Dlaczego potrzebny jest Ruch Wspierania Naprawy Państwa?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Dlaczego potrzebny jest nowy bezpartyjny ruch wsparcia dla rządu? Podczas gdy nowy rząd podlega od samego początku bezpardonowym, mnożącym się i nasilającym atakom w kraju i za granicą ze strony malkontentów z poprzedniej koalicji rządzącej prawa strona sceny politycznej nie może pozostać tylko obojętnym obserwatorem. 

Trwa, używając określenia dziennikarzy TVN, wojna. Bitwa o aborcję jest w niej tylko niewielkim etapem, front przesuwa się coraz dalej i dalej. 

Mają w tej wojnie dziwną rolę osoby takie jak już były wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski, autor pomysłu odwołania się w sprawie sporu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego do Komisji Weneckiej (publicznie winę za to wziął na siebie minister Waszczykowski) i współautor obywatelskiego projektu "Ordo Iuris" (którego był prezesem) zakładającego całkowity zakaz aborcji, którego złożenie w Sejmie musiało wywołać falę protestów. Można dedukować, że doszło tu do politycznej prowokacji. 

Inną osobą, budzącą częste obawy wśród nawet szczerych zwolenników PIS, jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który zapewnił nam dzisiaj tylko aż dwie sensacje: konflikt z Francją w sprawie Caracali i rozkaz dla żołnierzy oglądania TVP INFO, wcześniej głośny skandal z Musiewiczem i 20-letnim doradcą Edmundem Jannigerem, niesmak związany z odczytywaniem przy każdej okazji Apelu Smoleńskiego i konflikt z kombatantami,  w końcu brak do dzisiaj powołania międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej i, niestety,  ośmieszenie Sejmowej Komisji Smoleńskiej. Często w rozmowach pada pytanie, dlaczego Prezes Kaczyński go utrzymuje jeszcze, przy takich stratach wizerunkowych, czy to nie jest jawny sabotaż? Wydaje się, że nikt w rządzie nie ma śmiałości tego Prezesowi powiedzieć i to też byłaby rola dla takiego ruchu ludzi, niepowiązanych bezpośrednio z rządem, niezależnych, ale dobrze temu rządowi życzących. 

Wierzę, że większość z nas jest uczciwa, przyzwoita i nie podoba się jej toczący się wyreżyserowany spektakl kolejnych manifestacji na warszawskich ulicach, ani targowica w Brukseli czy na łamach amerykańskich gazet. Wiem, jak łatwo jest dać się zwieść, sam kiedyś zawierzyłem Wałęsie. Jednak z czasem przychodzi taki moment, gdy spadają łuski z oczu, kiedy trzeba się określić, po której stronie się stoi, co jest dla nas ważne. Namawiam, zastanówmy się nad tym wszystkim raz jeszcze. 

Ważne dla mnie jest to, że pomimo Wałęsy Solidarność przetrwała, a Polska jest znów na dobrej drodze, choć musimy walczyć z targowiczanami, prowokatorami, wpływami obcych grup interesów. Wiem, że to jest czasem trudno zrozumieć, że trzeba zrobić krok w tył w tej walce o nasze najwyższe wartości, choćby tak jak teraz w sprawie ochrony życia, by  potem móc zrobić trzy duże kroki w przód. W takich trudnych sytuacjach ważne jest to, by trudności pokonywać razem, by naszej drużyny nie udało się łatwo podzielić. Im chodzi bowiem o to właśnie, by tę drużynę podzielić, rozszarpać i zatrzymać ten marsz ku lepszej Polski, uczciwego Państwa, dla naszych dzieci.

Musi nastąpić przebudzenie. My też musimy wyjść z domów, pokazać naszą opinię, przypomnieć naszą siłę na ulicach, aby dać przeciwwagę dla lipnych demonstracji "ludzi kultury", kongresów "nadzwyczajnej kasty ludzi", dla ostatnich manifestacji myślących inaczej kobiet, podburzonych wcześniej pielęgniarek, lekarzy, w poniedziałek - nauczycieli i innych.  Tak, jak kiedyś wychodziliśmy w obronie Telewizji Trwam. Musimy wreszcie wymieść ten KOD-owski bałagan w Alejach Ujazdowskich sprzed Kancelarii Prezesa Rady Ministrów... Inaczej rzeczywiście lewackie happeningi na ulicach i kolejne prowokacje doprowadzą do chaosu, dojdzie do siłowego zamachu stanu i powrócą ich złodziejskie rządy. 

Po opublikowaniu wczoraj po raz pierwszy tego pomysłu, jako swoistego nowego BBWR, miałem dziś mozliwość konsultacji - nie tylko ja uważam go za dobry, dlatego też będę go dalej lansował. 

Najważniejsze to niekrępowanie tej inicjatywy żadnymi powiązaniami partyjnymi, oddzielenie go od wszelkiego partyjniactwa. Najważniejsze to udzielenie silnego poparcia dla obecnego rządu w jego działaniach: by mógł dobrze i skutecznie posprzątać ten cały bałagan pozostawiony po rządach PO i PSL, przemienić Polskę z kraju zwijającego się na kraj rozwijający się. Nazwijmy go Ruchem Wspierania Naprawy Państwa. 

 
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (11 głosów)

Komentarze

Pan Stepkowski to rzeczywsty problem, minister Macierewicz to dla pana prezesa powazne wyzwanie. Natomiast ja mam obawe czy lokalni liderzy PiS, zachłyśnięci sukcesem zyczą soboe takiego obywatelskiego pospolitego ruszenia. Bo w moim pojeciu ju zapomnieli,że tylko dzięki wyjątkowej moblizacji prawicy - niepartyjnej - maja sukces. Na razie nie widac po stronie apataru PiS checi wspólpracy, nie mówiąx o kreowaniu nowych politycznych, samorządowych, społecznych tworów...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1521575

Nie znam przypadków "zachłyśnięca się" - dobrze by było takie przypadki nagłaśniać, po imieniu.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Stasiek

#1521595

Ma Pan rację, ale przeicież sam Prezes wszystkiego nie zrobi.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

mieszczuch7

#1521628

Dziwnie to brzmi. Z jednej strony zatroskanie o rząd PiS, z drugiej - kopanie po kostkach. Brak politycznej wiedzy, czy zwykła prowokacja? Swoje stanowisko tak A. Macierewicz, jak i eksperci wielokrotnie wyjaśniali - więc brak wiedzy? Czy nie przyjmowanie jej do wiadomości?Z ustawą wyszło źle - z jednego, podstawowego powodu: Rząd, traktując ją jako projekt obywatelski - nie zadbał o politykę informacyjną, jak choćby informację, że rząd do pracy w tematach wsparcia kobiet przystąpił wcześniej... Nie zadała cała strona konserwatywna łącznie z Kościołem. Stale powtarzający się błąd w polityce medialnej.

Vote up!
3
Vote down!
0

Stasiek

#1521594

Właśnie Lewandowski strzelił trzecią bramkę! Pięknie! Widzi Pan, jakby Macierewicz nie tłumaczył, to i tak raz po raz popełnia strzały do własnej bramki. Boli to wiernych kibiców, niestety. Nie podzielam opinii, że jakakolwiek uprzednia akcja medialna powstrzymałaby "czarne marsze" na ulicach i pastwienie się nad PIS w Sejmie itd., bo to była według mnie specjalnie przygotowana i przeprowadzona prowokacja. Widział Pan tę wściekłość, jak Prezes zabrał im zabawki z rąk? Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

mieszczuch7

#1521626

Wczoraj Francja i Caracale a dziś ta biedna Dania, wyrzucą nas z Unii jak nic

PILNE:

Królowa Danii odwołuje wizytę w Polsce

Vote up!
5
Vote down!
0
#1521653

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zrbł dm krrę.

Vote up!
0
Vote down!
-7

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1521658

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1521629

NIech Towarzysz przeczeka, zajmie się czymś innym, nie wypisuje mi tu bajd takich.

Vote up!
4
Vote down!
0

mieszczuch7

#1521648

tylko nie zapomnij parasolki

Vote up!
4
Vote down!
0
#1521743