O wyższości PiS'u :)

Obrazek użytkownika aty
Idee

Dlaczego PiS miałby być lepszy niż PO? Przecież to tacy sami socjaliści! Fakt - tu nic ich nie różni. To samo podejście do gospodarki, ten sam populizm..szkoda gadać.

Cóż więc jest inne?

Inna jest motywacja!

PiS ma dla socjalizmu motywację patriotyczną, a PO motywację mafijną. Znaczy to mniej więcej tyle, że PiS wierzy w ten socjalizm i forsuje go dla naszego dobra, dla dobra kraju.. Żeby ludzie czuli się bezpiecznie. Żeby mieli emerytury, szkoły, lekarzy.. Żeby Polska rosła w siłę.. ;)

PO za to w socjalizm nie wierzy, forsuje go dla dobra własnego. Przebiegłym lisom chodzi jedynie o to, by do państwowej kasy spływały podatki, żeby było co kraść.

 

...PiS jest oczywiście głupie a PO mądre!

 

No jest!

Głupota PiS'u polega na tym, że idzie w ślepą uliczkę. Ich motywacje i cele nie mogą być zrealizowane przez socjalistyczne mrzonki. Obywatelom od socjalizmu się nie poprawi, ani Polska od tego nie urośnie. Bo większość tego, co do państwowej kasy ogarną i tak zostanie ukradzione, albo zmarnowane.

Mądrość PO polega na tym, że dobrze oceniają sytuację. Prawdą jest bowiem, że jeśli nie będą grabić do państwowej kasy to nie będą mieli czego z niej wyprowadzić. Ich motywacja współgra z socjalizmem. Więcej! Socjalizm jest kluczem do tego, by swoje motywacje mogli realizować.

 

Jaki wniosek?

Otóż ze strony PO nie można spodziewać się żadnych zmian na lepsze. Oni znaleźli to czego szukali. Realizują najlepszy z wariantów. Trudno się spodziewać, że nagle zgłupieją i żyłę złota porzucą – są na to zbyt mądrzy. Można by mieć jakąś nadzieję, że dostaną olśnienia i porzucą mafijne motywacje.. ale na to ja jestem za mądry żeby uwierzyć.

PiS jeśli będzie wiernym swoim motywacjom, odkryje w końcu, że jego metody nie realizują celów. Ale jeśli nawet głupi PiS nie dostąpi nagłego olśnienia, to jego patriotyczne nakierowanie (powoli, bo powoli) od socjalizmu go odwiedzie. Socjalizm bowiem stoi w kompletnej sprzeczności z myśleniem o Wielkiej Polsce.

 

PS.

Oczywiście istnieje też niebezpieczeństwo, że PiS odstąpi swojej motywacji. Cóż.. nie ma nic pewnego na tym świecie..

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (6 głosów)

Komentarze

Na tym, że wygrali wybory... i teraz rozliczają PO. Tylko na tym... bo gdyby naprawdę robiliby coś dobrego, to nie musieliby by nie musieliby na prawie półmetku kadencji tak obsesyjnie rozliczać Tuska? No powiedzcie... jak to możliwe, że partia, która ma taką większość w Sejmie i własnego Prezydenta, a po serii szachów-matów szereg innych instytucji nie ma czym się pochwalić, ba... boi się, że PO i KOD jest w stanie ich obalić? Ciekawe jak mieliby to zrobić?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1536436

Masz minus za ten wpis, a kolejne twoje wpisy będę minusować  bez uzasadniania - "za całokształt" (niepoprawny język, bezsensowne treści itd.)

Vote up!
3
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1536488