I to PIS ma posprzątać ten burdel ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Moja zdecydowana krytyka postkomunistycznej transformacji oparta jest na niezliczonych lekturach, doniesieniach medialnych i własnych obserwacjach w trakcie tych 25 lat, pozwalających mi określić ten państwowy twór jako po prostu postpeerel, który nie ma nic, ale to NIC wspólnego z III RP. Co innego jednak taki zbiór informacji, który mógłby być nie wiem jak obszerny, a co inego obrazowe zestawienie matematyczne, które działa na umysł odbiorcy jak kafar.

W ostatnim numerze "Arcanów"  mamy kolejny artykuł profesora Kazimierza Dadaka z Hollins University w Roanoke w stanie Wirginia, który pokazuje skalę tej ustrojowej mistyfikacji w oparciu o dane z Rankingu Światowego Forum Gospodarczego obejmującego 144 państwa a poświęconego poziomowi konkurencyjności poszczególnych państw. Ja ograniczę się jedynie do tabelki dotyczącej 3 wybranych celowo państw - Polski, Estonii i Chin. Wybór jest racjonalny, bo Polska nie jest porównywana z ekstraklasą światowych rankingów, ale porównanie robi wrażenie. Tabelka obejmje 13 pozycji dotyczących głównie rozmaitych aspektów polityki i prawa, nie bedę wymieniał jakich, bo każdy powinien sobie ten egzemplarz "Arcanów" zafundować.

Zacznę od Estonii, która w tym zestawieniu 3 państw osiąga najlepsze wyniki. Najgorszy wynik Estonii to pozycja 39, a najleszy to pozycja 10. Jeżeli chodzi o Chiny, najlepszy rezultat to miejsce 19, najgorszy - 63. W tym zestawieniu Polska wypada kompromitująco - najgorszy wynik to miejsce 118, najlepszy - 43. I o czym tu mówić, cyfry mówią same za siebie. Opinia autora o transformacji zbieżna jest z moją oceną, a świadczy o tym tytuł artykułu: " Czy w końcu zgon "realnego socjalizmu"?

Żeby porównanie było kompletne, porównajmy jeszcze Polskę z Polską, tzn. potencjał z wynikami. Otóż polski rynek wewnętrzny jest dwudziestym największym rynkiem świata i jesteśmy dwudziestym drugim rynkiem eksportowym dla firm zagranicznych  Zaskakująco dobre są inne wskaźniki związane ze stosunkowo niską przestępczością i przestępczością zorganizowaną i ich kosztami dla gospodarki. Tu Polska plasuje się na, odpowiednio, 27 i 35 miejscu. Jak stwierdza autor, "Biorąc pod uwagę omawianą powyżej ogólną niemoc państwa, szczególnie wymiaru sprawiedliwośći, dane te zaskakują. Najwyraźniej wielu Polaków poważnie traktuje Dekalog i jest to istotny, korzystny czynnik." 

Wniosek jest prosty - jeżeli określimy to, co się stało w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu jako "zmarnowany potencjał " to będzie to grube niedopowiedzenie, bo jest to jedynie opis wierzchołka góry lodowej. Żeby popchnąć dalej rzetelną analizę należałoby postawić kolejne pytania wychodząc od pewnych faktów zademonstrowanych przez ministerstwo głupich kroków, jakim w sposób fizycznie wręcz namacalny, stał się rząd pani Kopacz. Jak doszło do tego, że Polacy stworzyli coś, co należy określić jako społeczeństwo durnych wyborów, bo przecież ministerstwo głupich kroków nie wzięło się z niczego ? Drodzy Państwo, rozejrzyjcie się więc dookoła, bo najwyraźniej zapodział się Wam gdzieś instynkt samozachowawczy.

I kto ma to posprzątać ? PIS ? To od razu zgłaszam propozycję nie do odrzucenia - potrzeba na to trzech do czterech kadencji PISu, na uprzątnięcie tej całej stajni Augiasza, a kto będzi protestował, tego Kałasznikowem. Nie może być zmiłuj się. A wiecie Państwo, ile to sprzątanie będzie teraz kosztowało ? Nie można było wcześniej zagłosować na mądrzejszych ? Byłoby znacznie taniej. Zobaczymy, czy mądry Polak po szkodzie, czy nadal głupi.

Jeżeli PIS ma ten burdel posprzątać, to wymaga to określonej procedury. Personel trzeba usunąć i poddać kwarantannie, odwszawić i odświnić oraz znależć mu odpowiednie zjęcie, a to kosztuje i może trochę potrwać.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Minione ćierćwiecze to "złoty okres" dla wszelkiej maści i narodowości zlodziei i przestępców. Przy pomocy obcej agentury - UD, UW, KL-D, PO, SLD, PSL itd dokonano gigantycznych zniszczeń w gospodarce, zlikwidowano i wyprzedano za bezcen zakłady pracy, przehandlowano warte setki milionów elementy narodowego majątku. uczynili to grandziarze międzynarodowi przy pomocy swych "europejskich" lokai tutaj. Kawałek o "kałasznikowie" bardzo celny i potrzebny. Sam PiS niczego nie dokona, potrzebna jest moblizacja narodu wokół patriotycznych przedstawicieli...

Vote up!
12
Vote down!
0

Yagon 12

#1489553

By ten cały burdel wysprzątać z stajni Augiasza, to pierwszym najważniejszym krokiem, musi być, lustracja i dekomunizacja, wymiaru sprawiedliwości, a na pierwszym planie, sądy i prokuratury.

Bo bez tego, nie będzie można ten cały ten syf PO sprzątać, towarzysze i POtomkowie sędziowie i prokuratorzy PO prostu nie POzwolą, na skazywanie winnych.

I to według mnie jest klucz, by tego syfu się POzbyć, i jeszcze ukarać za szkody tak wielkie przeciw Polsce i Polakom.

Pytanie teraz, czy PIS odważy się na takie posunięcie, czy będzie udawał że buduje nowa Polskę.

Jeżeli tego nie zrobi po wyborach, to na jesień, będzie to ostatnie moje głosowanie na PIS.

Słowo się rzekło.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
11
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1489561

Platforma Obywatelska robi wszystko żeby nie wypaść z gry i koniecznie chce utrzymać miejsce w parlamencie.
Biorąc pod uwagę fakt że na utworzenie partii Donald Tusk dostał pożyczkę od niemieckiego CDU (a więc są zmuszeni do słuchania swoich „patronów”) musimy więc liczyć się z tym  że zgodzą się i podpiszą wszystko cokolwiek im ci patronowie podsuną, byle by nie wypaść z gry, byle wejść do parlamentu i za wszelką cenę  przeszkadzać w dochodzeniu prawdy.
http://niezalezna.pl/54605-tusk-przyznaje-sie-do-niemieckiej-pozyczki-jego-partia-nie-pozwie-piskorskiego
Ostatnio na Interii ukazał się artykuł pt:
„Energia z Niemiec zagraża Polsce i innym krajom”
A w nim między innymi;
„Bruksela naciska na rozwiązanie europejskie, na skoordynowanie transformacji energetycznej z partnerami zagranicznymi i producentami energii elektrycznej wskazując w swoim raporcie na ten temat, że należy to uznać za "polityczny priorytet".”
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/energia-z-niemiec-zagraza-polsce-i-innym-krajom,2143457,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 

Z tego artykułu wynika że Niemcy mają na północy kraju nadwyżki ("bardzo drogiej" dop. własny) energii z elektrowni wiatrowych, ale nie mają sieci przesyłowych na południe, gdzie jej brakuje. Uważam że usiłują  wykorzystać struktury UE by skłonić inne kraje do kupowania tej energii a sami pewnie będą korzystać z elektrowni konwencjonalnych opartych na węglu, które ostatnio budują. Pisałem już o tym tutaj. http://niepoprawni.pl/comment/1462318#comment-1462318

Wykorzystywanie drogiej energii z Niemiec byłoby skrajnie niekorzystne ale, tonący brzytwy się chwyta więc patrzmy im na ręce bo nie wiadomo jaki numer jeszcze na koniec wywiną.
O wszelkich umowach powinien wiedzieć naród, a za te niekorzystne należy ich wywalić z parlamentu w najbliższych wyborach. Potrzeba aby nagłaśniała to partia opozycyjna. Ich głos jest dużo mocniejszy.

Vote up!
6
Vote down!
0

trzeźwy

#1489563

jakkolwiek konieczne , nie wystarczy. Sądownictwo , media, gospodarka, lecznictwo - oczywiscie super ważne . Ale najważniejsze z ważnych jest moim zdaniem szkolnictwo . Bo jakie wychowamy dzieci , taka bedzie przyszla Polska , mam nadzieję posprzątana , godna, patriotyczna,  kochana jak najblizsza Rodzina . Polska naszych marzen i marzeń tych , którzy o nią zażarcie i niezlomnie walczyli i których fizycznie już z nami nie ma, ale ich duch jest  z nami nadal. A co do trochę przewrotnego tytulu " i to PIS ma posprzatac ten burdel ?" nasuwa sie na dzień dzisiejszy chyba jedyna odpowiedź: a kto inny? :-)

Vote up!
7
Vote down!
0
#1489570

to, ze PiS bedzie potrzebowal na uprzatniecie Polski troche czasu to jedno a to, ze glosujac na PiS,  liczymy, ze zrobi z tym szajsem porzadek to druga sprawa. W koncu chyba po to startuja w wyborach jako partia opozycyjna. Jak sie okaze, ze maja wole zmian to i spoleczenstwo sie dolaczy. Gorzej jak sie okaze, ze zaczna zalatwiac swoje prywatne  interesy. W koncu czesc  PO to dawny PiS. Tyle juz razy nabierali nas rozni "zbawiciele narodu" (vide Walesa), ze i taki scenariusz trzeba brac pod uwage. W koncu PiS to nie tylko Kaczynski i Macierewicz.

Vote up!
2
Vote down!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1489586

- lecz w kontekście Najjaśniejszej proszę o inne słowa, określenia ... PIS nie ma sprzątać; ma natomiast stworzyć intelektualną pożywkę dla obywatelskiej aktywności. My Obywatele dobrze wiemy gdzie zalegają pokłady śmieci, gdzie koryta, gdzie perły i świnie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Racjonał

#1489593

to racja! :)

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1489594

"odpowiednimi" ludzmi - zamiast przeprowadzic zmiany systemowe. Chodzi mi przede wszystkim o gospodarke - a w zasadzie o jej "drobny" przedzial - czyli srednie i male przedsiebiorstwa.

To one zatrudniaja sporo ponad polowe pracownikow, przynosza wiekszosc wplywow do budzetu - a ich wlasciciele traktowani sa jak przestepcy, tepieni przez kilkanascie instytucji kontrolnych, zmuszani do dawania lapowek.

To wsrod tej rzeszy bezimiennych "stachanowcow" naszych czasow (bo pracuja bez limitu godzin) co roku kilka tysiecy popelnia samobojstwo - nie bedac w stanie zniesc dyskryminacji i ciaglego upokarzania przez PANOW urzednikow.

Jak bedzie - zobaczymy - na pewno moze byc lepiej niz jest, ale zmiany musza polegac na zmienie filozofii traktowania podmiotow gospodarczych w Polsce - a nie na zmianach na stolkach...

Vote up!
3
Vote down!
0

mikolaj

#1489595