Ściąć niegodziwe głowy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Z uwagi na ograniczoność jednostkowego umysłu, nieskończone bogactwo rozmaitych danych i ograniczoną możlowość ich wyboru i przetwarzania, moje wnioski prezentowane w notkach mają charakter umiarkowanie pesymistyczny, bo z natury rzeczy interesują nas wydarzenia źle rokujące. Z charakteru jestem jednak optymistą i z tych samych ograniczeń wysnuwam jeden wniosek optymistyczny - o nieprzewidywalności wydarzeń i procesów, który ten pesymizm moderuje. Sądzę, że w ten sposób powstaje dość wiarygodny model analityczny.

Jeżeli zastosujemy do polityki hipotezę  grupowego doboru ewolucyjnego, to mamy niezłe narzędzie do oceny polskiej polityki ostatnich 25 lat. W tym ujęciu kwestia przetrwania narodu okazuje się kwestią życia i śmierci, czego namacalnie dowodzi historia XX w. i wojen światowych oraz działań eksterminacyjnych skierowanych przeciwko Żydom i Polakom. Priorytem właściwej polityki okazał się interes narodowy i narodowa racja stanu, czego świadomość dotarła do przywódców żydowskich i doprowadziła do stworzenia państwa Izrael. W zniewolonej Polsce, w peerelu a potem w postpeerelu starano się tę świadomość zabić i dopiero w ostatnich latach przebija się ona na powierzchnię życia politycznego. Żydowska świadomość tego stanu rzeczy objawia się w ich stosunku do Holocaustu. Podobna świadomość sprawia też, że są środowiska starające się celowo zdezauować kwestie polskiej martyrologii, by pozbyć się lub zmarginalizować niewygodnego konkurenta na niwie globalnej polityki historycznej.  Ale wróćmy do kwestii aktualnych.

W tym roku zrealizował się, po części, jak na razie, optymistyczny wariant scanariusza, którego pesymistyczny obraz zawierała moja teza o sojuszu filistra z buractwem wspierającym Platformę po r.2005. Upadek tego sojuszu można było zakładać, ale terminu nie dawało się przewidzieć. Teza się potwierdziła, a teraz z kolei jesteśmy w sytuacji wysoce płynnej, w której trudno stawiać mocne i zdecydowane tezy, z wyjątkiem tezy o mocnym społecznym parciu na zmiany, szczególnie w młodym pokoleniu. Natomiast trzeba mieć na uwadze także inne wydarzenia i opinie pojawiające się w tekstach, sugerujące paralele historyczne i skłaniające do ostrożności i niezbędnej dawki zdrowego pesymizmu.

Weźmy oto ten fakt, że w normalnych warunkach, po takim pokazie wieloletniej niekompetencji i abdykacji z rządzenia, Platforma powinna podać rząd do dymsji, ogłosić samorozwiązanie i udać się do Canossy. Ale gdzie tam, słyszę z ust polityków tej partii hasło o dążeniu do... "dobrej zmiany". Myślałem że się przesłyszałem. Biorąc więc pod uwagę takie fakty z teraźniejszości oraz doświadczenia historyczne z okresu saskiego aż po utratę niepodległości plus nieprzewidywalność toku wydarzeń, uważam, że trzeba mieć gotowy, przewidywalny wariant B, który w Polsce był zawsze lekceważony. W Polsce, niektóre niegodziwe głowy należy po prostu ściąć. 

Mówienie o niekompetencji Platformy to jeszcze za mało - proszę wziąć pod uwagę, iż można postawić Platformie zarzut znacznie poważniejszy i udokumentowany o randze wręcz historycznej - niszczenia zaufania, które, jak wskazują badania psychologów ewolucyjnych nie jest naszą cechą wytworzoną kulturowo, lecz jest składnikiem wyposażenia genetycznego gatunku ludzkiego. Za ten destruktywny zabieg należy się Platformie i środowiskom ją wspierającym nie jakaś zwykła szubienica, lecz proces o randze Procesu Norymberskiego, bo jest to podważanie samej podstawy bytu ludzkiego, kształtowanego przez procesy ewolucyjne. Jeżeli przyjmiemy wnioski płynące z teorii doboru grupowego, to mamy uzasadnione powody, by uznać, że działania Platformy noszą wszelkie znamiona zdrady stanu.Więc powinna ponieść stosowne konsekwencje.

Sporo słyszałem o koncepcji Rymkiewicza, lecz jego książek celowo nie czytałem, żeby się nie sugerować jego propozycjami. Widzę jednak, że chyba chodzi mniej więcej o to samo. Jest spora liczba niegodziwców, z których część, z uwagi na negatywny stosunek do polskiej racji stanu, należy, w sposób tradycyjny, skrócić o głowę, by reszta się opamiętała. Nie od razu oczywiście, żeby wszystko było zgodne z procedurą republikańskiej demokracji.

Najpierw taką strategię należy ogłosić i rozpowszechnić jako propozycję pozapartyjną, konfederacką, żeby warunki były jasne i uczciwe i żeby ludzie potraktowali ją poważnie. Albo te środowiska respektują polską rację stanu albo tracą głowy. Wybór, jak to w demokracji, należy wtedy do nich. Żebyśmy mogli uniknąć drugiej Ukrainy. Deal jest czysty. Żadnych kontaktów z dworem pruskim czu moskiewskim, żadnych prywatnych kont w bankach zagranicznych. Nie można dopuścić do tego, by z powodu prywatnych widzimisię pewnych środowisk, naród musiał ponosić olbrzymie koszty, takie jak w przypadku poprzedniej dwustuletniej zależności. Wątpiącym polecam lekturę rozważań opartych na teorii gier.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)

Komentarze

Zdrajców i obcych agentów planowo niszczących poslkośc i nasza rację stanu - za pieniądze czy zaszczyty po prostu trzeba skrać o głowę...tu nie pomoga sądy czy jakaś kolejna "gruba kreska". takich ludzi nauczyć może tylko strach przed karą najhwyższą - wystarczająco dużo naniszczyli, ukradki i napsuli by nie mieć wobec tej sitwy skrupułów...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1485732

wolałabym utratę praw cywilnych i obywatelskich na zawsze, oraz bezwzględny przepadek majątku.

I niechby - jako nędzarze - wędrowali w Świat - dokądkolwiek zechcą. Bez prawa powrotu do Polski!

Uważam, że byłaby to kara bardziej "karząca".

Vote up!
4
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1485746

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika czterdzieści cztery został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

t mów ktlczk ? Kr m być brdzj krząc ? j myślłm, ż ndzwn.
Vote up!
0
Vote down!
-3

Prawda nas wyzwoli

#1485748

aby być skuteczną - kara powinna być dotkliwa.

Gdy kogoś "skrócimy o głowę" - to nie ma on już "dalszych problemów".

A zdrajcy - powinni te problemy mieć jeszcze długo.

Moim zdaniem - taki jest sens kary. 

Czy katolicy, jako chrześcijanie, nie mają mieć prawa do skutecznej walki z bezprawiem?

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1485751

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika czterdzieści cztery został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Prawda nas wyzwoli

#1485754

...nie "rozmawiamy" o czekoladzie, co najwyżej o "konfiturach" z najwyższej politycznej półki.

Kara - adekwatna do przestępstwa.

A może się mylę?

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1485769

Także mam tu dylemat - kara powinna być długotrwała i dotkliwa, a ścięcie jest krótkotrwałe.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1485775

Na złodzieja jest tylko jedna skuteczna kara: puszczenie w skarpetkach, a nie więzienie. Mam w rodzinie kilku prawników którzy przy koalcji opisywali mi różne przykłady z "sądowego życia". Złodziej gotowy jest nawet na kilkanascie lat więzienia za odpowiednią ukradzioną sumę, więc skuteczność więzienia może być tylko w jednym przypadku, w przypadku orzeczenia dożywocia, zwłaszcza dla największych złodziejaszków w białych kołnierzykach :)

Vote up!
1
Vote down!
-1

Ula

 

#1485859

Żeby te występki ogramiczały się tylko do złodziejstwa...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1485862

gospodarki i administracji panstwowej.

Niezaleznie od tego kto rzadzi - jesli politycy zajeliby sie "walkami" w Sejmie i Senacie (moze nawet z pozytkiem dla Polakow?), a gospodarka i administracja kierowaliby bezpartyjni fachowcy, kraj moglby rozwijac sie w miare normalnie.

Niestety w dzisiejszej Polsce mamy przeogromne upolitycznienie zycia publicznego - mianuje sie na stanowiska odpowiedzialne ludzi " z klucza" politycznego - a nie fachowcow. Wskutek czego gospodarka ponosi ogromne (idace w dziesiatki miliardow zlotych rocznie) straty, a swoje dokladaja niekompetentni i wszechwaldni urzednicy, ktorzy stanowia "panstwo w panstwie" : im wolno w ramach prawa... lamac prawo.

Jedyna sila deklarujaca dzisiaj odpolitycznienie panstwa jest Kukiz i jego zwolennicy - niestety... wsrod partii politycznych na opozycji jest przekonanie, ze wystarczy zmienic ludzi na stanowiskach, zeby w Polsce zapanowal dobrobyt - a to typowe "mydlenie oczu" obywatelom.  

Nie trzeba miec zbyt duzej wyobrazni, zeby przewidziec, ze po wyborach bedziemy mieli spektakl odwolan Zarzadow i Rad Nadzorczych najwiekszych polskich firm (i mniejszych tez- tych panstwowych i zaleznych...), urzedow wojewodzkich, ministestw i innych urzedow centralnych... 

Bedzie to glowne zajecie triumfujacej opozycji przez rok po wyborach - a potem... rzuci sie "na odczepne" narodowi jakies "kilka stow" poprzez obnizenie VAT-u czy tez podwyzszenie stopy wolnej od podatku - a glowne problemy zostana nieruszone... do nastepnych wyborow...

Obym sie mylil... 

Vote up!
0
Vote down!
-2

mikolaj

#1485747

To nie jest żadne upolitycznienie, co najwyżej "upolitycznienie". Faktycznie rządzi establishment postkomunistyczny poprzez swoje wypustki, które może zmieniać jak rękawiczki - UW, SLD, PO. Większość obserwatorów to kupuje. A establishment zorganizował system sfunkcjonalizowanych patologii - czyli układ postkomunistyczny, który trzeba rozbić i płonne są nadzieje, że Kukiz tego dokona. Za słaby jest intelektualnie, koncepcyjnie. To jest kolejna wiara w cuda - Tymiński, Lepper, Kukiz. Kukiz jest przydatny, ale zdaje się, że na tym koniec, niestety.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1485776

Zalozyc obcisle dzinsy i kazac siedziec w kucki tak jak w tym przypadku:

http://bit.ly/1Kai7dZ

Vote up!
1
Vote down!
0

Poloniatube

#1485753