Pamiętajmy... to hańba

Obrazek użytkownika Kuki
Blog

Przy okazji każdej, kolejnej miesięcznicy tragicznych wydarzeń w Smoleńsku utwierdzam się w przekonaniu,

że państwo polskie nie zdało egzaminu i oblewa go każdego dnia, prowadząc sprawy związane z katastrofą tak, jak je prowadzi - skandalicznie. Wstydzę się za moje państwo i czuję się upokorzony.
Nie będę wytykał tu wszystkich błędów, zaniedbań i zaniechań administracji państwowej. Opiszę to krótko: bezhołowie, bezwład, niekompetencja i kuglarstwo. Taka jest cała prawda o naszym państwie.

Gorąco zachęcam wszystkich do wykupienia cegiełki i noszenia "krzyżyka smoleńskiego". Niech stanie się on czytelnym znakiem obywatelskiego protestu przeciwko skompromitowanej administracji rządowej, przeciwko ośmieszonym, niewydolnym strukturom III RP.

Bądźcie pewni, że niewielki dochód z dystrybucji cegiełek przeznaczymy na upamiętnienie tragedii, która dotknęła nas wszystkich. Staramy się spopularyzować "krzyżyki", ale w dużej mierze zależy to od Was. Władamy w ten projekt sporo trudu i poświęcamy mu wolny czas, tylko dla satysfakcji, bo czujemy, że robimy coś dobrego. Szkoda, by nasze wysiłki nie przyniosły większych efektów niż ograniczona tylko do tutejszej społeczności, lokalna akcja.

Pozdrawiam wszystkich niepoprawnych.

Brak głosów

Komentarze

"Opiszę to krótko: bezhołowie, bezwład, niekompetencja i kuglarstwo. Taka jest cała prawda o naszym państwie."

Nic dodac, nic ujac...niestety

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#103798

Za państwo nigdy się nie wstydziłem nie wstydzę i nie mam zamiaru się wstydzić. To co się dzieje jest wynikiem działań rządu, wszelkie zło związane z tą sprawą jest czynione przez ludzi i tylko przez nich. Zresztą zawsze wszystko zależy od ludzi. Ale za rząd też się nie wstydzę, bo nie ja wybierałem tych ludzi. Za nich i za tę sytuacje powinni się wstydzić wyborcy platformy. Gdyby rządził PiS na pewno nie dałby za wygraną i robił wszystko żeby to rozwiązać w najkorzystniejszy dla Polski sposób. Nie wiem czy skutecznie ale na pewno walczyłby.

Vote up!
0
Vote down!
0
#103805

Witam
Gdyby rządził PiS to do tego mordu nigdy by nie doszło
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#103811

podr dla pamiętających

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#103844

Ojczyzna a państwo to nie to samo, np. za państwo zwane PRL-em też się wstydzę, choć PRL-u nie zakładalem, ani nie popierałem.

z wikipedii:
Państwo jest przymusową organizacją, wyposażoną w atrybuty władzy zwierzchniej po to, by ochraniać przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi ład, zapewniający zasiedlającej jego terytorium społeczności, składającej się ze współzależnych grup o zróżnicowanych interesach, warunki egzystencji korzystne odpowiednio do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów [wg Mariusz Gulczyński: Nauka o polityce. Wyd. Druktur, Warszawa 2007].

Vote up!
0
Vote down!
0
#103991

Nie będę wytykał tu wszystkich błędów, zaniedbań i zaniechań administracji państwowej. Opiszę to krótko: bezhołowie, bezwład, niekompetencja i kuglarstwo. Taka jest cała prawda o naszym państwie.

Do tego nalezy dodac jeszcze ze ten bajzel dotyczy nie tylko sledztwa w sprawie zamachu (katastrofy)ale rowniez innych dziedzin zycia po za tym trwa nieustanna walka o utrzymanie koryta (wladzy) przez pelo.......sytuacjia ta przypomina mi to co dzialo sie w Najasniejszej Rzeczypospolitej przed rozbiorami tylko magnaterie zastompil motloch z pelo...

Vote up!
0
Vote down!
0
#103858