Polsko - uważaj bacznie na Bronka !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Zwycięstwo Andrzeja Dudy to nie koniec Bronisława Marii - przez ostatnie dwa miesiące swego urzędowania może narobić Polsce więcej szkód niż za pięć lat swej prezydętury. On wakacji mieć nie będzie, nie będzie wakacji również dla rządu Ewy Kłamacz, który zwiększy obroty i zasypie Bronisława Marię furą ustaw do podpisania. Minister Szczurek już to wyraźnie zaanonsował,  to samo podpowiada były wiceminister Tomczykiewicz. Nawet leniwy „dyłektoł Eułopy” D. Tusk się nagle uaktywił i choć nie wprost grozi Polsce i Polakom zwrotem w polskiej polityce zagranicznej i unijnej, to jest wystarczająco czytelny.  Zresztą Tuska będzie coraz więcej w najbliższych miesiącach bo rząd ma tylko dwa miesiące na przepchnięcie wszystkiego tego co będąc pewnym wygranej Komorowskiego, przygotował do przepchnięcia po jego reelekcji. Należy się spodziewać noweli dot.sprzedaży polskiej ziemi, którą Komorowski podpisze bez zająknięcia, a czego nowy Prezydent RP Andrzej Duda nie zrobi. W każdej chwili może wrócić sprawa polskich lasów i PO pieścić się nie będzie – będzie łamać prawo póki jej człowiek wciąż jeszcze trzyma swe graty, lary i penaty w Pałacu i w Belwederze. Nie przypadkiem też człowiek od laski Amerykanom pracuje w pocie czoła nad ustawą o przejściowym zawieszeniu prezydenta, która jest light wariantem „pan prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni”.

Ani Bronisław Maria, ani platfonsiera nie odpuszczą Polsce i Polakom majowej porażki i będą bronić swego bez pardonu.  

 

Co powinna opozycja czyli głównie PiS, nowy Prezydent RP  i jego  wyborcy

W najbliższych miesiącach, do chwili zaprzysiężenia Andrzeja Dudy  opozycja MUSI robić to samo co podczas ostatnich dwóch miesięcy kampanii wyborczej ! A nawet więcej! Działalność prezydencka Bronisława Marii na finiszu jego prezydentury musi być paraliżowana na każdym kroku !

 

Jak to zrobić?

Bronisław Maria powinien być stanowczo wezwany do przyjęcia postawy, obiecywanej przez niego w trakcie kampanii wyborczej! Ma dwa miesiące na udowodnienie Polsce, Polakom i światu, że rzeczywiście jest i byłby prezydentem obywatelskim, prezydentem zgody i bezpieczeństwa i tego należy konsekwentnie od niego żądać. Obietnice „na gębę” i  „Wolnoć, Bronku, w swoim domku” się skończyło. Co do wczoraj  spaprał to spaprał ale na więcej nie ma już ani statutowego, ani moralnego mandatu.  Jeśli naprawdę jest prezydentem zgody i bezpieczeństwa, powinien przez najbliższe dwa miesiące już tylko stać w bezpiecznej odległości od spraw państwowych by przekazać nowemu Prezydentowi RP państwo  w stanie z 24 maja – dnia, w którym wyborcy stanowczo podziękowali mu za 5 lat sprawowania urzędu Prezydenta RP!

Należy również stanowczo obalać perfidnie i bezczelnie  lansowany przez niego na prawo i lewo mit, że nagle stał się ofiarą „nieprawdopodobnej fali nienawiści. I pogardy.(...) ona jest wymierzona we mnie.” – jak to ujął był 22 maja w Grodzisku Mazowieckim.

Ciesząc się  miesiącami i latami 75-procentowym poparciem obywateli podczas gdy rządom Tuska i rządowi Kopacz regularnie spadało, dziś Bronisław Komorowski nie ma prawa  - żadnego - kreować się  na ofiarę.

Niańczony przez pięć lat przez oba rządy Donalda Tuska i rząd E.Kopacz - superniańki i sponsora jego kampanii wyborczej, mającej uwieńczyć się reelekcją, B.Komorowski dziś nie ma prawa  głosić się ofiarą „nienawiści i pogardy”.

Sprawując urząd Prezydenta RP pod sterylnym namiotem ochronnym mediów Dworaków, Braunów, Michników i ich cyngli,  Bronisław Komorowski dziś nie ma prawa  grać roli ofiary „nienawiści i pogardy”!

Jeśli dziś B.Komorowski czuje się ofiarą „nienawiści i pogardy”, niech podziękuje - sobie, partii/partiom, które latami przeciągały po swych plecach balast budoruskiego pasożyta buraków by „zainstalować”  go na koniec w Pałacu Prezydenckim z tendencją „do końca świata i jeden dzień dłużej”.

Jeśli dziś B.Komorowski czuje się ofiarą „nienawiści i pogardy”, niech wróci pamięcią choćby tylko do swych nielegitymnych, antykonstytucyjnych poczynań 10 kwietnia 2010 r. i osobiście wygłoszonego wkrótce tryumfu - „państwo polskie zdało egzamin”, opartego na jeszcze dymiącym smoleńskim wrakowisku i do wszystkiego tego, czego „nie pamiętał”, składając zeznania w procesie W.Sumlińskiego !

Dziś Bronisław Komorowski gra przed Polską i światem rolę ofiary wyborczej „rzezi niewiniątek”.  Należy mu w tym przeszkodzić, dementować i zapobiec rozprzestrzenianiu.

 

To może i powinna opozycja czyli - PiS ze swą kwotą w Sejmie RP i z nowym Prezydentem RP, Andrzejem Dudą.

To mogą również  - i powinni - kandydaci do wyborów prezydenckich’2015, panowie Grzegorz Braun, Marian Kowalski, Paweł Kukiz, Konrad Morawiecki, Adam Słomka i Jacek Wilk (kolejność alfabetyczna zamierzona) oraz obozy ich zwolenników.

Mogą choć oczywiście nie muszą ale...  jeśli w ich starcie do Urzędu Prezydenta RP  priorytetem priorytetów rzeczywiście była POLSKA, to dziś powinni – zamiast zwijać skrzydła pokonanych - stać ramię w ramię z Andrzejem Dudą. Bo ich rola w prezydenckich wyborach 2015 i w stanowieniu o przyszłości Rzeczpospolitej na symbolicznym akcie przekazania głosów faworytowi A.Dudzie się nie skończyła ! Dła nich skończyła się tylko kampania wyborcza – mniej lub bardziej owocna i skończył się pewien etap drogi do tego żeby Polska była Polską, na którą wkroczyli  kandydując z własnej woli na Urząd Prezydenta RP.

Fakt jest taki, że wszyscy oni nagle zniknęli z pola walki i widzenia. Zaraz po pierwszej turze. Poza Kukizem, który  na szczyt  I tury dostał od Losu poważny powód by zniknąć, ale nie zniknął. Czym pokazał nie tylko cojones ale i pazur....

Może i jaki interes w tym ma – czas pokaże. Póki co jest „corpus delicti” jak należy bronić zdobyte pozycje, a czas je zweryfikuje...

 

... Cojones i pazur zawsze były domeną milionów internautów, którym serce bije w rytm Mazurka Dąbrowskiego i tym razem też nie zawiedli – od „A” jak Duda aż do „Z” jak Wilk w I turze wspomagali  wszystkich w/w kandydatów  i faworytowi reelektowi Bronisławu Marii zasłużenie „załatwiali”   negatywną kampanię wyborczą. Oni nie ustawali, nie ustają  i będą mieć Bigosa & co specjalnej troski pod lupą już do końca jego dni w politycznej i ziemskiej wędrówce.

 

Życzę – Polsce, Polakom, PiS i wszystkim wyżej wspomnianym wspomnianych cojones i pazura ! I świadomości, że 24 maja Polska wygrała tylko bitwę. Prawdziwa wojna z platformerską sitwą i jej patronami dopiero się zaczęła i paradny poszum husarskich skrzydeł nie spłoszy 47-procentowego POspolitego ruszenia Bronisława Marii i jego maruderów. Mają zbyt wiele do stracenia...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (25 głosów)

Komentarze

Ciekawi mnie co Bronisław zrobi na końcówce swojej kandydatury , mógłby honorowo dokończyć swoje 5 lat lenistwa.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0
#1481077

towi za kratkami. W końcu zapewnił mu nie bylejakie poparcie. Napisałam o tym w najnowszeju notce.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1481508

Witam! Droga Pani! Wujo nie ma zadnego elektoratu! On tylko broni resztek blocka w ktorym jest unurzany! Dosypano kilkanascie% POparcia! Jesienia znikna probujac ,jeszcze zachowac zagrabione mienie! Nadchodzi czas rzeczywistego sprzatania po apokalipsie! Czas nowej Polski! Czas nowych ludzi w wymiarze sprawiedliwosci! Koniec rzadow zdrajcow i kolaborantow! Koniec mafijnej lobuzerii! Czas rzadow madrych prawych ludzi nadszedl! Pozdrawiam!

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1481078

 Niestety, wujo (co za trafne określenie) ma jeszcze elektorat. To są osoby w miare syte, podczepione pod budżet, albo nawet prywatni, ktorzy mają już wydeptane ścieżki w urzędach; nie interesuje ich ogólna sytuacja spoleczeństwa (glodne dzieci, słuzba zdrowia, eurosieroty itp.). Spotkalam takie osoby w przedzień wyborów, czytam ich opinie na forach. 

Ten elektorat to często ludzie zapracowani, któryz nie śledzą internetu, wiadomości czerpią z telewizji. Póki przeciwnik ma media i bezwstydnie nimi dysponuje, to nie możemy uważać się jeszcze za wygranych.

Partia Petru i Balcerowicza juz sie pręży i jest nadzieją dla twardego elektoratu PO.

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1481079

Ponownie witam! W calej rozciaglosci sie zgadzam z Pani wypowiedzia! Trzymaja prywatnych ustawkami przetargowymi, ktore zaklepuja w urzedach! Jednak padl strach na mafijne ich poczynania.Glowne jesienne sprzatanie zaczniemy od wymiaru sprawiedliwosci! Musimy anulowac gruba kreske! To jest kregoslup panstwa! Polska powstala z kolan! Dosc emigracji naszych dzieci! Sluzba zdrowia ,nie tylko z nazwy! Klaniam sie!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1481086

Niestety wujo ma poważne zaplecze i WSI to tylko ta część, o której wiemy. Pozostała ujawni się do wyborów parlamentarnych na jesieni - wystarczy tylko obserwować uważnie KTO będzie sypał piasek w szprychy Andrzeja Dudy. Kopacz, jej rząd i Tusk Vision Network (ona wciąż istnieje i jest prężna)  to będzie tylko max.40%.

Czy Pan wierzy w deklaracje Bronka, że po 6 sierpnia odda się wyłącznie konsumpcji  fruktów, konstytucyjnie mu należnych po zakończeniu kadencji prezydenckiej i będzie już tylko statecznie bujał swój ex majestat w hamaku w Budzie Ruskiej i na polowanka chadzał?

W to nawet przedszkolaki nie wierzą. Komorowski ma zbyt poważne porachunki z Polską i Polakami (i vice versa) i będzie walczył bo kto za niego teraz będzie walczył - PO? GW? Koniec ! Immunitet się skończy 5 sierpnia, a to również koniec parasoli ochronnych.  Bronisław Wielki ciągnie za sobą smród WSI, smród Smoleńska, o który tak "walczył" za swej prezydętóry, że o pomniku, który miał mu pomóc w wygraniu reelekcji nawet arcywyszczekana bufetowa dziś  już nie śmie pisnąć choć przed kampanią prezydencką taka nagle "kompromisowa" się stała.

A te jego smrody będą się jeszcze długo ciągnęły za Polską. Pan Sumliński powinien dostać ochronę, a Prezydent Andrzej Duda lepszą ichronę niż ta BOR-u, za którym wciąż ciągnie się smoleński smród Maryjana Janickiego, szeryfa tuskiego Sienkiewicza i blade widmo kopaczowej psiapsióły ministry Piotrowskiej, która figuruje chyba tylko na kopaczowej liście płac.

Ona w ogóle to wróciła z tego Paryżu czy nie wróciła ?...

Pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1481514

W zamkniętych obwodach wyborczych utworzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych Bronisław Komorowski uzyskał 82,7 proc. głosów, a Andrzej Duda - 14,8 proc. - dowiedziała się PAP w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1481081

Komorowski nigdy nie służył Polsce i Polakom więc i teraz nie będzie. Wszelkie wezwania by dfziałał na rzecz spoleczeństwa nie maja sensu. Do agenta służb i nominata złodziejsko- geszefciarskiej sitwy takie postulaty nie trafiają. Jasne ,że Po będzie psuc wszystko co można, PiS musi być aktywny jak teraz. Ruchy antysystemowe powinny byc aktywne jeszcze bardziej i co gorsza dla sitwy wspólpracować na zasadach autonomii z największa opozycyjna partią. Pamietac wypada,że me(n)dia nie znikna i zaczną z siła szerzenie stracvhu i nienawiści przed jesienią...

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1481082

Witam Pana! My aktywni dzialacze PISu jestesmy z osobistego wyboru! Ten wybor niektorym z nas skomplikowal zycie! Jednak milosc do Polski zdecydowala! Coraz wiecej swiadomych prawych Polakow zasila nasze szeregi! Mysle ,ze straszenie i plucie na PIS juz nie dziala! Dosc zaklamania! Polacy chca prawdy! Godna Polska dla godnego zycia mlodego pokolenia! Klaniam sie!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1481094

Polski ale ja chyba napisałam jasno i czytelnie w notce, że powinien być kontrolowany przez opozycję do końca pełnienia obowiązków prezydenta, a nie być odstawiony 24 maja na boczny tor  bo przegrał.

Przed Komorowskim jeszcze 2 miesiące pełnienia prezydentury, jeszcze 2 miesiące praw prezydenta. 

To nie jest jakiś wesoły  staruszek, opowiadający dykteryjki przy stole  i majstrujący wnuczkom latawce. Gdyby tak było to bym sobie lulki paliła i sączyla jakiegoś drinka w mym ogródku, słowików słuchała zamiast po nocy w klawiaturę stukać.

Opozycja, a PiS w szczególności nie ma teraz prawa zostawiać go samopas, bez nadzoru, traktować jakby go już nie było. Ten najważniejszy "pilot" z czerwonymi guzikami wciąż jest w jego rękach.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1481518

obawiałbym się samego Bronko Bula, ile tych którzy za nim stoją. I nie tyle przez dwa miesiące, co przez następne kilka czy lata Prezydenta Dudy.

Owszem, może jeszcze podpisać to i owo. Ale może jakiś instykt samozachowawczy się w nim odezwie. I tak jak w przypadku projektu mozliwości przejścia na emeryturę po 40 latach pracy nie chciał rzekomo zostawiać nowego prezydenta z "istotną" decyzją, to może w innych przypadkach też tak postąpi.

Może jakieś resztki sumienia i honoru w tym bigosie zostały?

Vote up!
4
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1481085

z ta sytuacja aranzowac. Pewne szkody beda niepowetowane, albo trudne do odwrocenia. Ta zlosc i nienawisc do polskiej

panstwowosci jest Komorowskiemu jak i obecnemu rzadowi w twarzach wypisane.

 

 

 

AdamS cyt:

Może jakieś resztki sumienia i honoru w tym bigosie zostały?

 

U tego insekta nie ma krzty honoru, chonoru, ani tez humoru...

podobnie jak u Nikodema Dyzmy... zwykly cham i nic ponadto ...

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1481092

A kiedy Komorowski miał sumienie i honor by się coś z nich zachowało?

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1481519

patrzeć optymistycznie ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1483501

W okolicach późnego lata i wczesnej jesieni, należy spodziewać się szeroko zakrojonych, wyrafinowanych, perfidnych, przemyślanych przez służby prowokacji.
Skąd to przypuszczenie ? Ponieważ w podobnej sytuacji, z całą pewnością sam bym tak właśnie zrobił.

Jak Polacy sobie z tym poradzą, trudno powiedzieć. Najważniejsze, żeby byli czujni i na takie wydarzenia przygotowani.

TzW

Vote up!
2
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1481098

Dopiero po odebraniu włądzy PO będzie można dokonać bilansu strat jakich dokonali platformersi w ciągu ośmiu lat sprawowania władzy . W najbliższych wyborach władzę utracą ale prawdę o swoich przekrętach , za wszelką cenę będą starali się ukryć 

Vote up!
6
Vote down!
0

kanon24.pl

#1481102

PO w niebyt, trafimy na niejedną minę przez nią założoną.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1481520

Witaj promiennie

 

Całkiem słusznie obawiasz się o najbliższe dwa miesiące. Gadzie plemię może jeszcze ostro narozrabiać.

Tylko... jestem przekonany, że wybory to był ostatni zryw Brąka. Teraz we łbie pucha, brak motywacji, karmienie tylko kroplówką i basen do łóżka dwa razy dziennie (kaczki ze wstrętem nie używa z wiadomych przyczyn, więc podwójna pielucha, na taką dupę XXXL).

Osobiście zająłem się następnym okresem. Co trzeba zrobić na JUŻ I TERAZ.

Lasów i polskiej ziemi nie poruszyłem w tekście, bo sprawę uważam już za załatwioną. To kwestia najbliższych tygodni.

 

Hrabino! Przodem do przodu!

Vote up!
7
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1481104

swej kariery dawał się postrzegać jako leniwe i niewinne dziecię polityki. Główne brudy wylazły na wierzch dopiero gdy został prezydętem. A ile ich wciąż nie znamy ? Ta wiedza dopiero przed nami.

 

Być może lasów i ziemi PO do końca prezydętury Bronisława Marii nie pośmie ruszyć ale jest tyle spraw w innych dziedzinach, w których może nasmrodzić. Już tam mocne łby pracują nad tym, no i  Balcerowicz nagle wylazł ze swej nory, Putin narzuca granice  Partnerstwa Wschodniego akurat teraz i Tusk ryrając mu wtóruje, a makrela bezczelnie zażądała sobie - gratulując A.Dudzie elekcji - by :
 

"To, że dzisiaj stoimy tak blisko obok siebie, zawdzięczamy także gotowości Pańskiego kraju, by po bezmiernych niemieckich zbrodniach podczas drugiej wojny światowej wyciągnąć do Niemiec rękę w pojednaniu i partnerstwie "

 

Dowciapna taka... Podyktowała z góry jaką politykę zagraniczną względem Niemiec (a Niemcy to przecież również udominowana przez nie UE) nowy Prezydent RP ma prowadzić - buzia, rąsia, klapa, goździk... 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1481521

Contesso jesteś bardzo mądrą babą z wielkim polskim sercem i niewyparzona gębą Kocham Cię. Wielka radość Wygraliśmy!!! Ale wygraliśmy bitwę , a trzeba wygrać wojnę. Jeszcze jest prawie 50% niepolaków tj. ludzi szkodzących Polsce świadomie i ludzi ich popierających ( choć może jest nadzieja, ze często z głupoty z mózgami wypłukanymi wszechobecna propagandą mediów głównego łżenurtu , lub niedoinformowania). Ale już jest nadzieja. Już Andrzej Duda przyrzekł , ze nie da zwijać Polski i trzeba mu w tym pomóc. Tak jak piszesz wszyscy którzy pragną zmiany na lepszą Polskę, muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach i zjednoczyć się wspólnym frontem przeciwko systemowi i strażnikom systemu typu Bronek , Donald, Radek i inni, nie bedę ich wymienial , bo niestety miejsca by zabrakło. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1481198

wszyscy musimy być tacy, jacy byliśmy w tej kampanii prezydenckiej - mocni, stanowczy i ani kroku do tyłu. I opozycja - PiS, i obywatele. Dużo dobrej roboty zrobili również internauci i za nich jestem pewna, że nie odpuszczą ani na chwilę. Niestety bardzo sceptyczna jestem względem pozostałych kandydatów na prezydenta, których wymieniłam w notce i oby Kukiz nie okazał się w rezultacie takim nowym "PJN"-em Kluzik, Poncyliusza i spółki.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1481522

Dlaczego B. Komorowski nigdy nie powinien zostać ...

www.youtube.com/watch?v=djTCFkFH1bk
May 5, 2015 - Uploaded by determinnister

Dlaczego B. Komorowski nigdy nie powinien zostaćprezydentem RP .... Dlatego nie walczą z Rosjanami o wrak tupolewa - to jest przecież  ..

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1481221