Idzie moda na żółte szlafroki

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Coraz wyraźniej rysuje się plan, jaki współczesna Targowica wytyczyła sobie, aby powrócić do koryta nie czekając aż cztery lata na kolejne wybory. W wywiadzie, jaki ukazał się na łamach „Polityki”, Jacek Żakowski rozmawia z Maciejem Bartkowskim, dyrektorem w Międzynarodowym Instytucie Konfliktu z siedzibą w Waszyngtonie. Wywiad jest dość prymitywnie ustawiony w taki sposób, aby rozmówca mógł rzucić w przestrzeń publiczną kilka złotych rad dla uczestników planowanego wiosennego antypaństwowego puczu. A oto trzy z nich:  

„Jeśli milion polskich obywateli podpisze petycję o objęcie rządu PiS nadzorem albo sankcjami, zachodnim politykom łatwiej będzie zająć mocne stanowisko”.

 

„Żeby Biały Dom potraktował polski problem poważniej, wystarczą demonstracje pod ambasadą USA w Warszawie. Jeśli 20 tys. osób przyjdzie pod ambasadę domagać się, by NATO żądało od rządu w Warszawie przestrzegania zasad traktatu atlantyckiego, czyli m.in. państwa prawa, amerykańska telewizja to pokaże i politycy nie będą mogli milczeć”.

 

„Trzeba się odwoływać do przypadku Janukowycza. On też wygrał wybory, a musiał ustąpić pod presją Majdanu popieranego przez Zachód”.

 

Żakowski przezornie zadbał, aby wszystko podłe, co lęgnie się w jego mózgownicy i głowach podobnych mu renegatów wypowiedział ktoś z zewnątrz – najlepiej spod szyldu jakiegoś zagranicznego instytutu.  Przecież nie tak dawno temu sam zagalopował się i w swoim artykule opublikowanym na portalu wp.pl pisząc: „Już wiele wskazuje, że Jarosław Kaczyński z rozmaitych powodów nie będzie mógł liczyć na taką wyrozumiałość, jak Fico, Orban i Erdogan. Jednym ze skutków może być przeniesienie przyszłorocznego szczytu NATO z Warszawy, jeśli Amerykanie uznają, że Polska narusza korpus wartości podstawowych paktu, do którego należą "demokracja, wolność jednostki i rządy prawa”.

Teraz zestawmy instruktarz zaserwowany nam przez Żakowskiego via Bartkowski z tą wypowiedzią Tomasza Lisa zamieszczoną na niemieckim portalu Onet.pl: „Trybunał Konstytucyjny zmasakruje tzw. ustawę naprawczą PiS, Komisja Wenecka również. Ale Prawo i Sprawiedliwość to zignoruje, bo pan Kaczyński ma w głębokim poważaniu i opozycję, i demonstrujących ludzi, i Trybunał, i Komisję Europejską. […] Wydaje mi się, że wtedy - i to nie tylko w sprawie TK, ale również w sprawie mediów publicznych, ustawy policji czy podziału administracyjnego kraju - nastąpi kumulacja niezadowolenia i ludzie wylegną na ulice. I nie będzie to pieszczotliwa demonstracja”.

Mamy, więc niczym w jednej pigułce cały plan obalenia legalnej i demokratycznie wyłonionej w Polsce władzy. Mocno wierzę, że koordynator służb specjalnych, Mariusz Kamiński ma tego świadomość. Pomysł jest prosty i wcale nie nowatorski. Najpierw petycje, pikiety i manifestacje przed przedstawicielstwami UE i ambasadą USA w celu zyskania sympatii oraz poparcia międzynarodowej opinii publicznej, mediów oraz wpływowych polityków. Finałem ma być ta zapowiadana przez Lisa mało pieszczotliwa demonstracja, czyli polska wersja majdanu.

Żakowskiemu i Lisowi przypominam, że nie wszystkie, nawet najlepiej napisane scenariusze narodowej zdrady spełniają się w stu procentach. Los potrafi płatać czasami nieprzyjemne figle i zamiast oczekiwanego radosnego zwycięskiego śpiewu w tonacji dur może przyjść wam gorzko zapłakać, a nawet zawyć w smutnej tonacji moll.

 

25 kwietnia 1794 roku na plac przed ratuszem w Wilnie wyprowadzono odzianego w żółty szlafrok, bladego ze strachu i trzęsącego się targowiczanina, Szymona Kossakowskiego, hetmana wielkiego litewskiego. Kiedy już w końcu zdrajca zawisł na szubienicy zgromadzona ludność wznosiła okrzyki „Niech żyje Rzeczpospolita”, a w tym samym momencie z wieży kościoła św. Kazimierza donośnie odezwały się dzwony. Wypełniła się dużo wcześniej napisana przez anonimowego autora treść wiersza „Nagrobek Szymonowi Kossakowskiemu":

 

Przechodniu! Wstrzymay twe modły, Bóg je za Prawych odbiera;

Jam Oyczyzny zdrayca podły - jak kto żyje, tak umiera.

Straciłem życie i sławę, niż pierwsze ostatnie wprzodu;

Sam sobie dałem buławę, stryczek był z woli Narodu.

Śmierć mą nie głosiły dzwony, wyrok słuszny dni mych przerwą,

Jam tu został powieszony, i tu moje ginie ścierwo


 

Tekst opublikowany w tygodniku ]]>„Warszawska Gazeta”]]>

Nowy numer już w kioskach

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

to powinno sie wklejać pod kazdym tekstem o Petru, Schetynie, KOD-zie, łże-mediach i ich czytelnikach:

chylę czoła za (tekst i) znalezisko!

Vote up!
8
Vote down!
0
#1506373

Wydawało by się niemozliwe, a jednak. Komunista i zdrajca Żakowski nigdy nie da się zresocjalizować. Jedyna pociecha, że Polityka to pismo dla starszych ludzi.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1506381

No nie jest calkiem tak jak piszesz. Na ten przyklad  MOCHERY w wiekszosci to starsi ludzie. Mysle, ze moze troche niezrecznie zdeformowalas wlasny komentarz...Polityka, to pisma bardziej dla pseudointelektualistow i takich rodzimych "dupniakow", ktorzy maja aspiracje i chca tworzyc jElity. Polityka , to calkiem poprostu sciek falszywych guru, ktorzy od lat czynia ludziom wode z mozgow. Slowem w prostej linji to jedna z wielu tub propagandy rezimowego ukladu. Wielu tzw. dziennikarzy, ktorzy tam popisuja za "swoj dotychczasowy dorobek" powinni stanac przed Trybunalem Stanu, np.taka wsza, jaka jest Zakowski...i jemu podobnych obszczy....koncowke kazdy moze sobie dopowiedziec...bowiem, gdy pisze czasami o tym naszym polskim dziadostwie, to doprawdy ciezko nie byc grubianinem...

pzdr.

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1506383

Ja sama  jestem starsza i mam mniej energii niż kiedyś. Wiem, że moi rówieśnicy i starsi mogą sobie Politykę poczytać, ale nie będa mogli czynnie skorzystać z rad Żakowskiego. A za ten tekst Zakowski powinien odpowiadać przed sądem.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1506386

Witam, no ze mnie rowniez zaden mlokos. Z drugiej strony kazdy definiuje to slowo tj. sztarsza/y na swoj sposob ;-)

W kazdym razie to "cus" nie powinno nazywac sie POLITYKA lecz PROPAGANDA. Niestety tak sie porobilo, ze najpierw mielismy NKWD, pozniej bezpieke. Najpierw byli kafary i prymitywy. Pozniej zaczeli studiowac , nabrali troche oglady, lizneli nieco intelektu io zaczeli poszukiwac ludzi, ktorzy wyzuci z moralnosci dysponowali jednak niemalym intelektem. Zmienili sposob dzialania i zmienili propagande. Stala sie bardziej wysublimowana i wpojona w pewnego rodzaju mentalna perwersje. Trzeba otwarcie powiedziec , ze PRL byla dla swoch "obywateli" terenem dosyc schizofrenicznym. Polityka dbala, by stan ten nie ulegl zmianie. Ale co tu rozpisywac sie o POLITYCE, jezeli jej redaktorem naczelnym byl przez wiele lat ktos taki jak Mieczyslaw Rakowski. Wyjatkowo perfidne BYDLE ! Odnosnie komunistycznej propagandy dorownywal mu jedynie Jerzy Urban. Szkoda, ze Rzeczpospolita po 89 roku nie powstala z kolan rzeczywiscie, tak jak to mielo miejsce po I w.sw. Takie gowno jakim jest POLITYKA  nie powinno miec miejsca w polskiej przestrzeni medialnej ! Zreszta  tak samo jak jacys Kwasniewski,Walesa, Miller i wielu, wielu innych popluczyn sowieckiej genetyki pomieszanej z parchowym smieciem. Kolejnym obok POLITYKI jest gazeta NIE - dorobek Urbana. Parcha nad parchami ! Ten sciek uderzajacy w nasza panstwowosc i w nasza religie powinien byc natychmiast zakazany ! A ten gudlaj, ten spaslak wsadzony do wiezienia. Co tu jednak ubolewac nad parchowymi wypocinami, jezeli systemowy Michnik rozsiadl sie okrakiem nad RP i przez tyle lat olewal cieplym moczem nasza kulture, panstwowosc i wszystko to co polskie ! A na dodatek poprzez swoje gudlajskie imperium polasowal w glowach" tysiacom "

pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1506556

Ten osobnik  Zakowski to popluczyna komunistow oraza ""wolnych mediow "" powinno sie jego i zdrajce -- donosiciela  Schetyne scigac z urzedu.

Takich macicieli jak Zakowski , rynsztokowy dziennikarzyna jest wiecej i nalezy sie ich traktowac jako podrzegaczy do rewolty  oraz niepokojow spolecznych .

Dosc tolerowania szumowin , klamcow, macicieli ,podrzegaczy .

Vote up!
4
Vote down!
0
#1506391

Lis to se może roić... Wystarczyłby apel do środowisk kibicowsklich, by ich pogonić. A ja nawołuję, prewencyjnie, do stworzenia konfederacji antytargowickiej.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1506392

Zetjocie. Dotknę tematu lisienkowego

Parę tygodni już minęło jak odwiedziłem Polską Księgarnię na Małej Polsce (dzielnica) w New Britain w CT, czyli godzinę jazdy od mojego domu. Wpadł mi w oko w tej Księgarni śmieć leżący gdzieś w kącie na podłodze. Podniosłem, wziąłem do ręki to g...... Patrzę a to książka, autor Tomasz Lis. Tytułu nie wymienię. Domyślcie się. Podszedłem do Pani szefowej księgarni i pytam co to ? A Ona do mnie,... a niech pan da dolara i zabierze sobie.

Wziąłem to g....o do domu, wiedząc, że to śmieć, bo przecież śmieć śmiecia spłodzić tylko może, i zajrzałem po przyjeździe już w domu do tego lisowego syfu. Zbiór felietonów tego głupka z lat 2005 - 2007. I tak z tej perspektywy czasowej, tych lat minionych ośmiu, gdy rządziła POj.......a platforma, jawi mnie się ta lektura dziwnie, specyficznie,  jako kronika rządu nierządnych analfabetów. Przeczytałem parę stron.

Dystans czasu minionego stwarza dość niesamowite wrażenie. Napisał Lis kronikę  POtuskich "dokonań", nie zdając sobie sprawy z tego co pisze, o kim i o czym..... I wyszedł: 

"Lis-neyland"  Tomasza Lisa. Chciał opluć PiS a nas.....ł na PeO 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1506400

Działania reżyserowane pod zagranicę widać od początku. Patrzę na to okiem fotografa. Liczą się kupione "twarze" za pierwszym transparentem, reszta to niezbędny tłum. 

Vote up!
4
Vote down!
0


#1506394

do ścierw żakowskich, petrowych, schetynów

i PeOwskiej łajdackiej targowicy.
OSTATNIE już ostrzeżenie:
 
- jeśli PATRIOCI POLSCY wyjdą 
na ulice, będzie
TO !
co już było:
 
czyli nastanie wieszanie. 
zasłużone !
aż miło:
 
Wypełniła się dużo wcześniej napisana przez anonimowego autora treść wiersza „Nagrobek Szymonowi Kossakowskiemu":

 

Przechodniu! Wstrzymay twe modły, Bóg je za Prawych odbiera;
Jam Oyczyzny zdrayca podły - jak kto żyje, tak umiera.
Straciłem życie i sławę, niż pierwsze ostatnie wprzodu;
Sam sobie dałem buławę, stryczek był z woli Narodu.
Śmierć mą nie głosiły dzwony, wyrok słuszny dni mych przerwą,
Jam tu został powieszony, i tu moje ginie ścierwo


 Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/kokos26/idzie-moda-na-zolte-szlafroki
Vote up!
5
Vote down!
0
#1506395

Dobry Bóg już w ubiegłym roku spłatał dwa figle PO-sitwie i elycie...Duda został prezydentem a jesienią PiS wygrał wybory...teraz Targowica 2 wrzesczy i plecie bzdury...żaden zachód palcem nie ruszy...oni maja reaklny problem "uchodźców" , wojny w Syriii, Rosji , Iranu itd a nie bradni o "braku wolności"...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1506402