Ministrze kultury-chcę iść do kina na polski film!

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Zdecydowane zwycięstwo wyborcze pozwala przyszłemu rządowi PiS na realizację swego programu. Pozwala też nam, jego wyborcom liczyć że wreszcie wróci normalność. Że Polska nie będzie się martwić zdaniem sąsiadów lub obawiać się że kogoś urazi. Możemy oczekiwać że nareszcie będziemy patrzeć na swój interes, swoje potrzeby. Jednym z najważniejszych problemów jakie nam szkodziły był brak polityki historycznej. Nasze państwo dało się ogrywać jak dziecko, czasami też samo wspierało takie ogrywanie. Było tak np. przy skandalicznym serialu "Nasze matki, nasi ojcowie".  

Najbliższe 5 lat musi być czasem odrabiania tych strat. Państwo Polskie musi na poważnie zająć sie tą sprawą. Nie może być tak że filmy o naszych bohaterach powstają metodą chałupniczą. Nie może być tak, że ja żeby zobaczyć film o "Roju", najpierw muszę oglądać wersję roboczą. Nie może być tak, że miast obejrzeć film o "Pileckim" muszę oglądać jakieś paradokumenty. Napisze wprost-wk.urwia mnie to. 

Ja chcę wreszcie pójść do kina na normalny, wysokobudżetowy film w którym zobaczę naszych bohaterów. Zobaczę ludzi którym zawdzięczamy niepodległość w 1918 roku-Dmowskiego, Paderewskiego. Zobaczę film o wojnie z bolszewikami, ale taki w którym jest wojna. Chcę zobaczyć film o Andersie ( nie dokument fabularyzowany). Chcę zobaczyć film o Pileckim. Chcę zobaczyć film o Karskim. Film lub serial o Żołnierzach Wyklętych. Chcę zobaczyć film o Solidarności, ale taki prawdziwy, pokazujący o co walczyła Solidarność, kto jej ideały sprzedał. Ja wiem, że nie walczyła o to by bronić komunistów przed rozliczeniem. 

Z chęcią zobaczyłbym też film o Zawiszy Czarnym, on walczył w całej Europie, więc taki film mógłby zainteresować nie tylko nas. Chciałbym zobaczyć film o zdobyciu Moskwy, film o bitwie pod Wiedniem. Nie myślę tu o filmach za milion złoty, takich które na zachodzie wywołają tylko uśmiech politowania. 

Wiem że tego wszystkiego nie da się zrobić w pięć lat. Ale myślę że na JEDEN wysokobudżetowy film Polskę stać. Liczę że nowy minister kultury będzie takie działania wspierał. Minister może bardzo łatwo kreować takie działania. Co rok ogłasza konkurs na film w danym temacie i najlepszy pomysł wygrywa i wchodzi do realizacji. Myślę że film z zagwarantowanym budżetem kilkunastu milionów byłby ciekawym kąskiem i dla uznanych twórców.

Fabularyzowane dokumenty, dokumenty nikogo nie interesują. Widz zagraniczny pójdzie na film który wygląda dobrze od strony wizualnej. To musi kosztować. Ja chcę wreszcie zobaczyć Polski film zrobiony z rozmachem, o naszych bohaterach, taki który będzie ponad czasowy jak np. Krzyżacy. 

Jako że największe straty wizerunkowe ponieśliśmy przez II WŚ i okres komuny, zacząłbym od tego okresu. Myślę że film o Pileckim, film o Karskim na początek byłyby odpowiednie. Czas pokazać światu jak naprawdę działało wtedy nasze państwo.

 

Myślę że jeden taki film rocznie, to nie problem? Ja chcę wreszcie iść do kina!!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Przecież to byłby hit na cały świat.

#1497565

Wolę jednak, na początek pokazywać naszych ludzkich bohaterów:) 

zuberegg

#1497596

Przecież to byłby hit na cały świat.

#1497566

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T tk jk j bym chcl cs przczytc prplskg w GW. Zby bjzc plsk flm w Plsc njprw trznb stwrzyc Plsk knmtgrf przcz t c jst t n m nc z prm wyjtkm z Plsk nc wsplng. Przcz tn chzrsk swt flm ttr pnwny d wjny, dyktj nm n c dzn ntyplsk bdzw,gdljstw ch szbsgjw pchlk s wszdz n kzdym krk dyktjc nm c mmy gldc z czg mmy s smc.ktrzyny d szsc blsc ch rzysrw zwzn z strym sytmm trz z Pblszw d lt pnzj Plkw pkzjc ns w krzywym zwrcdl. Pwljc dl mn jst rkcj pblk n rznych spndch tzw.kltrlnych smjc s d rzpch z mrnych skczy kbrtwych gdz gwzdzm prgrm jst ltjcy fct p scn przbrny z bb lb scn z pjckm mtywm,zrszt tn pjck mtyw jst n stl przypsny d flmw plskch bz cwnk zldzj szst pjk n m flm chyb bdzwn Pblszwck RNCZ w tym przdj. Tk wc drg trz jk n spscmy tg wlpklnwg jz szmb d dl, t dlj bdzmy gldc flmy typ D slchc pny n tmt dtwrcw rl Kls, Jnk z psm td.
#1497567

niepoprawne gryzmolenie.

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1497573

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/film-o-wojtku-niedzwiedziu-ktory-sluzyl-w-polskiej-armii,568808.html

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1497570

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tk jk j bym chcl cs przczytc prplskg w GW,tk ty chcsz bjzc Plsk flm. Zby bjzc plsk flm w Plsc njprw trzb stwrzyc Plsk knmtgrf, przcz t c jstbcn , t n m nc z plsk kltr pz prm wyjtkm nc wsplng. Przcz tn chzrsk swt flm ttr pnwny d wjny, dyktj nm n c dzn ntyplsk bdzw,gdljstw ch szbsgjw pchlk s wszdz n kzdym krk dyktjc nm c mmy gldc z czg mmy s smc.ktrzyny d szsc blsc ch rzysrw zwzn z strym sytmm, trz z Pblszw d lt pnzj Plkw pkzjc ns w krzywym zwrcdl. Pwljc dl mn jst rkcj pblk n rznych spndch tzw.kltrlnych, smjc s d rzpch z mrnych skczy kbrtwych, gdz gwzdzm prgrm jst ltjcy fct p scn przbrny z bb, lb bwzkw scny z pjckm mtywm,zrszt tn pjck mtyw jst n stl przypsny d flmw plskch, bz cwnk zldzj szst pjk n m flm, bdzwn Pblszwck RNCZ w tym przdj. Tk wc drg trz jk n spscmy tg wlpklnwg jz szmb d dl, t dlj bdzmy gldc flmy typ D slchc pny n tmt dtwrcw rl Kls, Jnk z psm td. #1497567 nwy Mns Rmn z S - 3 Lstpd, 2015 - 02:08 Rms dzlny prcwnk cnzr styr wycn tk jk n prplsk wpsy brnc zydkmny. Plj plnc mz s przz t wzmcnsz.
#1497575

ale to właśnie z marzeń biorą się rzeczy dobre i zmiana sytuacji.

Ja też jestem marzycielką i też wierzę i nawołuję do zmiany, bo jest możliwa i nastapi, o ile będziemy informować o tym co jest złe, protestować przeciwko kontynuacji i w korzystaniu z ludzi skompromitowanych i spolegliwych wobec poprzedniej wadzy i wspierać to co pozytywne.

 

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1497580

Otóż to:)

Pozdrawiam

zuberegg

#1497595

Naprawdę trzeba być idiotą, by nie rozumieć, że pały zarabiasz za profanowanie języka polskiego i polskiej pisowni. Twoja głupota, nieuctwo, niechlujstwo i lenistwo w pisaniu komentarzy pobiło wszelkie rekordy. Ostatni dowód, to poniższy sreen twojego krótkiego komentarza, w którym naliczyłem aż 29 błędów, w tym 4 ortograficzne!!! Nie wspominam tu o twoim beznadziejnym stylu pisania i braku znaków diakrytycznych, bo błędy te są poniżej skali ocen.   

Ani ja, ani Roman z USA przenigdy nie broniliśmy i nie bronimy żydokomuny, z którą walczyliśmy i nadal walczymy. Występujemy tylko przeciw profanowaniu przez ciebie jakże pięknego języka polskiego i polskiej pisowni. Od około 3 lat zwracam ci uwagę, że robisz z języka polskiego na Niepoprawni.pl szambo, a... ty swoje, niereformowalny ludku!

Tak głupiego, upartego i bez ambicji ludka jak ty - trudno znaleźć w całej blogosferze! Inny użytkownik NP - mający ambicję nazywać siebie Polakiem, na twoim miejscu pracowałby jak mrówka nad poprawną pisownią, bowiem chciałby być postrzegany jako prawdziwy Polak i patriota. Bycie Polakiem i patriotą, - za którego się podobno uważasz - zobowiązuje do nie profanowania naszego języka.

Ale po co ja ci to piszę? Przecież ty jesteś niereformowalny pod każdymn względem, więc nie dość że mnie nie rozumiesz, to w dodatku uważasz się za najmądrzejszego na wsi wówczas, kiedy wszyscy pójdą do kościoła!...     

 

A teraz masz zadanie domowe do odrobienia: - popraw wszystkie błędy i zamieść ponownie ten swój komentarz na NP. Obiecuję, że jeśli będzie napisany bezbłędnie, to z wielką przyjemnością ocenię go na plus 6 pkt., bowiem z twoim przesłaniem wynikającym z treści zgadzam się w stu procentach.

 

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1497594

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N czs pprwć rtgrfę gdy mrlnść wyżj kmntjącg jst pd zdchłym zrkm. Nrfrmwlnych ldków t sę klk znjdz....l lt wzywm d czcwg blgwn, nbrżn, nchmn, nwlgryzwn, nkrmpwn.. c? dp bld. stn styr!!! Kt t ztm jst nrfrmwlny? Tylk ty, styrz, jk tn przs nst.L.Włęsy n flm śwętbr, jstś t ntyklny.... twj plcj równż. Tk głpg ldk.....jk nzywsz wlk, wszm mżn znlźć w blgsfrz. N trzb dlk szkć...pptrz n NP, pptrz w lstr. Zstw w spkj wlk-Plk pprcj nd sbą swm smnm b n jst n p plsk n p ktlck frmwn. Pzdrwm wlk n kcpy jm pdbnych.

Verita

#1497600

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

upapral.
Uderz w stol a glowny cenzor wraz z ze swoimi pieskami sie zaraz znajdzie.
Tyle cie ucze ze odpowiadaj merytorycznie jak zabierasz szczek.
Ale cenzor ma tu prace do wykonania i jest nie roformowalny
cos ci sie pomylilo z tymi 3 latami chyba ze wlaczasz przerwe jak cie oddelegpowano gdzies indziej do cenzorowania zaraz po tym jak cie tu zdekonspirowano.
Tylko na NP takie badziewie jak ty jest tolerowane przez ktorego odeszlo ztad wielu najlepszych blogierow za korupcje i proby wyciagania danych osobowych oraz chamskie wyzwiska po pijaku powinienesbyc tu dawno zbanowany.
A co do popierania zydokomuny to nieklam caly czas ja popierasz na przyklad uwazajac ze Polacy to debile i jak by mieli dostep do broni to by sie pozabijali ,ale jak sie pracuje dla nich to inaczej nie nalezy szczekac jak pan kaze.
Polucz sie histori anie wypisuj bredni ze Polacy nie maja tradycji obcowania z bronia.
W wolnej Polsce przed 39 rokiem kazdy mial dostep do broni i co powybijali sie ? dzieki temu ze mieli dostep do broni w czsie okupacji ta bron tez zasilila partyzantow.Tylko niewolnik nie ma prawa do posiadania broni,ale wolnym to trzeba sie urodzic, a nie jak ty z mentalnosca slugusa,falszujacego historie polski i ponizajacy Polakow.
TAk ze wylacz TV i nie ogladaj RANCZA bo ci wali to na to co tam masz pod kopula.

#1497608