego sensu. No... chyba że wychodzisz z tezy, że kłamstwo powtarzane wiele razy w końcu stanie się prawdą. Wszystkiego dobrego życzę!

Vote up!
13
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542484

Też jestem osobą publiczną.

A ty przyłożyłeś rękę, by moje imię, moje dobra osobiste były szargane.

Stanąłeś po stronie ewidentnego przestępcy. To fakt nie podlegający dyskusji.

 

Nigdy się tego po tobie nie spodziewałem. Lecz tak jest, każdy kiedyś zawiódł się na kimś,

 

JK

Ps. Postąpiłeś wstrętnie. I to już do końca będzie ciebie prześladować. Za wszystko w życiu trzeba płacić.

Vote up!
6
Vote down!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542486

z prywatnego kłopotu (jestem przekonany, że żaden troll nie jest w stanie Ciebie obrazić) robisz aferę na sto fajerek; zaśmieca to (chcesz, czy nie chcesz) nasz portal, a jeszcze ładujesz w tę niewartą splunięcia (na trolla) sprawę Gawriona.

Uwaga! - ja to tak widzę, to moja opinia i nie ma dla Ciebie znaczenia (ale może mieć, bo ja np. słucham zdania innych i staram się je zrozumieć). I ta moja opinia nie powinna nic też nikomu sugerować - pewnie i nie sugeruje, bo każdy ma swoją.

Serdecznie

Vote up!
12
Vote down!
-4
#1542474

Moim zdanie, pobyt tego "gostka" jest tylko epizodem, ale jak dotąd nie ma podstaw regulaminowych by dostał bana.Jeszcze nie ma.
Ale to kwestia czasu.
Już dziś widzimy kolejną jego zmianę barw na typowe tych zza wschodniej Ukrainy.
Innym powodem dla którego nie widzę potrzeby "obligatoryjnego" bana jest to, że nie kto inny, jak on sam stosował tą metodę na Neonie, czym w konsekwencji na tymże portalu dziś została garstka lewaków,satanistów,frustratów,potomków UB-ekow i mądrych inaczej.

Na koniec sam dostał kopniaka w d..e tak że przez wiele miesięcy nie wydobył z siebie  słowa
Nie powielajmy jego sposobu i tej metody.
Niepoprawni nie przed takimi "galaktycznymi blogerami" się obronili. I się obronią.
Powtarzam to kwestia dni.
Cięta riposta, pokazanie mu jego miejsca w szeregu, i PO NIM.
Trzym się Janusz i głowa do góry.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1542477

No i widzisz, Gawrion?!
Warto było wymieniać przyzwoitych blogerów (którzy tworzyli Niepoprawnych) na szumowinę z desantu?:):):)

Vote up!
8
Vote down!
-9

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1542479

Warto było bronić zasad. I wtedy gdy broniłem JZG przed odebraniem bloga przez kolegów z Redakcji, i teraz gdy bronię zasad przed JZG,  żądnym sankcji dla innych ;)

JZG skądinąd muszę bronić - szumowina to niesprawiedliwe określenie. To nie jest agent. Uwiarygodnił swe intencje redagując kilka lat stronę FB. Intencje ma dobre. No... chyba że jego plan jest na dwie dekady! ;) Najwłaściwsze słowo to narwaniec, choleryk nie stroniący od rozgrywek. Nie zmienia to faktu że stracił moje zaufanie i raczej go nie odzyska. 

Vote up!
9
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542507

"Nie mój cyrk, nie moje małpy".
Jeśli myślisz, że jakiś automat daje gwarancję "demokracji", to pamiętaj, jacy agenci rządzili Polską, a jakże, zgodnie z "mechanizmem wyborczym".
O "badaniach opinii publicznej" nie wspomnę.
W odróżnieniu od innych, mocno najwyraźniej zainteresowanych, nie mam zamiaru reformować Twojego portalu (kiedyś to był NASZ portal, potem, nagle ujawnieni, właścicieli się pokłócili... z widocznym skutkiem).
Uważam, że media (a portal to część mediów) mają poważne obowiązki, tak, powinny być "czwartą władzą".
Nie - tubą propagandową, ale też nie, pardon, bestiarium, w którym żrą się dziwolągi (czy stada dziwolągów).
Bez porządnej i uczciwej moderacji ani rusz.
I tyle tylko miałem do powiedzenia, bo nie jestem szmaciarzem, który "trzaska drzwiami od wewnątrz" i lata na skargę (obnosząc własną zdradę) po całym Internecie.

Vote up!
9
Vote down!
-5

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1542515

Bez porządnej i uczciwej moderacji ani rusz

 

,Człowiek, który oprócz obelg, nie był w stanie wykrzesać z siebie nic, powiedział mądre zdanie.

To jakiś fenomen.

Vote up!
6
Vote down!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542521

Gratki.

 

A kitu nie kupuję. Znany cham i nazibolszewik ma tu oczywistą ochronkę. Gadka o działaniach na niekorzyść portalu jawi się przy tym absurdem. Gadka o pluralizmach to wymówka bądź oznaką  transformacji. To, że ludzie se mogą iść do sądu- też żenadne. Nie wszystko warto tolerować a często nie wolno. Standardy naruszeń są do niczego. Troll, który parokrotnie groził mi śmiercią, dostał aż ostrzeżenie. Inny bluzga bezkarnie do dziś. Miłe, rodzinne miejsce no i patriotyczne, bo reprezentacja świrów i chamów najwyraźniej wskazana i na korzyść. Nic,tylko polecać. A mi się marzy miejsce z ostracyzmem za kłamstwa i chamstwo, gdzie czegoś można się nauczyć od innych. Trudno też łożyc kasę na ruską propagandę czy by być wiecznie obrażanym.

Vote up!
15
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1542487

Dziękuję!

Ja zrealizowałem i realizuję swoje marzenia i ideały. Bo w nie wierzę! Moim prawem jest ustanawiać tu własne zasady. Bo wierzę, że te zasady są dobre. Twoim prawem jest realizować własne marzenia, ideały i ustanawiać w swoich miejscach swoje zasady. Jeśli zachęcisz mnie do przystąpienia do Twojej inicjatywy, to będziesz mógł wymagać ode mnie akceptacji zasad Twojego miejsca. To dość oczywiste i nie ma się na co obrażać ;)

Ostatnio użyłem tego porównania w korespondencji z jednym z użytkowników: ciężko mieć pretensje do kierownika sklepu obuwniczego, że nie sprzedaje mięsa ;) Prawda? 

Vote up!
13
Vote down!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542492

do kierownika sklepu obuwniczego gdy sprzedaje dwa lewe buty w jednym pudełku a w sklepie mięsnym powinna być uczciwa waga i sprzedawca. Do admina portalu patriotycznego można mieć pretensje gdy brak uczciwej tzn. sprawiedliwej moderacji. Może na technice i informatyce się znasz...ale na ludziach, którymi się podpierasz, raczej słabo. AIM(S) tu...chyba nikogo nie obrażę, bo to chodzi o system - psu o dupę roztrzaskać. Dobrze, że świętujesz rocznice ...a nie miesięcznice.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Verita

#1542569

Teraz kurwa skamlesz o pomoc finansową zdechlaku ? To nie trzeba było nasyłać na TzW takich konfidentów jak JJJ, satyrek, kurwa z Bułgarii i inni.
Pierdol się ze swoim portalem.........Albo inaczej. Zadzwoń o pomoc do Jarka albo od razu do Tel avivu.

Huj z tobą

Vote up!
2
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1542489

Głównym celem dla którego powstał i istnieje portal jest posiadanie własnego, niecenzurowanego miejsca dyskusji, gdzie mogą się wypowiadać osoby o różnych poglądach.

Ten cel na pewno nie jest tu realizowany. Pod wieloma notkami dyskusja jest poszatkowana - połowa komentarzy jest ukryta czy zaszyfrowana, tak, że nie można się zorientować o co chodzi. Widać komentarze jednej strony sporu, a odpowiedzi i riposty drugiej strony są ukryte, więc nie wiadomo o co w sporze chodzi. To jest ewidentna cenzura.

Vote up!
6
Vote down!
-8

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1542495

Kompletny brak cenzury jest nierealny. Zauważ że nie ma u nas cenzury prewencyjnej, a głównie autocenzura czy cenzura represyjna. Komentarze są ukrywane poprzez decyzje użytkowników. To na ile ktoś jest odporny na cenzurę zależy od jego rangi, a ta zależy także od zbiorowej decyzji użytkowników. Inna sprawa nie ma tu cenzury totalnej - jeśli chcesz koniecznie przeczytać ukryty komentarz, jego treść znajdziesz na karcie danego użytkownika. Obecne rozwiązanie jest tak daleko idealne,  na ile nasza społeczność posiada mądrości i sprawiedliwości.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542501

że nie zostanie spałowany do poziomu 3, a wtedy mechanizm kosi samogłoski, co już stanowi znaczne utrudnienie w zrozumieniu sensu komentarza, a na 4 jest kasowany całkowicie.

Vote up!
5
Vote down!
-8

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1542503

Niemniej, niezależnie od sposobu wyświetlania w wątku wszystkie Twoje komentarze każdy znajdzie tu:

http://niepoprawni.pl/komentarze-uzytkownika/11578

 

Vote up!
9
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542504

Kompletny brak cenzury jest nierealny.

Oczywiście! Ale taka cenzura jak tutaj powoduje, że dyskusje stają się nieczytelne. Tu właściwie nie ma polemik. Dyskusje pod notkami to albo przytakiwanie, albo ostre personalne kłótnie między grupami. To rozwiązanie z ukrywaniem jest bezsensowne, a już całkiem beznadziejne tu, gdzie społeczność komentującą dominuje grupa niesprawiedliwych głupków.

Moim zdaniem optymalnie jest tak, że każdy na swoim blogu może pisać co chce, to w istocie powoduje, że nie ma cenzury, ale komentując u innych może zostać ocenzurowany przez autora, jeśli nie stosuje się do jego zasad. Więc jak ktoś nie chce polemik, to będzie akceptował tylko przytakiwaczy, a krytyków usunie, a jak ktoś chce polemiki, to zostawi krytykę, a usunie przysrywaczy, którzy dyskusje psują. A tu o dyskusji decyduje klika przysrywaczy - wszędzie jest cenzura jaką oni chcą, nie ma pluralizmu i konkurencji w cenzurze. 

Vote up!
8
Vote down!
-6

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1542509

że często wypowiedzi nie są oceniane, a autorzy. Dlatego będę musiał w kilku przypadkach dokonać tyranicznej korekty wyników tej ważonej demokracji ;)

PS. Nie wiem czy już kiedyś publicznie pisałem, ale nie mam pełnego zaufania do demokracji. W dzisiejszych czasach demokracja jest tyranią sprytnych i cwanych nad naiwnymi, sprawowaną pozornie przez środki masowego ogłupienia i manipulacji. Z tym że troszkę to się zaczyna wymykać spod kontroli dzięki internetowi. Stąd wszelkie próby ograniczania swobód pod pretekstem walki z mową nienawiści, hejtem itp. 

Vote up!
11
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542510

No tu jest właśnie demokracja - jak tłum chce, to komentarze ukryje. A dużo lepsza jest po prostu konkurencja. Cenzury uniknąć się nie da, ale da się uniknąć jej monopolu. Dlatego każdy blog powinien konkurować z innym - nie tylko treścią, ale i cenzurą. Tutaj po prostu klika przysrywaczy ma demokratyczny monopol na cenzurę. 

Vote up!
9
Vote down!
-4

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1542516

Przyjąłem model demokracji ważonej z racji zaufania do społeczności. Na ile społeczność się odpowiedzialnie wywiązuje z zadania? W około 70% dobrze. Komentarze stanowiące ewidentne naruszenia cenzurowane są w 100% przypadków. Kosztem automatyzmu i tak wysokiej skuteczności i wysokiego czasu reakcji jest możliwość zakopania komentarzy merytorycznych, autorów o nienajlepszej opinii - takich którzy kiedyś, gdzieś popełnili błąd i ciągnie się za nimi zła opinia. Obserwuję także efekt "my precious". Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy świadomie nie chcą doprowadzać do dania władzy nad punktacją osobom nie zaufanym, występuje niechęć dzielenia się tą władzą i tworzą się pewne niezdrowe patologie. 

Proponowany przez Ciebie model ma pewne zalety i wady i można by dyskutować nad wyższością jednego nad drugim. Ja rozwiązania opierałem także na potencjale technologicznym Drupala - co też istotne. 

Vote up!
5
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542522

Po przeczytaniu informacji sporych kłopotach Gawriona w utrzymaniu portalu, składam tu i teraz publiczna deklarację comiesięcznych wpłat w wysokości 10 £.Sposób wpłaty uzgodnię na p.w z właścicielem
Jednocześnie apeluje do społeczności Niepoprawnych.pl o podobne deklarację, w wysokości takiej na jaką ich stać.
Jest tu wielu ludzi którzy żyją od pierwszego do pierwszego i tych rozumiem. Ale są i tacy co przekazanie tej przysłowiowej złotówki nie zrujnuje ich budżetu.
Raz jeszcze apeluje
Pomóżmy

Vote up!
13
Vote down!
0
#1542497

Gdy pracowałem to wpłacałem pieniądze na ten portal. Teraz jako emeryt liczę każdy grosz.

Emerytury w Polsce są fatalne.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542500

Ja to oczywiście rozumiem.

Apel jest tylko do tych co stać na wsparcie, bez uszczerbku dla budżetu rodzinnego
ps.
ja zrezygnuję za paru zaledwie piw w miesiącu i mam ;-))

Vote up!
8
Vote down!
0
#1542506

Czytając twoje teksty dochodzę do wniosku, że gdybyś zrezygnował z całej reszty wypijanych przez ciebie piw, mogłaby powstać spora fundacja, a i dla tekstów byłoby to zdecydowanie zbawienne...

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1542551

Józio... Chciałbym zaproponować znacznie wyższą kwotę od zadeklarowanej przez ciebie, ale wiesz... nam, polskim trollom, aż tak dobrze nie płacą... jak tym z Londynu...

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1542545

No nie wiem :-)))

Jak w rubelkach, to się zgadza, to bryndza :-)))

Tylko ty mało pracujesz, 2 do 3 komentarzy, z tego się nie da wyżyć, bierz przykład z innych, 40 komentarzy na dobę i teraz są paniska :-)))

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1542548

Pracodawcy płacą mi zarówno w rublach, euro i dolarach... Marek, przecież się nie rozerwę :)).
Ps. Kontrakt w szeklach już wygasł, choć są nowe propozycje...

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1542549

Hi hi hi dobre.

Od pejsatych nie bierz:-)))

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1542552

   Witam! Drodzy Państwo, dajecie się ponieść emocjom, a swołocz agentury wpływu. pieje z zachwytu. Naszym nadrzędnym celem jest pielęgnować nasze Polskie wartości jakimi są Bóg, Honor, Ojczyzna, oraz suwerenna silna Polska. Wielu z nas ma rodzinne koneksje z ludżmi honoru, jakimi byli żołnierze AK. Nie dajmy satysfakcji wrogom Polskiej Racji Stanu. Pozdrawiam!

Vote up!
20
Vote down!
-2

ronin

#1542502

Niezależnie od różnic w poglądach powinna jednoczyć nas polska racja stanu. A ona dziś jest oczywista. Tak jak oczywiste i jawne są dzisiejsze podrygi wszelkiej maści zdrajców. Widząc tak dużą konsolidację wśród polskiego społeczeństwa, będą starali się nas skłócić i poróżnić - tam gdzie tylko można najłatwiej. Po owocach ich poznacie ;)  Dziękuję za Twój głos w dyskusji! 

Vote up!
16
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542508

zasługa-sługa

 

nie myśl

nad zasługą

dla Polski

 jesteś sługą

Vote up!
10
Vote down!
-2

jan patmo

#1542513

tych co mnie tolerowali i tych, którzy nie znosili!. Pan Kamiński i mnie wywołał do tablicy, skarżąc się na antysemityzm portalu!. No cóż, jak ktoś się nazywa Kamiński, to może czuć się szykanowany!...Kuzynek Misia?. Pozdrawiam mistrzów inteligentnego dowcipu, monsieurs`ów, Dixi, Huna i Maxa, Ossalę. Innych tu pominiętych.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1542527

Ha, ha! Jakże zabawne.

 

Pozdrawiam mistrza inteligentnego dowcipu

Vote up!
6
Vote down!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542529

...stwierdzam jakie to typowe...

co do tekstu...portal po wygranej PiS powinien nazywać się poprawni.pl, jesli dalej niepoprawni.pl, to powinno się jednakowo traktować każdy tekst...co już postulowałem w mojej notce dotyczącej w zasadzie "kursu i ścieżki" witryny Blog end roll...http://niepoprawni.pl/blog/trybeus/marny-los-portali-wsobnych-czyli-jak-koncza-towarzystwa-wzajemnej-adoracji

uważam, że każdej, zwłaszcza nawet "świątobliwej władzy trzeba patrzeć na ręce, niestety na tym forum dalej jest jedna linia programowa, która może i doprowadza do takich sytuacji, kiedy grupa uzurpatorów udowadnia, ze ma jedyny patent na prawdę...

...no i następny, raczej finalny etap, kiedy jest "prośba o datki"...niestety kończy się to zawsze tak, że tych datków jednak nie przybywa...to błąd prosić o "abonament żebraczy' jakby to określił Matka Kurka...dlaczego? Ano z dwóch powodów...jeśli forum służy za ławeczkę i ta ławeczka wkleja swoje jedyne słuszne teksty, to ławeczka uważa, że już wyjątkowo dużo robi dla portalu...wręcz "miszyn impasyboł", więc wyciąganie ręki po abonament żebraczy jest dla takich afrontem...druga sprawa, taki delikwent, który wiele wpłaca na portal ma swoje roszczenia, (no bo płaci i żąda)...wtedy taki gość straszy właściciela plikiem wpłaconych paypalów i żąda usunięcia kogoś, kto nie pisze zgodnie z jego "jedynie słuszną wizją"...wtedy wynika problem jak takiego traktować...wyrzucić się nie da bo to poniekąd "chlebodawca"...tutaj powyżej marynarz powiedział, że już wpłacał nie będzie bo bieda go docisła..mniemam, że do tej pory wpłacał, wiec teraz żąda i robi chlew, jak się mu tego nie spełni...

teksty blogerów są potencjałem...lepszym rozwiązaniem są reklamy, które z nawiązką przy tylu odsłonach utrzymią serwer...wtedy żaden oszołom na emeryturze nie jest w stanie zastraszyć całego forum...

 

choć uważam, ze reklamy już tutaj są, bo używając autblocka wyskakuje mi komunikat, ze "nie trzeba blokować reklam...i tak dalej"...więc nie wiem o co tak dokładnie chodzi...

 

ale zauważam, że jest to typowa sytuacja, tak było na neonie24, tak było (jest) na legionie.pl, tak było na blogendroll...tak robi się tutaj

 

co do marynarza...no cóż, także są to typowe jego działania...najpierw się łasi do właściciela, potem żąda, potem zostaje wywalony na zbity pysk...tak było na neonie24, tak było na legionie.pl i tak jest tutaj na niepoprawnych.pl...scenariusz jest taki sam. łaszenie, potem wszelkimi sposobami dojście do wajchy administracyjnej...jeśli nie dostaje tego, co żąda, to wtedy tupie nogami, bije pianę, odchodzi, wraca ...no kuźwa komediant...kto go nie zna, ten go kupi...i naważniejsze, ze jest na emeryturze, więc będzie tego więcej, będą teksty o pomidorowych alfonsach, ruskich onucach, o agenturze w sieci...a potem tekst o ładzie i porządku, kosach, truskawkach i Goethem :)))...taki Lot nad kukułczym gniazdem :))

Vote up!
8
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1542534

Ty zawsze masz wytłumaczenie, jeśli stawiasz tezę kto płaci ten wymaga, to nie widzę problemu byś dał 500 zł i wymagał.

A jeśli chodzi o ławeczki, to sobie pogadajmy o waszym NEonowym zamordyzmie. Nikt się nie uchowa na NEonie, jak nie jest poprawny politycznie. A tutaj na NP nikt ciebie nie wywala, nawet jak piszesz kacapskie bzdury. Jedyna kara która cię dosięga to punktacja minusowa, którą jak twierdzisz olewasz.

Więc nie fantazjuj i nie wymyślaj teorii spiskowej "ławeczkowo- kasowej"

Vote up!
14
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1542536

Ale ty jesteś wesołek i kłamczuch.

Widzę, ze łatwo ulegasz plotom, jak ci to pasuje, by kogoś opluć.

Z Neonu odszedłem sam. Możesz to sobie sprawdzić dokładnie, bo jeszcze potem długo szalałeś na Klubie moim. Pąździeżowa onuca tylko sobie wyobraża, że on kogoś wywalił. Za cienki był i nigdy nie miał takich uprawnień. Raczej to ludzie odchodzili ze wstrętem, jak zaczął puszczać bąki. A legion? Słabo widocznie jesteś poinformowany. Dostałem cynk z dowodami, aby znikać stamtąd. I szybko uciekłem.

A kto ci powiedział, że ja stąd odchodzę???  Jeden bydlak obraził moją rodzinę (i Jjj również) a redakcja odmówiła reakcji. To powód do rozróby, ale nie do dezercji. Już widzę ciebie, jakby chamidło zaczęło się wyżywać na twojej żonie.

Staraj się być uczciwszy, nawet, jak nie rozumiesz moich działań. I nie kłam tyle. Ty - taki katolik.

 

Vote up!
8
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1542556

Kukuś się Tobie nastroszył i już zaczynasz pouczać! Gdy krytykowaliśmy poprzedni rząd  byliśmy "oszołomami"! Wybraliśmy lepszych, też jesteśmy be! Jak nie kijem go, to pałką! Czyli jesteś takim dyżurnym narzekaczem! Czy  Tobie tak w ogóle coś się  podoba?

Vote up!
9
Vote down!
0

viki

#1542594

"Gdy krytykowaliśmy poprzedni rząd  byliśmy "oszołomami"! Wybraliśmy lepszych, też jesteśmy be!"

o czym ty bredzisz, hę?..a 'kukuś" nastroszony jest tak samo teraz jak i parę lat do tyłu...hawghk!

Vote up!
1
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1542596

Przeczytaj swój poprzedni wpis, to będziesz wiedział o czym bredzisz!

Vote up!
6
Vote down!
0

viki

#1542601

od krytyki...

 

od krytyki Putina

się nie zamyka

dopiero na neonie

to jest krytyka!

 

PS Trudno dostrzec nawet przez atomowy mikroskop! 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1542550

.... stosunkowo krotko. Bardzo ja cenie. Martwi mnie ten podzial i zarzuty, z lewa czy z prawa. Z jednej strony uwazam, ze jezeli ktos jest bardzo krytyczny i nie przebiera w slowach, musi sie liczyc z tym, ze oponent bedzie taki sam. Kultura i dobry ton sa wazne. Z drugiej strony zastanawia mnie pozycja wlasciciela "Gawriona"

Zdanie :

"Wszelkie próby wpływania na mnie nie mają sensu, bo bardzo (ponad relacje z ludźmi) cenię zasady - Niepoprawni.pl to jedna z niewielu rzeczy w życiu, która pozwala mi realizować ideały, dlatego tym bardziej tu będą liczyć się zasady."

wydaje mi sie przesadzona. Slowo "wplyw" nie jest takie negatywne  jak "nacisk"

Rozmawiajmy ze soba i szanujmy sie nawzajem. A negatywne teksty mozemy przeciez minusowac, az do znikniecia.

Pozdrawiam z nadzieja, ze sie atmosfera na portalu oczysci

 

Vote up!
15
Vote down!
0

Gosia

#1542559

Uważam, że dobrze jest jak jest, a nawet jeszcze lepiej. Linia portalu powinna być wyznaczona jak najgrubszą kreską i tak tu jest. Przypomnę jeszcze starą prawdę, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Nie ulepszajcie tego.

No proszę jak się mi udało na stare lata stałem się poetą.

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1542574

Dziękuję! Miło mi niezmiernie! :)

Vote up!
1
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542618

Co dokładnie chcesz wiedzieć? :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542617

"Rozmawiajmy ze soba i szanujmy sie nawzajem. A negatywne teksty mozemy przeciez minusowac, az do znikniecia."

Problem w tym, że jak się raz napisze negatywny tekst, to potem grupa tutejszych mend minusuje wszystkie komentarze takiego autora. Ja na przykład napisałem kiedyś taki negatywny tekst: http://niepoprawni.pl/blog/gps65/przysrywanki-internetowych-mend - i od tego momentu grupa wymienionych tam mend minusuje wszystkie moje komentarze niezależnie od ich sensu. 

Co ciekawe teraz moje racje, które wtedy zawarłem w notce, zauważa też sam właściciel portalu, bo na oficjalnej liście naruszeń regulaminu: http://niepoprawni.pl/przewodnik/ewidencja-naruszen są głównie te mendy, które wtedy wymieniam. Więc to minusowanie przede wszystkim służy przysrywaczom do zwalczania wyimaginowanych wrogów, a nie do tego, by na portalu był porządek. Przez to minusowanie dyskusje tu tracą sens, bo po pewnym czasie stają się nieczytelne.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1542647

...wszystkich. U mnie masz  z pewnoscia szanse na plusa, jezeli Twoj tekst bedzie madry i zbiegal sie choc odrobinke z moimi zapatrywaniami. Nieraz jest tak, ze tylko czesc tekstu mi  sie podoba, inna znowu nie, wtedy - nie plusuje i nie minusuje. Od czasu do czasu napisze komentarz. Minusy   daje, gdy jestem ewidentnie innego zdania. Na portalu jest wiele nowych  Niepoprawnych, ktorzy Twojego dawnego  tekstu nie znaja. Tak wiec glowa do gory :-))

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Gosia

#1542649

Podpisuję się pod tymi argumentami z Twoich wpisów:
„Głównym celem dla którego powstał i istnieje portal jest posiadanie własnego, niecenzurowanego miejsca dyskusji, gdzie mogą się wypowiadać osoby o różnych poglądach.
Ten cel na pewno nie jest tu realizowany. Pod wieloma notkami dyskusja jest poszatkowana - połowa komentarzy jest ukryta czy zaszyfrowana, tak, że nie można się zorientować o co chodzi
To rozwiązanie z ukrywaniem jest bezsensowne, a już całkiem beznadziejne tu, gdzie społeczność komentującą dominuje grupa niesprawiedliwych głupków.
Tutaj po prostu klika przysrywaczy ma demokratyczny monopol na cenzurę. „
Ze swej strony dodam,że szanse na zmianę tej ordynarnej, bezczelnej cenzury są nikłe skoro, cytuję G :
” Do dziś jesteśmy czołowym, niezależnym, oddolnie powstałym i prowadzonym amatorsko przez kilka osób portalem. Napawa mnie to wielką dumą! Jeśli dodam do tego wewnętrzne przeświadczenie o istotnym wpływie naszego portalu na polską rzeczywistość, polską opinię publiczną przez te wszystkie lata, to poczucie dobrze wykonanej pracy, właściwie wykorzystanej energii jest tym większe!”
To samozadowolenie i oderwanie od rzeczywistości przypomina przywódców, którzy są przekonani, że obalili komunizm w Polsce.
Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1542651

Ojczyzna nasza stęskniona jest niepoprawnych........, jak zeschła ziemia wody! Naprawdę i wcale tu nie zalewam! Gawrionie gorąco dziękuję Tobie oraz wszystkim, którzy budują od lat ten wspaniały portal, ważny i b. pożyteczny. To prawda, jestem tu wciąż żółtodziobem, ale pragnę się z Wami podzielić "starzy wyjadacze" moimi odczuciami na temat portalu i jego funcjonowania. Uważam zatem że portal spełnia swoje najważniejsze powołanie, by być aktywną stroną na której każdy może zaprezentować swój osobisty wkład w umiłowanie ojczyzny oraz wartości, którym chce szczerze służyć. Naturalnie anonimowość oceniania, którą popieram niesie pewne zagrożenia i stąd właśnie te różne aniomozje ale wolność z kolei nieskrępowanej wypowiedzi jest zagwarantowana, a to wszak niepoprawni kochają najbardziej! 

Ta wolność, która oczywiście wymaga od każdego z nas odpowiedzialności, ta wolność zapenia bowiem ową niepowtarzalną oryginalność wypowiedzi i twórczości oraz wyjątkową spontaniczność i to właśnie jest super. W tym rozpoznaję także największe bogactwo tego portalu, źródło jego płodności oraz fakt iż nawet przez chwilę na stronie nie jest nudno. Gawrionie oraz wszyscy odważni, wspaniali niepoprawni tak trzymać! Serdecznie pozdrawiam każdego z Was.

Vote up!
12
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1542592

Nie jesteś już żółtodziobem. Jesteś pełnoprawnym Blogerem. Nie ma takiego drugiego w całej blogosferze. Jestem pełen podziwu i szacunku za Twoją mozolną pracę na rzecz prawdy, za spisywanie wspomnień i dokumentowanie wydarzeń sprzed lat. Serdecznie dziękuję!

Vote up!
4
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542603

Pozdrawiam Sławku - mimo że nie spotkaliśmy się to od lat korespondujemy - i doskonale że dołączyłeś do ekipy "pisacieli" o Prawdzie.

Pozdrawiam

Piotr

Vote up!
3
Vote down!
0
#1542613

Szczere gratulacje. :-) co najmniej 9 lat do 9 potęgi funkcjonowania portalu :-)

I pomysł: może jakiś zlot niepoprawnych? Proponuję Lubuskie - MRU, albo Góry Sowie - aby móc jakby co przeprowadzić szkolenie w ukrywaniu się i szkole przetrwania - tak na wszelki wypadek...

Po jednym ze "szkoleń" w lubuskim (może się nam przydać)

:-)

Vote up!
9
Vote down!
0
#1542612

Serdecznie dziękuję! Za miłe słowa i współtworzenie portalu!

Co do zlotu - to co przedstawiłeś na zdjęciu to moje klimaty. Czasu ciągle mało ale najważniejsze są chęci! Jeśli masz jakieś konkretne propozycje, to mamy rok czasu do pełnej rocznicy! :)

Vote up!
4
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1542615