Przepraszjanizm polski

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

We Wrocławiu jakiś Polak i Ukrainiec wyzywali i grozili dwóm Syryjczykom.  Starszy z zatrzymanych jest obywatelem Ukrainy. Młodszy to wrocławianin. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Grozi im nawet do 3 lat więzienia. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia teraz policja. do rzeczy.pl

I na tym rola organów państwa winna się skończyć. Ale nie, oczywiście minister Brudziński musiał wydać jeszcze oświadczenie. W starym stylu, czytam tam- Zero tolerancji dla ksenofobicznych , agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań. Każdy kto dopuszcza się tego typu zachowań wobec ludzi ze względu na ich kolor skóry, religię czy przekonania musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją.

Pytam się po co?!! Przecież właśnie państwo zadziałało. Po co głos ministra? 

Myślałem że skończymy z tym przejawem zakompleksienia i przepraszania za wszystko i wszystkich.

Za poprzednich rządów prezydent i minister potrafili przepraszać np. Litwę za transparent na meczu Lecha Poznań. 

Nas notorycznie obrażają w gazetach niemieckich, obrażają nas jacyś marionetkowi lewacy. Atakuje się naszych obywateli jak np. w Calais. Nie słyszałem by po każdym ataku na obywateli innych państw Francja przepraszała. 

Np. w Krakowie 15 listopada 2017 roku. Czterech młodych Ukraińców w środku nocy w centrum Krakowa napadło z nożem na dwoje dwudziestolatków. Skopali ich, pobili, a także obrabowali. Wszystkich napastników ujęto.Dziennik Polski

Czy jakiś minister nas za to przepraszał? Czy ktoś z władz Ukrainy zabrał głos?

Czy ja mogę w końcu oczekiwać od władz swojego kraju że przestaną się za wszystko przepraszać? Ktoś kto za wszytko ciągle przeprasza, boi się każdej sytuacji sam stawia się w roli frajera. Czy władze Syrii przepraszały za ataki na kobiety w Kolonii? Czy władze Niemiec przepraszają za każdy atak na obcokrajowca? Tam policja i media miały odgórny przykaz nie informowania i nie interweniowania. 

U nas z lubością nagłaśnia się każdy taki przypadek, a świecka tradycja każe ministrowi potępić. W jakim celu? Skoro policja robi swoje, państwo działa. Winni ukarani.  

Tymi kompleksami, władze same dają amunicję do ataków na nasz kraj. Skończcie z tym przepraszaniem.  Wszyscy obywatele mają być traktowani równo. Albo przepraszać po KAŻDYM takim incydencie, albo po żadnym. Chyba że policja będzie bezradna jak we Francji, Niemczech czy Wlk. Brytanii. Na dziś, nie mamy za co przepraszać!! 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

 Być może chodzi o  pokazanie "zachodowi", że my też stosujemy"poprawność", albo też Pan Minister chce się ukazać jako minister, a może z nudów udziela się nie mając już w ministerstwie nic innego do roboty.

 

antyleming

#1555978

Lepsza ta druga możliwość. choć wątpię by tam nie było nic do roboty...

zuberegg

#1555994