Rebeliantka - blog

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

W komunikacie prasowym Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej podają: "Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska zostaje obowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 000 euro dziennie".

Postanowienie wydała dzisiaj Wiceprezes TSUE Rosario Silva de Lapuerta.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C950917%...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Sprawa jest zbyt ważna, by była prezentowana tylko na portalu ordomedicus.org. Przedstawiam pełen tekst Oświadczenia profesora Rutkowskiego w sprawie nagonki Naczelnej Izby Lekarskiej na lekarzy. Oświadczenia nie komentuję, gdyż co jest oczywiste, nagonki na lekarzy "komentują się same".

Białystok, 13 września  2021 .

Prof. dr hab. med. Ryszard Rutkowski

 

Sygn. akt.: NRO-30/20

 

Naczelny...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Pewnie entuzjaści szczepionek nie wiedzą. To niech się dowiedzą, co "knuje" Komisja Europejska. Oto wiadomości pochodzące z Orędzia o stanie Unii Europejskiej zatytułowanego „Wzmocnić duszę naszej unii”, wygłoszonego wczoraj (15 września) przez szefową Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen:

 

Miliardy dawek szczepionki priorytetem UE

Von der Leyen chwaliła osiągnięcia z zeszłego roku w...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Zakończyła się dzisiejsza uroczystość beatyfikacji wybitnych polskich postaci:  kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej. Przewodniczył jej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie legat papieski kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Ogłosił nowych błogosławionych, odprawił mszę beatyfikacyjną i wygłosił znakomitą homilię...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Blog

Zdecydowałam, że nie będę odtwarzać wszystkich (ponad dziewięćdziesięciu) notek utraconych przez portal w wyniku awarii. Zamieszczam listę utraconych tekstów (z pominięciem kilkunastu wpisów stanowiących odpowiedź na ataki personalne pewnego stalkera, usuniętego już z NP).

Lista zawiera tytuł notki, datę, początek wpisu (często o charakterze tzw. leadu), ocenę, liczbę odsłon i komentarzy.

Do...

3.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Wczoraj PKW ogłosiła Uchwałę nr 129/2020, w której stwierdziła, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów. Dzisiaj Sąd Najwyższy wydał Komunikat w sprawie protestów wyborczych, w którym podał m.in., że : Uchwała PKW nie jest tożsama z uchwałą, na podstawie której następuje podanie wyników wyborów do publicznej...

2.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Rzeczowa i koncyliacyjna blogerka wiesiolek65 pytała ostatnio publicznie o powody dziwnych i brzydkich wojenek personalnych na portalu. Nie znam przyczyn, choć mogę się ich domyślać. Szczególnie atakowani są zwolennicy Konfederacji i osoby krytykujące PiS za niektóre przedsięwzięcia lub ich brak. A więc powody byłyby polityczne. W mojej ocenie nie zawsze da się to tak wyjaśnić.

Niektóre napaści...

2.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Kilka refleksji na ten temat bardzo różnych osób.

Z blogu Krajskiego

Jak reagować na chamstwo?

Temat ten wywołał pan Marcin Ch.: „Cała sztuka i etykieta dobrego zachowania jest bardzo atrakcyjna, lecz gdy spotykam się z rzeczywistością, okazuje się, że nieczęsto opłaca się być miłym i kulturalnym.Oczywiście piszę tu o pewnych kręgach, ludzi zwyczajnych, nieobytych, prostych, nierzadko chamskich....

1.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 2 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Zaczerpnięte z Facebooka.

Gdyby telewizja Wam kazała jeść z michy na podłodze w masce, to byście tak jedli?

Polaczki, tylko nie podskakujcie, bo Wam telewizja nakaże większy dystans sanitarny i zmusi do spania w maseczkach!

Polaczki, co wam dziś powiedział telewizor? Że macie spać na poduszkach spryskanych detergentem?

Maseczki, to dopiero wstęp do Orwella, albowiem już niebawem telewizor wam...

1.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.6 (20 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

W Polsce trwa batalia o wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej, a tymczasem były wicepremier Gowin troszczy się już nie tylko o demokrację, ale także o to, by Polacy zostali masowo zaszczepieni.

Więcej info tutaj: https://chnnews.pl/polska/item/4555-gowin-system-by-zaszczepic-wiele-milionow-polakow-w-krotkim-czasie.html?

Chodzi m.in. o to, aby:

  • w krótkim czasie zaszczepić wiele milionów...
2.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Czy po zwiększeniu limitów osób, które jednocześnie mogą przebywać w kościele, Polacy wrócili do swoich świątyń? Brak jest jeszcze danych.

Portal prawy.pl poinformował:

"Trudno ustalić, jak zelżenie obostrzeń wpłynęło na cały Kościół, bo trzeba by mieć dane ze wszystkich świątyń. Z tych jednak, które napływały cały dzień do redakcji Prawego.pl wynika, że wiernych przybyło na Mszach, ale nie w...

3.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

PROFIL BILLA GATESA NA INSTAGRAMIE JEST ZALANY KOMENTARZAMI O POSTAWIENIU GO PRZED SĄDEM ZA ”ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI”!

Plan Billa Gatesa, aby „uratować świat” poprzez wprowadzenie potencjalnie obowiązkowej szczepionki przeciw koronawirusowi – i sugerowanie, że nikt nie będzie mógł wznowić „normalnego życia” i podróżować bez „cyfrowego certyfikatu” potwierdzającego, że został zaszczepiony –...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Narodowcy są na portalu Niepoprawni obiektem nieustających i nieuczciwych ataków. Dzisiaj w tekście "3 minuty. Wystarczy, by zdemaskować „narodowca”" obciążono zwolenników opcji narodowej za rzekomo nieprawdziwe informacje dotyczące ś.p. Lecha Kaczyńskiego, które miały się znaleźć w wypowiedzi blogera Satyra. Satyr napisał m.in. że: " Do dzisiaj trudno znaleźć wytłumaczenie dla trzech - jakże...

2.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (24 głosy)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Właśnie zajrzałam na stronę ambasady USA. Znalazłam tam ciekawą rezolucję z 13 kwietnia trzech senatorów amerykańskich (jeden republikanin, dwóch demokratów) wydaną w 80.rocznicę zbrodni katyńskiej. Rezolucja ma być formalnie przedłożona Senatowi USA, gdy zbierze się on ponownie. Oto treść informacji ze strony ambasady:

SENACKA REZOLUCJA SENATORÓW RISCHA, MENENDEZA I DURBINA DLA UPAMIĘTNIENIA 80...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Baczyński pisał:

Nim zamilkną dzwony

Jeszcze dzisiaj biją dzwony
płacz żałosny płacz strwożony
męka Pańska coraz bliżej
oczy Syna coraz wyżej
wypatrują Ojca.

Jeszcze dzisiaj dzwony płaczą
z żalem gorzkim i rozpaczą
wkrótce siądą do wieczerzy
jeden nie zmówi pacierzy
tylko zdradzi.

Jeszcze dzisiaj mówią dzwony
jak zostanie upodlony
Bóg w ciele człowieka
jaka kaźń i śmierć Go czeka
nim duchem powstanie.

Jutro...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Idee

Podaję tą informację na blogu, aby jej nie przeoczyć.

W dniach 6-8 kwietnia metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski wygłosi rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. Nauki rekolekcyjne zostaną zarejestrowane w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3.

Cytuję:

Rozważania ks. abp. Marka Jędraszewskiego na Wielki Tydzień będą pomocą w bezpośrednich...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Idee

 

 

Polecam ten świetny portal do codziennego wykorzystywania: https://modlitwawdrodze.pl/home/.

Można odmawiać nowennę do Św. Andrzeja Boboli na czas epidemii.

W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Chorzy...

4.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Zostałam dzisiaj "oskarżona" przez blogerkę AS, że popieram tą wredną Konfederację, po której "należy się spodziewać prywatyzacji wszystkiego, w tym służby zdrowia i spółek państwowych". Później AS poinformowała mnie też, że Korwin chce sprzedać lasy państwowe, a co do "powszechnych planów prywatyzacyjnych, w tym spółek państwowych, to wiadomości są szeroko dostępne w mediach". 

W związku z tym...

2.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (20 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Pandemia wywołana przez koronowirus SARS Cov-2 rodzi pytania o charakterze "historiozoficznym". Jedno z nich dotyczy tego, czy ludzkość "zasłużyła" sobie na pandemię, czy Pan Bóg dopuścił to ciężkie, globalne doświadczenie w związku z powszechnym łamaniem przez ludzi prawa Bożego.

Na NP ukazało się kilka tekstów na ten temat. M.in. Antysalon w notce  https://niepoprawni.pl/blog/antysalon/czy-...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że ciężko chory pacjent na koniowirusa z Gliwic, Jerzy Trojanowski, zbiegł z kwarantanny z laptopem i maczetą, zaszył się w dżungli pod Rybnikiem i właśnie wydrukował jakąś Wirusoapokalipsę.

Strasznie bredzi coś o apokalipsie i apokaliptyce, nie wiedząc, że jedno to gatunek literacki - znany już antycznym Grekom - a drugie to duchowość. Jest na pewno w ciężkim...

1.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.8 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Roberto de Mattei, wybitny włoski historyk, przewodniczący i założyciel Fundacji Lepanto (stowarzyszenia katolików świeckich w obronie cywilizacji chrześcijańskiej), napisał fascynujący tekst o tym, czy koronawirus jest Bożą karą za grzechy ludzkości. Oto główne tezy tekstu, który poniżej zamieszczam też w całości:

Problem koronawirusa nie polega na wskaźniku śmiertelności towarzyszącym chorobie...

2.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Poniżej zamieszczam komentarz Janusza Górzyńskiego do oszukańczej, cynicznej notki Humptego Dumpty.

Cytuję:

Prawdą wiary jest to, iż Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza a za zło karze. O karach Bożych mówiła Matka Boża w Fatimie i w Akita, także w polskim Gietrzwałdzie, gdzie zapowiedziała ukaranie pijaków i źle prowadzące się kobiety.

Zatem według Bożej sprawiedliwości nie...

2.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (20 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Ze względu na ogromną ilość cennych, rzeczowych informacji zamieszczam ten wywiad jako wpis w blogu. Koniecznie polecam do obejrzenia.

 

[video:https://www.youtube.com/watch?v=QSIfS9a854Y]

 

 

Dodatkowe ważne linki:

https://medium.com/covid-19-pl/koronowirus-dlaczego-musimy-dzia%C5%82a%C4%87-teraz-65fdabd335a5?

https://www.radiomaryja.pl/informacje/laureat-nagrody-fnp-rozpracowal-enzym-kluczowy-w...

3.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Idee

Pierwsza Encyklika Św. Jana Pawła II Redemptor Hominis (Odkupiciel Człowieka) była poświęcona człowiekowi w kontekście jego odkupienia przez Chrystusa (akcentowała wielkość, godność i wartość  człowieczeństwa), druga encyklika  DIVES IN MISERICORDIA (Bogaty w Miłosierdziu)  traktuje o miłosierdziu Boga względem człowieka i o tym, że człowiek jest powołany do tego, ażeby sam „czynił” miłosierdzie...

2.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Pewien chory z nienawiści hejter Humpty Dumpty podważa fakt bycia przeze mnie dziennikarką. Te tupeciarskie ataki personalne trwają na portalu NP już około roku. Zamierzałam nie reagować na brednie, bo trudno jest dyskutować z psychopatą. Ale trwa to już zbyt długo. W tych okolicznościach postanowiłam przypomnieć swoje artykuły w prasie drukowanej. Na początek tekst opublikowany w "Obywatelskiej...

2.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (17 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Prezydent Duda jest prawnikiem mającym niewielkie zrozumienie dla problematyki przedsiębiorczości w Polsce. Właściwie to zarówno on jak i jego środowisko polityczne jest "najlepsze" w tworzeniu przepisów pomagających zdobyć i utrzymać władzę. Tymczasem po zdobyciu władzy  trzeba jeszcze mądrze rządzić krajem, jego gospodarką i ekonomią, umieć wyzwolić wśród ludzi chęć prowadzenia firm, tworzyć...

2.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.1 (19 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Sprawa szefa NIK-u, pana Mariana Banasia, pokazuje, jak "elastycznie" traktowane są przepisy dotyczące nienaruszalności mieszkania oraz innych pomieszczeń zajmowanych przez osoby posiadające immunitet. Spróbujmy przeanalizować tą sytuację.

Przypomnijmy, że w środę i czwartek doszło do przeszukań realizowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w 20 miejscach, których dokonano na potrzeby...

2.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Parę przypomnień ku przestrodze.

Istota hejtu

Nie ma nic wspólnego z krytyką. Hejt ("hate") z języka angielskiego oznacza "nienawiść", a słowem tym określamy jej szerzenie w internecie. Hejt może się przejawiać nie tylko za pomocą słów, ale i grafik (memów, gifów) czy filmów.Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej, są wyłącznie treścią ukierunkowaną przeciwko danej...

2.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (17 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Główny zniesławiacz na portalu NP - Humpty Dumpty znowu rzucał bluzgami na innych blogerów, a tymczasem nie potrafił nawet odczytać wyników głosowania nad ustawą zmieniającą ustawę o zmianie ustawy - Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw.

Wyniki głosowania w dniu 13 lutego - budzącego wielkie emocje społeczne, o czym pisał trybeus - były następujące:

Głosowało - 451  posłów  ...

2.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (18 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Idee

Kampania wyborcza Andrzeja Dudy ma być niezwykle spójna. Wszyscy politycy - łącznie z tymi na najwyższych szczeblach - mają mówić, że to "kandydat marzeń". Dowody:

Wypowiedź Kaczyńskiego: "Andrzej Duda to kandydat marzeń dla tych, którzy chcą, by Polska była sprawiedliwa, silna, rozwijająca się i licząca się w Europie".

Źródło

Wypowiedź premiera Morawieckiego: "Andrzej Duda to kandydat marzeń,...

2.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (14 głosów)

Strony