PSL ostatecznie zrywa z komuną? ;))

Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

Ludowcy mają lepszy pomysł od PO na oszczędzanie. Co tam jakieś 200mln zaoszczędzonych na partiach politycznych wobec 460mln uciułanych na gabinetach politycznych.
Zlikwidować i już! - głosi Stanisław Żelichowski i zapowiada rychłe złożenie projektu do Parlamentu.

http://fakty.interia.pl/polska/news/psl-chce-likwidacji-gabinetow-politycznych,1258159

Kwaśne przyjęcie pomysłu przez koalicjanta nie dziwi. Konia kują, a żaba piętę nadstawia. Czy można się z tego cieszyć? Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak wcale się z pomysłu PSL nie cieszy i coś tam nawet o potrzebie koalicyjnych uzgodnień przebąkuje. Dyskretnie nie pytam czy takie konsultacje odbyły się w związku z projektem zabrania dotacji państwowych dla partii, bo nie wypada szczuć na siebie przyjaciół.

Mnie na marginesie tego newsa naszyły zupełnie inne refleksje. I w związku z nimi szczypię siebie, by sprawdzić czy ja na pewno jeszcze żyję. Bo jeśli żyję, to w jakiej Polsce? Czy na pewno nie jest to już PRL? Co mam bowiem zrobić z paskudnymi skojarzeniami, które nasuwa mi przeszłość? Nijak nie mogę pojąć, że gabinety polityczne to nieodłączny element demokratycznych rządów.

Kiedy czytam, że swoje gabinety polityczne mogą też mieć prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie a nie tylko ministrowie, to z zakamarków pamięci wyłazi mi sekretarka z twarzą Breżniewa w KW PZPR w Olsztynie i całkiem przystojny komisarz wojskowy z mojej gminy. Tym się różnili, że sekretarka z twarzą Breżniewa była od dyktowania rozwiązań politycznych, a komisarz od realizacji. Różny był też stopień biegłości i poprawności polszczyzny , jaką się ci panowie posługiwali przy wydawaniu poleceń i zaleceń swoim podwładnym.

Pocieszam się jednak, że tym razem moja fobia z peerelowskiej przeszłości ma szansę na uleczenie i to za sprawą postkomunistycznej partii (sic!). PSL chce ostatecznie zerwać z przeszłością i zlikwidować gabinety polityczne.
No, no, a to się porobiło! ...

Wierzyć Żelichowskiemu czy nie?

Brak głosów

Komentarze

toż te gabinety polityczne to krynica madrości na szczeblach wszystkich.I zawsze żywe,jak Lenin.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#13350

W jakiejś mądrej książce wyczytałam, że gabinety polityczne to osiągnięcie zachodniej demokracji.;) Są wszędzie a i to politykom z Zachodu trudno się odnaleźć i nie bardzo wiedzą czy są w Moskwie czy w Warszawie.;)
I dlaczego nam się tak komuna nie podobała i wiecznie żywy Lenin? Czy to nie wszystko jedno?
To oczywiście żarty.;) Takie same szutki jak te Żelichowskiego postulujące likwidację gabinetów politycznych.;) A gdzieżby wtedy swoich upychali?

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#13353

 Na czym polega hipokryzja PSL?

Żadna partia nie jest tu bez winy, a więc PSL też nie może udawać, że do tego skandalu nie przyczyniło się. Ustawa o pracownikach samorządowych przyjęta przez Sejm 24 października otrzymała miażdżącą większość sejmową. 411 głosów.

Jak głosowano? Proszę spojrzeć:

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&26&246

Spośród 31 posłów PSL 25 głosowało za gabinetami politycznymi, w tym poseł Stanisław Żelichowski.

Ten pan jest takim samym hipokrytą jak Donald Tusk „wzruszająco" troskliwy o nasze podatki w projekcie odebrania dotacji partiom.

Piar grubymi nićmi szyty i obliczony na naszą niewiedzę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#13390

Bardzo ciekawy wątek, potwierdzający tezę, że PSL to partia hipokrytów.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#13432

To partia, której do tej pory  udawało się nawet za burtą. Zachowuje się jak ladacznica; interesuje ją tylko, za ile. A my jakoś tak do tej pory opowiadamy o niej tylko dowcipy, a przecież ona współodpowiada za utrzymywanie rządów, które niszczyły i niszczą kraj.

W związku z obchodami rocznicy ludobójstwa na Wołyniu (wykorzystanie tej rocznicy do słupków bez realnego działania, a wręcz torpedowania obchodów i niszczenia ludzi tym zajmujących się) jej wodzowie mają u mnie osobiście przechlapane. Domyślam się, że nic o tym nie wiedzą.;))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#13451