Rio czyli dlaczego polscy faceci to mięczaki

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Olimpiada w Rio potwierdziła moje tezy o facetach w Polsce. Na 11 zdobytych medali 8 zdobyły dziewczyny. Patrząc z perspektywy indywidualnej problemy z facetami zaczynają się od kłopotów poznawczych, a potem ten błąd się multiplikuje i już leci jak po sznurku. Faceci wierzą w niestworzone rzeczy, bo to świetna wymówka na wytłumaczenie własnych kłopotów, jakaś siła wyższa zadziałała, jakieś wieczne prawa matematyki czy ekonomii sprzysięgły się przeciwko mnie, choć jestem taki fajny, fajniusieńki, równiacha jak się patrzy.

I w ten oto sposób faceci widzą rzeczy, których nie ma, a nie widzą tych które mają pod nosem. Widzą jakieś pokemony czy inne halloweeny, a żywych ludzi i realnych problemów wolą nie dostrzegać. Wydawaloby się przecież, że poznanie jest znacznie łatwiejsze niż działanie, które jest dużo bardziej złożone i wymaga wiecej wysiłku. Ale faceci zaczynają od dzialania bo poznanie ich nudzi, a to z kolei nie może się udać bez poznania. Więc faceci zamiast działać, siedzą w internecie i grają w gry komputerowe lub oglądają obrazki porno, a jak czegoś nie wiedzą, to wiedzą, że mogą zapytać ciotkę Wiki lub wujka Google i jakoś tam będzie.

Sprawa jest prosta - dziewczyny stają przed większymi wyzwaniami w codziennym życiu niż faceci, więc uczą się lepiej sobie radzić i to było widać na olimpiadzie. Można też kwestię analizować z innej perspektywy i wtedy trzeba użyć perspektywy instytucjonalnej, bo nasze działania są zwykle prowadzone w ramach jakichś instytucji, które albo wspierają sportowców albo ich wykorzystują. Tak jak w byłej NRD czy w Rosji, gdzie sport służy/służył do celów politycznych.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Bo to dla nich nieskomplikowane zadanie

Mogą się też nasycić jakimś alkoholem

A nie wytężać mięśnie niczym dzikie wole

Sport to ciężka praca dla godnego Mężczyzny

Który nie będzie nigdy uprawiał pańszczyzny

Pozdrawiam

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1518795

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jeden czy drugi to nie końiec świata, są tez fajni, inteligentni, takich lubię.

Pozdrawiam

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1518845