Czyje ulice, czyje kamienice?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Jak tylko dochodzi do rozmów polsko - izraelskich, to niczym tsunami wraca kwestia reprywatyzacji. Między wizytami jest cicho, tak, jakby w IIRP do Polaków nic nie należało. Tymczasem Polska jest jedynym państwem, w którym nie zwrócono obywatelom zagrabionego mienia.

 
To mając na uwadze należy ocenić zachowanie p. Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Premiera. P. Arabski, zgodnie z polityką PO wobec mediów, nakazał prezesowi PAP zabronić stawiania dziennikarzowi pytania Tuskowi ws.
 
reprywatyzacji
 
który to temat mógł być zapewne najważniejszym w rozmowach w Izraelu. Dziennikarz PAP wykonał polecenie Partii i Rządu i pytania nie zadał. PRL się kłania po raz kolejny. Ustawę reprywatyzacyjną pan prezes obiecał rozmówcom w
 
Jerozolimie
 
już w kwietniu 2008 roku. Jakoś nie weszła przez te lata do ofensywy legislacyjnej PO. Na moje pismo do pana prezesa w sprawie reprywatyzacji, wysłane ponad 2 lata temu, nie dostałem odpowiedzi. Otrzymałem natomiast odpowiedź
 
Lecha Kaczyńskiego
 
w której biuro p. prezydenta poinformowało mnie o niechęci rządu PO do tego projektu. Reprywatyzacja w Polsce nie miała szczęścia, natomiast ochoczo prywatyzowano zagrabione właścicielom mienie. Po cichu (ale za wielkie pieniądze)
 
w Warszawie
 
hula tajna prywatyzacja (www.onet.pl 17.12.2010) a kilka wyspecjalizowanych kancelarii adwokackich, z chodami u p. Gronkiewicz Waltz, zarabia 30 procent wartości na każdym zwrocie. Bezprawna nawet w świetle przepisów tzw. dektetu o
 
reformie rolnej
 
konfiskata nieruchomości i ruchomości ziemian do tej pory czeka na zatatwienie. Ale jestem dobrej myśli: Bardzo Ważny Polityk powiedział mi w Warszawie w 1990 roku: Polska nie wejdzie do NATO, Unii Europejskiej, i nie będzie reprywatyzacji. To znaczy, będzie.
 
 
 
Post scriptum: może rząd p. prezesa Tuska myśli, że wystarczy zwrócić majątek Zydom, by zamknąć sprawę reprywatyzacji. Moim zdaniem jednak sprawa ta dopiero wówczas się zacznie.
 
Od 1944 roku ukrywa się przed Polakami,że prawdziwą reformę rolną, w wyniku której tworzono zdrowe farmy, przeprowadzono w IIRP.W tym okresie rozparcelowano legalnie więcej ziemi, niż na podstawie tzw. dekretu o reformie rolnej PKWN z 22 lipca 1944 roku. 
 
Pan Arabski nie chciał, by przypadkiem Polacy dowiedzieli się o tym, że p. prezes Tusk chce ich ponownie wystrychnąć na dudka.
Brak głosów

Komentarze

zakaszą rękawy i wydudkają kogoś na strychu, to i pan Arabski nie pomoże.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#139368

jak to było z tymi samolotami i wizytami w Moskwie......

a tusku nie pomoże,tusku

ma swoje problemy..............gdzie szukać roboty,,,,,?

dycha

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#139451

No właśnie - dodam, że brak reprywatyzacji może się już niedługo na nas srogo zemścić - www.niepoprawni.pl/blog/287/finansowe-heart-izraela , tymczasem w temacie cicho sza. Jest to złowroga cisza, bo za Żydami ustawiają się w kolejce Niemcy. Skończy się na tym, że za pomocą jakichś spec-ustaw, czy umów zwrócimy majątki, bądź wypłacimy odszkodowania wszystkim, tylko nie Polakom.

Bardzo mnie ciekawi, czy kwestie własnościowe poruszano podczas wizyty rządu w Izraelu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#139369

A czy Pan sądzi, że gdyby nie omawianie kwestii własnościowych, to w ogóle doszłoby do tej wizyty? Śmiem wątpić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#139371

Jan Bogatko

...w pełni zgadzam się ze Szpilką, że celem wizyty p. prezesa Tuska nie było odebranie pochwały za wydanie Złotych żniw,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#139374

To była, że się tak wyrażę "wątpliwość retoryczna" z mojej strony. Też uważam, że tak rozbudowana delegacja nie pojechała, żeby ględzić o współpracy w zakresie ochrony zdrowia, czy szkoleniu pilotów na F-16. Drażniące jest natomiast, że o kwestiach własnościowych panuje głucha cisza.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#139380

Jan Bogatko

...kwestie własnościowe poruszano w Izraelu na pewno, bowiem odszkodowania to najważniejszy temat dla ludzi, z wyjątkiem Polaków (nam, jak widać, na odszkodowaniach nie zależy). Bogactwo, jak widać, uderzyło nam do głowy.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#139372

To wkrótce tego "bogactwa" się pozbędziemy. I powiedzonko o ulicach i kamienicach ziści się pełniej, niż kiedykolwiek przedtem.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#139381

Boje sie ze nie tylko uzgodniono sprawy finansowe, ale rowniez psychiatra podpisal czynny udzial polskich zolnierzy w obronie ICKOWA, w ktorej beda wyslani jako mieso armatnie na pewna smierc. Polski Zolnierzu odmow wyjazdu, dosc polskiej krwi przelanej za nic. Oni nam zapchaja sztylet w plecy jak tylko sie da. Obecnie sa ksztaceni mlodzi z tego kraju w nienawisci do Polakow, choc nie wiedza gdzie Polska lezy, doswiadczylem tego 10 lat temu na ich ziemi, ponoc swieta, ale nie chce jej wiecej odwiedzac. W ostatnich 20 latach okolo 1.5 miliona sowieckich Zydow tam zjechalo i oni nadaja ton zyciu i polityce. Polski zolnierzu nie daj sie wykolowac, tam bedzie bardziej goraco jak w Afganistanie, Wy jestescie potrzebni Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#139404

Rozmawiałam wczoraj z moim zagorzałym przeciwnikiem, tj. wyborcą PO, a przeciwnikiem PiS - co się rozumie samo przez się.
(Do niedawna) PO-wiec podsumował: Tusk poleciał do Izraela obiecać Żydom jakieś miliardy, a do Oslo, aby się lansować przy Kowalczyk i Małyszu. Już w życiu nie zagłosuję na tą kanalię!
Podkreślam: wyżej cytowane podsumowanie było spontaniczne. W żaden sposób przeze mnie nie prowokowane.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139436

ale przybędzie ich i to napewno,jak zobaczą nowe rachunki

i ceny na stacji benzynowej........

dycha

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#139449

KSIĘGA XII: KOCHAJMY SIĘ!

Pije szlachta przy Wiejskiej ulicy skupiona

Zdrowie Sędziego, Zosi i Napoleona

Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany! I prezydent tych Stanów, Obama kochany

Nikt nie chodzi do pracy, wszędzie dzwony dzwonią Towarzysze pancerni do spowiedzi gonią

Bonaparte ocipiał i na Moskwę rusza

No, tu na szczęście koniec Pana Tadeusza.

KSIĘGA XIII: GEOPOLITYKA

Już się przed Litwą przyszłość rysowała lepsza Gdy nagle krzyk się podniósł: "Napoleon spieprza!"

Faktycznie, cesarz nawiał w kapciach i w negliżu "Aj, waj - zmartwił się Jankiel - juz siedzi w Paryżu"

W tejże chwili od wschodu wśród gromkich okrzyków

W kufajce i walonkach wszedł kapitan Ryków

I rzekł patrząc życzliwie na szlachtę struchlałą:

"Nu, wot my znowuż razem" I tak już zostało.

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#139479

 Znowu są równi i równiejsi. Przecież 31 grudnia 2008 roku minął  termin składania wniosków ws. mienia zabużańskiego.  Złożyłam podanie jak należy w terminie. Przede mną złożyła podanie moja babcia i moja mama, niestety obie nie dożyły zakończenia sprawy. Mnóstwo korespondencji o terści, że nie ma środków, nie ma zasobów itp. Więc teraz znowu można składać podania??? CO JEST GRANE???

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#139703

smutna dycha,wraca stare............;)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#139705

Jan Bogatko

...wraca,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#139726

Jan Bogatko

...a mój wniosek został odrzucony, mimo że wysłałem go terminowo - nieterminowo dotarł do Warszawy,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#139725

Mam załatwioną sprawę z księgami wieczystymi i obawiam się tylko żeby Tusiowi i jego kolegom nic nie strzeliło do łba.By nie zaczął kombinować ze spec ustawą która pozwalała by domniemanym spadkobiercą dawnych właścicieli na przejęcie majątku mimo załatwienie sprawy z księgami wieczystymi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#139853

Jan Bogatko

...jest to nabycie pierwotne; sytuacja prawna podobna do polskiej własności znajdującej się obecnie na Litwie, Białorusi, Ukrainie czy na terenie Czech i Słowacji.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#140478

Jan Bogatko

...za dom, w którym Pan mieszka, jego właściciele lub spadkobiercy otrzymali świadczenia odszkodowacze w Niemczech,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#140482