Skok na Lasy Państwowe

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Zainspirowany pięknym tekstem Seamana, z którym razem siedzieliśmy na arcyciekawym spotkaniu- wykładzie z Min. Szyszką- ministrem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego , a teraz szefem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, postanowiłem dopisać kilka słów o innym ważnym, ARCYWAŻNYM temacie- protokole z Kioto, przekręcie stulecia, a właściwie dwóch, licząc wiek 20 i 21.

Nie dalej, jak dzisiaj słyszałem chyba w dwóch niezależnych miejscach w TV, ze PiS nie zajmuje się niczym innym, jak maszerowaniem z pochodniami i krzyżem. Wściekłość bierze, jaką perfidia jest głoszenie tej bzdury i jaka perfidią jest wtłaczanie PiS właśnie w takie tory- świadomie, na zimno. Bo wszystko inne jest totalnie przemilczane.

Byłem pod wielki urokiem osobowości i wiedzy ministra Szyszko, ten człowiek ma ogromną wiedze i wspaniałą umiejętność przekazania tej wiedzy. Zapewne dlatego nikt nie podstawiam mu mikrofonu i kamery pod nos, bo jeszcze wywołałby dysonans poznawczy- jako, PISOWIEC???? Taki mądry???? Przecież od momentu wyrzucenia Kluzik i Jakubiak nikt mądry nie pozostał, to znaczy , Poncyliusz, być może, ale to się okaże, jak wystąpi, tylko tak skokowo w oczach zaprzyjaźnionych z rządem mediów, gitarzystów, piosenkarek i ich pudelków można podnieść o rząd wielkości swoje IQ.

W skrócie, powtarzając pobieżnie tekst Seamana, Rostowski wobec kłopotliwej sytuacji, gdy coraz więcej ekonomistów ( w tym w EU) zauważa, że to , co robi, to zwykła hochsztaplerka i rolowanie długów na miarę Gierkowskich na jeszcze rok, jeszcze rok, jeszcze rok, aż po wyborach ogromne długi będą musiały spłacać nasze dzieci, a w najlepszym razie opozycja, na która spadnie bolesne zaciskanie pasa i spłacanie długów, przy błogim wspomnieniu dostatnich rządów miłości Tuska, doszedł do wniosku, że będzie ratował swoją spapraną reputację kosztem naszych lasów. I to nie tylko z bieżących zysków.

Bo to jest dopiero początek procedury – wyprowadzić pieniądze z lasów, niech zaciągają kredyty w bankach komercyjnych, niech się zadłużają, niech staną się niewydolne. No, a potem już trzeba prywatyzować, skoro są obciążeniem dla państwa, skoro musimy do nich dopłacać.

Czyli to samo, co ze wszystkim, na czele ze stoczniami. Zadusić, zadłużyc, a potem rozłożyć ręce i powiedzieć- no, widzicie przecież sami, że nic nie zostaje tylko sprzedać, a jeszcze lepiej dać za darmo i dopłacić.

Ale ja chciałem o czym innym- o przekręcie zwanym protokołem z Kioto. Oczywiście, to kosmiczna, koszmarna bzdura, maszyna do wypłukiwania złota z powietrza przez kilku cwanych grandziarzy , ale, pieniądze które na tym można stracić, albo zarobić są olbrzymie.

Utkwiła mi opowieść , która sama w sobie jest scenariuszem do filmu, jak Min Szyszko przygotowuje się do przemówienia na światowym forum ekologicznym i zaproszenia za rok do Polski, która miała objąć przewodnictwo, na 15 minut przed wystąpieniem ktoś dzwoni i zawiadamia, że wszystko odwołujemy, rezygnujemy i w ogóle. Po chwili osłupienia Szyszko dzwoni do samego Jarosława , ówczesnego Premiera z pytaniem , o co właściwie chodzi. Jarosław odpowiada ze zdziwieniem,” O co chodzi, o niczym nie wiem? Jak to rezygnujemy?????”.

O co chodzi, okazało się po przegranych wyborach. Rzeczywiście zrezygnowaliśmy, całe towarzystwo spotkało się w Kopenhadze, straciliśmy przewodnictwo i możliwość ingerencji w ustalenia. Misterna gra rządu, dzięki której moglibyśmy zarabiać kilkadziesiąt bilionów rocznie za redukcję CO2 została zniweczona, bo przecież wszystko, co robił rząd PiS należało zniszczyć. Polska zredukowała swoją emisję CO2 w stopniu znacznie większym, niż cała EU, a rząd Tuskomatołów zgodził się, by redukcję liczyć całościowo, europejsko.

Wielki wysiłek Polski został zniweczony, bo znikł w ogromie Unii, która zredukowała w znacznie mniejszym stopniu, a potem musieliśmy liczyć swoją redukcję od nowego poziomu. Ponieśliśmy ogromne koszty, a potem z powodu głupoty, niekompetencji, braku wiedzy, głupiego zacietrzewienia anytpisowskiego pewnego piłkarza – amatora, którego paru oficerów razwiedki wyniosło, jak Gromosław z jasnego nieba, na stanowisko Mężyka Stanu g.. z tego dostaliśmy.

Jeszcze dygresja na temat źródeł geotermalnych w Toruniu. Ileż to było natrząsania się, nawoływań do odebrania koncesji, dzikiej schadenfreude- he, he, tylko 60 stopni, buhahaha! Okazało się, ze to wielki sukces. Najlepszy dowód zresztą, że na ten temat zapadła całkowita, dzwoniąca cisza . Gdyby taka ekologiczną energię wydobywał , bo ja wiem, Marek Kondrat, albo fundacja „Złoty Melon” ( swoją drogą, to niezła bezczelność tak nazwać fundacje około charytatywną, istotnie niezła kasę ciągnie Jurek „Santo Subito” Owsiak z rodziną z tej fundacji), to by było wrzasku na cały świat, to Owsiak, a nie Michnik dostałby dziś Order Orła Białego ( co za hańba, swoja drogą..), a Filozof „bez swojej wiedzy i zgody” Życiński wyniósłby go na ołtarze.

Pomóżmy zebrać podpisy za przeprowadzeniem referendum w kwestii Lasów Państwowych, naszych lasów. Jest już około dwustu tysięcy, potrzeba pół miliona. Link do formularza poniżej. Formularze z zebranymi podpisami należy przesłać do prof. Jana Szyszko – Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski. Adres na formularzu.

http://aleksandrachodorowska.pl/01010803.pdf

http://niepoprawni.pl/blog/1489/jeszcze-o-zalobie-czyli-day-after

Brak głosów

Komentarze

Macie moje poprarcie. Listę już wydrukowałem. Prześlę na adres. Z tego co wiem kilka dużych międzynarodowych koncernów przetwórstwa drzewnego szykuje się na prywatyzację w Polsce i na Ukrainie.

-----------------------------------------------------------
"Jeżeli państwo jest zbudowane na występku i rządzone przez ludzi depczących sprawiedliwość, niema dlań ocalenia" PLATON "Państwo"

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#102682

Jan Bogatko

...a właściwy skandal polega na tym, że wiele lasów, zabranych przez komunistów, ma prawnych właścicieli. Tymczasem prywatyzacja zamiast reprywatyzacji oznacza kolejną grabież polskiego majątku.

Oczywiście prawowitym właścicielom (tzw. "byłym") za 60 lat zaproponuje się 5 procent wartości z 1945 roku w ratach na 100 lat.

Millenijne oszustwo trwa.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#102708

podpisy i zachęcam do podpisywania i zbierania. Nie dajmy robić tym draniom z naszych bogactw folwarku.

===================================

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#102701

Jan Bogatko

...drogi koncerzu - TE LASY MAJA WLASICIELI! Nie wolno się bawić tak: był kapitalizm niedobry, po pański, tyro je dobry, bo nosz.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#102709

to nie prywatyzacja. Tylko łatanie budżetu kreatywną ksiegowością. Lasom Panstwowym chcą zabrać nadwyżki, które LP trzymają na wypadek klęsk. Zapewne doprowadzi to do bankructwa PG LP które są dochodowe. W zapewe w przyszłości LP sprywatyzują. Tylko to nie będzie prywatyzacja na zasadzie oddania lasów przedwojennym właścicielom lecz kolesom z którymi kręci się lody.

Większość lasów pod nadzorem PG LP przed wojną też była państwowa. Dużo jest też lasu posadzonego na gruntach nielesnych po wojnie.

========================================================

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#102722

Jan Bogatko

..właśnie tego się bawiam. I tych kolesiów od lodów.

Pozdrawiam, dziękuję za bliższe wyjaśnienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#102729

chętnie podpiszę i zaproszę innych...

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#102967

Co to jest dyktatura?
I czy to można sprzedać, oddać w zastaw, wykrzyczeć u psychoanalityka, bądź też ominąć jak kloakę???

Vote up!
0
Vote down!
0

agasso

#102829

Jan Bogatko

...mając wolę, można ominąć, bo człowiek ma właśnie wolną wolę.

I to jest wspaniałe!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#102846

Więcej nie ma co mówić.To obrazuje kto nami rządzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#102869

Tego złodzieja Vincka to na prawdę nie ma kto kopnąć w dupę albo obić po ryju?
Pozdrawiam.

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#102879

   Tzn. KTO imiennie zrezygnował? Znamy te nazwiska?

Vote up!
0
Vote down!
0
#102930