Wybory

Obrazek użytkownika dratwa3
Kraj

Każde z nas ma swoje życie i swoje codzienne sprawy do załatwienia. Na pewno ważne. Czy wszystkie jednak na tyle niecierpiące zwłoki, by nie można ich było o parę dni przesunąć? A może udałoby się jednak część z tych naszych, niezałatwionych na dzisiaj spraw, odłożyć w czasie, by te ostatnie parę dni, które pozostały do wyborów, poświęcić maksymalnie na promowanie tego, co przyczyni się do wygrania wyborów przez prawych i sprawiedliwych?

Czy wszyscy mamy świadomość, że wyborcza kampania wkroczyła w fazę, gdzie walka być może toczy się o głos oddany na jednego posła? Że to głos jednego posła może zaważyć o zdolności do samodzielnego podejmowania najważniejszych decyzji w państwie przez Zjednoczoną Prawicę? Że to głos jednego posła może zdecydować, czy obronimy nasze lasy przed sprzedażą? Że głos jednego posła może wpłynąć na dalszy los sześciolatków i emerytów? Że głos jednego, wybranego przez nas posła, może być decydujący w przyjmowaniu dalszej strategii w kwestii przyszłych uchodźców?

dratwa3

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

to apel do markowej !!! ale czy to dotrze do tej

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1496333

W swoim otoczeniu zauważam niemałe zmęczenie materiału dotychczas wykonaną pracą na rzecz wyborów. A przecież to rzut na taśmę często decyduje o zwycięstwie. Powinniśmy się więc wzajemnie mobilizować w końcówce tej walki, by zwycięstwo stało się pełne.

Szanuję wybór Markowej, choć nie do końca go rozumiem.

A w ogóle, pochylając się nad komentarzami pod notką Satyra, zacząłem poszukiwać odpowiedzi na pytanie - "Czym się kierują ludzie prawicy, głosujący na niszowe partie, wiedząc jednocześnie, że jedynie Prawo i Sprawiedliwość ma realną szansę na uporządkowanie tego bałaganu, a ich nieoddane głosy na PiS tą szansę oddalają?".

Choć pewnie dla większości tych konkretnych wyborców główną motywacją jest fundamentalna wierność idei, to istnieje też i inny czynnik, który może, choć nie musi, podejmowanie takich decyzji tłumaczyć.

Wyborcy PiS-u są w większości zwolennikami ewolucji. Zwolennikom rewolucji zaś byłoby na rękę, by po wyborach to wszystko merdało się dalej.

Pozdrawiam.
dratwa3

Vote up!
1
Vote down!
0
#1496355

Inaczej - rozpłynie sie w samo-uwielbieniu, zdemobilizuje sie.

Już mnie troche niepokoi tromtadractwo tego ugrupowania.

Nie chodzi o tępienie PiS-u na rympał, ale trzymanie w pionie.

Sam z siebie PiS tego nie wygeneruje ze względu na wodzowski charakter tej partii.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1496356

Jedynym dobrem w czystej postaci jest Bóg.
Ludzkie dobro zawsze jest zanieczyszczone.
Dlatego nie podejmuję się gloryfikowania PiS-u.
Uważam tylko, że nie ma na dziś innej,
po ludzku rzecz ujmując, dobrej alternatywy.

PiS nie jest celem samym w sobie.
Jest tylko jedynym na dziś narzędziem,
użytecznym do osiągnięcia wyższego celu.

W moim wyborze PiS-u utwierdziło mnie
zaproszenie do odbudowy wspólnoty.
Przekonany jestem, że jest to
trwały fundament do budowania czegokolwiek.

Nie uważam, że wodzowski charakter partii
jest z natury zły.
A w obecnej sytuacji
może się okazać wręcz pożądany.
Nie wyobrażam sobie też,
by na wojnie decyzje podejmowali kaprale,
zwykłą większością głosów.

Poza tym wodzowski charakter partii
pozwala właśnie na trzymanie w pionie.
Wszystko zależy jednak od natury i talentu wodza.

dratwa3

Vote up!
1
Vote down!
0
#1496361

Oczywiście, nie jest zła sama w sobie, a nawet może lepsza od lelum-polelum np. ciastkowego, ale potrzebuje życzliwej korekty z zewnątrz, bo nie samo-naprowadzi się w razie zbłądzenia. Po to są mniejsze ugrupowania, by pilnowały z boku - i w razie potrzeby życzliwie połajały.

Vote up!
1
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1496367

Jasne, że tak. Jestem za tym całym sercem.

Jarosław Kaczyński, w jednej z ostatnich wypowiedzi, zadeklarował nawet przyznanie większych praw kontrolnych dla przyszłej, nie do końca życzliwej opozycji.

Jeśli za takimi deklaracjami pójdą czyny, to czyny te uwiarygodnią czystość intencji PiS-u.

---

Mam znajomka, który czasami mnie odwiedza. By pogadać o ziemskiej i nieziemskiej rzeczywistości. Bywa, że w pewnym momencie staje się purpurowy, wstaje i zupełnie się nie odzywając, wychodzi. Wraca po tygodniu, siada na to samo miejsce i, jakby się nic nie stało, rozmawiamy dalej. O tydzień jesteśmy mądrzejsi.

dratwa3

Vote up!
2
Vote down!
0
#1496373

... schodzić na Niepoprawnych z SG do 25 października.

Dziękuję Ci Dratwo szczególnie za konstruktywne Twoje komentarze pod moim ostatnim artykułem.
Sam widzisz, że przekonanie kogokolwiek, jak ważne są to wybory - jest bardzo trudne. Taki np. Użytkownik NP o nicku GPS65 startuje do wyborów w Warszawie z listy KORWIN. Uważa siebie za niepoprawnego. Ale ja zastanawiam się, czy jest on niepoprawnym politycznie czy też niepoprawnym w myśleniu. W dodatku promuje siebie na NP. Mam nadzieję, że Admin nie wywinduje tej jego agitki na górę SG.

 

Serdeczności,

Vote up!
2
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1496362

Jak najbardziej jestem za tym, by temat wyborów nie schodził z SG do 25 października. Inaczej będzie to grzech zaniedbania.

Miło poczuć się zauważony :)

Notki GPS65 to nie jest mój świat. Choć kilkakrotnie je komentowałem. Myślę, że dopiero zderzenie idei z brutalną rzeczywistością pozwoli GPS65 zrobić korektę idei.

Ciepło pozdrawiam.
dratwa3

Vote up!
1
Vote down!
0
#1496366