Polityczna hybryda zamiast wolnej Polski

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Będzie demokracja, głosowanie co cztery lata, będzie opozycja. Będą prawicowe portale, prasa nowych i starych niepokornych, będzie Prawo i Sprawiedliwość, "zapędzone"  do obrony tożsamości narodowej, a jego wyborcy będą izolowani w życiu publicznym. Tak będzie, ponieważ to, co dzieje się w ostatnich miesiącach, począwszy od okupacji Sejmu, to budowanie państwa totalnego, tylko w części wzorowanego na zachodniej demokracji elit. Niemcy miały faszyzm, ale nie utraciły, mimo wojny, swoich elit, nie utraciła ich także Francja. Polskie elity wymordowali Niemcy i Sowieci, a ci którzy ocaleli zostali zgładzeni przez stalinowskich oprawców. Oni z kolei wychowali nowe, komunistyczne elity, które budowały PRL, a ich potomkowie zawładnęli III RP. Są często naznaczeni totalitarną mentalnością, którą z dawnych środków przymusu przenieśli obecnie na przymus kulturowy. Wprawdzie rządzi jeszcze Prawo i Sprawiedliwość, ale jednocześnie, w dużych miastach, ktoś kto przyznaje się do PiS, znika z przestrzeni publicznej, jest izolowany i napiętnowany, o ile nie pełni ważnej funkcji publicznej. W Warszawie są oczywiście enklawy „prawicowego salonu”, ale w takich miastach jak Poznań czy Szczecin ich nie ma. Celem Stronnictwa Brukselskiego (SB), którego namiestnikiem na Polskę został właśnie Frans Timmermans, jest coś więcej niż tylko wygranie kolejnych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Chodzi o to, by ideały Polski wolnej, opartej na tradycyjnych wartościach raz na zawsze przezwyciężyć, by wpuścić Polaków w tryby demokracji elit, gdzie wybory będą jedynie teatrem, a nie prawdziwym aktem wyborczym.


Towarzyszy temu eskalacja nienawiści i pogardy do wszystkich, którzy odważyli się głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Nieukrywana. Jest wręcz w dobrym tonie obrzucić błotem każdego, kto broni rządu i jego polityki. Platforma Obywatelska jest tu tylko posłusznym narzędziem do ustanowienia nowego porządku społecznego w Polsce, który, na pozór, będzie przypominał Francję Macrona, ale tak naprawdę będzie hybrydą PRL-u i zachodniej politycznej poprawności. Najistotniejszą rolę w tym procesie odgrywają telewizja  i Internet. Za ich pośrednictwem, codziennie, w każdej godzinie, przekonuje się wątpiących, że sukcesy ekipy PiS są porażkami, a każde potknięcie niewyobrażalną dla Polski katastrofą. Dla już przekonanych to prawdziwa uczta dla ducha. Świat się śmieje z Polski, świat się śmieje z Polaków, świat mówi, że mamy poważny udział w Holokauście, przyznajmy się, było tak, ratowanie Żydów to margines. Święty Jan Paweł II staje się zwykłą figurą teatralną, którą można poddać aktowi seksualnemu, przecież to sztuka, to wolność. Nacisk, żeby Polskę ukarać sankcjami finansowymi i politycznymi, to przejaw troski o demokrację, to cios wymierzony tylko w Prawo i Sprawiedliwość. Satysfakcja ze śmierci ŚP. Lecha Kaczyńskiego jest jedynie owocem frustracji wywołanej przez obóz władzy. Każde bluźnierstwo, każde chamskie zachowanie czy ewidentne kłamstwo znajduje swoje usprawiedliwienie. Więcej, jest akceptowane, bo służy wizji Polski bez właściwości, nijakiej, posłusznej, ekscytującej się poklepywaniem Zachodu. Kłamstwo staje się "prawdą", a ta może z kolei ulegać nieustannym przekształceniom, jak w przypadku "uchodźców".


Dzisiaj, przeciwko rządowi i Prezydentowi RP buczeli prawnicy, głównie ci najbardziej zainteresowani właśnie taką totalną demokracją, w której ich przywileje będą jeszcze większe niż dzisiaj, w której zwykły obywatel, jeśli nie będzie myślał tak jak trzeba, będzie się buntował, to zostanie w najlepszym razie objęty infamią i zaliczony do Ciemnogrodu, do „ciemnego ludu”. Zręby takiej "totalnej" demokracji, takiej politycznej hybrydy, są już gotowe. Są nakręceni niczym aktywiści ZMP wyborcy, są media i sternicy antypolskiej krucjaty, pieniądze, są wreszcie zdeterminowani politycy, dla których wizja powrotu do władzy pozwalająca na dystrybucję dobrobytu tylko dla swoich i posłusznych, jest po stokroć ważniejsza od interesu narodowego. Oczywiście, liderzy PO mówią teraz nieustannie o dobru Polski, o wolności, o demokracji, bo będą mówić wszystko, co jest im w gruncie rzeczy obce, żeby tylko plan totalnej demokracji został zrealizowany.I nie ma większego znaczenia, że  jeszcze dziś czy pojutrze, PiS ma władzę. Bo decydująca gra toczy się w przestrzeni medialnej, a tu Prawo i Sprawiedliwość, jeśli nie będzie perfekcyjne w każdej decyzji, dosłownie, w każdej jednostkowej wypowiedzi do kamery, skazane jest w dłuższej perspektywie na porażkę. Do tego jakość przekazu mediów, które popierają rząd, zamiast się poprawiać, jest coraz bardziej irytująca, a samozadowolenie niektórych polityków PiS czy tak zwanych prawicowych publicystów czasami po prostu poraża. No cóż, być może wizja powrotu do roli koncesjonowanych przez system niepokornych, nie jest dla nich aż tak nieznośna. Już to ćwiczyliśmy przez osiem lat. Jarosław Kaczyński może mieć najgenialniejszy plan dla Polski, ale sam, w pojedynkę, w towarzystwie coraz głośniejszych pomruków, że tu nie tak, tam nie tak, że może za ostro, że przecież jest świetnie, tego planu nie zrealizuje. Jack Reacher - niezwykły bohater powieści sensacyjnych brytyjskiego pisarza Lee Childa - kiedy decydowały się jego losy, mówił: licz na najlepsze, szykuj się na najgorsze.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (26 głosów)

Komentarze

jest - Słabość TVP, słabość PiS w komunikacji z Polakami   http://benevolus.salon24.pl/778475,slabosc-tvp-slabosc-pis-w-komunikacji-z-polakami

Kiedy z W-wy choćby  W. SUMLIŃSKI ? https://twitter.com/twitkcg/status/865784580942385152

Vote up!
9
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1540097

jest jak widać zwolennikiem PiS, do czego ma oczywiście prawo, tak samo jak ci, którzy głosują na PO.

Tekst jednak nie jest czołobitny i idolatryczny,  wazeliniarskie teksty w "niezależnej" sferze medialnej to smutna codzienność. Ten tekst zawiera prawdziwą troskę i recepty, szacun.

 

Prawda jest prosta i smutna zarazem. "Totalitarna" opozycja walczy z nie mniej "totalitarnym" PiS. Zwykły wyścig świń do koryta, Orwell już to kiedyś świetnie opisał więc tam odsyłam.

A, że muszą zrobić trochę cyrku przed "wyborcami"? Takie są zasady gry.

 

PiS szarpie się z "nadzwyczajną kastą" a sam nie zacznie od siebie. Co jeszcze w PiS robią Kryże i Piotrowicz? Nic dziwnego, ze "kasta nadzwyczajna" rzuca im kłody pod nogi, pod rządami PO i prędzej mieli święty spokój. Ale to tylko gra lusterek a celem jest koryto i wywiązanie się z zobowiązań zaciągniętych u zagranicznych sponsorów.

Vote up!
4
Vote down!
-13

SpiritoLibero

#1540100

Bawi mnie taka  lekko pogardliwa akceptacja tekstu ! Zważywszy na różnicę klasy, tak mniej więcej o dwie półki w markecie. Koneser PRLowskiej "Lacrimy"  (wino słodkie, mieszane, dosładzane krajowym sokiem owocowym - zawiera siarczyny!) komentuje przyzwoity trunek z RPA lub Australii.

Vote up!
6
Vote down!
0


#1540128

Droga jest jedna - Deus vult!!!

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1540103

Najpierw trzeba zrobić porządki tu NP i pogonić kacapski desant pomidorowego.

Zamiast kuli będzie pała
by kacapa w kont wysłała
każda pała to jest chwała
i z kacapa robi wała.

Pozdrawiam
 

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1540106

Od roku piszę, że największą słabością PiSu jest brak jednolitej narracji. Osoby które zaufały PiSowi w 2015 roku musza wiedzieć, co i dlaczego rząd planuje, czego chce i o co mu chodzi i dlaczego podejmuje takie a nie inne działania. Niestety brak jednolitego przekazu powoduje, że elektorat głosujący na PiS w 2015 roku (także na PiSowskiego kandydata na Prezydenta, Andrzeja Dudę) jest "młotkowany" przez TVNy i radiowe szczekaczki i pewna jego część może się wahać przy następnych wyborach na kogo oddać głos. 

Pomijam ewidentne błędy wizerunkowe, które popełnił od mniej więcej połowy 2016 roku Antek Macierewicz. Antek jest moim faworytem, cieszyłem się że objął MON, bo miałem nadzieję że tchnie w śpiącą strukturę, czyli w armię, nowego ducha. Początkowo biegło wszystko jak należy i Antek wyróżniał się jako jeden z najlepszych ministrów rządu Beaty Szydło. Ale od połowy 2016 roku zaczęły się jakieś durne manewry, z Misiewiczem, spór z AKowcami, gadki o Mistralach za rubla czy dolara i plany polsko-ukraińskich helikopterów. Do cholery Antek!! Masz odbudowywać armię, a nie pleść bzdury w TV o Mistralach i obwieszać Misiewicza medalami.To są durne pier..ły!!  Czy nie zdajesz sobie sprawy z tego, że sukcesy (które niewątpliwie masz w renowacji sił zbrojnych) rozmieniasz na drobne plotąc bzdury o Mistralach? Jesteś pierwszy na celowniku totalniaków, a więc musisz się dwa razy bardziej pilnować niż reszta!! Dość na ten temat. Do roboty proszę, w MON, a nie demonstrować jakiś swych pomysłów w trzecierzędnych sprawach. No i trzeba kontrolować głupków ze swego otoczenia. Tego Berczyńskiego choćby, który chciał być nagle ważny i ględził, jak to on uwalił kontrakt z Caracalami ! I co? O niczym innym nie gadają teraz totalniacy od miesiąca. Same sukcesy cholera!

Antek ma jednak za sobą sporo dobrych decyzji, no i wojsko (niższe szarże) akceptują to co robi. Ale mamy innych "mądrali". Ot Suski na przykład i jego mamlanie w TV jak to On "byłby rad" gdyby premierem był Kaczyński. To się zdarzyło przy okazji tej osławionej rekonstrukcji rządu we wrześniu 2016. Ja nie wiem kto w PiSie wymyslił ten idiotyzm z rekonstrukcją rządu wtedy. Przez dwa tygodnie wrogie media pisały tylko o tym kto zostanie wywalony z rządu, a może nawet Szydło wyleci. Kto wymyslił ten idiotyzm? . Po co to było? Nie rozumiem zupełnie, jak można było się tak podłożyć opozycji totalnej, GWnie i innym mediom sprzyjającym PO i N.. 

Później Kowalczyk bredził o podatkach jakieś androny. Jeśli chce się coś zmienić w sprawach podatkowych, to najpierw należy przez miesiąc o tym mówić, dlaczego jakieś zmiany mają być wprowadzone, konsultować biznes. Pytać się, pytać, przede wszystkim, zwykłych ludzi, jak to widzą itd. A tu nagle wychodzi Kowalczyk i bajdurzy o sprawach,  które za chwilę są już nieaktualne i spadają z linii przekazu rządowego. Po co Kowalczyk gadałeś pier..ły? Ale Kowalczykowi było mało ględów o podatkach i w TVPInfo walnął, że Polska teraz euro nie przyjmie, ale w kolejnej kadencji "dlaczego nie". Ty ministerialny MATOLE, masz milczeć na ten  temat, bo wywołujesz chaos w narracji. Euro jest korzystne tylko dla Niemiec, więc bajdurzenie, że w "przyszłej kadencji" Polska może przyjąć euro to po prostu sabotaż! Gadaj tak dalej głupku, to "kolejnej kadencji" nie będzie.

Po Kowalczyku, orgazmu medialnego doświadczył Sasin. To dość rozsądny człek i w jego wypowiedziach wcześniejszych nie dopatrzyć się można jakiś głupot. Ale chciał zaznaczyć swą ważność i swe ambicje dotyczące prezydentury Warszawy i wyjechał z ustawą metropolitalna. Sam pomysł może nie był zły, ale oczywiście sam nagle ogłoszony pomysł Saina wypadł jak smrodliwe pierdnięcie. Zaraz powstały opozycyjne komitety w podwarszawskich miejscowościach i organizuję referenda w sprawie "metropolitalności". Drogi pośle Sasin. Zbadaj, proszę, za rok, jaki w wyborach samorządowych sukces odniesie PiS w Legionowie itd. Przecież to co zrobiłeś to matołectwo polityczne. Głupota doskonała. Możesz mieć tylko nazieję, że część osób którzy nie chcą Twojej "metropolitalności", z którą wystrzeliłeś zza wegła, jak jakiś patentowaty dureń, zapomni przez rok o Twoich pomysłach i reformatorskich orgazmach. Siedź cicho przynajmniej przez kwartał. 

Kolejny idiota, który dba o to, aby sondaże PiSu raczej spadały, niż rosły, to legendarny Tadzio Cymański (ps. Grze-chotka). To mój typ w konkursie na politycznego głupka absolutnego. W rozmowie w TOK FM chyba, zaczął, bałwan, mówić na temat 500+ to samo co bajdurzy Nowoczesna. Że "bogaci" nie powinni dostawac tych pieniędzy. Tadziu, ty mój gigancie intelektualny. Nawet jeśli tak sądzisz, to masz na ten temat milczeć, gdyż wpisujesz się w narrację opozycji. Czy ty swoim rozumkiem tego nie ogarniasz? Zapewne nie, bo Twoje dwie szare komórki w pustym łbie tego nie ogarną. Zrozum wreszcie, że jesteś po prostu MATOŁEM politycznym i z Twoim zdaniem nikt normalny się nie liczy. Masz więc milczeć, a nie gadać głupoty we wrogich mediach. 

Doprawdy ręce opadają jak się ogląda, lub słyszy, opinie wyglaszane przez "naszych ludzi" w TV czy radio.

No koniec na ten temat, bo jak długo można. Moi drodzy posłowie koalicji rządzącej. Serdecznie prosz,ę, zacznijcie myśleć (jeśli to możliwe) i wyobraźcie sobie to, jak wasze wypowiedzi wyglądają, jak na nie patrzy się "z dołu", od strony ludzi którzy wynieśli was do władzy. To najważniejsze.

No i ostatnie. Dlaczego w naszych mediach tak mało mówi się o gospodarce? To wygląda na sabotaż po prostu. Gospodarka pędzi, wpływy podatkowe rekordowe, inwestycje zagraniczne OK, a w TVP zajmują się głównie śmiercią tej biednej kobiety w Egipcie. A poranny przegląd prasy zawsze zaczynają od tego co napisało GWno. Coraz to gorzej wygląda. Jeśli PiS nie zdyscyplinuje narracji, to padnie. A dobra okazja do przewalczenia łgarstw totalniaków jest teraz znaczna, zwłaszcza po klęsce "marszu wolności" POwców i innej swołoczy.

PS. Przepraszam za wulgaryzmy w tekście, zawsze ich unikam, ale, doprawdy, trudno się powstrzymnać, gdy patrzymy na elementarne błędy popełniane "naszych ludzi".        

Vote up!
7
Vote down!
-1

Traczew

#1540112

Ministrowie (zwlaszcza Macierewicz) winni wreszcie zabrac sie do roboty- a mniej brylowac w mediach i telewizjach, zwlaszcza, ze nie zawsze mowia madrze i z sensem.

PiS (moim zdaniem) popelnia ten sam blad, co wszystkie poprzednie ekipy rzadzace: w ministerstwach pozmieniano ministrow, wiceministrow, czesc dyrektorow - a urzednicy sredniego szczebla siedza dalej jak siedzieli - i staraja sie robic jak najwiecej... zamieszania - zamiast pracowac nad koniecznymi zmianami.

Do tworzenia nowych ustaw i poprawiania starych trzeba zatrudnic nowych ludzi - z perspektywami - niech ta beda np. profesorowie uczelni wraz ze studentami (pare grantow za najlepsze projekty - i wszyscy beda zadowoleni) .

Zbyt malo reform - a zbyt duzo gadania... to standart. Dobrze, ze chociaz Morawiecki troche dziala - ale i tak o 80% za malo zmian... 

Vote up!
3
Vote down!
-3

mikolaj

#1540113

Do kompletu dodam, że:

1. ustawa o szkolnictwie wyższym była jednym z pierwszych "produktów" kontraktowego Sejmu, weszła w zycie w 1990r. i... pod pretekstem likwidacji "marcowych docentów" - ilu ich było w 90' - nie więcej niż kilkudziesieciu - zabetonowała cala czerwoną padlinę na 27 lat!!!. Od czerwcowych wyborów 89' minęło 7 miesięcy i czerwone bydło, co podobno drżało przed utratą stołków, potrafiło wypichcic pancerz ochronny skuteczny przez ćwierć wieku z górka!

Jakie szkody przyniosła ta ustawa w szkolnictwie wyższym i w całym społeczeństwie - wiemy wszyscy. Obecny minister G., mimo upływu blisko 24 miesięcy urzędowania, nie jest w stanie nawet dziurki w tym pancerzu wywiercić. Gwoli ścisłości, była swego czasu próba lustracji w wyższych uczelniach, ale nieskuteczna, a teraz, przy wiekszości sejmowej, jakoś rozbicie tego pancerza ochronnego nie udaje się. A może pan Gowin tylko goni króliczka?

2. Podobno to własnie p. Gowin zarekomendował Księciunia na ministra zdrowia i co? Księciuniu tworzy "sieć szpitali" co sprowadza sie do... dawania z góry forsy szpitalom zarządzanym przez (----), bez jakiegokolwiek nadzoru nad wydatkami.  Sieć szpitali to będzie najwieksza i najwydajniejsza maszyna do krecenia lodów i podstawa do przerżnięcia z kretesem najbliższych wyborów przez PiS, bo pacjenci złapani w "sieć szpitali" będą ostatnimi którzy na PiS zagłosują. W najbardziej kolorowych snach  koparka i jej kumpela od "kręcenia lodów" Sawicka nawet nie sniły o takim raju lodziarskim.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

xylen

#1540154

  Witam! Widzę, że autor pozytywne osiągnięcia rządu koloryzuje czarnym tuszem. Obecne 1.5 roku  to zbyt krótki czas, aby postkomunę całkowicie wszędzie odrąbać od koryta. POlszewia usadowiła się na każdym urzędzie. To musi jeszcze potrwać, ale niech drżą wrogowie wolnej Polski. To my jesteśmy gospodarzami w swoim kraju. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że ten walec dojedzie do końca drogi suwerennej Polski. Polacy zbyt kochają wolność, żeby dali sobie ją odebrać. Wczorajsi wyjcy swoim zachowaniem potwierdzili , że to bliski koniec kasty, a nadchodzi czas służebny społeczeństwu. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1540130

przez 8 lat w opozycji był czas na przygotowanie wszystkich potrzebnych ustaw, a przy wiekszości sejmowej można je było w ciągu 3-4 miesięcy uchwalić. Przeszkadzał w tym TK, ale od 2017r już nie przeszkadza, mamy maj...

Vote up!
3
Vote down!
0

xylen

#1540156

że to "nasi" sędziowie uwalili dwukadencyjność...

Vote up!
0
Vote down!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1540368