Poroszenko w Warszawie

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Jesteśmy dorośli i wiemy, że rozmowy Prezydenta Dudy z Prezydentem Poroszenką były dość istotne.

Podobnie dość istotne były spotkania Prezydenta Poroszenki z premier Polski Beatą Szydło oraz z marszałkami Sejmu i Senatu, Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim.I proszę mi się tu nie wierzgać, że tylko „dość”, bo przeciez jeszcze nie napisałem, jakie to rozmowy Prezydenta Poroszenki były podczas wizyty w Polsce istotne.Otóż istotna była jedna taka rozmowa – z Prezesem Kaczyńskim.No i co? Zadowoleni? A było się o co ciskać?

No właśnie.Skoro już uzgodniliśmy, że jedyną istotną (a nawet  istotną bardzo - to specjalnie dla tych dotkniętych przedwczesnym wierzgnięciem) rozmową była ta z Prezesem Kaczyńskim, możemy przejść do konkretów.Rozmowa planowana na 40 minut trwała 2 godziny i jej treść znana nie jest, to znaczy nam nie jest, bo kto ma znać to zna, ale rozmowy prywatne nie mają obowiązku być upubliczniane.Ale z tego co przekazała mediom rzeczniczka PiSu Beata Mazurek (a przekazała to co jej Prezes Kaczyński przekazać polecił) dla mnie istotne jest jedna informacja:"Jednocześnie Mazurek dodała, że prezes PiS „bardzo mocno postawił wątek historyczny, a stanowcze odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA uznał za warunek zarówno zbliżenia z Polską, jak i Europą”."Uuu... Prezes zrozumiał, że drugiego cudu nie będzie i 37,6% głosów NIE DA samodzielnej większości w sejmie?To dobrze - mnie takie zrozumienie przez Prezesa realiów odpowiada, bo skoro nie można do polityków trafić przez serce (bo do Kresowian i pozostałych za jałtańską granicą Polaków serc to oni nie mają, no nie mają), to trzeba przez rozum, który tę prostą kalkulacje wyborczą nawet gimnazjaliście wytłumaczy, a co dopiero Prezesowi.Deklaracja padła, a do wyborów samorządowych tylko 2 lata, to czas czynów nadchodzi nieubłaganie jak moment pójscia do urn.Puenta:ciekaw jestem, czy pisowscy i około pisowscy, jak ich określam amnezjoniści typu Żurawskiego-Grajewskiego, Targalskiego czy Romaszewskiej przykopią jutro Prezesowi na Twitterze czy poczekają do najbliższego występu w Publicznej?A może sam red. Sakiewicz postawi Prezesa do pionu?

Żartowałem - niech tylko spróbują :-D

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (8 głosów)

Komentarze

Serwus Fedorowicz Ewaryst! Dzięki za ten wpis, to dobry, stanowczy krok naprzód w polityce historycznej. Zarazem jest to warunek absolutnie konieczny, gdyż bez niego Ukraina po prostu pozostaje niebezpiecznym i nieprzewidywalnym na przyszłość sąsiadem. Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1527131

powiem tak: jeśli Kaczyński znów z Kresowianami zaslalomuje - to się przeliczy: wystarczy jedna więcej partia w sejmie i PiS przy nawet ciut lepszym wyniku niż miał rok temu spada do 210-215 mandatów, czyli masakra.
Pan Palade ciekawie taką sytuację niedawno zobrazował.

A Kresowianie to 2-3 punkty procentowe GŁOSUJĄCYCH. To w takiej sytuacji jest klasyczny języczek u wagi, i to dla PiSu wart gruuuube miliony.

Czołem!

Ewaryst Fedorowicz

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1527151

to co dzieje się na UPAinie i jak jest tam wychowywana młodzież, nie wierzę, że jest możliwe jakiekolwiek pojednanie z tym narodem. Oni prędzej pojednają się z ruskimi aniżeli z nami i to pomimo tego, że Rosja już zabrała im sporą część kraju. Jeżeli oni prowadząc wojnę (dziwną) z ruskimi są tak bezczelni, to jacy byliby gdyby byli prawdziwe niezależni. Ciekawy jestem jaka część pożyczek udzielanych im przez obecny rząd pójdzie na probanderowską (antypolską) propagandę i odlewanie nowych pomników zbrodniarzy. Ciągle obawiam się o los Polaków tam mieszkających.

https://www.youtube.com/watch?v=rLaItWiLsbw

Vote up!
5
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1527153

Pan nie wierzy, ja nie wierze, rzesza porządnych ludzi nie wierzy - a w "naszych" mediach głos mają skończone (...) i (...), co za pranie Polakom mózgów kasę biorą.
Cała nadzieja w tym, że Prezes naprawdę dokładnie te % policzył i zrozumiał, że bez Kresowian - nie będzie samodzielnej 2 kadencji.

pozdrawiam!

EF

Vote up!
3
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1527154