Za miesiąc koniec PO?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Obecna kampania bez względu na wynik wyborów pokazała jedno..Nastąpiło przesilenie, politycy PO stali się synonimem obciachu i śmieszności. Na spotkaniach z wyborcami Komorowski słyszy okrzyki Szogun, krzesło-nie słyszy za to swoich wyborców. Ci wstydzą się publicznie okazywać swego poparcia. Coraz więcej zwolenników zyskują kandydaci buntu-Kukiz, Korwin (tak wiem, zaraz przeczytam że jest w polityce od dawna. Korwin jest jednak poza parlamentem od wielu lat i na tym zyskuje). Młodzi wolą też popierać Ruch Narodowy (mimo medialnej nagonki), niż np. lansowanych medialnie kandydatów zielonej lewicy.

Wbrew medialnym zabiegom, PO i jej kandydaci stają się obciachowi. Co jeszcze bardziej rozjusza "rozumnych", w tym samym czasie kandydaci buntu coraz głośniej mówią o połączeniu sił. Połączenie taki oznaczałoby powstanie trzeciej siły w parlamencie. Siły która byłaby czarnym snem "rozumnych", wszak narodowcy w parlamencie od zawsze byli ich koszmarem. Do tego jeszcze elektorat owej partii jest i byłby nastawiony wrogo do PO-powodów chyba nie trzeba podawać..

Co w takiej sytuacji robią "rozumni"? To co wychodzi im najlepiej, to co proponują średnio raz na pięć lat-Unię Wolności w wydaniu entym. Twarzą owego "entego tworu" ma być Ryszard Petru-współzałożyciel stowarzyszenia-Nowoczesna.pl. Kiedyż był twór demokraci.pl....

Z kim to Petru chce budować nowoczesną.pl???                                                                     Petru mówił w TVP Info, że olbrzymi odzew, z jakim spotkała się jego inicjatywa, wskazuje, że w Polsce jest przestrzeń i zapotrzebowanie na nową partię wolnorynkową. Petru przyznał, że o nowej inicjatywie rozmawiał już m.in. z prof. Leszkiem Balcerowiczem i Władysławem Frasyniukiem. Są dwa warianty. Nowoczesna.PL może być stowarzyszeniem przez dłuższy okres, a może też w ciągu miesiąca-półtora zostanie podjęta decyzja, by przekształcić się w coś bardziej politycznego – zaznaczył w rozmowie z TVP Info.

Jak widać Petru chce budować nowoczesną.pl z ludźmi którym społeczeństwo dziękuje za udział we życiu politycznym od 15 lat. Ale że inne "autorytety" "rozumnych" skompromitowane są jeszcze bardziej....trzeba kolejny raz reanimować tego samego politycznego trupa..

Słowa Petru mówią nam o planach "rozumnych" bardzo dużo. Wiemy z nich iż właśnie teraz trwa ocena wyborczych szans PO. Jeśli okaże się że te szanse na zwycięstwo ma małe-za miesiąc usłyszymy o powstaniu nowej partii. Jak więc widać-"rozumni" zauważyli iż rośnie elektorat buntu, w języku politologa mówi się o trendzie. Trend jest jeden-przeciw PO.

Powstanie partii Petru będzie rozwinięciem podziału który wymyślili "rozumni" Komorowskiemu-radykalni vs. racjonalni. Będziemy więc słyszeć krytykę platformy-za jej błędy i wypaczenia-ale i ostrzeżenie- wybierzmy racjonalnych "buntowników". Będzie to próba powtórzenia sukcesu partii Janusza P.

Decyzja Petru będzie najlepszym sondażem wyborczym, pokaże nam czy "rozumni" wierzą w zwycięstwo PO. Wszak powstanie partii Petru oznaczać będzie odebranie kilku, kilkunastu % platformie...Co będzie oznaczać zmianę władzy po wyborach parlamentarnych. Żaden wyborca popierający buntowników nie będzie popierać partii z Balcerowiczem i Frasyniukiem:).

Skoro jednak rządowe media promują nowy twór świadczy to raczej o szybkim końcu PO. I to jest bardzo dobra wiadomość. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)