Komentatorska głupawka

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
No i mamy kolejną fazę natężenia głupawki komentatorskiej. Polega ona na nieumiejętności dostrzegania różnic między rozmaitymi rodzajami zachowań. Inaczej trzeba komentować zachowania Jasia Kowalskiego, inaczej zachowania grup czy mas ludzkich. Jaś Kowalski może zmienić zdanie w jednej chwili, jego zachowanie jest więc nieprzewidywalne (poza bliską rodziną), natomiast zachowania grup ludzkich są bardziej przewidywalne. Dzieje się tak samo jak w przypadku jachtów i tankowców. Jacht może zmienić kurs błyskawicznie, tankowiec potrzebuje na to kilku kilometrów z uwagi na bezwładność masy. Czysta fizyka, tu - materialna, tam - społeczna.
 
Po cholerę zajmować się jakimś politykiem Platformy czy nawet PISu, kiedy ryzyko pudła jest tak oczywiste ? Ani mnie grzeje, ani ziębi  co zrobią pan Halicki albo pan Protasiewicz. I jaki pożytek miałby płynąć z rozszyfrowania takiej zagadki ? Nawet cała Platforma stała się, jako obiekt analiz, mało interesująca, bo straciła społeczną moc kreowania trendów, co wynika z tezy o sojuszu filistra z buractwem. 
 
Co innego w przypadku procesów o dłuższym horyzoncie - tu rozważania takie są na miejscu. Skorzystam tu z własnej praktyki. Po r.2005 postawiłem tezę o sojuszu fiistra z buractwem wspierającym Platformę, która oparta była na obserwacji paru trendów społecznych. Teza ta przydawała mi się przez ostatnie 10 lat i właśnie teraz nadchodzi czas jej dezaktualizacji. Jednak na jej podstawie przez 10 lat można było przewidyywać z dużą trafnością zachowania elektoratu i poszczególnych polityków. Tylko w nielicznych prypadkach zachowania polityków Platformy ( Gowin, czasami Biernacki) odbiegały od założeń tej tezy.
 
Szkoda czasu na komentowanie banałów. Inną sprawą jest, że jeżei ktoś potrafi pisać tak interesująco, jak Rosemann, to niech pisze nawet o ustawieniu biurek i dekoracji wnętrz w kancelarii premiera. Jeśli nie potrafi, niech sobie daruje.
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Przewidywalne  konSekwencje  PROCESÓW - zmian konsystencji ŁOJU…

Wraz  z zakręcaniem (zamykaniem słoików…

Słowa wSkazują …

W sŁoju POlitycznym  - ŁÓJ  na wierzch wypływa… na wierzchu („WIESZczy”?) zastyga, konserwując  preparaty (proKuratorskie) PO „władzy”…

SŁoje  rozgrzane ( w rękach sędziów) – „sądzić by można” – iż  luzują  preparaty- do  sądzenia… jak Sądzicie(?) Drodzy Państwo - w państwie teorEtycznym...

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1481492

 

Czy tającego wymowę faktów, Wy czyTając-  czytacie Tacie - Ojcu sukcesu - doMySłów …

Czy czasami Dziękujecie za  inteligencję PańStwOwą – dzięki Bogu  narodzoną w ojCzystym (?) słownictWie i  z  mlekiem Matki  wyssaną - samoDzielnie …?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1481510

 

Samodzielnie(?) - czy  ze  ZROZUMieniem...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1481512