Braun, czyli 12% Polski w Danzigu

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus
Kraj

Co piszą inni? Ano poczytajcie. Lubię takie teksty: emocjonalne, dosadne, dobre pod względem językowym. Sam ongiś coś takiego popełniłem pt. Polactwo za oknem (vide: ]]>https://naszeblogi.pl/2090-polactwo-za-oknem]]> ). Autor o nicku "PodziemnyRycerz" na blogu "Polska racja stanu" widać, że ma Gdańsk w małym palcu, więc wie o czym mówi i dlaczego wali na odlew bez ogródek. Kieruje się mottem z George'a Orwella: "Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami".

Ja nie znam stosunków lokalnych w Trójmieście. Wiem natomiast co stadne, bezmyślne głosowanie w Warsiawce spowodowało złego, z czym mamy obecnie do czynienia (mam wymieniać?), i nie wiadomo kiedy i jak to całe bezeceństwo będzie można odkręcić?
Korci mnie jednak zadanie pytania: jak obecna władza będzie sobie radziła w przyszłości z przeszłością owej pani z Układu Gdańskiego?

[Na zdjęciu finalne postaci: Aleksandra Dulkiewicz - 82%; Grzegorz Braun - 12%; Marek Skiba - 4%]

 

PodziemnyRycerz

ZWYCIĘSTWO UKŁADU GDAŃSKIEGO

 

82 procent bydła przybiło kolejny gwóźdź do trumny z Polską i Polakami w środku.

Westerplatte padło. Danzig wzięty bez jednego wystrzału. Oleksandra D. zastąpi św. Adamowicza, który podczas światełka do nieba został posłany do piekła, tudzież uciekł jak Jan K. widziany w Egipcie.

Miasta zazwyczaj głosują za tym, "żeby było tak jak było", lokalne sitwy są żywotnie zainteresowane trwaniem brudnych układów, a pożyteczni idioci zaorani i scweleni umysłowo nie ogarniają o co chodzi.

Oleksandra D. mogłaby być istotnym świadkiem w procesie sądowym układu gdańskiego, o istnieniu którego informowała pewna 3-literowa warszawska służba już 2012 roku

wpolityce.pl/polityka/386232-tylko-u-nas-krajewski-prezentuje-notatke-abw-z-2012-r-ktora-opisuje-gdanski-uklad-w-sadownictwie-wideo

Zamiast prawdziwie dobrej zmiany mamy kontynuację układu gdańskiego, z marionetką D. na fasadzie, Danzig jako wiernopoddańczy ośrodek niemiecki, co doskonale widać na przykładzie złodziejskiej prywatyzacji spółki GPEC 

niewygodne.info.pl/artykul9/04524-Zapomniana-prywatyzacja-GPEC-u.htm

typowa prywatyzacja rodem z lat 90-tych, zrealizowana przez św. Adamowicza, spod tej samej ciemnej gwiazdy jak jego pobratymcy z platformy UBywatelskiej Balcerowicz, Lewandowski i reszta łotrów. W nagrodę za złodziejstwo św. Adamowicz dostał posadę w Radzie Nadzorczej, gdzie zarobił milion złotych.

 

  Oleksandrę D. poparł zawodowy sodomita, tęczowy piesek, przedstawiciel cywilizacji śmierci Biedroń (pierwszy pedał IIIRP), który zasłynął z tego, że zaorał Słupsk. Zatem pod wodzą lewackiej sitwy finansowane będą dewiacyjne pakiety równościowe, wprowadzające pedofilię do szkół, obrabiające młodzież na paligłupów i dewiantów, w ramach eurokołchozowego postępu i nowoczesności. Czyli tęczowy Gdańsk róbta co chceta.

Nawet cesarz euroburdelu Donald TW Oskar Tusk (po kaszubsku kundel) namaścił marionetkę D. jako preziową miasta Danzig. Wszystko zostaje w rękach międzynarodowej mafii.

D. poparli również wybitni kryminaliści obozu zdrady, owczarków niemieckich, jak prawomocnie skazana Zdanowska z Łodzi, oraz pederasta Trzaskowski, który za LGBT+ powinien wylądować w prokuraturze z art. 208b kk. propagowanie pedofilii.

Oleksandra D. bezczelnie i pogardliwie unikała debaty, wiedząc, że w ciągu kilkunastu minut zostałaby zaorana przez kontrkandydatów, mając gębę pełną słabych, obłudnych frazesów. Kandydatka komitetu "Wszystko dla Danzig" jest gwarantką dalszego trwania układu gdańskiego.

 

Od początku była to kandydatura nielegalna, na co zwracał uwagę Grzegorz Braun. Doszło bowiem do złamania art. 95 par. 3 Kodeksu Wyborczego, który mówi o tym, że "Nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótu nazw partii politycznych lub organizacji, wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru, prowadzonych przez właściwy organ". W przypadku pani D. zapis ten został złamany. PKW nakazała zmianę nazwy komitetu, a podpisy zebrane pod nielegalnym szyldem zostały zaliczone (klasyka bantustanu). Żeby było śmieszniej miało to miejsce w momencie, kiedy minął już termin rejestracji komitetów! Po złożeniu zażalenia na decyzję gdańskiej PKW, Sąd Najwyższy a jakże  stanął po stronie... układu gdańskiego, jakby inaczej. W ten sposób doszło do odejścia od prawa kodeksowego, na rzecz prawa uznaniowego. Pozdrowienia dla nadzwyczajnej kasty. Klasyka gatunku postPRLowskiej bandyterki sędziowsko - urzędniczej.

 

 Danzig pozostaje na kursie i ścieżce, niestety nie jest to ani polski kurs, ani polska ścieżka. Pytanie czy Oleksandra D. podobnie jak bandzior Adamowicz będzie wyrzucała wstrętnych faszystowskich gojów z mieszkań i traktowała ludzi w taki sam sposób (mieszkanka Gdańska skierowała do Adamowicza słowa, że nie przeżyje podwyżki czynszu o 300%, na co folksdojcz odparł, że przyśle jej wieniec na pogrzeb).

Najwyraźniej polskojęzyczni gdańszczanie w 82 procentach Polakami nie są, ani się nimi nie czują, oraz Polakami być nie chcą. Ostatni niech zgasi światło.

 

Źródło: ]]>https://polska-racja-stanu.neon24.pl/post/147955,zwyciestwo-ukladu-gdans...]]>

Tekst z prawem pierwodruku przewidzianym dla tygodnika na obczyźnie "Głos" nr 11 (13-19.03.2019 r.) Toronto / Nowy Jork.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Start pana Brauna był bardzo ważny, bo pokazał naocznie, że myślących Polaków jest w Gdańsku około 18 %, czyli bardzo mało. Jak w 1939 roku.
(Grzegorz Braun zdobył 11,86 proc. głosów, a Marek Skiba 5,92 proc. Frekwencja wyniosła 48,6 proc.)
Zauważcie też w końcu jedno: np. dnia 04-03-2019, TVP na wszystkich kanałach mówiła o tzw. „LGBT”. Ziemkiewicz i Ogórek poświęcili temu zagadnieniu cały czas w dwóch programach „Wtylewizji” i „Wtylewizjiekstra”. Więc się pytam: kto propaguje zboczenia? Wychodzi na to, że PiS, bębniąc o tym całą dobę! Przecież mogą zamilczeć to „LGBT” i homo-propagandę tak jak zamilczają np. pana Grzegorza Brauna. Wiedzą jak to się robi – spójrzcie tylko na skład sali na „Studio Polska” gdzie są ci sami ludzie od lat. Więc z jakiegoś powodu tego „zamilczenia” nie robią - zastanowiło Was dlaczego? A może to wszystko na niby ze strony PiS i oni są również stroną aktywną w propagowaniu tylko robią to z pozycji NIBY-przeciwnych. INACZEJ!
Pomyślcie w końcu o tym, kto tu jest prawdziwym propagatorem zboczeń. Sam Biedroń czy waginosceptyk Paweł Rabiej nic by nie zrobił. Zatem ktoś im pomaga udostępniając mikrofony i kamery przez cały dzień a potem bębniąc o zboczeniach całą dobę na wszystkich kanałach tv i radio (o prasie nie wspomnę).
Pomyślcie o tym!
P.S. św. Antoni Pustelnik
„Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony bo nie jesteś do nas podobny.”

Vote up!
10
Vote down!
-2

panMarek

#1582701

....obawiam się , że te 18 % Polaków jest nie tylko w Gdańsku i że ta statystyka może dotyczyć całej Polski. Podobnie może wyglądać również ilość katolików wśród mieszkańców Polski. Jestem pewna, że również dotyczy tzw. Niepoprawnych....przecież  zdecydowana większość zachowuje się tak jak przewidział św. Antoni.

Pozdrawiam Polaków

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1582708

Niestety wielkomiejska kołtuneria tak zachłysnęła się "europejskością, że nie widzi jak bezczelni grandziarze i samorządowcy okradają ja i z jej pieniędzy budują fasadę kolorowego "świata dla wybranych"...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1582714

Tekst bardzo dobry. Od dawna też mówiłem, że w Gdańsku Polaków jak na lekarstwo.

Vote up!
3
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1582717

(...) "jest pięcioro gdańszczan urodzonych w Meksyku i Limie oraz Perth. Natomiast z Kuwejtu jest 18, Taszkentu 20, a Chennai sześć.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Jak-bardzo-gdanscy-sa-gdanszczanie-n101527.html#tri

PS

Demografia Gdańska jest TU:

https://www.gdansk.pl/biznes/gdansk-w-liczbach,a,33608

Nie denerwuj mnie proszę bo urodziłam się w Gdyni a w Gdańsku mieszka ciotunia co w sierpniu skończy 102 lata Polka z krwi i kości i jej pluton wnuków i prawnuków! 

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1582743

weź na wstrzymanie :)

Nie znam twojej ciotuni i nie wiem czy jest jedną z tych (o których mówiłem "jak na lekarstwo), czy nie. ja też mam ciotke w Gdańsku i czego to dowodzi? Podpowiem Ci - NICZEGO

Jacy są ludzie w Gdańsku to widać, słychać i czuć nie od dziś - jestem co jakiś czas w tym mieście i widzę, że Polaków tam jest coraz mniej. I już nie mówię tylko, że mało Polaków, bo dużo samych polskojęzycznych ale coraz częściej nawet ci polskojęzyczni nie używają w Gdańsku polskiego języka jakby się go wstydzili - oni sami nie uważają się za Polaków tylko za europejczyków (sic!) i tak też głosują (sic!)

Vote up!
2
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1582747

Ja o słupie a waść za przeproszeniem o Maryni :-))

PS

Dobrze ci idzie machanie pałą, ale jesteś za mało sprytny :-))

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1582750

... i dziękuję za ten artykuł.

Vote up!
4
Vote down!
0

...

#1582718

Jprd
Honorowi obywatele Gdańska m.i.
Hermann Göring
Adolf Hitler
Bolesław Bierut
Bolek Wałęsa
Kur..a ale towarzystwo
Naziści,komuniści,mordercy,same zjeby...
Nic dziwnego,że PO ma tam swój matecznik
Jeszcze ch...j z Bolkiem,ale Hitler?
Göring?
Danzig Danzig über alles kurwa mać !

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1582733

Jest takie miasteczko w Austri, ktore nazywa sie Anif i znajduje sie u bram Salzburga. Jest to rejon, w ktorym Hitler przebywal bardzo czesto. I wlasnie Anif podczas II w.sw. nadalo mu honorowe obywatelstwo, by ...po wojnie mu je odebrac. Ciekawi mnie czy Gdansk rowniez odebral Hitlerowi & Co. te honorowe obywatelstwa ?...

 

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1582751

i CHAM

go f... yourself

Vote up!
0
Vote down!
-3

H44

#1582840

Szanowny panie Zygmuncie Korus!

Kim pan jest, że Polaków idących do urny wybierających opcję inną niż pan nazywasz BYDŁEM? To nie ja, ani pan ustalaliśmy zasady demokracji! Można w eseju przedstawiać swoje zdanie odmienne nawet ekstremalnie odmienne! Jednak używanie hitlerowskiego słowa bydło bo tak niemcy  w II WŚ określali Polaków jest co najmniej naganne! Opanuj się człowieku bo ci pikawa trzaśnie i nic już tu o BYDEŁKU nie napiszesz?

PS

ADMINIE - STOP dla plugawego jęzora jaki na NP od jakiegoś czasu bryluje bez następstwa!

Vote up!
5
Vote down!
-4

casium

#1582744

No wychodzi na to, ze autor tego krotkiego felietonu jest normalnym Polakiem. Co do bydla , to czesciowo przyznaje Ci racje i to o tyle, ze uzycie swowa BYDLE rzeczywiscie nie pasuje, a to z tej prostej przyczyny iz uwaszcza zwierzetom...

O demoSracji w naszym kraju chyba lepiej sie nie wypowiadac, bo znaczenie to nie tylko , ze jest kompletnie wypaczone, ale i ma dluga tradycje...niestety raczej nie pochlebna.

Jezeli taka ilosc ludzi glosuje na takich kandydatow, to jak ich nazwac? kretyni? debile ? zdrajcy Narodu?

Ja rowniez jestem z Trojmiasta i...bardzo nad tym ubolewam... lata tam spedzone, bedac bezustannie w szponach WSI i cywilnej bezpieki, to byl i jest nadal koszmar... Ludzie na tych terenach zachowuja sie w wiekszosci jakby sie bezustannie prostytuowali... Taka ilosc konfidentow jaka byla i jest w Trojmiescie i okolicach jest zastraszajaca. Aranzacja z wladza i to jaka ona by nie byla, to standart...Autor okreslajac to bydlem byl bardzo delikatny... Trojmiasto to kociol pelen ludzkiego gowna... ten fetor zdrady, malodusznosci i wszystkiego co wstretne jest ogromny.  Jedynie przyroda i geograficzne uwarunkowania sa piekne. Jezeli Twoja ciocia i pozostali krewni w tej liczbie magicznej liczbie normlnej mniejszosci sie zawieraja jak i rodzina, to wszystko jest w porzadku. Juz sama 48% frekwencja wyborcza swiadczy, ze niektorzy to wszystko maja w  d.... i to jest straszne. Apolitycznosc wiekszosci Polakow, to koszmar... Sodomici na ulicach, a wiekszosc nie idzie na wybory...

Bydlo? Ja bym  to o wiele dosadniej wyrazil, ale szkoda na  nich slow...pod sciane i rozwalic to towarzystwo lub nawet nie, szkoda "pestek"...Powywieszac dla przykladu...w imie owej demoSracji...

Co jest wart ten spoleczny odpad, ten sciek, ta kloaka naszego Narodu, ktora niszczy kilka tysiecy lat naszych przodkow ? jak ich nazwac ? sciek i to wszystko... demokracja ? dla kogo ? i w jakim celu? by calkowicie rozmontowac Narod ? Nie Panstwo, bo go juz de facto od dawna nie ma, ale Narod jest i to w oplakanym stanie...

Jezeli,ktos nie bierze udzialu w glosowaniu, lub glosuje na sodomitow lub wroga to jak taka postawe nazwac?

Powtarzam uzycie slowa bydlo, to bylo ze strony Autora aktem wielkodusznosci...

Wybory jak zwykle byly oszukane. W Gdansku mieszka okolo 30% Polakow i gdyby te wybory nie byly oszukane, to tyle dostalby Grzegorz Braun pospolu ze swoim przeciwnikiem.

PiS zachowal sie w tym przypadku jak pies ogrodnika, sam nie ugryzie i drugiemu nie da...poza tym naturalnie mial takie zadanie do wykonania, rzecz oczywista... REWERS -AWERS... PiS przeciez nie mogl uzyczyc mediow swojemu przeciwnikowi... lepiej dac mozliwosc ukladowi...oczywista oczywistosc...bo jak to inaczej nazwac? Kaczynski zna to lepiej jak  kto inny... 

Gdansk jest barometrem naszego kraju...w ktorym zyje okolo 10 milionow Polakow, no moze 15, choc na tyle optymizmu bym nie stawial wiele...reszta to turysci z NKWD ich dziatwa i wnuki, dalej szydostwo, nastepnie bezwiedna szumowina na posylki dla kazdego , no i w koncowce sodomici i inni dewiaci.

Niestety jestesmy od lat szescdziesiatych miejszoscia we wlasnym kraju..., a ze te pozostale prawie 25-30 milionow ma polskie obywatelstwo..., to swiadczy jedynie o naszej slabosci i tyle...

I mowie i pisze o tym  juz od 50 lat, tyle ze jest to chyba zbyt przerazajace, by ludzie to ujrzeli...

Przekonacie sie o moich racjach, gdy zostanie oficjalnie zalegalizowane Polin...zobaczycie ilu "spiochow" zydow przyzna sie do swoich korzeni... Okaze sie jakie branze i resorty obsadzili...

Dzisiaj trzeba zadac pytanie, gdzie ich nie ma...

Natomiast cale polskie Wybrzeze, to pospolu ludnosc niemiecka , zydowska i ukrainska...Polakow i owszem..., ale jak na lekarstwo...Tzn. wiadomo, ze jest ogromna ilosc rodzin mieszanych, ale niestety wiekszosc z nich reprezentuje interesy naszych wrogow... Polskich patriotow na tych terenach jest bardzo malo... Podobnie jak na Mazurach itd.

Jedynie na tzw. Stronie Wschodniej jest Polska, ale rowniez bardzo "poobijana"... tzn. ochlapana komunistyczno-zydowskim gownem...no i zapaskudzona eurokretynami...

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

chris

#1582755

cyt. "Gdansk jest barometrem naszego kraju...w ktorym zyje okolo 10 milionow Polakow, no moze 15 (...)"

Zdecydowany amator? Ja rozumiem twoje argumenty i co do  większości podzielam zdanie, ale nie można danych nawet szacunkowych wrzucać "spod dużego palca"! Bo wychodzi TO na CHCIEJSTWO!

Przedstawiam szczegółową analizę na podstawie jawnych i ogólnie dostępnych danych GUS.

Gdańsk.

Sytuacja gdańskich mniejszości narodowych i etnicznych w wymiarze statystycznym jest trudna do uchwycenia, brakuje bowiem danych dotyczących liczebności na poziomie samego miasta. Dane spisu powszechnego obrazują tylko sytuację w całej Polsce oraz województwie pomorskim, dane niniejsze według wielu mniejszości są też zaniżone.

Białorusini to mniejszość narodowa, do której przynależność, podczas narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań przeprowadzonego w 2011 r., zadeklarowało 43 878 obywateli, w tym w województwie pomorskim – 389. Organizacją skupiającą Białorusinów w Pomorskiem jest Białoruskie Towarzystwo Kulturalne „Chatka”, z siedzibą w Sopocie.

Czesi –to mniejszość narodowa, do której przynależność zadeklarowało podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przeprowadzonego w 2011 r. 2 831 obywateli, w tym w województwie pomorskim – 123. Pomorscy Czesi nie są zrzeszeni w żadnej organizacji.

Litwini to mniejszość narodowa. Narodowość litewską, podczas spisu powszechnego w 2011 roku zadeklarowało 7 376 obywateli, w tym w województwie pomorskim – 319. Główną organizacją skupiającą przedstawicieli tej narodowości w Polsce jest Stowarzyszenie Litwinów w Polsce z oddziałem w Gdańsku.

Niemcy to mniejszość narodowa, do której przynależność podczas spisu ludności przeprowadzonego w 2011 roku zadeklarowało 144 236 obywateli, w tym w województwie pomorskim – 4 614. Najważniejszą organizacją tej społeczności jest Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku.

Ormianie to mniejszość narodowa, do której przynależność podczas spisu ludności w 2011 roku zadeklarowało 1 683 obywateli, w tym: w województwie pomorskim – 94. Organizacją Ormian jest Związek Ormiański w Gdańsku.

Rosjanie to mniejszość narodowa, do której przynależność podczas spisu ludności w 2011 roku zadeklarowało 8 796 obywateli, w tym: w województwie pomorskim – 504. Pomorscy Rosjanie nie posiadają autonomicznych organizacji narodowych, jednak w Gdańsku działa Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury.

Słowacy to mniejszość narodowa, do której przynależność w przywoływanym spisie ludności zadeklarowało 2 739 obywateli RP, w tym w województwie pomorskim – 77. Pomorscy Słowacy nie są zrzeszeni w żadnej organizacji.

Ukraińcy to mniejszość narodowa obejmująca 38 795 obywateli według spisu ludności 2011 roku, w tym w województwie pomorskim dotyczy 3 932 osób. Najważniejszą organizacją skupiającą Ukraińców jest Związek Ukraińców w Polsce, Zarząd Koła w Gdańsku.

Żydzi to mniejszość narodowa, do której przynależność zadeklarowało w przywoływanym już spisie 7 353 obywateli, w tym w województwie pomorskim – 464. W Gdańsku znajduje się Gmina Wyznaniowa Żydowska, ponadto działa tu Niezależna Gmina Wyznania Mojżeszowego w RP. Funkcjonuje też gdański oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów.

W Gdańsku zamieszkuje wielu innych przedstawicieli mniejszości narodowych, posiadających obywatelstwo polskie i pochodzących m.in. z Syrii, Palestyny, Iraku, Egiptu, Turcji, Iranu, Azerbejdżanu, Bułgarii, Grecji i innych krajów.

Mniejszości etniczne Polsce i w Gdańsku – fakty i dane liczbowe

Karaimi są najmniej liczną mniejszością etniczną, a zarazem wyznaniową. Podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przeprowadzonego w 2011 roku narodowość karaimską zadeklarowało 314 obywateli, w tym w województwie pomorskim – 27 osób. Organizacją Karaimów są organizacje ogólnopolskie - Związek Karaimów Polskich, Fundacja Karaimskie Dziedzictwo oraz Karaimski Związek Religijny.

Łemkowie to mniejszość etniczna, do której przynależność podczas spisu powszechnego w 2011 roku zadeklarowało 9 640 obywateli RP w tym w województwie pomorskim – 110. Pomorscy Łemkowie nie posiadają swojej organizacji.

Romowie to mniejszość etniczna, do której przynależność, podczas spisu ludności w 2011 roku zadeklarowało 16 726 obywateli RP, w tym w województwie pomorskim – 125. Pomorscy Romowie nie są zrzeszeni w żadnej organizacji ani stowarzyszeniu.

Tatarzy to mniejszość etniczna, do której przynależność, podczas spisu powszechnego w 2011 roku zadeklarowało 1 828 obywateli RP, w tym w województwie pomorskim – 175. Organizacją zrzeszającą Tatarów w Pomorskiem jest Narodowe Centrum Kultury Tatarów RP w Gdańsku. Działa także Związek Tatarów Gdańskich. Ponadto duża część Tatarów w Pomorskiem skupiona jest w Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej w Gdańsku. Mniejszość niniejsza szacuje, że w Gdańsku żyje około 100-150 osób.

Społeczność posługująca się językiem regionalnym – kaszubskim, przynależność do której w ostatnim spisie powszechnym z 2011 roku zadeklarowało 228 tysięcy obywateli, przede wszystkim żyjących w woj. pomorskim. Główną organizacją kaszubską jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Gdańsku.

Cudzoziemcy w Gdańsku.

Na co dzień w Gdańsku żyje, mieszka i pracuje między 30 a 40 tysięcy cudzoziemców, zameldowani migranci w mieście pochodzą z 107 państw i wszystkich kontynentów, mówią w przynajmniej w 75 językach.

Na podstawie dostępnych danych na temat zameldowania – a jest to jedyny wskaźnik, na jakim można bazować, by oszacować liczbę cudzoziemców i cudzoziemek na poziomie miejskim – obcokrajowcy stanowią niecały 1% populacji Gdańska (stan na 2017 rok). Wskaźnik ten wynosi ponad 6%, jeśli przyjmiemy, że cudzoziemców mieszka tutaj 30 tysięcy.

W Gdańsku w 2017 roku zameldowanych było 4 667 cudzoziemek i cudzoziemców. Najwięcej spośród nich posiada meldunek na pobyt czasowy – 3 735 osób, 932 osoby zameldowane są na pobyt stały. W 2013 roku zameldowanych w Gdańsku było 2320 cudzoziemców i cudzoziemek, w 2014 roku – 2766 osób, w 2015 roku – 3323 osób, w 2016 roku – 3739 cudzoziemców i cudzoziemek. Wśród 20 najczęstszych krajów pochodzenia cudzoziemców znajdują się: Ukraina, Białoruś, Rosja, Indie, Niemcy, Chiny, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki, Litwa, Włochy, Szwecja, Armenia, Finlandia, Francja, Turcja, Norwegia, Hiszpania, Egipt, Kazachstan, Bułgaria.

Według Rocznika Statystycznego Województwa Pomorskiego 2017 największa część ludności to osoby wyznania rzymskokatolickiego, następnie prawosławnego, protestanckiego i tradycji protestanckiej, greckokatolickiego, islamskiego, wspólnot wywodzących się z tradycji Dalekiego Wschodu i innych.

Rocznik... nie podaje danych liczbowych tylko dla Gdańska. Możemy jednak założyć, że zdecydowaną większość w tym mieście stanowią osoby deklarujące przynależność do kościoła rzymskokatolickiego.

Mały Rocznik Statystyczny 2018: do Kościoła rzymskokatolickiego należy w Polsce 32 mln 910 tys. 865

W Gdańsku jest:

- 192 księży zakonnych i 567 księży diecezjalnych;

- 198 parafii w diecezjach Kościoła katolickiego.

Diecezja gdańska:

- 20,7 tyś. km2;

- 78 dekanatów;

- 683 parafie;

-1943 księży;

- 2222,4 tyś. wierni ogółem;

- 3254 wiernych przypada na jedną parafię;

- 1141 wiernych przypada na jednego księdza.

Źródła opracowania: - red. L. Adamczuk, w. Zdaniewicz, Nowe diecezje Kościoła katolickiego w Polsce, GUS , ISKK SAC, Warszawa 1994 - red. L. Adamczuk, w. Zdaniewicz, S. Zaręba, Statystyka diecezji Kościoła katolickiego w Polsce 1992- 2004, ISKK SAC, Warszawa 2006 - red. P. Ciecieląg, P. Łysoń, W. Sadłoń, W. Zdaniewicz, Kościół Katolicki w Polsce 1991-2011, GUS, ISKK SAC, Warszawa 2014 - red. P. Ciecieląg, B. Łazowska, P. Łysoń, W. Sadłoń, 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, GUS, ISKK SAC, Warszawa 2014 Dane: GUS, ISKK

PS

Ilu gdańszczan wyznania rzymsko - katolickiego zagłosowało niepoprawnie i wg autora Zygmunta Korusa wspomaganego przez Zdecydowanego Amatora należałoby zaliczyć do "BYDŁA"???

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1582757

Tylu, ilu jako Polacy tj. Polacy, a nie tylko ci, ktorzy maja polskie obywatelstwo, a wiec tylu ilu zaglosowalo na tych, ktorzy niszcza nasz Narod i ci, ktorzy to widza, a nie reaguja, sa a polityczni i nie chodza na wybory i nie udzielaja sie spolecznie, by te wybory kontrolowac !

Bydlem bym ich jednak  nie nazwal, bo to w prostej linii ubliza zwierzetom- powtarzam, gdyz moze ktos nie doczytal powyzej.

Dane? oficjalne dane? czyje dane?skad?

Czy te pytanie i papierus z informacjami, to jakis zart?

Przeciez wiekszosc dzialan w III RP "idzie" zgodnie z prawem" z tym obowiazujacym...

Chyba Kolezanka rzadko bywa w trojmiescie ?

A moze malo spostrzegawcza?

A moze jeszcze bardzo mloda?

Albo juz nie wiem co ?

 

Statystyka ?

Wyssane z palca?

Kilku Bialorusinow z Gdyni akurat znam .Tata przyjechal na czolgach zdradzieckich.Wielki komunista z wielka wladza w PRLowskiej Gdyni. Dzieci z  orientacji politycznej zakladam w najlepszym razie PO.

Kolezanka urodzila sie w Gdyni i uczyla sie w Gdansku?

Ale , to chyba niedawno bylo, prawda?

Istnieje wiedza nabyta w  ??? informacjach ogolnych i jest ta rzeczywista...

I , gdy ktos byl np. listonoszem czy tez innym... ? obiezyswiatem pracujacym, to znal ta rzeczywista..., a jezeli ktos zyje juz ....od zawsze :-)))) to zna ta rzeczywista bardzo dobrze :-)))

 

 Gdanszczanie wyznania  rzymsko-katolickiego nie sa dla mnie zadna miara. Najwiekszych komunistycznych sqr....syny i ich rodziny przed rokiem 89 i po tym roku cyklicznie widuje na mszach w kosciolach np. na Wzgorzu Swietego Maksymiliana w kosciele Parafii Swietego Antoniego czy tez w pozostalych parafiach Trojmiasta i czasami w Koscierzynie czy Kartuzach, Bytowie, Slupsku ... Pamietjac ilosc konfidentow z czasow PRL-u i pozniej i bioracych udzial w mszach, to dostaje torsji...

Prosze wiec nie mieszac Kosciola Katolickiego jako instytucji do scieku w Trojmiescie. Instytucja ta mocno jest nadwyrezona, ale nawet z tym nielicznym gronem wykolejonych duchownych i polityki samego kosciola nie powinna byc uzyta do tego tematu.

Jeden z wielu przykladow. PROKOM w Gdyni, to bylo pierwotnie dziecko Krauzego. W tej instytucji pracowalo wielu ludzi.W koncu Polacy musza gdzies pracowac.Jakie sa prognozy? Na kogo glosowali w Gdansku owi pracownicy ? Wielu z nich bylo katolikami...takimi "niedzielnymi"...czesto z czerwonym podniebieniem taty lub swoim wlasnym... A jak sie wowczas ludzie, informatycy pchali do tej instytucji, by mogli w niej pracowac ?

I to jest jedynie jeden z wielu przykladow na swiadomosc ludzi z Trojmiasta, jeden z dziesiatek tysiecy przykladow...

Niestety mlodsze generacje Polakow utracily zdolnosc "polskiej " percepcji, choc zyskaly bardzo duzo informacji i im sie bardzo duzo wydaje...wydaje, ze cos wiedza rzeczywiscie...

Sytuacja jest bardzo podobna do tej z PRL-u. Owczesne "wyksztalciuchy" w wielka wyniosloscia patrzyly na tych z wyksztaceniem srednim i juz niemalze z pogarda na "roboli"...tez im sie zdawalo, ze duzo wiedza...Naturalnie mowie o ogole tej spolecznosci " inteligencji pracujacej"...

Idac latem w poczatkach lat siedemdziesiatych po ulicy Swietojanskiej doznalem jakiejs formy bojazni, gdy zdalem sobie sprawe, ze ludzie, ktorych mijam na ulicy beda sie reprodukowac i ich dzieci rowniez i ich dzieci...

I stad ta dzisiejsza sytuacja...

A dookola Kaszubi, ktorzy mieli swoja specyficzna forme refleksji na temat tego komunistycznego scieku i konsumpcyjnych wrecz wariacji naplywowych idiotow...mieszkancow Trojmiasta i okolic.

 

Znam rowniez naplywowych po roku 89`, po roku 2000 `. A jakze ? Mlodzi, wyksztalceni, kupujacy nieruchomosci w Trojmiescie. Na wyglad z zewnatrz, normalni. Odpowiednio ubrani i zachowujacy sie nie razac opini publicznej...Orientacja polityczna ? no niech pomysle ...pieniadz, pieniadz, pieniadz....stanowisko...pozycja spoleczna...miec...miec  miec !

 

Ktory idiota mysli dzis o polskim Narodzie ? No kilku na Niepoprawnych mozna by znalezc...podobno...sa tez tacy, ktorym sie tak wydaje i np. glosuja na PiS..., bo podobno nie maja wyboru.

 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

chris

#1582762

cytuję: "Sami jesteście bydłem

 Autor i wszyscy, którzy mu wtórują i poklaskują. O ludziach, że są bydłem wyrażają się talmudyczni źydzi. A kim wy jesteście? Polakami? 

Jeśli to jeszcze nie dotarło do wszystkich, to powtórzę po raz n-ty, co zostało powiedziane już wiele razy: gdyby wybory mogły coś zmienić, to by ich w ogóle nie było. Wyniki gdańskie, podające głosujące ułamki osób świadczą o tym najlepiej. Szczególnie w Gdańsku, gdzie od dawna wiadomo, że rządzi mafia, sitwa i że jest drugim w Europie lęgowiskiem masonów. Gdzie policja i sędziowie trzymają sztamę z magistratem, a ludzie są wyrzucani z mieszkań, podobnie jak w Warszawie, tyle, ze nie jest o tym aż tak głośno. Gdzie żaden proces nie zostanie wygrany, jeśli mafia teg9 nie zechce. 
Demokratycznie to można sobie wybrać co najwyżej wójta. Reszta wyborów jest fikcją, przedstawieńiem!co by wyborcom się wydawało, że chociaż raz na 4 lata mają cokolwiek do powiedzenia. Banda kryminalistów i psychopatów zrobi wszystko, aby złota gęś nie wyleciała im z rąk, tym bardziej, że mają na to środki. Niech bydło przyjmie do wiadomości, że to nie głosujący Polacy są winni, źe mafia utrzymuje rządy i w Warszawie i w Gdańsku, z błogosławieństwem „dobrej” „zmiany”.
 

Lotna 05.03.2019 13:50:30

Niesamowite

Klient, który ma w nagłówku tytuł „Polska racja stanu”, mówi o Polakach, że są bydłem. Dno na kółkach." (koniec cytatu)!

Lotna 05.03.2019 13:54:24

Więcej TU:

https://polska-racja-stanu.neon24.pl/post/147955,zwyciestwo-ukladu-gdanskiego

Vote up!
3
Vote down!
-2

casium

#1582843

Ciagle jeszcze niezrozumienie. W Polsce od dluzszego czasu mieszkaja ludzie z polskim obywatelstwem, ktorzy Polakami nie sa. Jestesmy mniejszoscia we wlasnym kraju.Stad te wielkie problemy. To nie tylko system, nie tylko rezim, to zwyczajna matematyka... czy to takie trudne ? bydlo bylo jedynie przenosnia, by oddac ekspresje...przyznaje ze nieodpowiednie slowo... ubliza zwierzetom...To nie jest jakis aspekt demokracji, to jest zwykla dywersja...czy jeszcze nie dociera? to nie roznica pogladow, to smierc dla naszego Narodu...i tu nie ma miejsca na sentymenty semantyczne...kawa na lawe i tyle !

Vote up!
4
Vote down!
-5

chris

#1582849

Czas włosy pobiela i zdanie odmienia.

Gadaniem po próżnicy nie dokonasz reanimacji naszego narodu!

Nie napinaj się z. a. bo tyle to i blondynka wie...

"...czy jeszcze nie dociera?" - to już brzmi niegrzecznie!

Autor zrozumiał popełniony lapsus a waść dalej w zaparte. "Weź na wstrzymanie"  zwykł mawiać Solidarnyx ::-))

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1582852

Eee , a gdzie tam lapsus...

 

Ze wygladem przypomina czlowieka, to jeszcze nie dowodzi, ze " czlowiekami " sa... przy takich wyborach, to juz raczej nie...no chyba , ze rozchodzi sie jedynie o wyglad biologiczny, o ! to i owszem...przypominaja ludzi...

c7

Pomimo wielu roznic, bardzo sie roznimy...

i... zadne tam zaparte... fakt ma swoj wydzwiek i tyle...

pzdr.

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

chris

#1582877

Idzie czy chodzi na jedno wychodzi c.b.d.u. bez apelacji

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

casium

#1582899

Sami Swoi...sekwencja filmowa ;-))))

..., ale racja musi byc po naszej stronie :-))))

Lubisz miec ostatnie zdanie :-)))

pzdr. ;-)

 

Vote up!
2
Vote down!
-4

chris

#1582930

Bo widzisz ator bardzo często właśnie

Ostatnim zdaniem kończone są waśnie...

- A Bóg wtedy rękę poda. 

PS

Miało być bez apelacji. Jak zdał maturę skoro nie zrozumiał? Za słoiki??? Hahahhhaaaa

Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie i C***

Vote up!
3
Vote down!
0

casium

#1583008

zaczyna swój mocny osąd Gdańszczan takim obraźliwym epitetem. Przyznam, że zastanawiałem się, czy ocenzurować ten materiał właśnie o pierwsze, prowokujące zdanie. Ale doszedłem do wniosku, że Autor, którego cytuję w całości, nie może być "okrawany", gdyż świadomie zaczyna tak mocno, właśnie obraźliwie. Czy był to mój błąd zaniechania, że teraz ja, zamiast PodziemnyKorsarz, zbieram cięgi? A przecież wystarczy czytać uważniej, co moje, a co jest cytatem. Choć dotarły do mnie z Sieci i takie głosy, że to ja się podszywam pod blogera, którego artykuł w całości przytaczam, podając na końcu źródło. Cóż, w internecie paranoja do kwadratu to dla mnie nie nowina.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich moich Czytelników, z Sz. Komentatorami w szczególności (włącznie z adwersarzami, rzecz jasna). 

Vote up!
4
Vote down!
0

Zygmunt Korus

#1582844

Po co Pan kopiuje i wkleja cudze teksty? Nie wystarczy podać link? Trzeba być naprawdę chorym człowiekiem, żeby tak określać suwerena! Pan cytuje takiego chorego blogera?

NIC osobistego do Pana nie mam! Zapoznałam się z Pana biografią. Doceniam Pana "walkę" z komuną! Doceniam uhonorowanie Pana wysokim odznaczeniem w 2008 r.

Ale na Boga! Nie nazywajmy ludzi, jakimi by oni nie byli - BYDŁEM!!!

Treść jak najbardziej, ale epitetom STOP!

Pozdrawiam Pan serdecznie - bez urazy!

PS

W poprzednich komentarzach pisałam "gdańszczanie" z małej litery  bo:

https://pl.wiktionary.org/wiki/gda%C5%84szczanin

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nazwy-mieszkancow;1300.html

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1582847

Przede wszystkim nie zapominajmy, że te 12% to jest przy założeniu, że lokalna mafia uczciwie liczyła głosy. Taki nagły przypływ uczciwości to byłby prawdziwy cud. Braun pewnie i tak nie wygrał, ale realnie głosów na niego było bez wątpienia więcej, tylko trudno powiedzieć o ile.

Warto przy okazji przypomnieć, że do tej pory żadne fałszerstwo wyborcze nie zostało przez Dobrą Zmianę wyjaśnione i rozliczone więc ryzyko takich działań jest w praktyce zerowe i spokojnie można w dosyć szerokich granicach wyniki "podkręcać".

Vote up!
3
Vote down!
0
#1582754

Ma Pan u mnie Nobla w domenie "DEMOKRACJI"

podpisuje rodowita

Gdan ............ szcza ............... nka

Vote up!
2
Vote down!
-5

H44

#1582764

Noblisci, no tak prywatnie ;-)

Swego czasu mieszkalem na Osiedlu Wzgorze Mickiewicza. Gdansk ma okropna wode pitna, tak samo wstretna jak w Warsiawce lub Krakowie..., a przeciez to powinno byc bodaj najwazniejsze , oprocz powietrza i troche normalnej strawy...

W Gdyni w dawnych czasach bylo woda byla niezla, ale tez popsuli... jak wszystko...

Pod Gdynia zaklad przetwarzania smieci wzial pieniadze z EU jako dofinansowanie i... nie przetwarzal wszystkich smieci, zatruwajac tym wody gruntowe. Znalem jednego goscia z tego zarzadu...za mlodych lat tak sie dobrze zapowiadal, patriota,harcerz pelna geba, z domu inteligencja przedwojenna,naturalnie odpowiednie wyksztalcenie..., ale juz w wieku doroslym... no coz pieniadz potrafi zepsuc najtwardszych... kawal sq...syna.

Przypominam sobie, ze gdzies z poczatkiem lat 2000-nych wjezdzalem na obwodnice od Armi Krajowej i w Karczemkach po przeciwnej stronie powital mnie las z...tysiacami toreb plastykowych, ktore wiatr nawial na drzewa... Wygladalo to nieco surrealistycznie, ponura  gwiazdka w srodku lata..., ot polski Swiat konsumpcji...smiecie na drzewach...Ale kazdy pakuje w cienka jednorazowke swoje zakupy, jest to przy kasie bardzo widoczne... swiadomosc ludzi oooooogrommmmna !

A od takich smieci na drzewach do wyboru konkretnych ludzi podczas wyborow, to jest "cienki lod"...

Siwadomosc bowiem to nie jest cos wyimaginowanego..., to sa konkretne przelozenia...Albo chcemy miec syf dookola, albo normalnosc i to zarowno polityczna, jak i przyrodnicza... Ale kogo dzisiaj przyroda? Supermarkiet i galerie handlowe, to sa teraz miejsca spotkan i spacerow... wyksztalcily nawet taki ewenement jak Galerianki ...

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

chris

#1582778

Jezu ZygmincieI

Co ciebie spotkało?

Komentarze paru zdecydowanych debili, czy jak ich tam scharakteryzować, jak ten niepoważny amator, czubek z demencją ze zwidami, chcą rozwalić twój ważny tekst.

Pojęcia nie mają o trójmiejskich uwarunkowaniach, o nastrojach,o ssaniu napływowego siana i beznadziejnej walce autochtonów z komuną, agenturą i świeżym narybkiem głodnej populacji folwarcznych pijawek w  wypasionych suvach.

Jest duży problem. Problem cywilizacyjny, Nie potrzeba "ciapatych", Folwarczna nędza rwąca się do miodu, skutecznie nas wykończy.

Jak tenże idiota amator, który dostał sto złotych by sobie tu dokazywać.

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1582910

Pisalem ci parchu zawszony i to juz kilka razy, bys sie mna nie podpieral. W zadnym razie w zadnym miejscu nie chce byc z toba kojarzony ! Jestes niestety ta czescia polskiego spoleczenstwa , ktora nie powinna miec miejsca na naszym terytorium. Jestes obszczymurkiem i jak wielokrotnie pisales wywodzisz sie z kliki bandziorow i innych ekonomicznych kryminalistow...Takim srodowiskiem sie sam chwaliles.

Wiec napisze ci w jezyku twojego tate ! paszol won !

Jestes zwyklym doliniarzem, ktory wykorzystal czas tzw.transformacji i dorobiles sie parchu na ludzkiej krzywdzie,gudlaju zawszony... Ze tez historia obciazyla nas tak wstretnym marksistowskim zydostwem jak ty i twoja rodzina...

Powtarzam juz ktorys raz z rzedu , ze w innych czasach, to takie paskudztwo jakim jestes do sieni bym nie pozwalal wpuszczac... We wszystkich wsiach i osadac nie mial bys prawa wstepu, a i sasiadow bym poinformowal...przynajmniej na przestrzeni 1000 km nie mial bys prawa wstepu, a nawet dalej...No ,ale teraz mamy demoSracje i taki parch jak ty moze miec swoja racje bytu, niestety... i pisac to to nawet nauczyli... coz za nierozwaga i nieostroznosc...

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

chris

#1582950

Ale ty jesteś zabawny sklerotyku.

Zmień chałat i umyj się żydku w końcu.

Nikogo zdrowego już nie nabierzesz.

Vote up!
2
Vote down!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1582968

Przeciez parchu wystarczy spojrzec na twoje zdjecie i widac twoje pochodzenie. To jest twarz 100% parcha...nie srula, bo maja bardziej wysublimowane rysy twarzy , ze o zydowskiej arystokracji juz nie wspomne.Ty jestej rosyjskiej masci parch . Nawet bodajze patria wspominala gdzies po drodze, ze chwaliles sie, ze TATE przyjechal do Polski na czolgu radzieckim. A wiec zgadza sie, rosyjski parch nietety zreprodukowal sie juz w PRLu i ty jestes tego skutkiem.Maskujesz sie calkiem niezle w tych wielu tutaj swoich felietonach lecz czasami nerwy ci puszczaja i wowczas komentujesz wlasnie jak porzadnie zawszony antypolski parch...twoj komentarz w temacie filmu IDA, to byl jeden z wielu twoch poslizgow. I nie tylko, ze mozna to odnalezc , ale i wiekszosc adwersarzy to pamieta...przy komentarzach Kleru, byles juz bardziej uwazny... A przypominasz sobie jak na gadaczce wysmiewales sie z Marka pochodzenia, ze szlachcic....powtarzam w innych czasach, to by cie moj stajenny z majatku na kopach wyniosl...gdybys sie tam jakims cudem zawieruszyl.

Vote up!
3
Vote down!
-2

chris

#1582975

Dawaj Icek!

Niedługo będziesz tworzył jak ten wasz Kosiński a może nawet Singer.

Tfurczość koszerna.

Vote up!
2
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1582977

Koltun pasuje do ciebie na 100%. Trudno cie inaczej definiowac.

Vote up!
4
Vote down!
-1

chris

#1582984

Ja Panskiego bydla i strzech w Zagansku nie krytykuje...

"lokalne sitwy" to Jiddysz ?

"zawodowy sodomita" - to do w cip czy chamstwo ?

"zrealizowana przez św. Adamowicza" - nie jest jeszcze Swietym ale zaslguje na "sp"

"pod wodzą lewackiej sitwy" - znowu Jiddysz ? -Jednak po 1947 roku pozostaly silne wplywy Kielec.....

"Biedroń (pierwszy pedał IIIRP)" - wg mnie - to J. Kaczor herbu "Bez ptaka"

"owczarków niemieckich" - powinien zajrzec Pan do "Mein Kampf" > Brack Weimer

"cesarz euroburdelu" - co cesarskie - cesarzowi a nie tobie, zasciankowy nierobie

a na koniec przesylam Panu pozdrowienia od mego Dziadka, ktory walczyl o wyzwolenie polskiego Gdanska, w 1945 roku :

.......................... PMWD

Vote up!
0
Vote down!
-5

H44

#1582943

Serwus Zygmunt Korus. Wielkie dzięki za wpis. Tylko 12% Grzegorza Baruna w Gdańsku, no po prostu załamka! Brawo za b. cenną inicjatywę Grzegorza, za odwagę, za walkę, za wiarę i nadzieję. Przynajmniej widzimy, jak jest! Natomiast powstaje to żywe pytanie, co się dzieje z prastarym, polskim grodem nad Bałtykiem?! Ludzie opamiętajcie się i przestańcie żyć w ciemnościach Wałensowo-Tuskowych. Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582951

Czy rozwiozl juz Pan gnoj w Panskiej Gminie?

A strzechy i waciak OK ?

.
.
.

3-CITY bez Wernher von Brauna i bez Pana dadza sobie rade, - spoko !

Vote up!
0
Vote down!
-3

H44

#1583050

się TUTAJ tak opluwać opluwacze??? Czy musicie wylewać tak z siebie tę żółć? Nie dość jej mamy z przekaziorów?

Potrzeba jej więcej TU?!

Dajta se na wstrzymanie. Spokoju nam trzeba!

nie but!

Vote up!
1
Vote down!
0
#1583061