Piastowska czy Jagiellońska. Co najpierw?

Obrazek użytkownika Alternatywa Konserwatywno-Narodowa
Blog
POLITYKA PIASTOWSKA CZY JAGIELLOŃSKA.
Bardzo wiele mówi się w jakim kierunku winna póść Polska. Jaką politykę prowadzić. Piastowską czy Jagiellońską. Przecież  jadna nie wyklucza drugiej. Z tym, że aby prowadzić efektywną politykę jagiellońską, pierwszeństwo powinna mieć polityka Piastowska. A tak wogóle to chyba czas najwyższy uściślić jaką polityką oznaczają te dwa terminy, bowiem co jeden piszący, to inaczej to rozumie , a tak wogóle to najlepiej ślizga mu się po temacie. A zatem co powinien oznaczac, termin Poltyka Piastowska.
 
Polityka Piastowska:
1. wzmocnienie wewnętrzne państwa
    a) odbudowa, a raczej budowa nowych sił policyjnych, żadna reforma
       *  policja nie może i nie ma prawa służyć siłom politycznym. Policja całkowicie apolityczna
    -b) odbudowa, i znowu, raczej budowa od nowa Polskich Sił Zbrojnych
        * PSZ całkowicie apolityczne. Nikt nie ma prawa wyprowadzić wojska na ulice przeciwko Narodowi 
     c) odbudowa, za wszelką cenę, nawet za cenę bardzo wysokiej inflacji,  rolnictwa i przemysłu
         *  budowa sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz naprawa wszystkich dróg w Polsce
     d)  budowa nowego systemu bankowego opartego nie na lichwie, a na pomocy finansowej ludności i 
      odbudowie kraju
     e) państwo jako inicjator budowy kapitału polskiego
     f) budowa przemysłu zbrojeniowego z centralnym biurem projektowym
2. wyeliminowanie korupcji, nepotyzmu i kolesiostwa. Bardzo sroge kary, do kary śmierci włącznie.
3. urzędnik służy Narodowi
4. władza wykonawcza spoczywa w jednym ręku. Prezydent.
5. władza ustawodawcza spoczywa na Sejmie, Senacie i Prezydencie
6. urząd Premiera-zlikwidowany
7. Prawo równe dla każdego. Nie ma równych i równiejszych wobec prawa. Zbudowanie nowego wymiaru      sprawiedliwości. Sądy, Prokuratury.
 
To są podstawy Polityki Piastowskiej. Dopiero jak te podstway zostaną wprowadzone, wówczas można zacząć wprowadzać zasady Polityki Jagiellońskiej, która to jest ekspansją polityzną na zewnątrz. Oczywiści porządkując i wzmacniając państwo Polskie należy w miarę możliwości prowadzić Politykę Jagiellońską, ale 95 procent wysiłków należy skoncentrować na swoim podwórku. Jeszcze ok 15 lat temu byłoby to łatwiejsze, dużo łatwiejsze. Niestety Polacy zapomnieli na jakim świecie żyją. Uwierzyli w zapewnienia o trwałym pokoju. Wybrali na najwyższe urzędy złodziei, bandziorów i co gorsza agentów obcych wywiadów, a ci już postarali się aby Polskę spuścić po brzytwie. I jeśli w ciągu najbliższych paru lat nie nastąpi opamiętanie, Polska już nigdy nie będzie Polską. Pozostanie na wieki czyjąś tam prowincją.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Aby skutecznie prowadzić politykę jagiellońska trzeba mieć silne państwo, trzeba to państwo przede wszystkim odzyskać ... a tego bez rewolucji i to gwałtownej, nie da się zrobić. Obsiadły nas wszelkiego rodzaju mośki, pół mośki i resertowe bachory, wspierane przez wschodnich i zachodnich szubrawców, choćby różnego rodzaju "pożyczkami". Do tego, zagrabili Polakom mienie po wojnie, a przy zmianie ustroju, to oni się głównie na nim uwłaszczyli. Polacy pozwoli sobie także wydrzeć kontrolę nad kluczowymi punktami w pańswie np. media i banki.

Bez rewolucji nic już nie zrobimy - nie oddadzą dobrowolnie tego, co nam ukradli. Ich bronią sądy - nas można bezkarnie opluć i sponiewierać.

Vote up!
9
Vote down!
0

Ula

 

#1463035

oczywiście jest taka mozliwośc ale to musi zrobić ulica a nie tzw opozycja.Kiedys były ulotki,gazetki plakaty i plakaciki,mówiące o dążeniach i jakis założenia,które w większosci społeczenstwa były znane i akceptowane.Obecny przekaz jest mało czytelny i do konca mało znany.Co z tego że ktoś zagłosuje na pana x jesli nie wie i nie zostanie przekonany do tego że napewno coś się zmieni w ciągu np 2do 5 lat Przecietny obywatel ogladający kilka razy złotówkę zaczym wymieni ja na towar mysli kategoriami utartymi od lat;jak mam głosowac na nowego to nich bedzie stary bo nowy nic nie zmieni.Rozmawiam dużo z ludzmi ale niestety wiekszość kieruje się takim rozumieniem lub po prostu nie chce rozmawiać odpowiadając że politykę i polityków maja w dupie.Wielu mówi że przeciez w telewizji powiedzieli iż pkb wzrosło,ja pytam gdzie oni odpowiadaja wzruszjąc ramionami ale dalszej dyskusji juz nie ma bo ich to nie interesuje.Społóeczenstwo jest tak zmarginelizowane że trzeba ogromnej pracy aby to naprawic a to jest rola opozycji i lokalnych liderów o ile tacy istnieja.Tu na  portalu możemy wymieniac swoje wizje i poglady ale jest to wlasciwie mała grupa osób i do tego niewiele osób osób majaca internet czyta nasze wypowiedzi

Vote up!
8
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1463040

Gajowy i polowanie
http://www.poloniatube.com/?p=2196

Vote up!
2
Vote down!
0

Poloniatube

#1463056

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Katgal został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N pczątk byl Słwn, n kńc będą Słwn. Trzb ldz śwdmć c d ch krzn tżsmśc wrszc zkńczyć tę plską ktlcką frsę któr d pczątk był zmrznm nm wrgm czywśc przyszł z zchd.
Vote up!
0
Vote down!
-7

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1463080

Co za buta niesychana!  Równa chyba tylko ignorancji osoby piszącej (czyt. wprowadzającej w błąd czytelnika). 

Bo jakże można apelować aby wreszcie zakończyć tę polską katolicką farsę która od początku była zamierzeniem nam wrogim” skoro właśnie Mieszko I, wobec zagrożenia przed najazdami niemieckimi, poślubił czeską księżniczkę Dobrawę.  Czego następstwem było przyjęcie od Czech w 1966 roku chrztu. A co sam chrzest przyniósł Polsce tego przypominać tutaj nie wypada.

I po wtóre, Katgal ignorant powiada, że chrześcijaństwo przyszło „z zachodu”.   Tutaj też przed pisaniem (czyt. wprowadzaniem w błąd czytelnika) należałoby zacząć od szkolnego podręcznika.  Tym razem podręcznika geografii.  Bo jakże można pomylić Zachód ze Środkowym Wschodem?

I ostatnie – najważniejsze. Na początku było słowo, to słowo było u Boga, Bogiem było to słowo.  Ono było na początku u Boga.

Vote up!
5
Vote down!
0

kassandra

#1463096

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Katgal został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ktlcyzm jst prdktm zchd n wschd. C nng nk Jzs, z którym ktlcyzm łączy jdyn wypczn. Hstrę pszą wygrn n fkty. Twór plsk n różn sę nczym d dzsjszg twr nzw n rpjsk. Zstł nrzcny k znwln pdln mądrych dmnych tysącltnch ldów.
Vote up!
0
Vote down!
-6

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1463108

Ten "produkt" lezy na polce sklepowej, w magazynie czy w twojej glowie (pustej)

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1463151

„Historię piszą wygrani a nie fakty” - pisze Katgal.

 

Historia jest serią minionych wydarzeń połączonych przez kogoś (historyk) albo przez coś (np. pacjent ze skomplikowaną historią medyczną). 

Historii nie piszą „wygrani”.  Historię piszą ludzie.  I są to czasem myśliciele na miarę Herodota, Edwarda Gibbona, autora „Zmierzchu cesarstwa rzymskiego” czy bardziej współczesnego nam Edwarda Halletta Carr’a.  Niekiedy zaś są to ideolodzy – tacy stalinowscy „historycy” rozsiewający po świecie wielkie kłamstwo jak Zygmunt Bauman, były funkcjonariusz Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.  Ideolodzy, którzy napastowali moich rodziców w PRL tekstami ich szkolnych podręczników.

 

Katgal z jego antykatolicką frazeologią – i jego rozumieniem historii - jest jak widać wiernym spadkobiercą ideologii marksistowskiej. 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

kassandra

#1463205

Plemiona Lechickie zamieszkiway praktycznie od Łaby aż poza Dniepr. Kijów zakładali Lechici. Wielu znawców przedmiotu mówi, że Vikingowie również byłi plemienim Lechickim, nie wiem, być może. Ale zakładając to to ziemie Lechickie rozciągały się od Łaby na zachodzie z tym, że Hamburg i Kolonia były równeż grodami Lechickimiaż poza Dniepr na wschodzie. Skandynawia na północy i Morze Czarne i Śródziemne na południu. To było bardzo dawno temu. Tak jak Swatosza, Perun, Światowid, Nyja i wielu innych bogów słowiańskich. 

Jeżeli chodzi o chrześcijaństwo, to zostało ono przyjęte ponad głowami Niemców od Czechów. Św. Wojciech, Św. Radzim. Była to decyzja polityczna. Wszyscy ci co nie przyjęli chrześcijaństwa na czas zostali wytrzebieni do ostatniego. Niemcy wcale nie mieli ochty udzilić Słowianom świetła wiary. Oni widzieli inne przeznaczenie dla SŁOWIAN, URZYŹNIENIE GLEBY POD NIEMIECKIE ZBOŻA. W ten sposób w powierzchni znikli, Obodrzyci, Połabianie , Wenedzi, Wolinianie, i w ogromnym stopniu Pomorzanie i Łużyczanie. Zniknęli całkowicie Jaćwingowie i Prusowie. Niemcy wyrżnęli ich wszystkich. Księśtwo Moskiewskie nie było zamieszkane przez słowian. Ale wracając do rzeczy Gdyby Mieszko nie przyjął chrześcijaństwa, jak myślisz co by się stało i kto dzisiaj żyłby na ziemiach Polskich. i jak nazywałyby się mista. 

 I jeszcze jedno. W różnych okresach historycznych Polacy Uratowali od całkowitej zagłady Żmudzinów, mieniących się dzisiaj Litwinami,Żydów, popędzonych z całej europy bez złamanego szeląga w kabzach oraz gdyby Lenin ze Stalinem zagarnęli również Małokpolskę Wschodnią, to nie byłoby 10 ilionów ofiar głodu, byłoby ich 20 milionów lub więcej, czyli praktycznie nie byłoby dzisiaj Ukraińców. 

I licz tu człowieku na wdzięczność, bo jak narazie to wszystkie trzy nacje karmią Polaków czarną polewką. czyli sprawdza się przysłowie:"Kto ma miękke serce, ten ma twardą d......"

Vote up!
3
Vote down!
-1

AK-N

#1463110

Może zanim zaczniesz pisać - cokolwiek byś się dokształcił, bo to, co wypisujesz - to jakieś banialuki na poziomie podstawówki.

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#1463118

...po co twór zwany premierem, zbędne stanowisko - takie tam moje przemyślenia - aby urzędnik służył Narodowi potrzebna bezwględna redukcja armii urzędniczej, a centralne biuro porjektowe, jeśli chodzi o zbrojeniówkę - jednak musiało by chyba składać się z powiązań kilku lokalizacji, przez wzgląd na łatwość zniszczenia - samo jednak silne podejście do sprawy i wzmocnienie państwa jak najbardziej na pierwszym miejscu - i aby to w końcu uzyskać nie ma innego wyjścia - na ulicę, już nie ma co wierzyć chyba w uświadomienie części polaków, (czy wogóle to coś teraz znaczy - polak, polka - ech ) rewolucja bo inaczej się nie da,POPSLowskie tyłki za mocno przyrosły do stołków i trzeba to dziadostwo wyrwać z korzeniami...

Vote up!
2
Vote down!
0

ardawl

#1463107

Moje odczucie? Na ulice zawsze można wyjść, Najpierw trzeba by się skoncentrować na kandydaturze Grzegorza Brauna na Prezydenta. Jeżeli będzie duże poparcie i w ludziach i w funduszach można pomyśleć o następnym kroku.

Vote up!
2
Vote down!
-1

AK-N

#1463112

...ale ja już nie wierzę w uczciwość ani wyborów, ani w nawrócenie lemingów i cofnięcie się postepującej lemingozy.....ale jako przykładny obywatel głosuję i głosować będę.....

Vote up!
1
Vote down!
0

ardawl

#1463113

To za mało ... tu trzeba czynów, a choćby przypilnowania uczciwości przy urnie tam gdzie Pan głosuje !

Vote up!
2
Vote down!
-1

Ula

 

#1463189

To 30 lat rządów Kazimierza Wlk. Przygotowało Polskę do konfrontacji z Zakonem Krzyżackim. Jagiełło przyszedł na gotowe.

Pamiętajmy, że Kazimierz Wielki dokonał skoku cywilizacyjnego, który można by dziś porównac do skoku Korei Pd. lat 1960-1990, Japonii 1950-80, czy Tajwanu.

To Kazimierz Wielki zbudował silną armię, z którą chciał ruszyć na Śląsk, by odbić go z rąk Czech.

A Kazimierz Wielki – jak nikt inny przed i po nim – umiał mierzyć siły na zamiary.

   Zanim, więc zaczniemy marzyć o polityce jagiellońskiej, zróbmy Polskę kazimierzowską.

Bez tego nie będziemy mieć zaplecza i narzędzi do prowadzenia polityki jagiellońskiej.

 Lech Kaczyński wychylił się przed szereg. Trochę zmusiła go do tego sytuacja międzynarodowa, owszem, jednak powinien skupic się na Polsce i jedynie monitorować sytuację za Bugiem.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1463245