Od nałogu do wolności

Obrazek użytkownika Miesięcznik Egzorcysta
Kultura

Polscy biskupi pod koniec lipca przestrzegali przed skutkami nadużywania alkoholu i apelowali o trzeźwość. W sierpniowym numerze Miesięcznika Egzorcystę podejmujemy ten temat i wskazujemy drogę od nałogu do wolności.

Na mityngach Anonimowych Alkoholików odmawiana jest następująca modlitwa: Boże, użycz mi pogody ducha, Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić, I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego. Żyjąc w teraźniejszości, Ciesząc się bieżącą chwilą, Przyjmując przeciwności jako drogę do pokoju, Biorąc ten grzeszny świat takim, jaki jest - jak to czynił Jezus, A nie takim, jaki chciałbym mieć, Ufając, że on uczyni wszystko dobrym, jeżeli poddam się jego woli. I że mogę być szczęśliwy, w pewnym stopniu już w tym życiu, A w pełni razem z nim w wieczności.

Do tej myśli odwołuje się też Artur Winiarczyk redaktor naczelny Miesięcznika Egzorcysta: Świadomość kruchości i grzeszności powinna być podparta nadzieją płynącą z góry, że Bóg stwarzając człowieka o takiej, a nie innej kondycji, ma dla niego pozytywny plan. Do nas zaś należy odczytać go i dobrze wypełnić…

W 24 numerze Miesięcznika Egzorcysta mamy dwa świadectwa alkoholików, kobiety i mężczyzny. Aldona opowiada o swojej skomplikowanej drodze do trzeźwości i sytuacjach, w których jedynym ratunkiem był różaniec i pomoc Boża. To utwierdziło ją w przekonaniu, że bez świadomości nie może nastąpić rozwój duchowy. W świadectwie Sławomira widać, jak wielkie znaczenie w jego życiu miał kontakt z alkoholem we wczesnych latach młodości. Obok niego jednak cały czas byli bliscy, którzy zajmowali się nim i Ktoś jeszcze: Bóg przez cały czas pomagał mi wstać, kiedy upadałem. Wysyłał do mnie osoby, które chciały mi pomóc. I w końcu osiągnął cel, mimo moich oporów. Dróg wyjścia z nałogu jest wiele, ale najpewniejsza jest przez Boga. I to On pomaga wytrwać w postanowieniach.

 

Biskup Antoni Długosz opowiada o Wspólnocie, która niesie nadzieję: Każde rozpoczęcie walki z uzależnieniem zależy przede wszystkim od woli osoby uzależnionej. Jednak nie można nigdy całkowicie wyleczyć się z uzależnienia. Świadectwa innych osób oraz więź z nimi sprawiają, że człowiek zauważa, że nie jest sam z problemem i dodają mu sił do pracy nad sobą. W Polsce odbywa się ponad 1200 mityngów, więc nikt nie musi zostać bez pomocy.

Praktyczne wskazówki znajdziemy w materiale Rafała Porzezińskiego 12 kroków do wolności. Z artykułu dowiemy się też, w jakich okolicznościach powstała pierwsza na świecie grupa Anonimowych Alkoholików oraz dlaczego marsz trzeźwościowy trwa całe życie, pozwalając wejść w całkowitą wolność. Ks. Wojciech Ignasiak w rozmowie z redakcją miesięcznika mówi o metodach uwalnia z nałogu, które stosował z ks. Blachnicki.

Błogosławiony ksiądz Bronisław Markiewicz, wybitny apostoł trzeźwości, oraz św. Brat Albert pomoc zniewolonym przez nałogi uważali za najpilniejsze chrześcijańskie zadanie ratowania ich dla Boga, a abstynencję za formę zahamowania rozlewającej się na społeczeństwo zarazy nietrzeźwości i przyzwolenia na ten grzech. - pisze ksiądz prof. Krzysztof Guzowski w artykule Trzeźwość – ekspiacja i ratunek dla zniewolonych.

Może dla niektórych pomocna będzie modlitwa Jezusowa, o której czytamy w artykule dr Małgorzaty Nieszczerzewskiej. Modlitwa Jezusowa, która prowadzi nas z Duchem Świętym przez Syna Bożego ku Ojcu, towarzyszyła mnichom w ich zmaganiach duchowych, tak i dziś może ona na naszej pustyni duchowej ułatwić nawiązywanie relacji z Bogiem osobowym.

Poza tym w numerze jeszcze: Dr Wincenty Łaszewski przedstawia przygody rycerza Dom Fuasa Roupinho z Nazaré i Pani, która go uratowała; O kryzysie duchowym i doświadczaniu interwencji Boga pisze ks. prof. Marek Chmielewski; Historię zbawienia w dwóch słowach znajdziemy w artykule Juliusza Gałkowskiego; Miesięcznik Egzorcysta odpowiada na pytanie Czytelnika: Czy demony widziały Boga?; Redakcyjna relacja z Biłgoraja i festiwalu piosenki chrześcijańskiej SOLI DEO; Druga część z cyklu Podstawy wewnętrznego uwolnienia.

Miesięcznik Egzorcysta sprzedawany jest m. in. w salonach prasowych i Empik-u oraz w dobrych księgarniach. Wydawca zapewnia również możliwość korzystania z prenumeraty krajowej lub zagranicznej. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej ]]>Miesięcznika Egzorcysta]]>. Zachęcamy również do obserwowania nas na ]]>Facebooku]]> i ]]>Twitterze]]>. Zapraszamy do lektury wydania papierowego oraz cyfrowego (numery archiwalne będą systematycznie uzupełniane). 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

lecza alkocholem.

Choroba ta ma wiele przykrych objawow zarowno fizycznych jak psychicznych i wlasnie alkochol te objawy niweluje, jest poprostu dla chorego czlowka  jakim jest alkocholik.  lekarstwem i nic innego nie dziala tak skutecznie jak wlasnie alkochol.

Podobnie tez jest z ludzmi uzaleznionymi od lekow czy narkotykow.

W niektorych panstwach narkoman moze w specjalnym punkcie dostac narkotyk, ktory pozwoli mu przezyc.

I jest to zamkniete kolo nie wszytkim udaje sie z tego szatanskiego ciagu wyjsc,a juz nie mowie o calkowitym  wyleczeniu,

gdyz wyleczony alkocholik, to nic innego jak trzezwy alkocholik,ale niestety wciaz alkocholik tyle ze trzezwy.

Trzezwy alkocholik rozni sie tym od alkocholika, ze ten pierwszy caly czas mysli zeby nie wypic,uwaza na to i przestrzega innych zeby go nie czestowali,zas ten drugi mysli tylko zeby gdzies cos wypic i zeby go ktos poczestowal ,wciaz szuka okazji.

Znam przypadek alkocholika ktory znalazl sie juz na dnie i dzieki wiarze, a wlasciwie jak ona sam mowi dzieki Bogu wyszedl z tego i stanol na nogi nie pije juz z 10 lat i glosi slowo boze.

Tak ze wierze ze Bog moze pomoc z tego nalogu wyjsc.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1433990

„Choroba ta ma wiele przykrych objawow zarowno fizycznych jak psychicznych i wlasnie alkochol te objawy niweluje, jest poprostu dla chorego czlowka  jakim jest alkocholik.  lekarstwem i nic innego nie dziala tak skutecznie jak wlasnie alkochol.”

 

Leczenie kaca porównałbym do leczenia bolącego zęba tabletką przeciwbólową.

Tabletka przeciwbólowa nie leczy chorego zęba, odwleka tylko decyzję o wizycie u dentysty.

Wczesna decyzja o spotkaniu z dentystą uratowałaby chory ząb.

Tabletka przyzwala na dalsze psucie się zęba.

W końcu trzeba go wyrwać.

 

Mamy bardzo szeroki wybór tabletek przeciwbólowych.

 

Pozdrawiam.

dratwa3

Vote up!
3
Vote down!
0
#1434000

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

go alkoholocy do leczenia kaca, czyli zaniku alkoholu w organizmie ktory jest im potzrebny w metabolizmie jak plyn technologiczny w maszynie.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1434039

Ból kaca, podobnie jak ból zęba, sygnalizuje, że z organizmem jest coś nie tak.

Ból zmusza do poszukiwania przyczyn choroby i eliminowania tych przyczyn.

Tabletki jak i alkohol nie eliminują przyczyny bólu, tylko chwilowo łagodzą błogosławiony skądinąd ból.

 

Kacowy ból komunikuje o zatruciu organizmu.

Skłania jednocześnie do refleksji nad poprzednim dniem i zmusza do korekty swych wcześniejszych decyzji.

Topienie bólu alkoholem zabiera możliwość refleksji i zmiany swoich zachowań.

Świadomość dostępnej recepty na ból przepicia pozwala szybko zapomnieć o wcześniejszym piciu.

Zachęca przy tym do następnej imprezki.

"Bo jakoś to będzie".

I jakoś to się kręci...

Do czasu.

 

Pozdrawiam.

dratwa3

 

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1434082

Od kiedy to alkohol jest lekiem dla alkoholika??? Owszem, wiele leków zawiera alkohol etylowy, ale nie są one dla alkoholika!
Gdyby tak było - jak piszesz, - to leczony z alkoholizmu pacjent... nigdy by się nie stał... trzeźwym alkoholikiem, ale za to prędzej
by przeszedł "na łono Abrahama".

 

Trudno mi pojąć, jak to się dzieje, że raz swój komentarz piszesz niemal bezbłędnie, by kilka następnych "naszpikować" taką ilością
błędów, że aż oczy od nich bolą! Aż ciśnie się tu pytanie: - czy piszesz bez błędów po spożyciu C2H5OH czy też odwrotnie???
Zadałem sobie trochę trudu i napisałem erratę do Twojego komentarza.

 

Zauważ, że słownik z programu Microsoft Word podkreślił falistą czerwoną linią niemal 80 % wyrazów w kolumnie "Jest".

 

I jak się czujesz po tej "literaturze"? A teraz podejdź uczciwie z dużą dozą samokrytycyzmu i oceń swój komentarz.
Ja go oceniłem na minus 1 = -4 pkt. i nie ma w tej ocenie żadnej złośliwości z mojej strony.

   

Vote up!
4
Vote down!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1434015

leczyl niz alcoholem.

Pewnie ty nie zalapales o czym ja tu napisalem bo jak nie ma znakow cudzyslowia ta twoj mozg nie dziala powinienem zeczywiscie dla lemingow napisac tak:"leczenie"

Oczywiscie ze w zakaldach odwykowych nie lecza wodka tylko lekarstwami i to chyba dla czlowieka umnego jest zrozumiale!?

Ale trzeba umiec czytac obok tekstu, a nie doslownie.

Co do bledow w pisaniu to i tak jestm zadowolony ze wiekszosc rozumie moje tlumaczenie na j.polski ktorym na NP sie posluguje  gdyz jest przeklad mojego jezyka jakim j.polski nie jest.

Satyr proponuje ci poprawiac wystapienia oficjalne, tez i w TV, nowego autoryteta od polskiej histori z paszportem polskim, nijakiego Norman'a Davies'a gdyz ten nowy Polak ma o wiel wiekszych odbiorcow niz moje pisanie, a tak marnujesz tu swoja energie i talent cenzorski.

Ja paszportu polskiego nawet nie mam.

No, ale moze na Davies'a to za wysokie progi dla Satyra.

Ja z Davisen rozmawiam po angielsku,choc w ksiazce RISING'44 ktora nam  podarowal w 2003 roku wpisal sie po polsku.

W ksiazce tej sa zawarte wspomnienia mojego ojca ktore zebral pna wizycie u nas pare lat wczesniej.

 

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1434042

Szkoda, że z Normanem Davies'em nie rozmawiałeś po... chińsku. On zna ten język.
Ja znam trzy obce, ale mimo wielu propozycji pracy poza Polską za dużo większe
pieniądze,,, nadal pracuję w Polsce i mam obywatelstwo polskie.
A ty wszo łonowa?! - Oddałeś swoje obywatelstwo dla lepszego swojego życia???
A tu na Niepoprawnych rżniesz patriotę w tak prymitywny sposób??? Fujjj!!!
Ty sprzedajna gnido!!! I ty masz jeszcze czelność polemizować ze mną??? 
Chyba cie na dobre poj***ło!!!

Nie tak dawno ci pisałem, byś zszedł z moich oczu. Ale ty jak ta natrętna mucha...
non-stop siadasz na Niepoprawnych i na mnie, udając patriotę. 
Czy chcesz, żebym ci bardziej dosadnie napisał, abyś stąd... spier...?
Nie poznałeś się na moim dobrym sercu, choć wprost o nim pisałem,
a nawet puntowałem twoje komentarze na +1.
A ty z uporem maniaka:... Satyr to agent, itp. Jednak nie można z tobą
dojść do porozumienia.
I w tym momencie... wykopałem topór wojenny!

    

        

Vote up!
4
Vote down!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1434121

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

widzi.

Ale widac administracja takiego trudno znalezc jak nazwac w slownkiu polskim adekwatnego slowa, tu toleruje.

Chamswto i wulgaryzm w opluwaniu blogierow to jego konsomolska sztuka walki z niepoprawnoscia POlityczna.

Moglbym jeszcze wiele z Satyrem dyskutowac ale z ludzmi bez honoru i lamiacego swoje zdanie  sie nie da.

Jest to pupilek Gwariona moze ludzi wyzywac od skurwysynoiw bez zadnej reakcji tegoz administratora.

Malo tego Satyr paluje tu z dwuch kont ktore sa nielegalne wedlug przepisow , podaje sie za Eve niby swoja zone Czeszke moze lemingi to lykna loguje sie z tego samego komputera.

W poprzednim wcieleni Satyr wystepowal tez jako swoja zona ale Ewa przewz w i Ewa /Satyr bez zajakniecia pisala czysta polszczyzna. co mozna sprawdzic w 

archiwum.

Ograniczenie myslowe Satyra jest wynikiem szkolen, typowe na wszytkich poratalch sa tego typu ataki agenturalne, straszenie, wyzwywanie,szantazowanie ,grozenie

wciskanie klamstw .

Ale tym co robisz i tak nie podbudujesz swego EGO kto sie wroblem urodzil to orlem nie bedzie zeby nie wiem co robil.

Davies chinskiego nie zna i byl parokrotnym gosciem w naszym domu jak zbieral materialy do RISING`44 na co ma cienki bolku nadto dowodow i zdjec

co podwazasz.

A o tym paszporcie i pracy w zamian to tylko sie mozna usmiac szkoda ze niewiedz nie boli.

Dbajac tak z zajadloscia cenzoraz Mysiej o moj polski, zadbaj o polski niby swojej zony, jesli juz tak dbasz o poprwanosc tutejszych wpisow,bo jest calkowicie niezrozumiale co ty w tym czeskim piszesz, ale jak widac sa tu na NP dwa standardy dla sitwy i tych z poza niej.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1434173

Skoro wykopałem przeciwko tobie topór wojenny, to nie po to,
by teraz prowadzić z tobą jakieś dyskusje i udowadniać,
że to, co wyżej napisałeś - jest jednym dużym stekiem kłamstw
i pomówień. Prawda sama się obroni, a wnk - oszczerca i kłamca...
otrzyma odpowiednią "zapłatę". To tylko kwestia czasu.

 

End of topic!!!

   
 

Vote up!
4
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1434185

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

gdyz ten blogier nieustannie lamie tutaj regulamin wyzywajc od najgorszych blogierow  i paluje ze swioch 2 kont.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1434199