Idź do kina – poznaj wroga

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kultura

 

Michał Rachoń, gwiazda TV Republika spytał się reżysera "Służb specjalnych" Patryka Vegę, czy to prawda, ze dostał forsę na zrobienie tego filmu pod warunkiem, że przedstawi Antoniego Macierewicza, jako kompletnego kretyna. Odpowiedzi nie usłyszałem...

Uważam, że warto ten film zobaczyć.

Vega prezentując swój obraz nie zajął zdecydowanego stanowiska. Raczej obie strony są paskudne i dosyć głupio – cwane.

Warto na to popatrzeć i samemu sobie wyrobić zdanie.

Film ogląda się z zainteresowaniem. Między innymi dzięki świetnie zagranym rolom pierwszoplanowym: Olgi Bołądź – chłopca/dziewczyny, podporucznik "Białko" i brawurowej postaci pułkownika Bońki, granej przez Janusza Chabiora.

To agenci, po likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, WSI, zagubieni, lecz szybko znajdujący nowych przełożonych. Jakich?

Nieco nieoficjalnych, tak, jak to często podawałem w moich opisach Układu i Systemu, szarych eminencji, kręcących światem polityki, światem mediów oraz biznesem.

Vega pokazał parę prawdopodobnych operacji w których brały udział służby – zabójstwo byłego szefa sztabu WP gen, Szumskiego i obarczenie winą jego syna, dziwne samobójstwo posłanki Blidy i pomoc w "samobójstwie" Andrzeja Leppera.

Pokazano też parę innych "tricków" służb, precyzyjnie przejętych od mistrzów z KGB.

 

Dobrze wiemy, że jeżeli służby, jakiekolwiek, jawne, czy tajne, jak również oficjalne, jak i te kryjące się obecnie w cieniu, zechciałyby, to film ten by nigdy nie powstał. A jednak powstał... Dlaczego?

 

Służby zostały przedstawione z całą brutalnością i bezwzględnością, a jednocześnie jako zwykli ludzie ze swoimi kłopotami. Przez to tym groźniejsi, bo to może być na przykład jeden z naszych spokojnych sąsiadów.

Czy któraś ze służb, np byłe WSI (w tle przesunął się napis SOWA, a wiemy, co to jest), chciało tym filmem przestrzec kogoś? Pokazać wszystkim, co oni ciągle mogą. Że ciągle trzeba się jeszcze z nimi liczyć.

Podejrzewam, że tak właśnie było. Potrzebują propagandy i pokazu siły.

 

Trochę zrobiło mi się chłodno. Przecież urodziłem się w czasie stalinowskich mordów, wzrastałem, gdy w 1970 na moich oczach mordowano w Gdyni robotników, a 10 kwietnia 2010 roku zlikwidowano naszego prezydenta i elitę państwa, więc mogę wyobrazić sobie uczucie zagrożenia. Moja blogerska pisanina jest mało ważna i nieistotna, lecz to, że ja ciągle piszę PRZECIWKO Systemowi i służbom, może powodować pewien niepokój. Jakżeż łatwo, bez zwrócenia czyjejkolwiek uwagi, jest spowodować wypadek, czy nawet niewinny, naturalny zgon.

 

Pokazano w filmie Vegi parę trucizn, w których ruskie służby są mistrzami.

Wspomnę tylko polon 210 użyty do otrucia w Londynie agenta Litwinienki, czy dioksyny, którymi próbowano zlikwidować prezydenta Ukrainy Juszczenkę.

Tajne służby rosyjskie są słynne na całym świecie ze swoich badań i eksperymentów (w tym również na ludziach) przeprowadzanych w dziedzinie trucizn w takich instytutach, jak Laboratorium 1, Laboratorium 12, czy Kamera.

Vega pokazał, jak przy pomocy środka obezwładniającego o błyskawicznym działaniu uczyniono całkowicie bezwolnym Leppera, żeby go potem spokojnie powiesić. I to na początku weekendu, bo już w poniedziałek nie było śladu trucizny.

Pokazano także, jak przy pomocy silnych psychotropów robi się w szpitalu psychiatrycznym z człowieka roslinę, niezdolną do samodzielnego życia.

Zobaczyliśmy także użycie jednej z najnowszych, bardzo niebezpiecznych trucizn, którymi wystarczy skropić skórę człowieka i po niedługim czasie umiera on na atak serca. Bez śladu i cienia podejrzenia.

Co ciekawe, wszystkie te trucizny i metody zabójstwa to sprawy autentyczne, żadne tam fantazje, czy wymysły twórców filmu.

Jako ciekawostkę podam jeszcze, że wielu poważnych badaczy uważa, że nawet Józef Stalin, został otruty przez swego najbliższego człowieka, Berię.

 

Polecam więc obejrzenie tego filmu. Daje, co nieco do myślenia.

Zakończenie jest nieco dziwne. Lecz państwo sami sobie to obejrzyjcie i wyciągnijcie wnioski.

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (21 głosów)

Komentarze

Vega nie jest wcale bezstronny, czuć, że służby mu imponują.

Podobna nuta była w Psach, Pasikowskiego - taka fascynacja sprawnością i siłą ludzi, którzy są w "służbach".

Nie podoba mi się to.

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-4
#1444561

Tu masz rację. Widać, że zarówno Pasikowskiemu, jak i Vedze służby imponują.

Ale jest teraz inna otoczka.

Jeżeli jednak założymy, że Vega to leming, albo, co gorsza POparaniec, to tym bardziej charakterystyczne, że posługuje się właściwie naszą narracją.

Na jeszcze jedno zwróciłbym uwagę - w filmie nie ma ani słowa o Tragedii Smoleńskiej.

 

Jednakże nadal uważam, że film warto zobaczyć.

Vote up!
8
Vote down!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1444564

Zgadzam się z Munim, nie bardzo wiem, czy chce mi się uczestniczyć czynnie w tej szopce. Sądząc po dostępnych w sieci zwiastunach, film może być faktycznie fajnie i sprawnie nakręcony, ale czy uda się go obejrzeć bezrefleksyjnie? Nie sądzę.

pozdr...

/benjamin

PS: Niemniej chętnie poczytam inne opinie o filmie, najlepiej naocznych świadków.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1444580

z jednym zastrzeżeniem: mnie się te zwiastuny w sieci w ogóle nie podobają... :)

PPzdr.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1444672

Droga PP,

Trochę przesadzasz z tym fundamentalizmem. Niektóre zwiastuny sa tak dobrze zrobione, że nie trzeba już później filmu oglądać. Nie wspominając o tych, co są lepsze niż cały film ;-)

pozdr...

/benjamin

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1444674

skoro dzięki zwiastunom nie trzeba oglądać filmu, to może się skuszę i obejrzę jeszcze parę. ;)

PPzdr.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1444679

Jeżeli jesteś kinomanem, to istnieje pewna pula filmów, które powinno się obejrzeć.

W kategorii "film polski" "Służby specjalne" należy zobaczyć.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1444714

"elitarnej" WSI pieniądze się znajdują a na film o Żołnierzach Wyklętych czy walkach z Sowietami od 17 września 1939 nie ma.

Taka ta nasza wolność.

Vote up!
16
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1444582

A na ukończenie "Historii Roja" podobno od dwóch lat brak pieniędzy, możemy co najwyżej posłuchać doskonałego motywu muzycznego filmu, w wykonaniu Lecha Makowieckiego.

Ale przy okazji... dystrybutorem filmu jest firma Vue Movie Distribution, krótka analiza jej powiązań biznesowych wykazuje nazwiska (m.in.):

  • Aldona Wejchert - v-ce prezydent grupy ITI
  • Jan Wejchert (wcześniej) - zmarły w 2009 roku założyciel i wieloletni prezes grupy ITI, mąż pani Aldony
  • Mariusz Walter - od 01 stycznia 2013 honorowy prezydent gupy ITI
  • Wojciech Kostrzewa - wieloletni prezes BRE Banku, członek Rady Nadzorczej TVN S.A., od stycznia 2005 roku prezes i dyrektor generalny Grupy ITI
  • Piotr Zygmunt Zygo - prezes Multikino S.A. spółki należącej do... grupy ITI

nie chce mi się dalej szperać, taka reprezentacja chyba wystaczy.

Sądzę, że daruję sobie ten film...

pozdr...

/benjamin

Vote up!
9
Vote down!
0
#1444669

Nie ma co wspierać tej bolszewickiej ferajny.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1444729

Powiem więc, że na ten film złożyły się m.in. telewizja polska TVP oraz TVN (Vue).

To daje coś do zrozumienia, prawda?

 

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1444715

"specjalnej  administracji"  są podobne w każdym kraju.Tak było w historii tak jest dzisiaj.Nic Nowego.Film przed wyborami samorządowymi jest jak wiele innych podobnych produkcji ostrzeżeniem dla wyborców,polityków:Bądzcie grzeczni gdyż w innym przypadku przyjdziemy po Was.Te służby w Polsce podlegają administracji USA czy się to się podoba czy też nie.Pomimo że jestem bezpartyjny  PiS   otrzymał sygnały nad czym ubolewam,gdyż można nie lubić Kaczyńskiego ale facet ma wiedzę,charakter i jest alfa samcem,jednoczącym PiS.Podoba mi się jako normalny ,konkretny szef partii i dodam że nie mieszka pod palmami.Politykę  nie  oceniam.Nawet mi żal Kaczyńskiego gdyż otacza się graczami ale to nie na temat.Film jest bardzo dobry a reżyser jak i dystrybutor w jednej osobie ma talent i intuicję co oznacza że Lipski życzy mu sukcesów tak samo autorowi artykułu.

Polecam wywiad i rozmowę z  Patrykiem Vegą

pod:http://adekoya.natemat.pl/66601,rozmowa-z-patrykiem-vega

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1444593

Gdyby na osobę Kaczyńskiego spojrzeć wewnatrzpartyjnie, to rzeczywiście jest on w PiS niedoścignionym tuzem, mężem stanu,  posiadającym władzę niemal absolutną, ocierajacą się o tyranizm.

 

Natomiast poza partią, to mały, śmieszny człowieczek, nie tylko niski wzrostem ale też z niską charyzmą, nieskuteczny i strachliwy polityk, wiecznie przegrany oderwany od rzeczywistości filozof grecki.

Pomijam już to, że ośmiesza się gorzej od Komoroskiego. Chwilami bardziej niż Komorowskiemu brak mu obycia i pewności siebie.  

Ostatnio, jego "dobre maniery" zaprowadziły go na skraj pośmiewiska. Tak się zapędził ze swym katolickim miłosierdziem, że złożył hołd Tuskowi. Na szczęście ta jego skundlona, poddańcza mentalność wyszł mu zaraz bokiem, bo sam się ukarał całując kandydata PiS w rekę, ośmieszając się jeszcze bardziej i wychodząc na kompletnego oszołoma.

 

W swojej partii Kaczyński jest wodzem, guru, a nawet bożkiem. Na zewnącz parti kompletnym  dudkiem wołowym szkodzącym, przez swoją nieudolność Polsce.

Vote up!
5
Vote down!
-10

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444614

Sama skala nienawiści i ten śmierdzący, gadzi paszkwilancki język świadczy o tym, że jest dokładnie na odwrót.

Małych dupków tak mocno się nie nienawidzi, więc nie ściemniaj koleś. Może sam chcesz w to uwierzyć? 

A propos, a kogo ty popierasz? Którego charyzmatycznego przywódcę?

(Obstawiam, że jak zwykle w takich wypadkach odpowiedzi w tym temacie nie będzie.)

 

Vote up!
12
Vote down!
-5
#1444647

Mylisz miłość z nienawiścią. Nie z nienawiści a ze zwykłej ludzkiej miłości widzę i opisuje tego człowieka takim jakim jest naprawdę a nie takim  jakim zaślepione wyznawczynie Jarosława chciałyby go widzieć.

To miłość, każe mi pisać prawdę.

Jarosław jest politycznym zerem, czy tego chcesz czy nie. Od 7 lat nie dokonał niczego. Jego wrodzona tchórzliwość nie pozwoliła mu przeprowadzić żadnych zmian w Polsce.. 

Nie bąź zakładniczką kaczystowskiej propagandy i ciula Jarosława. To mały nie wart naszej uwagi człowieczek.

A za jego tchórzliwość, ignorancję i pychę historia go rozliczy.

  "Putin się nie odważy, wybuchłby międzynarodowy skandal "

 

Kogo ja popieram ?

Prawdziwych bezkompromisowych patriotów. Jesteś nim Ty i tysiące innych. Z czasem to znich wyłoni sie przywódca/cy

a nie jakiś podstawiony okragłostołowy mały pajacyk.

Vote up!
5
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444720

i dowód "skundlonej mentalności"?

Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że piszesz jeszcze większe głupoty niż drzewiej bywało.

Gratuluję, rozwinąłeś się.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1444682

Podanie ręki osobie, która tuszowała śmierć jego brata  jest hańbą, aktem poddaństwa godnym mentalnego kundla. 

Swoje chrześcijańskie akty miłosierdzia i wybaczania win, niech Kaczyński zostawi na prywatnych audiencjach u Tuska.  Niech go nawet całuje w ręka( jak swoich kolegów z PiS) albo nawet  w inne miejsce, ale oficjalnie niech nie pokazuje, że jest miękką ciotką.  Od polityka na którego głosowałem,  oczekuję  zachowań jak na męża stanu przystało. 

 

Kaczyński tym haniebnym zachowańiem (podanie ręki), dał zielone światło wszystkim politycznym szujom. Kradnijcie i kłamcie a my wam i tak wybaczymy, a do tego zdradził nas, swoich wyborców. 

Nie godzę się na podawanie ręki kanaliom i moredrcom.

Vote up!
5
Vote down!
-8

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444722

Stary... nie bądź taki.

 

Czasami trzeba uprawiać tzw. politykę. Wg. mnie Kaczyński bardzo dobrze i mądrze postąpił. Natychmiast rozbroił minę, na którą Misio Kamiński poprzez Kopaczkę usiłował go władować. Przez to posypał się cały scenariusz i GieWu plus tefałen zgłupiały i musiały wyrzucić do kosza przygotowane materiały, jaki to Kaczyński hardy i głupi jest.

 

Możesz tak pomyśleć? PiS potrzebuje głosów.

Vote up!
7
Vote down!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1444723

Nie da rady. Nie uznaję takich kompromisów, q..wą i złodziejom nie podaje się ręki, stara męska zasada.

To co Ty uważasz za rozbrojenie miny ja uważam za wejście na minę. Przed wyborami do sejmu miasta będą oklejone plakatami z tego aktu hańby, z sugestiami :

- nawet najwięksi wrogowie mogą sie pogodzić.

- Kopacz pogodziła zwasnionych.

- Jarosław Kaczyński docenił wkład Tuska w rozwój gospodarczy Polski

- itp. itd.

Postąpił jak dureń i mięczak. Nie ma dwóch zdań. Zdradził mnie jako wyborcę.

Vote up!
5
Vote down!
-8

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444725

decyzja strategiczna, bardzo rozsądna zresztą.

Śmieszne, że zarzut Kaczyńskiemu robi z tego ktoś, kto cały czas ma do niego pretensje, że nie myśli strategicznie.

Tzn. byłoby śmieszne gdyby nie to, że jesteś tu po to, żeby mozliwie największej liczbie osób zaszczepić przekonanie, że najgorsze, co mogło sie przydarzyć Polsce, to Kaczyński.

Że też Cię tu jeszcze tolerują...

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1444827

Po pierwsze chodzi o to, że nie tolerują.  Po drugie nie tolerują, bo nie chcą znać prawdy.

To tak jak z kupnem używanego samochodu, kupujący woli nie wiedzieć, że auto  jest po wypadku, podpicowane.

 

Błąd. Nie najgorsze co mogłoby się przydarzyć ( czas przyszły),  ale najgorsze co się wydarza (czas teraźniejszy).

Taka partia jak PiS jest Polsce potrzebna ale ten człowiek nic nie robiąc jako opozycjonista, zabrał Polakom i Polsce 7 lat, a co gorsza zabierze następne. 

Kiedyś będziesz sobie pluła w brodę, że tak sekciarsko w niego wierzyłaś.

 

Vote up!
2
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444872

Moja wiara w niego ma dużo mniej wspólnego z sekciarstwem, niż Twoja obsesja na jego punkcie...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1445401

Znów jad się wylewa i czuć odór siarki.

Vote up!
5
Vote down!
-3

kassandra

#1444709

Jad uśmierca jednostkowo.  Nienawiść zaś, stając się łatwo obsesją, rani na oślep.  I wiedzie do zagłady.

Bo stworzenie owładnięte nienawiścią przestaje myśleć i jego percepcja rzeczywistości jest ograniczona - tunelowa.  A w tym tunelu - widzi już tylko wroga, którego trzeba unicestwić.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

kassandra

#1444718

Witam

 

Pozwolę się włączyć do wymiany zdań.

Nienawiść z punktu widzenia etyki chrześcijańskiej jest bardzo poważnym grzechem. Chrystus pozwala zezłościć się, zdenerwować, lecz zabrania nienawidzieć.

Niestety, nienawiści jest dużo w koło. Ten, jakże ciekawy portal zapada się właśnie przez eksplozje nienawiści. Ludźmi targają emocje, a są to niestety emocje negatywne. Gdy piszę o dążeniu do szczęścia i spokoju, jak choćby w tekście o buddyźmie, to jestem obrzucany stekiem nienawistnych uwag? Dlaczego? Czyż nie każdy zdrowy i normalny człowiek nie pragnie być szczęśliwym? Ja przestaję ten świat, a w szczególności rodaków rozumieć.

 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1444721

Ludzie zaślepieni jakąś ideą, np komunizmem, kaczyzmem, każdą rozsądną, obiektywną  uwagę, odbiegającą wzorem od wmówionej im idei, odbierają jako zagrożenie.  Starają to sobie jakoś wytłumaczyć, więc posądzają o nienawiść demaskatora swojego oszołomstwa.

 Prawda jest natomiast taka, że wdepnęli mentalnie w g..no i teraz trudno im jest się samym przed sobą do tego przyznać.  

Do tego dochodzi jeszcze ta strata pokładanych nadziei. Bo jak nie Jarosław to kto ? Nikt nie chce tracić swoich nadziei.

To jest to błędne koło w którym tkwią.

 

TzW

Vote up!
6
Vote down!
-7

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444724

Propnuję zatkać nos, uszy i zamknąć oczy. To najlepsze rozwiazanie dla kogoś, kto boi się prawdy.

Vote up!
6
Vote down!
-7

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444726

Tego propagandowego gniota z pewnością nie obejrzę i to z kilku powodów.

a) nie interesuje mnie wewnętrzne życie służb i ujawnianie ich "tajemnic"

b) nie lubię brutalnych filmów, o mordach i przemocy.

c) nie lubię filmów o katach, którzy kręca filmy sami o sobie.

 

Pzdr

Vote up!
9
Vote down!
-8

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444600

No qrde, stary - bez jaj bo do rana będę się tarzać  ze śmiechu w łóżku, a sąsiedzi pomyślą, że to miłosny maraton i przed ABW mi do drzwi załomocą. :D:D:D

Vote up!
7
Vote down!
-4

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1444704

He, he, nie inaczej :)  W końcu łóżko służy do tarzania się.

Vote up!
5
Vote down!
-7

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444719

...Następnym obrazem Vegi będzie pełnometrażowy animacyjny film popularno-naukowy o udziale kaszalotów  w zalesianiu WSI w ramach współpracy z premierą 1 m wgłąb w kierunku redukcji CO2 1 m wzwyż i w poprzek. Patronat, tęczową palemę i wieniec z brukselek zafunduje żyrandol i stołeczny magistrat, a dyplom i ręcznie malowany nocnik, który jako pierwszy i ostatni użył zamiast hełmu bojowego Bolek, wręczy nestor kina PRL -  Olbrych Danielski.

 

Łomatko! Contessa -  spadaj lulu bo pitolisz duby smalone ! :D:D:D

Vote up!
8
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1444705

Cwaniaczki dobrze wiedzą, co się będzie sprzedawać. Ja nie chcę uczestniczyć w ich biznesie, lecz gwoli obowiązku dokumentalisty wysiepałem parę groszy i popatrzyłem na co lud w obecnym sezonie będzie chodził. Bo będzie. A ja powinienem wiedzieć co to jest.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1444716

Tzw.

widzę, że ty nie tylko samiec alfa jesteś ale i omega.

 

kiedyś się mawiało o pewnej kategorii ludków, że oni innym, to nawet nie są godni rzemyka zawiązać u trzewików.

no

"gratulacje" moje.

 

Toż to Himalaje rozwoju i p...postępowego jak zauważyła PP.

 

Czy granica jest ?

przypuszczam, że wątpię.

 

GO AHEAD ! 

tzw.

 

GO AHEAD !

wspinaj siem na szczyty

może będzie szczytowanie.

A może ???

ciiiiiiii

Vote up!
8
Vote down!
0
#1444717

Ach już tak siebie nie dyskredytuj. Przecież Ty jesteś godzień zawiązywać  buty .................swojemu guru.

A więc czyń to z honorem :) A może i szczyt osiagniesz.

Vote up!
7
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1444727

"Kto promuje lewactwo i chce wchodzić w sojusz z lewactwem, ten podnosi rękę na polską rodzinę i Polskę!"

Vote up!
5
Vote down!
0
#1444781

Mogli by nakręcić film o zestrzeleniu samolotu prezydenckiego i o zamordowaniu szefa Gromu i o aferach Platformy Obywatelskiej.

Dziwi mnie to ze Tusk jest bezkarny. Czy on kiedykolwiek pójdzie do wiezienia?

Jak długo świnie będą bezkarne?

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1445034