Tusku musisz II, czyli czas na plan B

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Jaką ludzką kategorię reprezentują Petru i Kijowski wiedzieli doskonale ci, którzy ustawili ich na czele „nowych opozycyjnych sił” i „spontanicznego oddolnego ruchu społecznego”. Głównych kryterium w doborze obu figurantów była ich bezideowość, brak jakichkolwiek zasad moralno-etycznych oraz pęd do pieniędzy, kariery i sławy. Niestety dla układu III RP zadania im powierzone nie zostały wykonane. Przez rok nie udało się w Polsce doprowadzić do krwawych rozruchów i ktoś w centrali postanowił nie tyle odłączyć kompresor od dwóch nadymanych balonów z napisami „Petru” i „Kijowski”, ile potencjometr nagle przestawić na maksymalną moc tak, aby oba balony niemal w tym samym momencie pękły z hukiem.

 

Tylko ktoś wyjątkowo naiwny może uwierzyć, że fotka demaskująca romans lidera Nowoczesnej i faktury Kijowskiego dotarły do opinii publicznej dzięki zwykłemu i wyjątkowemu zbiegowi okoliczności. Po prostu po nieudanej próbie puczu z 16 grudnia zagraniczni mocodawcy doszli do wniosku, że z tej mąki chleba już nie będzie, a mówiąc precyzyjniej - te dwa zawilgocone lonty nie są w stanie zdetonować materiału wybuchowego, którego w polskim społeczeństwie nie ma w takiej ilości żeby wysadzić w powietrze rządy PiS-u. 16 grudnia to była ich godzina próby i tylko kompletny osioł uwierzy, że akurat w tych gorących grudniowych dniach przypadkowo pojawił się w Polsce Donald Tusk z tragarzami wygłaszając we Wrocławiu dramatyczne prowokujące do zamieszek przemówienie. Był na miejscu, aby nie trzeba było długo czekać na jego triumfalny wjazd na białym koniu. Nie dziwię się, że z powodu wielkiego „bulu” głowy nawet Bronek Komorowski po klęsce puczystów trafił do szpitala.

 

Niektórzy przestrzegają, aby się zbytnio nie cieszyć i nie ekscytować dwoma noworocznymi prezentami, jakie otrzymał obóz patriotyczno-prawicowy, bo przecież kasowanie Ryśka Petru i alimenciarza Kijowskiego to także cenne podarunki dla Schetyny. Mówi się, że w 2017 roku wchodzi w życie jakiś nowy diaboliczny plan powrotu do PRL-bis oraz magdalenkowego porządku i dopiero teraz trzeba zacząć się bać. Jednak moim zdaniem mamy prawo być optymistami. Pamiętajmy, że każda operacja militarna, chirurgiczna czy nawet zwykły napad na bank zakładają pełne powodzenia planu „A” - starannie wcześniej przygotowywanego z założeniem, że musi się udać. W razie jakichś komplikacji w trakcie jego wykonywania lub pojawieniu się nagłych nieoczekiwanych problemów wdraża się plan „B” w oczywisty sposób gorszy i bardziej ryzykowny, bo gdyby był lepszy to przecież byłby od początku planem „A”. Bywa często tak, że planu „B” po prostu nie ma i klecony jest on naprędce z dużą dozą nerwowej improwizacji, podczas której o wiele łatwiej o błędy i wpadki.

 

Wydaje mi się, że nowa strategia zakłada zjednoczenie całej opozycji i wydanie po raz drugi przez lewaka Żakowskiego okrzyku, Tusku musisz! Nie wykluczam, że dla wzmocnienia efektu „świeżości” na czele obok Tuska stanie Kazimierz Michał „Budyń” Ujazdowski, który właśnie jak to ma w zwyczaju znowu zdradził Jarosława Kaczyńskiego i oddał legitymację PiS-u udzielając na prawo i lewo wywiadów. Co ciekawe te wywiady i wypowiedzi są niemal identycznych jak te z grudnia 2007 r., gdy „Budyń” z Jarosławem Sellinem, Rafałem Dutkiewiczem, Ludwikiem Dornem, Janem Filipem Libickim i Jadwigą Staniszkis podstawiali prezesowi PiS nogę. W roku 2017 będziemy świadkami prób jednoczenia opozycji i jednocześnie akcji dywersyjnych wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Obóz III RP zrozumiał, że szturmowanie polskiej twierdzy od zewnątrz nie przyniesie upragnionego sukcesu i trzeba uaktywnić kolejnych „budyniów” wewnątrz obozu rządzącego. Na to należy uczulić Jarosława Kaczyńskiego pamiętając cały czas, że w panice realizowany jest dużo słabszy plan „B”. Miejmy nadzieję, że plan Tusku musisz II ukaże nam w akcji Gang Olsena II.  Gang Olsena I po grudniowo-styczniowej klęsce przechodzi do historii. 

 

Tekst ukazał się w ]]>„Warszawskiej Gazecie” ]]>  

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (28 głosów)

Komentarze

, że żaden z kodziarzy i lewaków tudzież POsrańców nie odpowie karnie za żaden z czynów ?

spider

#1530650

Aczkolwiek po łapach powinni oberwać. Następni nie byliby tacy skorzy do agenturalnych zabaw. Zakładać się nie będę. Pożyjemy zobaczymy.:)

rumjal

#1530651

to oczywiście także uważam, że powinni ponieść wszelkie możliwe w tej sytuacji konsekwencje prawne. Brak jakichkolwiek kar dla rozzuchwalonej chołoty nie skończy się dobrze, bo oni uważają się za "stojąych ponad prawem", a przecież zmieniło się w Polsce "na lepsze" i "równiejsi" mają być traktowani tak samo jak "równi".

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1530654

To jestem za zmianą regulaminu Sejmu taką żeby poseł który wycina taki numer był w jakis sposób "dyskwalifikowany w zawodach" czyli wykluczany z kilku kolejnych obrad i pozbawiany prawa głosu. a za to co zrbili "puczyści" pozbawienie mandatów. Przynajmniej szefowie partii.

rumjal

#1530653

sa ponad prawem i robia co chca
Kiedys Warszawiacy by ich powiesili na rynku badz pod kosciolem sw.Anny.
Teraz ta banda zdrajcow moze sobie dowoli niszczyc Polske i knuc przeciwko demokratycznie wybranemu rzadowi ,a wlasciwiw przeciw Polakomo ,ktorzy ten rzad wybrali.
Niestety ten rzad nie do konca reprezentuje swoich wyborcow gdyz nie respektuje rownosci prawa wobec wszytkich , w tym wypadku chodzi mi o ukaranie zdrajcow i ich poplecznikow.
Taka silowa proba zamachu stanu powinna byc ukarana.
Opinia publiczna domaga sie kary dla tej swoloczy,a PIS jest na ta opinie niestety gluchy.
Wyszlo na jaw ze 16 grudnia podczas zamachu na sejm i panstwo polskie Pobolszewia i rubikonska partia Madery, mialy juz przygotowany apel o "pomocy bratniej" z brukseli i na spotkaniu na tylach sali plenarnej, ten oczywisty akt zdrady mieli podpisac opozycjonisci.
Kukiz15 i SLD jednak odmowili podpisu i dokument zdrady poszedl do kosza.
Ten dokument byl juz przygotowany wczesniej tak ze bzdury sa rozpowszechniane ze ten pucz byl spontaniczny.Wszytko bylo zaplanowane przez UKLADA,ktory zamierzal i dalej chce obalic PIS.
Nie przypadkiem tez byla wizyta Donaldina we Wrocku prowokujacego do obalenia rzadu sila.
A o wypowiedziach medrcow typu Bolek i Bull Osilowski juz nie wspomne jeden by Polaow przez okna wystwaial drugi decha walil -poziom kacapskokniajacki.
Oczywiscie dyzurni z Brukseli tez zareagowali nastepnym straszeniem Polski,czy te usluszne zydolewackie debile nie wiedza ze starchy na Lachy nic nie daja ,a wrecz przeciwnie konsoliduja bardziej Polakow?

http://wpolityce.pl/polityka/323727-tylko-u-nas-chruszcz-o-apelu-po-i-nowoczesnej-ta-deklaracja-byla-czystym-donosicielstwem-petru-zderzyl-sie-ze-sciana

#1530676

Podziwiam skłonność do snucia fantazmatów.

Żeby móc realizować prawo i nie wyjść na durnia, trzeba dysponować wiarygodnymi instytucjami. Ile lat mozna wam ludzie tłumaczyć, jak wygląda rzeczywistość systemowa? Systemu utrwalanego przez 45 + 26 lat nie pokona się, tak jak chcieliby nawiedzeni krzykacze, przy pomocy okrzyków i dobrych chęci. W sytuacji gdy PIS ma w sondażach tylko ok. 35 % poparcia, krokiem samobójczym byłaby zdecydowana interwencja. Pokazał to już przecież czarny protest. Ja jestem radykałem, ale radykałem jeśli chodzi o dzialania oddolne - jeśli ktoś dzialać radykalnie niech robi to na dole i mobilizuje innych realnie. Rząd musi zachować spokój i studzić emocje.

#1530771

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To pewne...

#1530706

Trzeba pami etać ,że to krety typu - Marcinkiewicz, Michał Kamiński, Kluzik - Guzik, Jakubiak, Libicki, Kaczmarek i gromada innych rozwalili rząd PiS w 2007 roku. Teraz kretów mniej ale ostrożność jest potrzebna...agentura nie spi...

Yagon 12

#1530678

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Marcinkiewicz nie był żadnym kretem. Kaczyński postawił na "wiejskiego głupka", którym mógł sterować. Niestety "wiejski głupek", jak to głupek, wymknął się spod kontroli. Ot i cała tajemnica.
Zadziwiające jest natomiast to, jakim "cudem" na tak wysokie stanowiska dostali się "Radzio", "
Kluzikowa". "Misiek" i kilkoro innych...?

#1530710

PiS ma bardzo krotka lawke "rezerwowych" (oprocz poitycznego "jadra" pamietajacego jeszcze PC). Tak sie sklada, ze w minionych "chudych" latach wielu karierowiczow samych odeszlo z PiS (i bardzo dobrze), ale tez wielu ludzi gloszacych otwarcie swoje poglady - nie zawsze jednakowe z Prezesem - zamiast zostac przekonanymi argumentami - zostalo usunietych, pozostali w duzej mierze zwiazani sa z marka BMW...

Jeszcze gorzej jest w spolkach Skarbu Panstwa - gdzie trwa karuzela stanowisk - w niektorych mamy juz trzeciego prezesa w ciagu roku. Jesli "gora" PiS nie zrozumie, ze wiekszosc Polakow nie nalezy do zadnej partii, a tez jest uczciwa i na dodatek ma kwalifikacje do obsadzania stanowisk - bedzie dobrze, jesli zas dalej bedzie sie obsadzalo stolki "z klucza" partyjnego - niewiele sie zmieni. 

mikolaj

#1530714

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W partiach wodzowskich ławka z reguły bywa krótka.

#1530715

 Jedyną nie wodzowską partią, (taką sympatyczną i demokratyczną) jest ta twoja partia Zmiana.
 
Z prozaicznych zresztą przyczyn .
 
Wodza zamkli.
#1530782

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ty, to jednak jest wyjątkowy "członek".
"Z prozaicznych zresztą przyczyn"... :).

#1530796

Widze ze brakujące ogniwo ewolucji człowieka zostalo odnalezione .Wreszcie jestes
A tyle lat szukano

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1530798

Tu o ewolucji, a w niedzielę zapewne do kościółka ?.
Dwulicowość to paskudna wada człowieka...

#1530818

Znowu człowieku fantazjujesz.

Ktoś tu w komentarzach powiedział tak, cytuję:

"jakim "cudem" na tak wysokie stanowiska dostali się "Radzio",

Jeżeli ktoś jest niezadowolony z polityki personalnej Kaczyńskiego, to niech poda niezawodną metodę dobierania sobie wiarygodnych i sprawnych współpracowników. Komentatorzy wpadają w sprzeczności wewnętrzne.

#1530773

Rad Nadzorczych firm zaleznych od panstwa sa konkursy - oczywiscie z jasnymi i wczesniej ogloszonymi kryteriami (wyksztalcenie, doswiadczenie zawodowe, osiagniecia, staz pracy, plan dzialan w przedsiebiorstwie, ktore planuje objac i inne). Dlaczego PiS tego nie robi? Nie podejmuje sie odpowiedziec, bo wszystkie prawdopodobne odpowiedzi sa niezbyt korzystne dla tej partii...

Dlaczego dosc czesto mianuje sie ludzi zupelnie bez doswiadczenia lub z doswiadczeniem nie rokujacum powodzenia? Odpowiedz jak w akapicie powyzej...

Co do prezesa Kaczynskiego - to zapewne nie bierze udzialu w mianowaniu czlonkow rad nadzorczych i prezesow - a jako ze jest czlowiekiem dosc latwowiernym i nie dysponujacym zbyt duzym doswiadczeniem zyciowym - daje sie dosc czesto "wypuszczac" w maliny - co najdobitniej potwierdzaja jego bardzo liczne "pomylki" personalne - i to nie tylko w ostatnich latach - ale od poczatku jego kariery politycznej. przypomne tylko, ze byl kiedys zwolennikiem i wspolpracownikiem Walesy...

mikolaj

#1530779

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Potwierdzam. "Pomyłki" Kaczyńskiego w obsadzaniu stanowisk, są zbyt częste i zbyt zaskakujące, jak na tak "doświadczonego" polityka. Ociera się to o totalne dyletanctwo...Ewentualnie, są to dokładnie zaplanowane "akcje"...

#1530783

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Jeżeli ktoś jest niezadowolony z polityki personalnej Kaczyńskiego, to niech poda niezawodną metodę dobierania sobie wiarygodnych i sprawnych współpracowników."
Po tobie takich idiotyzmów się nie spodziewałem...

#1530781

...swięte słowa , same niezguły, którym się wydaje, ze coś mogą, nic nie mogą, ich czas się skończył.

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1530716

Na pewno? Wydaje mi się, ze kierują się zasadą "czy to jest dobre dla Żydów" oraz że nigdy, za żadne wyobrażalne pieniądze, nie zgodziliby się się wykonać/powiedziec czegoś, co choćby leżało koło szczątkowego choćby judeosxeptyzmu, że o "antys" nie wspomnę:). Nie są bezideowi....

#1530680

Nazwiska mówią za siebie

- Ukraińców i Rumunów, t.zn.

germańsko-tureckich bastardów.

 

Jak mawiali apenińscy okupanci "NOMEN EST OMEN"

 

Nie ma sensu tracenie czasu na zajmowanie się takimi śmieciami

- inne SPRAWY naprawdę WAŻNE DLA POLSKI,

wystarczy opróżnić więzienia i obozy koncentracyjne

http://niepoprawni.pl/blog/2218/psychiatryczny-archipelag-gulag

z więźniów politycznych

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/list-otwarty-do-zygmunta-miernika

a tych sowieckich terrorystów i złodziei przymknąć, choćby do wyjaśnienia.

 

Co do wspomnianych Żydów, mało kto pamięta, że to też Żydzi (Arco) założyli i finansowali NSDAP,

że Adolf Hitler miał Żyda - prywatnego szofera i że zdjęcie z Gliwic, na którym Adolf całuje w rękę Żydówkę, żonę jednego ze wspierających go wyzyskiwaczy Górnego Śląska - zrobiły furorę, budząc zdziwienie na całym świecie.

 

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/terroryzm-w-europie

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/1289-ostatni-sejm-cywilizacji-piastow

 

http://sbb-music.jimdo.com

 

 

#1530682

Weź się czlowieku za solidną analizę, taką jak autor, a nie zjeżdżaj na teren fantastyki. Socjologia, socjotechnika, neuronauki,kogniwistyka - take sfery są przydatne a nie prywatne idiosynkrazje.

#1530775

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Toś" się popisał :).

#1530785