Jak na razie najlepszy jest minister Macierewicz

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Kończy się pierwsza runda politycznej kadencji, za chwile pierwsze polityczne wakacje pod rządami PiS. Można więc pokusić się o pierwsze podsumowania tego rządu. 

Moim zdaniem najlepszym ministrem i zarazem największym zaskoczeniem jest minister Antoni Macierewicz. 

Gdy miał zostać ministrem mówiono że wywoła wojnę z Rosją, że nas ośmieszy w NATO bo będzie gadał tylko o spisku smoleńskim. On tymczasem, mimo szaleńczej opozycji która nie bacząc na bezpieczeństwo Polski chciała storpedować szczyt NATO w Warszawie- radzi sobie świetnie. 

Nie tylko wraz z prezydentem Dudą obronił szczyt NATO,to jeszcze już przed nim zwiększył obecność wojsk USA w Polsce. Gdy zaczęto mówić że państwa bałtyckie i przesmyk suwalski są najbardziej zagrożonym punktem.. Nie czekał płaczliwie na jakiś gest Berlina, USA, nie czekał do szczytu NATO, wraz z państwami Wyszehradu działał..    

Każde z państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) w 2017 roku ma wysłać do krajów bałtyckich po kompanii wojska. W  ten sposób trafi tam po 150 żołnierzy z każdego kraju V4. Rotacja będzie następowała co 3 miesiące.  

"Tą trwającą jeden rok obecnością wojskową państwa wyszehradzkie dadzą jasny wyraz solidarności z państwami bałtyckimi" - stwierdził szef węgierskiej dyplomacji, który przebywa w łotewskiej Jurmale na spotkaniu spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, bałtyckich i nordyckich. pap 22-IV-2016

Trzeba jasno powiedzieć-z poprzednią władzą takie działanie nie byłoby możliwe..Ona widziała tylko Berlin...

Na dokładkę ujawniły się nowe dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej np. Łotwa przekazała nagranie korespondencji Tupolewa z wieżą w Smoleńsku. 

Jak widać, w tej sprawie nie jesteśmy skazani tylko na Rosję..

Wymieniłem tylko konkretne efekty. Macierewicz jawi się jako bardzo sprawny i skuteczny polityk. I musi to przyznać każdy niezależnie od sympatii politycznych.     

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (17 głosów)

Komentarze

Obama i ważni liderzy spotkają się na marginesie szczytu NATO. Załatwił Tusk.

Informację na temat spotkania liderów UE i prezydenta USA podał portal 300polityka.pl. Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się 8 i 9 lipca, a wspomniana narada ma być przed lub po nim - ustalili dziennikarze portalu.

"Przedmiotem rozmów ma być współpraca polityczna i gospodarcza oraz sprawy związane z bezpieczeństwem" - podaje 300polityka, powołując się na źródło zbliżone do przewodniczącego Rady Europejskiej. Donald Tusk miał wszystko ustalić z Barackiem Obamą podczas szczytu G-7 w Japonii."

Vote up!
3
Vote down!
0
#1514529

Musza jakoś wytłumaczyć to lemingom...

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1514562

...jego wspaniałych doradców.

http://pikio.pl/25-letni-doradca-macierewicza-wczesniej-pracowal-w-aptece-aronia/
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/20-letni-edmund-janniger-doradca-macierewicza-w-mon-kim-jest/p556es
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/janniger-oglosil-ze-wraca-do-mon,649293.html

Vote up!
3
Vote down!
-2

Verita

#1514533

Ty dopiero będziesz zadowolona jak pan Braun będzie królem, prezydentem, premierem, i ministrem MON.

Nikt mu nic nie ujmuje, ma 4 lata by założyć swoją partie i zbudować solidne zaplecze dla swojej partii i przyciągnąć sobie zwolenników, jeśli będzie miał dobre pomysły na Polskę.

Niech mu Pan Bóg szczęści.

Więc miej poszanowanie dla tych co głosowali na PIS.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1514546

Bury aluzju poniał i dziś, podobnie jak koledzy, posłusznie podniesie rękę i naciśnie przycisk.
A ten, który jest? Niewiadomo. Może jest za a nawet przeciw.

http://www.januszwojciechowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2400:bury-aluzju-ponia-i-posusznie-nacinie-przycisk&catid=20:blog&Itemid=42

Vote up!
4
Vote down!
-1

Verita

#1514549

nie od czasu, gdy zostal ministrem, ale od czasu, gdy zaczal dzialalnosc antykomunistyczna, nie jest zaskoczeniem, ze to czlowiek wielkiej wiedzy i patriota, choc czasem mozna dyskutowac z jego pogladami. Z drugiej strony: wie on wiele wiecej na tematy obronnosci niz przecietny Kowalski, wiec i jego zdania i opinie moga nie byc do konca jesne.

Co do Mon i WP: to istna stajnia Augiasza: kumoterstwo, dzialania pozorne i sprawozdawczosc biurokratyczna. Ostnieje kilka dobrych jednostek ("eksportowych" ), ale srednia to 70% biurokratycznej armi i nietrudno zgodzic sie z faktem, ze gdyby jakis kraj (nawet wielkosci Litwy) napadl na Polske w piatek po poludniu - to jakiekolwiek dzialania WP byly by mozliwe dopiero w poniedzialek rano (przy zalozeniu, ze wijskowi dotarliby do swoich jednostek przed wrogiem).

Najwazniejsze zadanie - to ukrocenie marnotrawstwa pieniedzy i wprowadzenie gotowosci bojowej i planow mobilizacyjnych - po czym mozna zaczac dozbrajac armie - i tu mam nadzieje, ze zwyciecy rozsadek - a nie "mocarstwowosc" - wpierw nalezy zabezpieczyc sie przed zniszczeniem szczuplych sil i srodkow - a wiec przede wszystkim obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa, Dopiero pozniej mozna kupowac samoloty, helikoptery, czolgi czy haubice...

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1514578

gdy zaczal dzialalnosc antykomunistyczna, nie jest zaskoczeniem, ze to czlowiek wielkiej wiedzy i patriota, choc czasem mozna dyskutowac z jego pogladami. 

Pełna zgoda:)

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1514588

Fakt, poza wpadką z Jannigerem nie można mieć do niego wiekszych zastrzeżeń. Faktycznie jest w miarę wporządku póki co. Nie można tego powiedziec o innych ministrach, zawiódł mnie Waszczykowski chociażby strzelając sobie samobója w postaci Komisji Weneckiej, a jeszcze bardziej Jackiewicz... Temu to kompletnie coś nie wyszło, nie wiem czy to wina złych doradców czy się pogubił. Wydawało się, że będzie dobrym ministrem ale jego nominacje do spółek skarbu państwa rozłożyły mnie na łopatki. Jasińki z PZPRu, Peisert z WSI, Siewierski z SLD czy paru innych kolegów. To kompletnie nie tak miało wyglądać. Nie wiem kto tych komuchów mu wepchnął ale mam nadzieję, że coś z tym zrobi nim obudzi się z ręką w przysłowiowym nocniku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1514595

nie wiem czy to wina złych doradców czy się pogubił. 

Nie każdy się nadaje na ministra. Minister prócz tego że musi być sprawnym politykiem i mieć jakiś plan działania, musi umieć dobrać sobie odpwiednich ludzi i jeszcze umieć zarządząć nimi. Często nawet uczciwi politycy, chcącyc cos dobrego zrobić polegają z kretesem... 

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1514600