Straszny Dwór w Chobielinie…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Jak donosi „Super Express”, szef MSZ będzie miał swoją wieś. Specjalnie dla niego zostanie utworzona nowa miejscowość - Chobielin Dwór, w której będą mieszkać tylko cztery osoby - Radosław Sikorski, jego żona oraz ich dzieci.

Jak pisze gazeta, już w ubiegłym roku Sikorski doszedł do wniosku, że zagraniczni goście zbyt często błądzą próbując dotrzeć do jego domu. To dziwne, bo ogromny dwór położony nad malowniczym jeziorem raczej trudno przegapić – pisze SE. W każdym bądź razie 13 hektarów ziemi, na której stoi jego posiadłość, będzie oznaczona na mapie jako odrębna miejscowość. Sikorski wymyślił nawet nazwę - Dwór Chobielin.

Minister nie miał problemów z wdrożeniem swojego pomysłu w życie. Najpierw przekonał do niego lokalne władze oraz wojewodę kujawsko-pomorskiego, a potem poprosił o akceptację Ministerstwo Administracji. Resort miał zastrzeżenie tylko co do nazwy. Ze względu na to, że w polskim nazewnictwie miejscowości nie ma nazw rozpoczynających się od członu Dwór - Komisja zaproponowała nazwę Chobielin Dwór — napisało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w piśmie do redakcji „SE”.

„Super Express” - w związku z załatwieniem sobie przez Sikorskiego własnej miejscowości stwierdza: „Radosław Sikorski - ten to ma rozmach” ! Ale parafrazując gajowego – jaki minister taki rozmach. Bo czym jest taki Chobielin Dwór w porównaniu do Leningradu, czy Stalinogrodu ! Albo nawet Kazimierza ! Sikorskiemu nie udało się przecież wyodrębnić ze wsi Chobielin miejscowości, która każdemu by się tak samo dobrze kojarzyła, jak Leningrad, czy Stalinogród. Albo nawet i Kazimierz. Co innego, gdyby powstał Sikorskogród lub Sikorskodwór ! Lub chociażby wieś o nazwie Radosław….

Wtedy do dworu Radosława Sikorskiego trafiła by bez przeszkód każda zagraniczna delegacja z tradycyjnym wieńcem. Bez zbędnego kluczenia po okolicy. A tak, dyplomatyczne limuzyny nadal będą się błąkać między opłotkami Chobelina, a zagraniczni goście usiłować na migi dogadać się z miejscowym chłopstwem w sprawie dojazdu do dworu Sikorskiego. A wiadomo - chłopstwo nasze albo udaje głupka, albo też z przekory – wskazuje zagranicznym gościom drogę na pobliskie mokradła. A tam luksusowe limuzyny nadal będą grzęznąć w błocie, zaś kierowcy w liberii z podciągniętymi nogawkami i z ubabranymi trzewikami - nadal będą szukać pomocy po okolicznych gospodarstwach…

Zanim wreszcie przyjdzie umówiony chłop z parą koni, by wyciągać konsularne limuzyny z mokradeł – nadejdzie już wieczór a z nim złowroga mgła. Zziębnięci i wystraszeni goście zagraniczni co sił w koniach mechanicznych opuszczą zatem nieprzyjazną okolicę, bo jak mówią w Chobielinie – w dworze Radosława straszy... Jedni mówią, że w dworze straszą kościotrupy zdekomunizowanych komunistów, inni zaś – żegnając się – są święcie przekonani, że w dworze straszy duch cadyka – dawnego właściciela dworu w Chobielinie. Ile jest w tym prawdy, wie tylko sam Radosław, jego małżonka oraz dzieci – czyli cała czwórka, zamieszkująca ogromny dwór, którego choć trudno przegapić – to wieczorami ginie w gęstej mgle znad mokradeł…

- Mgła smoleńska nadciąga – mówi z dziwnym lękiem miejscowy sołtys, wyglądając przez zasłonięte okno, a sołtysina robiąc znak krzyża dodaje:

- Wieczorami, gdy ta mgła nadejdzie, do wsi dochodzą ze dworu straszne jęki... Wtedy zaczynają grać organy, jakby chciały te jęki zagłuszyć…- kończy sołtysina, bo głos jej się nagle załamuje, przechodząc w łkanie… Sołtys zaś, rozglądając się dookoła, jakby się czegoś obawiając - szeptem dodaje:

- Był tu panie taki jeden, co zakradł się wieczorem do dworu i widział, co się tam dzieje

- Co się dzieje ? – dopytuje się reporter.

– Tam, panie wieczorami Sikorski dorzyna pisowców, których dowożą mu w czarnych samochodach z zaciemnionymi szybami…

- A te organy, to skąd ? – pyta niezmordowany reporter.

– To nie słyszał pan, że Sikorski zamontował sobie we dworze organy z kościoła, którego proboszcz się powiesił ??? Jak Sikorski dorzyna pisowców, to wtedy na organach zaczyna grać jego żona, aż uszy świdrują ! Nikt wtedy z chałupy nie wychodzi, jak ten co to wszystko widział i nam opowiedział….

- A co się z nim stało ? -  dopytuje się reporter...Sołtys jeszcze raz rozgląda się z trwogą dookoła i zakrywa twarz rękami, szepcząc pod nosem: - To straszne, to straszne...…

Gdy reporter wreszcie opuszcza Chobielin, od strony niewidocznego we mgle Dworu nadciągają narastające dźwięki organów:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=N9kqZnqca6w]]>

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (15 głosów)

Komentarze

po ciemku

 

do strasznego dworu

w radkowym Chobielinie

nawet po ciemku

trafią żarłoczne świnie

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1436261

Sam sobie : sołtysem, sędzią, katem i grabarzem.

Poeto ! Coś w stylu  rodziny Adamsów prosiemy 1

Vote up!
4
Vote down!
0


#1436281

Sikorski ma gest! Dla siebie.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Szpilka

#1436284

przed panem

 

przed panem na Chobielinie

panem jednowioskowej WSI

każdy dyplomata czy chłop

na kolanach ze strachu drży 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1436292

Zmieniłby na Sikorski i byłoby po krzyku.

S5 mu dociągną to Jewropejczycy trafią wygodnie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1436311

jak się ma żonę z domu Zinowiew to wszystko można 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

piciubata

#1436325

zasłużony na froncie opluwania II RP ?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1436335

takie 2 w 1

no i mur wysoki na 17 metrów + wypastowanie samoopalaczem okolicznych chłopów

Vote up!
6
Vote down!
0
#1436328

Ciekawe, czy borowiki będą spali w czworakach?

Vote up!
6
Vote down!
0

M-)

#1436338

Już dawno po.....ło mu się we łbie, chory człowiek cierpiący na manię większości ;)

Vote up!
5
Vote down!
0

To ya.

#1436368

Wyjaśniam : "mania WIĘKSZOŚCI" to mania większości nowobogackich nowopolityków i arystokratów w pierwszym pokoleniu ;-)))

Vote up!
2
Vote down!
0


#1436369

kiedy zmieni nazwę na Radosławice albo Sikorzyno?

Vote up!
3
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1436374

proponuję za Orwellem

Vote up!
5
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1436399

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dhttp://en.wikipedia.org/wiki/Darwin_Awards%26biw%3D1024%26bih%3D666&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.darwinawards.com/&usg=ALkJrhgrWyI8OqQwqEXfCsfLoYVVDtf1IQ

Vote up!
3
Vote down!
0
#1436469