ODSZEDŁ WIELKIEGO FORMATU ARTYSTA.

Obrazek użytkownika Zyga Dulski
Kraj

Zmarł Andrzej Wajda, wybitny polski reżyser. Laureat wielu krajowych
i międzynarodowych nagród. W tym „Oskara” za całokształt twórczości.
Był zafascynowany polską kulturą i tradycją. Przez pół wieku patrzyliśmy
na problemy Polaków jego oczami - chłonąc jego niesamowitą wrażliwość.

Polska kinematografia poniosła ogromną stratę. Jego życiowym błędem
było zdaniem wielu nazbyt jednoznaczne zaangażowanie się po jednej
stronie sceny politycznej. Wybaczmy mu jego ludzkie słabości uznajmy
wkład do skarbnicy kultury narodowej i geniusz wielkiego artysty zawarty
w ponadczasowych dziełach: „Ziemi obiecanej” „Weselu” „Panu Tadeuszu”
„Katyniu” i wielu innych. Niech spoczywa w pokoju!

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.6 (11 głosów)

Komentarze

kontrowersyjnym. Funkcjonowal w komunie. W czasach tzw. wolnosci po 89 rowniez zachowywal sie dziwnie...Panie Zygo Duski ma troche mieszane uczucia do tego co Pan napisal tj.

'' Wybaczmy mu jego ludzkie słabości uznajmy

wkład do skarbnicy kultury narodowej...''

Wajda bardzo przysluzyl sie komunistycznemu rezimowi, tj. tym , ktorzy mordowali Zolnierzy Wykletych, tym, ktorzy wyrywali paznokcie maloletnim i to rowniez dziewczetom i stosowali inne wymyslne torturyli w stosunku do tych, ktorzy walczyli o niepodleglosc naszego kraju...

Ale jezeli tak schizofrenicznie mamy patrzec na KULTURE, a do tego pod takim katem historii, to i owszem, ma Pan racje... Wajda jako tytan komunistycznej propagandy bardzo zasluzyl sie dla komunistycznej kultury w PRLu. Prosze Pana nie wiem czy jest Panu swiadome, ze kazdy z kurwy syn moze operowac dobrym warsztatem w swoim fachu, i byc wspanialym specjalista. SB byla i jest naszpikowana takimi ludzmi. Juz od lat 70 siatych do rawzwiedki przyjmowani byli ludzie nadwyraz zdolni i inteligentni, a nie jacys debile. Czy jednak mamy z tego powodu kreslic podobne laurki jak Pan to czyni. WOLNOSC prosze Pana jest na pierwszym miejscu, a dopiero pozniej KULTURA !

Wiec tak jak powyzej napisalem, mam mieszane uczucia do Panskiego tekstu...znam bowiem zycie Wajdy, Olbryskiego i kilku innych od '' kuchni ''...i to wyglada juz nieco inaczej...

 

Vote up!
15
Vote down!
0

chris

#1521784

Przepraszam, że pytam, ale czy Wajda będzie pochowany na cmentarzu Żołnierzy Radzieckich?

ps.
Z filmów Wajdy najbardziej cenię "TW Bolek".
Dwa razy oglądałem tę komedię.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1521796

A skad ja mam wiedziec, gdzie bedzie pochowany ? czy ja jestem zarzadca kahalu i ...w ogole ?

Przeciez teraz, to Stworca ma pelne rece roboty... ja tylko niesmialo komentuje to zjawisko, Wajda zwane   :-)

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1521858

A najbardziej się rozczulam nad ukazanymi w filmach przez "wielkich reżyserów", z prawdziwie humanistyczną głębią, rozterkami żydobolszewickich zbrodniarzy mordujących wyłącznie dla "dobra ludzkości"  Polskich Patriotów!

Pozdrawiam 

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1521808

Andrzej Wajda syn Jakuba przedwojennego zyda...

 Był człowiekiem bardzo kontrowersyjnym... Pełna zgoda dodam tylko; Ktos powiedzial ze oddawanie hołdu kontrowersyjnym zmarłym jest jak zmuszanie sie do jedzenia szpinaku na imieninach u cioci, ktorej nie chcemy zrobic przykrosci.

Był zafascynowany polską kulturą i tradycją, a w Panu Tadeuszu, czy w Katyniu zamiast polskiej szlachty, zamiast przedwojennej inteligencji, mamy garbatonosych solidaruchów.

Wajda zaczął od filmu Kanał, a pod koniec życia przez politykę znalazł się właśnie w takim bez wyjścia kanale z fekaliami...

Większość Polaków Go zapamięta, nie jako wybitnego autora filmów lecz jako zajadłego przeciwnika śp. Prezydenta Polski Pana Lecha Kaczyńskiego, który na wiadomość, że Prezydent zostanie pochowany na Wawelu, dostał obłędu. W tym szale trwał do swego ostatniego tchnienia.

Pozdrawiam :-)

Vote up!
9
Vote down!
0
#1521832

https://youtu.be/RL-WVl2QMFY

Vote up!
3
Vote down!
0
#1521833

Dział propagandy PO I "bul" z Ruskiej Budy stracił swojego najlepszego reżysera.

Pozdrawiam :-)

Vote up!
6
Vote down!
0
#1521843

i do końca zycia będę żyć w celibacie:)))))), więc się moim "zerem" tak nie przejmuj i nie dysponuj nim na NP jak komiwojażer koralikami czy mydełkami.

Dajże spokój temu nieszczęśnikowi, bo osaczyłas go jakbyś była niespełna rozumu, zawiąż mu na supełek,..... daj chłopu spokój niech sobie gdzieś użyje z fajną sexy babeczką :))))), a nie męczy się z tobą bez sensu.

Pozdrawiam:)

 

Vote up!
1
Vote down!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1521835

WIELKIEGO FORMATU ARTYSTA.

i najgorszego sortu "polityk"

Niech mu ziemia lekka bedzie

Vote up!
7
Vote down!
0
#1521790

wolny artysta

 

szukać w popiele Polski

z Bermanem diamentów...

doceńmy wolnego artysty

poświęcenie dla talentów!...

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1521792

A dziś jest już na sądzie u Pana Boga.

Więc nie będę go osądzał, tylko powiem, człowiek wielki z zasługami w Polsce i na świecie nie nawołuje do zabijania swoich rodaków.

A tylko człowiek marny przeżarty ideologiami, komuszymi i lewackimi nawołuje do zabijania w imię POlitycznych interesów.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1521800

Ale płakać nie myślę. Uważam, że sam się zeszmacił. Już stanął na Sądzie Bożym.

Natomiast tu, na Ziemi - zgadzam się ze Zdecydowanym Amatorem!

Vote up!
9
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521798

naturalny gdy nie mamy co liczyc na obecny rzad,aby rychlej zaczela proces oczyszczania roznych antypolskich srodowisk.
Truchlo Wajdy powinno spoczac na kacapskim cmentarzu wraz ze swoimi, ktorym sluzyl ten naczelny falszerz histori polskiej .
Jako propagandysta PRLowski zasluzl sie bardzo Moskalom byl ich narzedziem w utrzymywaniu Polakow za morde np.jesli juz wzroslo napiecie w narodzie to Wajda wypuszcza jako wentyl bezpieczenstwa film Czlowiek z zelaza powietrze uchodzi z Polakow i dalej PRL trwa.
Wajda mial nieograniczony budzet jak by takie pieniadze mieli polscy artysci filmowi to nie takie antypolskie knoty bysmy widzieli w kinie.
Wajda tez wychowal antypolskie pokolenie swoich aktorzyn plujacych teraz na Polske takich jak Olbrychski, Janda ,Radziwilowicz,Linda ,Seweryn,Kondrat, Gajos i wielu innych wajdelockich szumowin.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1521811

.....twarzy Wielkiego Salonu III RP, to raczyłeś nie zauważyć?! Owszem pewnie śp. Wajda znał się na kinie więc już mu za to Oskarem podziękowali. Owszem nakręcił to i owo, ale czy pieniążków mu za komuny i za mrocznej III RP kiedykolwiek brakowało? Widziałem "Katyń" i dobrze że jest, ale mnie osobiście nie porwał, widziałem "Kanał" i tu wybacz, ale mieć kilkadziesiąt lat i dziesiątki tysięcy bahaterów Powstania Warszawskiego i widzieć je, znaczy Powstanie właściwie wyłącznie przez pryzmat śmierdzących kanałałów stolicy, sorki ale to ma być przejaw wielkości?! Zatem daj sobie spokój Zyga z tymi trąbami, jakoby o niekończących się łzach narodu. Na ostatnią drogę modlitwy, uczciwi ludzie mu nie poskąpią, a za wsparcie jakiego udzielał Wielkiemu Salonowi swoim autorytetem, już przed Panem zdaje sprawę i niech mu Pan będzie miłosierny. Ufam że te dobre życzenia Pan i nam policzy i wzbudzi w naszym narodzie, jeszcze większy opór przeciw temu wszystkiemu, co reprezentują sobą zepsute elity, jakże często złodziejskiej, pełnej afer i wszlekiego badziewia III RP.

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1521821

.....

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1521862