Zachwycona sama sobą świnia patrząca w lustro- "Przemiana świadomości, nowy człowiek "pilotażowy program min. Zdrojewskiego

Obrazek użytkownika antysalon
Idee

Po ostatnich sukcesach artystycznych; bączek, Chopin, haft polski UE przyznała atrakcyjne granty Min. Dziedzictwa Narodowego kierowanego przez Zdrojewskiego, jak wiadomo niezwykle awangardowego ministra w ekipie premiera Tuska.
Ten niewątpliwie nietuzinkowy człowiek dostał za zadanie zorganizować Nowoczesny Kongres Kultury Uniwersalnej!
Ma on wyrażać czytelny wizerunek Polski nietuzinkowej, odrywającej się od ociężałej tradycji powstań, zrywów, martyrologii.
Żadnej pogłębionej refleksyjności, tylko czyste bezideowe nikogo nie urażające przesłanie-nowy człowiek.
Żadnych więzów rodzinnych, pokoleniowych czy narodowych.
Zero ksenofobii!
Żadnych odniesień do chrześcijaństwa, bo to mogłoby rozjuszyć i sprowokować podekscytowane ostatnimi rebelio- wydarzeniami miliony muzułmanów mieszkających w Europie w tym nieliczną co prawdę, ale wrażliwą ich garstkę w Polsce.
Ma to być Polska na wskroś zmodernizowana!
Mottem ma być już mocno zakorzenione w świadomości nowego Polaka
"Wy........j!"
Zero retuszu.
Sama jednoznacznie-wymowna dosłowność!
Do grantu są załączone na wszelki wypadek materiały pomocnicze mające ukierunkować, przybliżyć intencje dobrodziejów unijnych!
Np wielka wystawa koni rasowych; araby, angloaraby, zimnokrwiste
wielkopolskie i holsztyńskie, fiordy czy hucuły!
Nawet inochody-skrocze.
Ale głównej nagrody nie może zdobyć koń, nawet gdyby to był sam słynny inochod, Bucefał Aleksandra!!, tylko np koza, prosię czy nawet papuga!,
Ale nie koń!, gdyż o to właśnie chodzi UE, że nowy człowiek, europejczyk z przemienioną świadomością nie może być niewolnikiem tradycji stereotypów!
Wychodzi z takiej wystawy koni,i mając na względzie np. świnię, mówi :jaki jest koń widziałem!
Trochą na początku pokręci głową, ale zrozumie, że nie może wiecznie trwać w tym mohair'owym skołtunionym świecie!
Albo zachowania obywatelskie!
Ignorować totalnie, nie zamieszczać w prasie o takich czynach, gdy ktoś ratuje tonącego w lodowatej wodzie, staruszkę z płonącego bloku na XI piętrze blokowiska, ale strażaka, który zdejmuje ze ściany wymrożoną, zabiedzona iguanę czy pytona, którzy wydostali się z terarium amatorskiego hodowcy.
Katalog wskazówek i modelowych kalek jest b. bogaty, ale jak wiadomo taki min. Zdrojewski to bystrzak, więc w lot pojął jakie są oczekiwania hojnych dawców tych grantów z UE!
Lada dzień ukonstytuuje się specjalna kapituła tego programu modernizującego Polaka na człowieka nowej świadomości.
Ada Roottermund, H. Bakuła, Kozyra, Nieznalska to niemal pewniaczki!
Wiele na to wskazuje, że zostanie niebezpiecznie złamany parytet na niekorzyść płci męskiej, gdyż w kolejce są uznani tzw styliści, których rodzaj chyba nie jest męski!
Choć może Hołdys co nieco uratować, gdyż zadeklarował swą artystyczną moc w tym przedsięwzięciu!
Minister Dziedzictwa narodowego już zawnioskował do premiera o zmianę nazwy i statutu tegoż resortu i regulaminu rządu, gdyż obecna jest nie tylko wielkim balastem lecz co zgorsza nie trzyma normy unijnej!
Nowy program ma łamać bariery i przeżytki archaicznych konwenansów nieprzystających do wymogów UE!
To ma być niemal jak wejście smoka, ale żadnego św. Jerzego w tle!!! bo to żle konweniowałoby z nowym człowiekiem.
Tak więc zanim premier Tusk obejmie prezydencję min. Zdrojewski i jego pomocnicy muszą zrobić tak dużo! aby oderwać Polaków i Polskę od zatęchłej tradycji! mocno jeszcze tłamszonej kajdanami oportunistycznego chrześcijaństwa.
A min. Zdrojewski, nie ujmując też niczego ani min. Hall'ówie, ni tez innym niemniej pracowitym i rezolutnym członkom rządu czy
parlamentarzystom takim choćby jak Fedorowicz, Kutz, Sledzińska czy Wenderlich jest chyba najwłaściwsza osobą na ten pilotażowy, ociekający wręcz postępem program "Wy........j!
Ileż już w samym tytule świeżości?
Jakie niesie przesłanie!
Już widzę oczyma swej wyobrażni jak na tym POetyckim pegazie
min. Zdrojewski unosi się, niemal płynie....i roznosi nad polskim zaściankiem nową ideę!
Ach tylko doczekać finału!
Nawet jeśli chleb i benzyną znów będą na kartki!
pzdr

Brak głosów

Komentarze

kaja

na innym blogu napisałam, że chyba w tym szaleństwie jest metoda.

Vote up!
0
Vote down!
0

kaja

#139330

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#139456

Dzisiejsze mądrości Zdrojewskiego:

"Awantura, która powstała jest wynikiem kompletnego niezrozumienia i przede wszystkim braków w edukacji artystycznej nas samych."

To może obozy reedeukacyjne w ramach programu tworzenia Nowego Człowieka Europejskiego? Tak przecież tworzono Nowego Człowieka Radzieckiego, wzorzec słuszny i sprawdzony. Za moich czasów to się nazywało "chamstwem i buractwem" a teraz to "edukacja artystyczna"? Zatem Zdrojewski, chamie i buraku, biorąc pod uwagę twoją "edukację", powiem tak, abyś zrozumiał - WYP...DALAJ!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#139428

reormatora Polskiej Kultury zdrojewskiego

dycha

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#139432

ja też mogę ponieść wszelkie kary byle tylko paszoł won

z Naszej Polski..........i nie na pegazie,ale na wozie chłopskim jak 

Jagna

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#139434

miało być: reformatora

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#139437

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#139457

Ja żech sie zawsze dziwował skund sie tako kulturo bierze? Czego to sie nażreć trzeba coby sie takie g... we łbie ulęgło. Ale ja to ciemny jezdem a kulture to tylko z zabawo w remizji kojarze. O ile sztachety som bez gwoździ. Bo z gwoźdźmi to już nie kulturnie ino po chamsku...

Vote up!
0
Vote down!
0
#139463

remizie, to w razie bójki nigdy nie uciekaj, nie wyskakuj przez okno!, gdyż miejscowe chłopaki zawsze pod oknami kładą brony...odwrócone zębami do góry!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#139466

Kolejna "mądrość" Pierwszego Artysty:

"Ten billboard nie propaguje wulgaryzmów, ale pokazuje, że one są."

W takim razie wykupię billboard i umieszczę na nim cytaty z Mein Kampf. Od razu uprzedzam wszelkich nadgorliwców - proszę mi się nie szwędać i nie nudzić z art. 256 kk. Ja nie propaguję nazizmu, ja tylko pokazuję, że on istnieje.Upierdliwych będę odysłał do Pierwszego Artysty na reedukację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139440

A Twój pomysł dobry!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#139459

Myślę , że te wpadki z bączkiem , zimą co ma wypier..lać , komiksem o Chopinie zostały nagłośnione celowo w mediach.Być może nawet ktoś celowo wrabia Zdrojewskiego.Wajcha została przekręcona i teraz namaszcza się SLD na zwycięzcę w najbliższych wyborach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139442

Co nie zmienia faktu, że "wajchowy" nie musiał się napracować przy wrabianu jaśnie chamstwa. Jak ktoś już wspomniał - "to taka Samoobrona, tyle że w droższych garniturach". Sojuz Lewizny Demagogicznej zabłyśnie erotomanem-gawędziarzem Millerem czy porno-grubasem Kaliszem aby pokazać jak bardzo różni się od PO-buractwa?

edit: To nie jest gra na SLD tylko na Bronka i jego kolesi, czyli sierotki po Geremku. Oni siędzą w d... Putina tak samo głęboko jak SLD. O ile nie głębiej, bo panicznie boją się prawdy o sobie. A koń (SLD) jaki jest, każdy widzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139444

On twardo chodził po ziemi i zrealizował odejście Balcerowicza!
Oczywiście nigdy nie był i nie będzie z mojej bajki!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#139460

Nie wiem czy każdy widzi jaki jest ten koń. Patrząc na rosnące poparcie w sondażach dla komuszków raczej Polacy mają krótką pamięć.Młodych skutecznie bajeruje Napieralski a starsi często cierpią na wirus Homo Sovieticus.Właśnie dziś włączyłam na chwilę TV i dowiedziałam się , że w pewnym mieście radni SLD przegłosowali zmianę nazwy ulicy  z noszącej imię byłego opozycjonisty  p.Jeża ( nie pamiętam imienia) na Gwardii Ludowej (nazwa sprzed 1989r ).Kiedy pytano ludzi (na oko po 50-tce) co o tym sądzą to mówili, że im się podoba bardziej Gwardii Ludowej. I co począć z takim społeczeństwem ?

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#139481

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#139458

Myślę , że to figuranci którzy idą w odstawkę.Mam nadzieję , że więcej już nie zdążą zaszkodzić.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#139475