Wielki dzień dla Polski (?( - Tokarczuk odbiera nagrodę Nobla.

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

„Iluminacja z wizerunkiem Olgi Tokarczuk pojawiła się wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego. Dzisiaj laureatka Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 odebrała dyplom i medal noblowski z rąk króla Karola XVI Gustawa”.

Tytuł tego felietonu (z wyjątkiem znaku zapytania) nie pochodzi od autora, ale został wyjęty z którejś z publikacji.

Fakt otrzymania tej nagrody przez tę panią nikogo dziwić nie może, gdyż kryteria jej przyznawania od dawna są znane. Gdy chodzi o dziedziny humanistyczne, nie są konieczne wybitne osiągnięcia, ale tylko przekonania i zgodna z nimi produkcja libertyńsko-lewacka. Tak było w przypadku nagrody poetki, która sławiła wierszami Stalina w czasie, kiedy z jego rozkazu wymordowano kwiat polskiej inteligencji w Katyniu i setki tysięcy Polaków skazano na cierpienie i tułaczkę. Był to więc Nobel dla komunistki Szymborskiej, która z Polską i Polakami nie miała nic wspólnego. To, że miała talent nie może przeważyć nad tego rodzaju jej „zasługami”. Jeśli więc Polak, obojętnie wykształcony,czy też mniej oświecony, wiwatuje na cześć takiej noblistki, to winien zastanowić się kim on sam właściwie jest.?

Pani Tokarczuk, aczkolwiek dobrze huśtana przez obecne władze polskie, daleka jest od talentu Szymborskiej, natomiast dorównuje jej w pogardzie dla wszystkiego, co dotyczy Polski i Polaków. Oto jej poglądy w tym względzie:

„Pisarka była pytana, czy powtórzyłaby swe wcześniejsze słowa w których oceniła, że "wymyśliliśmy sobie historię Polski jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów".

„Po otrzymaniu nagrody Nike Info Olga Tokarczuk” „Populiści używają języka, który jest bardziej agresywny i bardziej nienawistny. Sięgają po kozła ofiarnego. W Polsce kozłami ofiarnymi są tzw. zwariowani lewicowcy, miłośnicy queer, Niemcy, Żydzi, marionetki Unii Europejskiej, feministki, liberałowie i każdy, kto wspiera imigrantów”.

„Dodajmy do tego ciszę i cynizm kleru, niezdarną, agresywną propagandę telewizji państwowej, zgodę policji na ekscesy antysemickie, publiczne demonstracje dehumanizujące "wrogów narodu", oczernianie władzy sądowniczej i niewybaczalne zniszczenie środowiska…”
”(...)Władze polskie jednak uczyniły podział Polaków swoim głównym zadaniem. Agresja wisi w powietrzu.

Odsyłam do Bibuły i czasopisma „Najwyższy Czas” (10/10/2019), gdzie Tomasz Sommer tak podsumował noblistę w artykule” Brudna prawda o Oldze Tokarczuk. Laureatka Nobla służyła antypolskiej propagandzie: „Olga Tokarczuk to rzeczywiście świetna pisarka. W latach 90. pisała na przykład donosy na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady”.

Za takie osiągnięcia Nobel się należy, ale czy władze Rzeczypospolitej przed napisaniem przez panią Tokarczuk na nowo jej historii mają tytuł do wiwatowania na jej cześć? Czy jej Nobel jest chwałą dla narodu polskiego przez nią opluwanego? Czy zasługuje na peany prezydenta Rzeczypospolitej arogancja kobiety, która nagle odkryła w sobie powołanie do „nowego” pisania historii Polski? Która czyni siebie ostatecznym arbitrem w tej materii, choć najpilniejszą dla niej potrzebą byłoby raczej nauczenie się tej historii?

Nie dziwię się pani Tokarczuk, gdyż jej wypowiedzi o Polsce stanowią najtrafniejszą jej ocenę. Zastanawiam się czyim rzecznikiem jest Prezydent Rzeczypospolitej? Wprawdzie na przestrzeni ostatnich 30 lat bywali prezydenci trudni do akceptacji, ale i oni mieli obowiązek godnego reprezentowania narodu, któremu przywodzili. Obecny prezydent ma coś więcej i wydawało się, że stanowi opokę dla naszej tożsamości. Dlaczego zatem wywiesił na swojej rezydencji portret osoby, która notorycznie pomiata wszystkim, czego on powinien bronić?

Wielu z nas czeka na to, by Polacy wreszcie byli mądrzy przed szkodą, a nie dopiero wtedy, kiedy im ktoś pomykami chluśnie w twarz. Niestety, nie stać na to nawet tych na wierzchołku, czego więc wymagać od „kowalskiego” z ulicy?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Nie jest także artystką, tylko wynajętym współczesnym politrukiem. Udowadnia to, jeżdżąc jako polityczny komiwojażer, i jak trybun ludowy wygłaszając ideologiczne odczyty z kartek dla spragnionych delegatów.  Na przykład, że ludzie  jedzący mięso są mordercami braci mniejszych. 99% przedstawicieli małp Boga,  klaszcze jej, zajadając się perliczkami, jagnięciną i cielęcinką. Zaś Hołownia "katolik", wydelegowany od początku publicznej działalności przez małpę Boga, powie, że wieprze, krowy, a nawet komary mordowane przez człowieka, osądzą każdego człowieka na Sądzie Ostatecznym. I Aaby nie być gołosłownym, znajdzie w Piśmie Świętym taki cytat, który potwierdzi, że Pan Jezus sprzeciwiał się składaniu Paschy z baranka.

Ponieważ pogoń za sukcesem, za nagrodami, za odznaczeniami, za karierą,  to bożek współczesnego świata, który podarowała nam małpa Boga, jako wzorzec i  wyznacznik świadczący o  wielkości człowieka, a co za tym idzie w parze, jego człowieczeństwa, Prezydent oraz większość powierzchownych katolików, (chciałoby się napisać "niedzielnych katolików"), a także medialnych autorytetów (czasem przy aprobacie osób duchownych), docenia wszystkie nagrody, sukcesy, bez rozróżnienia na osoby, na poglądy, na organizacje przyznające owe nagrody, które najczęściej mają jeden cel:

z premedytacją ugodzić serce Polaków, które od pokoleń wpatruje się w oblicze Prawdziwego Boga.

Są ludzie, którzy potrafią połączyć wiarę w Maryję i Pachamamę, Żołnierzy Wyklętych i Disco Polo), więc o wiele łatwiej ma Prezydent. Łączy jak barman trunki w jednym drinku - BOGA, ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH oraz " WIELKI SUKCES i DUMY wszystkich Polaków z naszej wielkiej, Polskiej artystki.

 

 

 

Hoyt

#1611613

Komentarz trochę do powyższych uwag, a troche do mego felietonu. Trzeba zwrócić bowiem uwagę na zdumiewającą wprost dojrzałość ocen noblistki, krora rozpływa się w pochwalach dla wspaniałęj sytuacji w jakiej ponoc jest Szwecja i chwali sukcesi, jaki tam odniosła multi-kulti. Nie zauważyla, w  Goeteborgu trzeba bylo zamnknąć szkołę multi-kulti, gdyż uczono tam dzieci dżihadu. No, ale czymś trzeba bylo zapłacić za Nobla. Tylko czy Szwedzi będą zadowoleni - nie ci z jury Nobla, ale tacy z ulicy, ktorzy na tę ulicę boją się wyjść? Widocznie Nobel jest źródłem taniego optymizmu.

#1611636

Ja się z panem nie zgadzam!

Według pana  cyt. "Prezydent łączy jak barman trunki w jednym drinku - BOGA, ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH oraz " WIELKI SUKCES i DUMY wszystkich Polaków z naszej wielkiej, Polskiej artystki."

Zdrowie wasze w gardła Nasze? Retoryka jest identyczna jak w kampanii i nie będę tego wątku rozwijać! Natomiast oceniam: będąc narzędziem gra pod dyktando batuty. 

PS

Kiedy oczy zachodzą mgłą to polecam dr hab. n. med. Ewę Mrukwa-Kominek. 

casium

#1611656

Tak. Ona jest tylko jednym z klawiszy tego zepsutego instrumentu, ktory ma wydobywac scisle okreslone dzwieki.

Zostala zwolniona od zaplacenia podatku od nagrody (dlaczego inni, nie?), a Glinski przeznaczyl 700 tys zl na tlumaczenie jej paszkwili na obce jezyki. Nic, tylko pisac bluznierstwa na Polske i Polakow. Prawdziwie zloty "interes". 

Czy Panstwo naprawde jeszcze nie zauwazyliscie, ze Polska znajduje sie pod zydowska okupacja?

Dalej bedziecie twierdzic, ze to co sie dzieje to wina Polakow - bo przeciez glosuja i sami wybrali ?

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611663

"...a Glinski przeznaczyl 700 tys zl na tlumaczenie jej paszkwili na obce jezyki."

To niewątpliwie w ramach głośno deklarowanej walki "o dobre imię Polski".
Podobnie ze szczodrymi dotacjami dla takich ośrodków jak choćby muzeum Polin.
W zasadzie to należałoby się całkiem poważnie zastanowić czy tych wszystkich publicznych deklaracji i zapewnień nie należy aby czytać całkiem odwrotnie i na opak, z walką o "obronę cywilizacji chrześcijańskiej" na czele. Bo tak się jakoś dziwnie składa, że zdziczała lewica w najgorszym wydaniu jeszcze nigdy nie miała się w Polsce tak dobrze jak pod obecną władzą, zadziwiająca zaiste koincydencja...

#1611702

to wyląda to tak, że w tym kuriozalnym barze ten barman, mieszając tam różne broszki, podstawia pani z HIVem każdą szkankę, żeby ta pluła do drinków, i tak przepijają do siebie i wznoszą toasty za zdrowie głupców, krórym szkoda stacić głos.

#1612118

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ślina nie przenosi HIV-u, ale głos masz do D !

-nie pij BORYGO !

H44

#1612642

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przy Pani Oldze Tokarczuk jest pan CEPEM !

H44

#1612087

sowieckich stajni!

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1612098

W tej twojej podsufitce to Ci się obornik lasuje. Ale czadu dałaś!

Spadaj z tego blogu, nie trzeba nam twego smrodu.

A Olga Tokarczuk, gdy pisze o "strasznych rzeczach" dobrze wie, o czym. Jej przodkowie, czyli wstępni, nie Polacy, robili straszne rzeczy, i nie ma co udawać, że było inaczej. Żadne smrody tego nie przykryją.

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1612110

Tegoroczną literacką Nagrodę Nobla miało otrzymać "Szczerze" wybitnego pisarza Donalda Tuska, ale nie otrzymało gdyż nikt z komisji noblowskiej podczas uroczystej Gali nie potrafiłby tego słowa prawidłowo wypowiedzieć.

#1611645

On powinien dostac Nobla za niezapomniana wypowiedz na lamach „Znaku” w 1987 roku. Byl wowczas dojrzalym czlowiekiem, mial 30 lat.

"Polskość jako zadany temat... Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa klęski. Zwycięstwa?

Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami?Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię"…

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611665

Świat w rozumieniu Olgi Tokarczuk, opowiedziany w jej noblowskim wykładzie [link], przez ostatnie sto lat stał się tak skomplikowany, że nie rozumie tego nikt. Do interpretacji musi wystarczyć to, co jesteśmy w stanie zrozumieć sami. Tylko relatywizm i autystyczna wizja świata czerpana z przypadkowych impulsów płynących z otoczenia stwarza iluzję kontaktu z rzeczywistością i wrażenie obecności w tym, co uważamy za rzeczywiste i prawdziwe.

Zastanowił mnie ten panegiryk na cześć zupełnego autyzmu intelektualnego, w którym "fikcja jest zawsze jakimś rodzajem prawdy", a świat manifestuje swoją obecność przerażającym strumieniem informacji. Pani Olga Tokarczuk mówi:

"Jan Amos Komenski, wielki pedagog XVII wieku, ukuł termin „pansofia”, w którym zawarł idee możliwej omniscjencji, wiedzy uniwersalnej, która pomieści w sobie wszelkie możliwe poznanie. Było to także i przede wszystkim marzenie o wiedzy dostępnej każdemu. Czyż dostęp do informacji o świecie nie zmieni niepiśmiennego chłopa w refleksyjną jednostkę świadomą siebie i świata? Czy wiedza na wyciągnięcie ręki nie sprawi, że ludzie staną się rozważni i mądrze pokierują swoim życiem?"

I jej odpowiedź jest negatywna. I tu jest klucz do zrozumienia współczesnego kryzysu cywilizacyjnego. 

Rozwiązaniem nie jest dostęp do wiedzy czyli do lawiny informacji, lecz umiejętność jej rozumienia. 

Konkretnie:
Pani Magdalena Środa, Olga Tokarczuk, cały antypolski antypis i globalne lewactwo opętane utopijnymi demonami są tak przekonani o swojej intelektualnej wyższości, jak aroganccy turyści w amazońskiej puszczy, patrzący z pogardą na życie "prymitywnych" Indian.
Oni, turyści z rzekomo lepszego świata, nie maja pojęcia, że tutejsi, tak pogardzani rzekomo "prymitywni" ludzie angażują nie mniej niż europejski zasób intelektualnej doskonałości w rozumieniu amazońskiej  natury, by trwać i panować nad wszelkim stworzeniem buszującym w tej puszczy. Tutejsi Indianie po prostu rozumieją im współczesną rzeczywistość i czynią ją sobie poddaną.

A my, dokładnie tak jak pogardzani amazońscy Indianie stopniowo doskonalimy się w rozumieniu wyzwań współczesnej cywilizacji XXI wieku, by trwać i panować nad wszelkim stworzeniem buszującym po naszej planecie i czynić ją sobie poddaną, nawet jeżeli jest to asteroida Bennu.

I dlatego patrzymy z politowaniem, na tych turystów, na naszych braci młodszych i ich siostry, których daremne i bezbożne wysiłki prowadzą na antypody mądrości. My wiemy, że Oni nie wiedzą, iż nie można wiedzieć wszystkiego, wystarczy rozumieć to, co jest.

michael

#1611652

(...) "Przypomnę to jeszcze raz. Pani Tokarczuk napisała przynajmniej dwie książki które powinny sprawić, że żadna prawicowa, patriotyczna czy choćby porządna redakcja nie powinna o niej napisać w takich superlatywach bliskich ubóstwieniu.  Pierwszą jest już wspomniany "Pokot", w którym Polacy zostali ukazani jako podludzie, których można zabijać. Parafrazując idolkę pokolenia 68, panią Urlike Meinhof: "Polacy to są świnie, nie powinno się z nimi rozmawiać, a można do nich strzelać." Nie pomogą tutaj żadne wytłumaczenia pana Karonia, mówiącego że tak naprawdę to jest film konieczny do obejrzenia, że przedstawia on układ który rządził Polską przez osiem lat. Takie brednie można wsadzić pomiędzy papier toaletowy a książki Adorno. Ten film jest jednym wielkim nawoływaniem do eksterminacji narodu polskiego, który nie dość że jest biały, to jeszcze śmie traktować przyrodę jako sobie poddaną, a nie jak wyznawcy Koziołka Matołka, jako fetysz polityczny.  

    O drugiej książce szerzej wypowiedział się pan Grzegorz Braun, którego można nie lubić, ale warto się podeprzeć jego erudycją i spostrzeżeniami podczas krytyki Tokarczukowej.  Chodziło o "Księgi Jakubowe" i robienie z polskich biskupów żydożerców i psychopatycznych fanatyków z mentalnością czekistowskich inkwizytorów. (...)"

https://www.salon24.pl/u/ostatnimit/868676,czy-olga-tokarczuk-jest-polska-pisarka

Pozdrawiam

casium

#1611654

Jak zwykle, precyzyjnie, na temat i w dziesiatke.

Brawo!

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611666


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1611696

dzisiaj - iwanofrankiwśkij, Ukraina. I nazwisko - rusińskie (gente rutenus, natione...?)

Toteż jeśli Olga Tokarczuk mówi o "strasznych rzeczach które robiliśmy", to z całą pewnością wie o czym mówi - bacząc na swoich przodków. Należy tylko odpowiednio skutecznie nagłośnić sprawę owych nie-polskich przodków. I może warto-by podkreślać, że zarówno Nobel jak te jej "drogocenne" opinie to są ukraińskie, nie polskie.

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1612701

dwa, uzupełniajace się wpisy wyjaśniające jeden problem. A mianowicie wpis , pod którym komentuję i wpis "Mordy [...]. Coś fantastycznego, porównać współbrzmienie wpisu Księdza Profesora i Muni -  " Mordy- retrowrzutka 1981". Muni opisuje środowisko, dla którego pracuje noblistka. Środowisko, wytworzone przez wrogów Polski. Karmią i nagradzają  wrogowie Polski dziełami, aby mieć pożywkę i podglebie dla swego trwania. Dla zatruwania myśli i dążeń polskiego drzewa narodowego, swomi "dziełami" i gadaniną. Spróbujcie je przemyśleć równolegle. Polecam. I dziękuję za oba wpisy. Może to przewietrzy, stechłą ostatnio, atmosferę na niepoprawnych.

yenom

#1611688

Niedawno Noworudzcy Patrioci skierowali do radnych pismo. Na youtubie opublikowali też film „Tokarczuk bez obywatelstwa - akcja mieszkańców Nowej Rudy”, w którym uzasadniają swoje działania.

- My niżej podpisani mieszkańcy Nowej Rudy wyrażamy swoje oburzenie i sprzeciw wobec wypowiedzi pani Olgi Tokarczuk w telewizji publicznej w programie „Minęła 20” w dniu 7 października (…) Żądamy od członków rady miasta Nowa Ruda podjęcia uchwały dotyczącej pozbawienia Olgi Tokarczuk zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowa Ruda – uzasadnia Elżbieta Cygan, mieszkanka Nowej Rudy.

Noworudzcy Patrioci uważają, że wypowiedź pisarki jest kłamliwa i prowokacyjna. Podobnych sformułowań używa Jan Tomasz Gross.

- Jako mieszkańcy Nowej Rudy czujemy się przez panią Olgę Tokarczuk znieważeni i wyrażamy wolę, aby osoba, która naruszyła swoją wypowiedzią obowiązujące w RP prawo przestała być uznawana za ambasadora naszej lokalnej społeczności – kończy Elżbieta Cygan.

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1611704

Brawo,brawooooooooooooooooooooooooooo

Mateo

#1611857

Menora czy Tokarczuk lub coś takiego.Co za różnica.Ważne że żydzi się cieszą.I PAD razem z nimi.

Kiedyś takie coś to na łyso się goliło,jak nie pomogło to ..............wyeliminowało się .I po krzyku.

Jak ścierwo pluje na Polskę to co mam kwiczeć z zachwytu jak PAD i MM>>

NIEEEEE.

 

M.Konopnicka to jest PATRIOTKA.No ale że żydów nie cierpiała to Jej nie lubi władza.

Mateo

#1611855

Nie mozna mowic, ze Konopnicka nie cierpiala Zydow. Ona dostrzegala cierpienia biednych ludzi i pisala o tym. Na temat Zydow i niekoniecznie rzeczywistych pogromow, napisala utwor p.t. Mendel Gdanski, co bylo imieniem i nazwiskiem Zyda, rzemieslnika mieszkajacego w Warszawie. Rzecz w tym, ze Polacy w tym czasie na ogol nie mieli pretensji do zydowskich rzemieslnikow. Walka toczyla sie na wyzszych uczelniach, gdzie bogaci Zydzi swoja tam obecnoscia wypierali Polakow, ktorzy czesto nie mieli wystarczajcej ilosci pieniedzy by zyc na normalnym poziomie w czasie studiow. To znaczy - nie przymierac glodem. Oczywiscie, ze mogl sie trafic jakis duren rzucajacy kamien w Zyda - bo to Zyd. Mnie sie spodobalo, gdy we Lwowie polscy studenci sprali swojego kolege - narodowca, gdy ten wlasciwie bez powodu uderzyl piescia w twarz ich zydowska kolezanke. W kazdym razie Konopnicka bronila Zydow, wiec nie mogla ich nienawidziec. Problem "przesladowan" Zydow przez Polakow, byl absurdalnie znieksztalcony i wyolbrzymiony w okresie PRL, a teraz wraca na nowo. 

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1612112

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tlnt .T. jst npdwzlny. Mszn Jj z "lwctwm" n jst gdn > DMKRTY, gdyz bz lwcy n bylby prwcy ! Chyb chdzl Pn n wgry pdczs wykldw Tlg Bbljnj tyk Chrzscjnskj? -Njprw pwstl Stry, nstpn NT.... (!) Std t nnwsc d Zydw ! ("n tb sdzc blznch")........................... ... psn "dnsw" n plskch ntysmtów przz . T. gdn jst drgj ngrdy NBL ! "plwn" przz Tkrczk ntysmtw, cpw, brkw kbl jst jknjbrdzj ZSDNN mn

H44

#1612092

Przepraszam, ale pani jakiej to narodowosci ?

Andy !  Skomentuj to, co toto napisalo, bo ja nie potrafie. 

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1612107

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z pewnościa nie CIEMNOGRODZKIEJ, jak szanownego Pana !

-Elementarze Falskiego nie są drogie ! :(

H44

#1612631

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

#1612640