Wielka ściema lewicowo-liberalna

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Opcja lew-lib jest głupia. Oczywiście jest to głupota zbiorowa, statystyczna, której trudno jest przeciwdziałać , bo jest głupotą rozproszoną a indywidualni przedstwiciele tej orientacji wydają się całkiem rozsądni i normalni. Rozmaici przedtawiciele tej orientacji jednak bawią się swoimi puszkami Pandory i uwalniają upiory nad którymi nie mają żadnej kontroli. W sumie daje to efekt statystyczny głupoty.

Proszę przyjrzeć się absurdom projektu lew-lib, w którego centrum jest indywidualizm. Orientacja ta uznaje, że tradycyjne tożsamości są dla indywidualizmu szkodliwe, bo ograniczają jednostkę i wywołują konflikty. Chcą więc wyrwać jednostkę z dotychczasowej wspólnoty, by pozbawić ją dotychczasowej tożsamości i nadać jej uniwersalną tożsamość globalną, rzekomo niekonfliktową.

Pominę tu bardzo ważny aspekt oddziaływania systemu konsumpcjonistycznego, który sprzyja kształtowaniu się indywidualizmu, ale okazuje się, że jest to indywidualizm pozorny wydrążąjący jednostkę z cech osobistych i zamieniający ją w pana-nikt.

Jakim cudem liczą oni na powodzenie tego projektu ? Uczniowie czarnoksiężnika zawsze liczą, że akurat im się uda wynależć magiczną formułę. Zakładają oni oto, że tożsamość człowieka jest wytworem kultury, co jest prawdą, a zatem można jednostce natrzucić, co jest nieprawdą, dowolną tożsamość, co ekstremalnie przejawia się w stosunku do płci w koncepcji gender. Można więc, w myśl tego poglądu, pozbawić jednostkę tożsamości wynikającej z więzi rodzinnych, grupowych jak i narodowych i zastąpić je tożsamością globalną. Okazuje się jednak, że nie rozumieją mechanizmu kultury.

Jeżeli zakladają oni, że jednostka jest wytworem kultury, to ignorują fakt, że kultura jest produktem wspólnoty, wyłaniającym się spontanicznie w ramach interakcji jednostek we wspólnocie i na wspólnotowym gruncie. Z tego wynika, że bez kulturowej wspólnoty nie da się uformować jednostki z nową tożsamością. Środowiska lew-lib nie stanowią żadnej zintegrowanej wspólnoty, która mogłaby doprowadzić do takiego efektu. Idea lew-lib okazuje się więc absurdem. Nie da się uformować jednostki bez wspólnoty, a przecież lew-lib chce wyrwać jednostkę z naturalnej wspólnoty i wspólnotę tę zlikwidować. W ten sposób może osiągnąć tylko jeden efekt – zniszczenie wspólnoty jak i zniszczenie jednostki czyli zagładę cywilizacji.

Opcja lew-lib ignoruje fakt, że natura ludzka jest dwoista – biologiczna jednostka została w drodze ewolucji genetycznie wyposażona do życia we wspólnocie, a wspólnota tworzy i przechowuje wartości kulturowe, duchowe, służące jako oprogramowanie kierujące biologicznym hardwarem. Nie ma magicznej różdzki, która mogłaby zmienić ewolucyjnie ukształtowaną przez miliony lat ludzką naturę.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Napisałeś Zetjocie:

 
....Opcja lew-lib ignoruje fakt, że natura ludzka jest dwoista – biologiczna jednostka została w drodze ewolucji genetycznie wyposażona....
 
Absolutnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem wyposażania w drodze ewolucji i mam zero zaufania do teorii ewolucji właśnie.
Nie czuję się potomkiem małpy. One wciąż przecież biegają po drzewach. I w ZOOlogach można je obserwować. I w naturze także.
Genetycznie to my ludzie zostaliśmy wyposażeni przez STWÓRCĘ:
Nasi prarodzice Adam i Ewa zostali stworzeni w Edenie z prochu Ziemi jako istoty doskonałe, mające za dom Ziemię.... i wszystko co na niej było im dane. I mieli żyć wiecznie. I nie mieli chorować ani umierać....... 
Teoria ewolucji jest chorym wymysłem i nie trzyma się kupy w żadnym momencie. Owszem, zmieniają się stworzenia, ale to są mutacje
 
(obserwowane na Galapagos przez Karola Darwina wśród legwanów na nadmorskich plażach)
 
a nie ewolucje. 
I zwykle mutują te stworzenia na gorsze zawsze a nie na lepsze.
 Czego ewidentnym przykładem są te lewicowe głupki, i inne gender mutanty, których tutaj charakterystykę celną nam zapodałeś Zetjocie.....
 
Pozdrawiam
 
https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=teoria+ewolucji+kontra+biblia+i+stwarzanie+w+Edenie
 
a na koniec mój ulubiony cytat z Księgi Ksiąg:.....
 
Każdy dom ma swego budowniczego. Tym, Który stworzył wszystko jest BÓG. CI, KTÓRZY NIE WIERZĄ NIE MAJĄ NIC NA SWOJE USPRAWIEDLIWIENIE....koniec cytatu

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1515221

Ewolucja,ewolucja. Nie ma co wyważąć otwartych drzwi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1515231

siem i wyewoluowało. Z Wielkiego Bang..... 

Eto wsio.  A Wiesz Zetjocie ile razy serducho człowieka pika na dobę ? Teraz ? Po wyewoluowaniu ?  A circa 100 000 x.  A Wiesz ile litrów krwi w tym czasie przepompowuje ?  A ponad 7000 tysięcy litrów. Wielka cysterna. A powiedz mi teraz ile razy pikało wcześniej zanim wyewoluowało. I ile przed tym wyewoluowaniem krwi przepompowywało. Na dobę.  A serduszko koliberka ? Przed ewoluowaniem i dziś. Pika na minutę do 1250. Podobno dziś:

http://dinoanimals.pl/zwierzeta/koliber-najmniejszy-ptak-swiata/

 A ile pikało przed wyewoluowaniem ? I może ptaszyna latać nawet do tyłu. A przed wyewoluowaniem ?  Tylko do przodu ?

A pszczoła Bumble Bee, czyli polski trzmiel macha skrzydełkami dziś - do 300 x na sekundę. A ile trzmiel razy  mógł machnąć zanim wyewoluował do dziś dnia ?

Dużo tych pytań.

Pozdrawiam i podkreślam - nie czuję, że pochodzę od małpy. Może K. Darwin pochodził. Kto go tam wie. Rodowód dzisiejszych głupków z PeO też może być podobny. Niech spadają na drzewo.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1515237