Sankcje dla Rosji utrzymane. Klęska sikorsczyzny

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Radek Sikorski i cała formacja z jakiej się wywodził całą dyplomatyczną siłę widziała w byciu wasalem Berlina. W ślepym popieraniu Niemiec bez żadnych warunków, bez refleksji, bez zastanowienia. Tego było mu jednak mało, wystąpił więc do Niemców z wnioskiem by jeszcze bardziej wzięli stery Europy w swoje ręce. 

Krytykę swej postawy zbijał argumentując następująco:

Dzięki bliskim relacjom z Berlinem mamy sankcje nałożone na Rosję

Tu kończyło się jego uzasadnienie, ponieważ ciężko odnaleźć inne dobrodziejstwa owej postawy. 

Są za to dziesiątki minusów...Wasalizacja Polski, imigranci islamscy, terroryzm, zależność od kaprysu Erdogana. I stanowczy sprzeciw Berlina w kwestii baz NATO w Polsce.To wszystko plony liderowania Niemiec, którego tak się domagał Sikorski.

Dziś możemy ocenić czy warto było wasalizować Polskę..

Najważniejszym testem miały być utrzymane, bądź zwiększone sankcje dla Rosji. Dziś wiemy że zostaną utrzymane..    

Jest zgoda na przedłużenie unijnych sankcji gospodarczych wobec Rosji za agresję na wschodzie Ukrainy. Tak zdecydowali europejscy przywódcy na szczycie w Brukseli.

Rekomendację w tej sprawie dla szefów państw i rządów UE przedstawili kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande. Obecne sankcje obowiązują do końca stycznia 2017 roku.pap 15-XII-2016

Widać wiec jasno iż wasalizowanie kraju, próba zrobienia z niego kolejnego landu Berlina, nie jest i nigdy nie była warunkiem sankcji. Obecny rząd prowadzi niezależną od Niemiec politykę i osiąga taki sam wynik. 

Ale potrafi też niwelować minusy jakie przyjmował wasal Sikorski wraz z rządem. Doprowadzono do zastopowania idiotyzmów w postaci przyjmowania imigrantów. Polska nie jest już wasalem Berlina. Niemcy muszą brać pod uwagę zdanie Polski. Co więcej, w kwestii bezpieczeństwa mimo sprzeciwu Berlina osiągamy swoje cele w postaci wzmocnienia naszej flanki NATO oraz pojawienia się wojsk USA w Polsce. 

Wcześniej znali je przed rządem Tuska. Jak wiec widać, po Sikorskim nie zostało nic prócz wstydu. Nic prócz torpedowania naszych relacji z USA-które nawet dla dzisiejszej opozycji są jedynym gwarantem naszego bezpieczeństwa. Choć Sikorski nawet ostatnio, rękoma swej żony próbował podburzać demokratów przeciw Polsce. Bez żadnych rezultatów.

Sikorszczyzna ponosi definitywną klęskę. W podręcznikach będzie opisywana jako pasmo klęsk i pomyłek dyplomatycznych. to chyba jedyny szef MSZ który mylił się w każdej sprawie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

 "mylił się w każdej sprawie..." i brał za to ciężkie pieniądze przez kilka lat! Przecież to chore. 

Z mojej firmy wyleciałby po pierwszym dniu. I jeszcze musiałby zapłacić za szkody.
 
Vote up!
11
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1527991

dochodzimy do wniosku, że był nadzwyczaj szkodliwy, jak zresztą wielu, wielu innych.

Czy zawsze będzie aktualne powiedzenie "mądry Polak po szkodzie"?

Vote up!
8
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1527994

Czy zawsze będzie aktualne powiedzenie "mądry Polak po szkodzie"?

Dziś jesteśmy bliżej tego by powiedzieć że nie zawsze:)

Vote up!
6
Vote down!
0

zuberegg

#1527996

że jeszcze tylu głosuje na taką hołotę, czy nie mają pojęcia ile szkód wyrządzili tacy jak Sikorski, Lewandowski, Buzek, Środa i wielu innych? Jakim "cudem" ktoś taki jak Lewandowski, odpowiedzialny za złodziejską prywatyzację dostał się do eurokołchozu i pobiera wysokie wynagrodzenie za bezustanne szkodzenie Polsce? Masa pasożytów żyje na koszt ludzi, którzy na nich głosowali.

Vote up!
13
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1528011

Wlasnie takich ludzi jak wymienieni potrzebuja wladcy UE a glownymi wladcami UE sa Niemcy, nasi glowni wrogowie od paru tysiecy lat. 

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

Vik

#1528023

Pozwolę sie nie zgodzić. Naszym głównym wrogiem, z powodu kierunku naszej ekspansji była Rosja....

Pozdrawiam 

Vote up!
4
Vote down!
0

zuberegg

#1528035

Pełna zgoda

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1528034

 Witam! Kolego Romanie ,dodałbym  jako łownych  pachołków , Balcerowicza i Belkę! To są Pośredni pokrętni beneficjęci. Teraz w cieniu, ale od dzisiaj ich patronat został izolowany. Nie ma przyzwolenia  na wpływy doczesnej UBecko-Mafijnej nacji. Nie ma przyzwolenia na Było, jak Było! Nie będziemy tolerować Targowicę !Gonić byłe komunistyczne czerwone bydło! Pozdrawiam!

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1528106

 Witam! Rząd pilnie powinien znieść podwójne obywatelstwa dla posłów i senatorów. Będzie mniej kundli krzyżaków. Niedopuszczalne jest służenie wielu Panom! Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1528026

to zwykły  kundelek partyjny,który obecnie zaczyna sie bac swojego cienia.Tylko takie cos mogło  stac na kierowniczym stanowisku w panstwie,poniewaz zawsze wiernie słuzyło swojemu panu.Tusk posiadał wiedze a kundelek wyuczoną słuzalczosc,za co dostał nawet pozwolenia  na zmiane nazwy swojej budy.Co prawda nigdy do szlachty nie  nalezał ale  sa wyjątki.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1528047