Czy ktoś uwierzy w historię "GW" z przeczekaniem mgły?

Obrazek użytkownika dzida
Kraj

"Gazeta Wyborcza" serwuję dziś kolejną wrzutkę z cyklu "Poradnik smoleński dla leminga". Redaktorzy piszą, że plan MSZ był taki, aby Tu-154M z prezydentem na pokładzie przeczekał mgłę na zapasowym lotnisku a następnie wrócił na Siewiernyj.

Teza jest szyta tak grubymi nićmi, że aż pokazuję desperację "Gazety Wyborczej" w kreowaniu nowej narracji.

Po pierwsze - plan był tak zakonspirowany, że nie wiedzieli o nim nawet piloci, skoro pytali się dysponenta samolotu co robić. Wypadałoby jednak, aby kogo jak kogo ale kpt. Protasiuka poinformować.

Po drugie - w karcie wpisany był Witebsk, czyli akurat w sobotę zamknięte lotnisko. Jeśli miał tam lądować Prezydent - to ja pozdrawiam panów z MSZ. A w ujawnionych dokumentach jacyś wojskowi inteligenci zastanawiali się gdzie jest Mińsk (nie byli pewni w którym państwie). Jest również pytanie czy Tupolewowi wystarczyło by paliwa na taką operację.

Po trzecie - IŁ-76, który podchodził do lądowania przed Tu-154M miał wieść limuzyny dla delegacji - tak twierdzi przynajmniej płk. Edmund Klich. Ciekawe, czy Rosjanie wiedzieli o tych planach polskich dyplomatów (nie mówiąc o tym, czy wiedział o tym ambasador Bahr - który milczał w tej sprawie). Zostali odesłani do Tweru więc ciekawe czy wiedzieli, że po tym jak o mało się nie zabili - mają wrócić i przywieść "fury" dla delegacji (swoją drogą - jeśli hipoteza z Iłem jest prawdziwa to też pogratulować organizacji).

Po czwarte - "Gazeta Wyborcza" buduję narrację, że przyczyną podejścia do ladowania było niezdecydowanie prezydenta (eksponuję się słowa "nie ma jeszcze decyzji co robić").

Po piąte - dowodów na taki scenariusz nie ma za wiele - poza słowami anonimowych (jak czytałem) dyplomatów, którzy odzyskali pamięć po 9 miesiącach. Pamięć wróciła również anonimowemu funkcjonariuszowi BOR-u, który przypomniał sobie, że przeczekanie na zapasowym jest zawsze elementem planu awaryjnego. Może w wersji papierowej jest coś więcej - ale ja nie kupuję.

Ani "GW" ani tej koncepcji.

***

Panie i Panowie z redakcji "Gazety Wyborczej" - proszę postarać się lepiej następnym razem.

***

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9009742,Tu_154_mial_przeczekac_mgle__I_wrocic_na_lotnisko.html

Brak głosów

Komentarze

Ręce opadają jak czyta się takie bajeczki... jeszcze trochę to pewnie GW będzie wychodzić jako komiks aby trafić do większej liczby jeszcze mniej rozgarniętych czytelników.

A teraz z innej beczki:

"Nie wiem dokładnie co prezydent będzie robił w Davos, szczerze
powiedziawszy to nudna impreza. Nie zajmuję się tym wyjazdem,
odpuściłem sobie to w tym roku - powiedział Money.pl Sławomir
Nowak, minister z Kancelarii Prezydenta."

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowak;dla;money;pl;davos;to;nuda;ale;prezydent;jedzie;,87,0,759383.html

Tylko jak Pan Prezydent Lech Kaczyński nie poleciał do Davos to było ciekawie... Pamiętacie?

#129544

pamiętamy, pamiętamy.

prawda czasu jest po prostu inna.

#129704

zapraszam do FYMa na s24:

http://freeyourmind.salon24.pl/...wiele sie dzieje,,,duzo trafnych komentarzy...

gaja

#129553

zbanowali w salonie moja "noga" tam nie postała i nie postanie.
Taki mam krnąbrny charakter.

#129556

wchodze tylko na blogi ktore mnie interesuja...jesli chcesz podrzuce Ci kilka watkow ktore sa tam mielone...czekam na Ekran od LL :)

gaja

#129599

mnie na razie wywalili z SG. Kolejny krok to ukrycie, a kolejny to ban (chyba).

#129709

Czas trwania mgły zależy od wydajności generatorów i wiatru...

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#129557

Ad. pkt 3 - Sprawa tego Ił-76 jest bardzo ciekawa.

Załóżmy, że faktycznie wiózł limuzyny dla polskiej delegacji. Jesli tak było, to chyba ktoś z polskiej strony był o tym poinformowany? Nie mówię o panu Klichu, tylko o osobach odpowiedzialnych za ten wyjazd. Jakoś nie dotarłem do tej pory do żadnej informacji na ten temat, oprócz wypowiedzi właśnie pana Klicha.

Poza tym, jesli wiózł te limuzyny i został odesłany na inne lotnisko, to chyba ktoś powinien kogoś o tym poinformować. Wieża polskich pilotów? Jakiś rosyjski ośrodek decyzyjny taki sam ośrodek przygotowujący tą wizytę ze strony polskiej? Lub jakieś osoby odpowiedzialne z polskiej strony przebywające na lotnisku w Smoleńsku? Kto był taką osobą? Tak czy owak taka informacja MUSIAŁA chyba trafic w jakiś sposób na pokład samolotu, a nic na ten temat mi nie wiadomo.

Trochę to dziwne.

Pozdrawiam

 

ander

#129603

nie trochę dziwne ale bardzo dziwne ;-)

#129703

Wg Barbary Włodarczyk, reporterki TVP, dwie pracownice salonu samochodowego położonego w pobliżu lotniska w Smoleńsku słyszały krążący przez 2 godziny nad lotniskiem samolot. Czy był to Ił-76 czekający w powietrzy na przylot spóźnionego Tu-154M. Jeśli miał przywieźć limuzyny, to powinien przylecieć z jakieś minimum 0,5 godziny przed planowanym przylotem tutki. Howgh!

#129631

Ave!

czemu nie wylądował wcześniej? Mógł wylądować bez rozpakowania i ewentualnie odlecieć za Tu-154M. A wogóle jeśli plan taki miał polski MSZ to powinien usiąść i czekać na Tutkę.

#129702

Nie bawię się w śledzenie tych wszystkich wrzutek, bo uważam iż powinno się zamiast pierdołami zabrać się ostro za tych co ustawiali, dozorowali czy przygotowywali wizytę w Smoleńsku już od początku 2010 roku, mniej więcej tak jak pokazali to Ł_Ł i Cezary Gmyz.
Inni sugerują niepokojącą zbieżność czasu lądowania tutki i iła.
http://blogmedia24.pl/node/28508

#129712

też już ma ten temat na tapecie. Usłyszałam tylko, że dlatego nie było samochodów, bo dojechaliby późnym wieczorem i ....

W związku z tym, wrócą samolotem na Siewiernyj jak minie mgła.

A ta mgła jeszcze nie rozwiała się.

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#129635

jak nie patrzyć - organizacja na 5 ;-)

#129701

Przy tylu manipulacjach i zacieraniu sladow polacy gdyby byli madrzy to juz dawno wyszliby na ulice pogonic ten nierzad a w najlepszym wypadku domagaliby sie sledztwa miedzynarodowego.Oczywiscie bez klichow zdzichow i tuskow

#129713

mam nadzieję na przebudzenie. No bo ile można spać?

#129714

Polacy !!!! ha .

Polacy jadą w tym czasie do Rzymu (milijon).

#129718

Już kilka miesięcy temu mówiło się o tym. W tamtej wersji źródłem bym min. Szojgu.

#129741