Francja chce dobrej zmiany

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Świat

Co prawda socjalista Hamon (6,2%) właśnie powiedział, że lewica nie umarła, ale te słowa fałszywie brzmią na tle wyniku: wygrał Macron 23,7% i Le Pen 21,7%. Tym samym potwierdziły się dokładnie ostatnie sondaże.

W drugiej turze wszystkie ręce na pokład: wszyscy zmobilizują się przeciw Le Pen i w sposób oczywisty wygra Macron. Nie wiadomo było jeszcze przed 21.00 tylko, czy republikanie zechcą przerzucić głosy na Macrona (pierwsze głosy były takie, że oddadzą puste karty, tzw. vote blanc), ale właśnie Juppe zaapelował, by przenieść głosy na Macrona.

To, co jest jasne: Francuzi odrzucili dwie partie, i socjalistów, i republikanów, które były odpowiedzialne za rządy w ostatnim czasie. Francuzi oczekują na dobrą zmianę.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

No więc Macron i Le Pen. Fillon, który dawał szanse na reformy gospodarcze i przyhamowanie imigracji i szarogęszenie się brukselczyków w Europie byłby chyba lepszym kandydatem, ale zeżarły go oskarżenia o korupcję. Faktem jest, że społeczeństwo chce zmian. Kandydat socjalistyczny przepadł, ale Mscron jest kryptosocjalistą.Czy zdoła coś zrobić z gospodarką? Przecież on był ministrem gospodarki i jak ona wygląda? 

Wydaje się, że Le Pen nie jest bez szans. Deklaracje Macrona, że Francuzi muszą przyzwyczaić się do terroryzmu jest po prostu bezczelnością. Jest też wprost głupi - twierdzi, że nie ma kultury francuskiej, jeśli w to wierzy no to jest głupi. Ale myślę, że w rzeczywistości to takie krygowanie się, przymilanie do muzułmanów. 

Czy więc Macron typowy przedstawiciel europejskiego stronnyctwa lew-lib zaspokoi oczekiwania Francuzów?. Trochę w to wątpię. On oferuje więcej tego saego co jest. Czy taką zupę zjedzą wyborcy Fillona, który  już wezwał swoich wyborców do poparcia Macrona? Zapewne ten elektorat się podzieli. W jakiej proporcji? Nikt tego nie wie..

Co zrobi teraz Melanchon? W kampanii pozycjonował się jako antyestablishmentowiec. Głosowało na niego sporo robotników i niższych urzędników (obiecywał utrzymanie 35 godz. tygodnia pracy). Czy oni teraz zagłosują na liberalnego Macrona? Wątpię. Czy zostaną w domu? Bardzo wątpię. Przecież robotnik fracuski jest przekonany, że imigranci zabierają im pracę. Może zadecydować u nich kwestia bezpieczeństwa. A jeśli tak, to te głosy padną na Le Pen.

Zobaczymy jak sprawy potoczą się w następnych dniach. Jeśli znów dojdzie do zamachów, to wtedy zwoilennik imigracji Macron, może się poślizgnąć na swieżo rozlanej krwi.

Jak więc będzie, jeden Bóg wie.. Typuję na Macrona 55 do 45. "Mieszczuchy" zdecydują!

Pozdrawiam

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Traczew

#1537870

Zdecydują wszyscy ci, którzy boją się zmian i Le Pen. Wbrew większości, która zmian oczekuje, am dość skorumpowanych polityków, wzrostu długu publ., kryzysu, bezrobocia, beznadziei i całego tego burdelu. Strach zdecyduje.

Vote up!
6
Vote down!
0

mieszczuch7

#1537872

Tak zadecyduje strach. Tylko przed czym? Przed zmianą? Jeśli Francuzi boją się zmiany, to zagłosują na Macrona. Jeśli strach przed islamem i terroryzmem, to zagłosują na Le Pen. Który "strach" zwycięży? Tego dziś nie wie nikt.

Najbardziej śmieszna byłaby sytuacja gdyby zagłosowali za zmianą, czyli na Macrona. Ha ha. Ależ zmiana, kryptosocjalista w zamian za socjalistę Hollanda. Głupota i żenada..

Vote up!
5
Vote down!
0

Traczew

#1537886

To socjalista, ktory nie majac szans (socjalistyczna nomenklatura) - zrezygnowal ze startu w socjalistycznych prawyborach i wystartowal jako niezalezny. Jest mlody - przez to nie "umoczony" w afery... choc przeciez przez lata zwiazany z obecnym Prezydentem Hollandem (2 lata pracy w jego administracji) oraz czlonek rzadu w latach 2014-17.

Tak wiec odnowa tylko pozorna - przy wladzy zostanie ten sam oboz, ktory rzadzi dzisiaj - jesli wygra 2 ture... 

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1537876

by przedstawić Macrona jako "nową twarz", kogoś świeżego, nowego. I dlatego wielu głosujących na niego było przekonanych, że głosowali za zmianą. Nie czytał Pan mojej analizy programów wyborczych? Tu piszę, że odrzucono republikanów i socjalistów, stary system, bo chcą zmiany. Nic ponadto. Osobiście, nigdy nie głosowałbym na Macrona, tak jak nigdy nie głosowałbym na Petru. Podobny poziom. 

Vote up!
6
Vote down!
0

mieszczuch7

#1537881

Nowe wyniki podają zwycięstwo Le Pen, co nie zmienia obrazu całości.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1537877

Racja, dodatkowo mamy dwa przemowienia: znakomite Marine Le Pen i słabe, bufonowate Macrona, który już zabierał się za układanie gabinetu - rządu. Wygląda, że się wygłupił, bo wynik wcale nie jest przesądzony. 

Vote up!
4
Vote down!
0

mieszczuch7

#1537882

Mają teraz wybór między pieskiem Rotszylda a suczką Putina.

To coś tak jak u nas, albo dżuma albo cholera.

Vote up!
1
Vote down!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.
Lepiej, żeby się do mnie nie odzywał bo po co ma mi załatwiać następnego bana?...

#1537885

  Witam! Trumpa, też ukazywano jako lewaka. Oj, będzie się jeszcze działo. Całe lewactwo Europy i przemysłu propagandy sowieckiej będzie chciało powtórzyć Austrię. Myślę, że strach przed zalewem Francji islamem, przyzwoli na wybór Le Pen i pozwoli na zatrzymanie Lewizny w Europie. Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1537892