Robert Helski - blog

Obrazek użytkownika Robert Helski
Historia

Przyglądając się działaniom "teczkowym" IPN mam mieszane uczucia. Właściwie to była powszechna wiedza, iż ówcześni decydenci i konstruktorzy nowego układu mieli, mają i będą używali kompromitujących materiałów operacyjnych, by zachować wpływy i sterować zza kulis przebiegiem wydarzeń. IPN miał przez długi czas związane ręce, bo postacie z teczek decydowały. Pani Kiszczak przynosi dokumenty do IPN...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Robert Helski
Historia

Moje 3 grosze w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Fragment uzasadnienia wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 1984 roku w sprawie zagospodarowania zastępczego pól gospodarstwa Stanisława Helskiego (w maju 1982 roku).

"... W art. 17 Konstytucji PRL została wprowadzona zasada, że PRL uznaje i ochrania na podstawie obowiązujących ustaw indywidualne prawo własności.

W art. 15 PRL uznaje w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Robert Helski
Historia

Pozwalam sobie zamieścić ankietę, która daje nadzieję, że sprawa Helskiego nie zniknie w odmętach zapomnienia.

Chyba, że Posłowie się przestraszą. Ta sprawa bowiem, zawsze była jak papierek lakmusowy. Sprawdzała prawdziwość intencji.

 

KONFERENCJA ZESPOŁU POSELSKIEGO n/rz NOWEJ KONSTYTUCJI

„KONSTYTUCJA – WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI I OBYWATELE”

 

ANKIETA NT. PRZYPADKOW SĄDOWO-PROKURATORSKIEGO...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Robert Helski
Gospodarka

Jestem złodziejem.
Okradłem Państwo Polskie i wszystkich jego Obywateli. I także wszystkich niepoprawnych, i wszystkich z blogmedia.24, wszystkich, których szanuję i tych co nie szanuję. Choć może by im się należało, ale tak mnie wychowano, że kradzież to rzecz zła i godna potępienia.
Fakt ten zaistniał w świetle pierwszej ustawy o zalesieniach z 8 czerwca 2001 roku.
Tak zwanej ustawy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Robert Helski
Historia

Kobyla Głowa 10.12.2012

Za moment 13 grudnia. Kolejna rocznica. Niewiele pozostało ze szlachetnego zrywu społeczeństwa. Trudno nawet powiedzieć, że jesteśmy w punkcie wyjścia. Manipulacja zwyciężyła.
Na polach gospodarstwa Stanisława Helskiego wrósł las. Od lasu zawsze wszystko się zaczynało w chłopskim obiegu natury, jest więc nadzieja. Zaczynać od lasu, to zaczynać od nowa. W każdym względzie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Robert Helski
Historia

Dwa fakty zadecydowały, iż pokonałem obrzydzenie przed sięganiem do dawnych dokumentów i konfrontowaniem ich z otaczającą rzeczywistością.
Pierwszy fakt, to wiadomość mailowa od pracownika IPN, z prośbą o uzupełnienie materiałów do notki biograficznej Stanisława Helskiego w redagowanym po raz trzeci II-im tomie Historii Solidarności. Uzupełnienie dotyczyć miało szczegółów dat wyroków oraz nazw...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Robert Helski
Blog

Sprawa Helskiego toczy się dalej.

Kiedyś św. pamięci Andrzej Lepper zaczynał swoje wystąpienia od słów: „Balcerowicz musi odejść”.
Otóż mógłbym stwierdzić, że powinienem swoje blogowe notki poprzedzać informacją, że sprawa Helskiego, „kamieniarza z Kobylej Głowy” toczy się dalej i pewnie przez owe 7 biblijnych przeklętych pokoleń toczyć się będzie.
Wszyscy raczej już wiemy, że w tym kraju cel...

0
Brak głosów