Co zrobić z Rosją

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Z Rosją jest problem i to poważny problem, bo nie polityczny lecz geometryczny, więc w aktualnej sytuacji geofizycznej, nierozwiązywalny, chyba że... ale o tym będzie później.

Problem tkwi w tym, że ludność tego kraju, a przynajmniej jego najbardziej dynamiczna jej część cierpi na coś w rodzaju klaustrofobii, więc doznaje uczucia, że jest otaczana. W związku z tym, żeby nie dać się otoczyć rozciągała się we wszystkie możliwe strony, a najłatwiej było w stonę wschodnią i zachodnią, bo tam nie ma przeszkód terenowych. Na północ jest morze, mróż i lód, a na południe góry, co sprawia, że Rosja czuje się nie tylko otaczana lecz i ściskana.

Na Ziemi problemu tego nie da się rozwiązać, jako że Ziemia jest okrągła i Rosja zawsze będzie czuła się otaczana, chyba że opanuje cały glob, czego już próbowała i może spróbować ponownie. Dziwne, bo tacy Chińczycy na przykład bardzo lubią być otoczeni i nawet nazwali się państwem Środka.

Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy, to ocieplić Antarktydę i całą ruską populację przenieść tam. Nikt za wyjątkiem oceanów i pingwinów, pod warunkiem, że przetrzymałyby ocieplenie, ich by tam nie otaczał. Inna opcja to wybudować w kosmosie olbrzymią płaską i kwadratową platformę i przenieść ich tam, co by wyeliminowalo owe dojmujące poczucie otaczania. Byłaby też z tego korzyść taka, że w razie inwazji kosmitów, broniliby Ziemi przed atakiem. Mają przecież doświadczenie z zielonymi ufoludkami.

Co więc z Rosją zrobić ? Nic, bo chociaż wiadomo, jak postępować z krnąbrnymi jednostkami, nie da się podobnie postępować z państwami. Jak w klasie znajdzie sie taki żle w domu wychowany bully, to są sposoby, żeby go tego bullyingu oduczyć. W przypadku państw istotne są instytucje a Rosja przez wieki budowała instytucje wyzyskujące, instytucje przemocy i nie możliwości by się z tego kiedykolwiek wyleczyła. Rosja wpadła w historyczny korkociąg, z którego już nie wyjdzie.

Tak więc należy zmienić pytanie i zapytać raczej: co my mamy z sobą zrobić, mając takiego sąsiada ? Trzeba skorzystać z gotowego przykładu jaki daje Izrael. Należy wdrożyć projekt makroedukacyjny i uświadomić ludziom, a szczególnie lemingom, że w tak niestabilnej sytuacji inwestycje w laptopy, smartfony, audi czy inne porsze nie mają sensu, najpierw trzeba zainwestować potężne sumy w bezpieczeństwo. A tak dobrze zainwestowane pieniądze na pewno się zwrócą, na rozmaite sposoby

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (13 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1519015

nadal trolluje?

A won nazad - do sojuza!

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1519018

Zaorać, posiać kukurydze !! 

#1519017

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Świetobor został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rosjanie staraja się by ich kraj był jak najbliżej baz NATO.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/putin-twardo-o-prowokacjach-ze-strony-usa-i-jak-stworzyli-isil-do-dziennikarzy-z-usa/

A przykład Izraela? Chyba się wziął stąd: 

BARDZO SPECYFICZNY WOLONTARIAT

http://fanatik.ogicom.pl/?p=3936

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1519021

że są te bazy, bez tych baz bylibyśmy już po kolejnym rozbiorze. Nic nie słyszałeś, czytałeś o szowiniźmie rosyjskim i imperialiźmie (niemieckim także), nie uczyłeś się historii?

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1519025

poza tym to Rosja faktycznie ostatnio zmienia granice.

Bazy ją bolą, bo już sama nie ma środków jak za ZSRR ('regionalne mocarstwo' a nie globalny przeciwnik) a coraz trudniej zwasalizować 'bliską zagranicę'. Nawet Białorusi i Ukrainy już nie mają. Bez silnych Niemiec to tylko azjatycki dziki kraj z  bronią nuklearną. Dużo huczy, by się drożej sprzedać USA zanim padnie lub Chińczycy wezmą.

Rosja marzy o wspólnej grze z USA i już dawno gra po jednej stronie z banksterami. W czasie walk na Ukrainie przeszło ładnie ruskie FACTA o całkowite podporządkowanie ruskich banków amerykańskim. Na zewnątrz  były kłótnie, samkcje, zrywane negocjacje ale 'dumne' ruski wkręciły się, gdzie trzeba. Dalej ich nie wpuszczono, wspólna koalicja w Syrii nie wypaliła więc poprężyli muskuły (potężne ostrzały zamiast precyzyjnych) i zwiali  z pułapki Zachodu.

 

Wreszcie Polska ma jakieś  widoki. mało, że udało się pogonić sitwę PO to Rosja z Niemcami słabną. Gdyby tylko Stany nie odpuszczały ale czekają ich nieciekawe (dla nas) wybory

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1519071

[url=https://gifyu.com/image/D30][img]https://gifyu.com/images/14045888_1137628792975375_8791733524079311884_n.jpg[/img][/url]

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#1519026

Witam! Rosja,to taki demokratyczny kraj,w którym gang Putina więzi prawie 30mil.,tj. 1/5 swojego narodu w koloniach karnych.

ronin

#1519024

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Viktor_Swargo nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przypomne, ze gdyby Rosjanie mieszkali na Antarktydzie to do dzis pewnie by tam mieszkali ale Polakow nie byloby nigdzie na tym Swiecie a IIIcia Rzesza ciagnela od Atlantyku po Pacyfik.

Polacy przez ludzi zachodu uwazani sa jesli nie za podludzi to w wiekszosci za przyglupow, ktorzy bez zachodniego pana nic nie potrafia zrobic. Na dodatek rozpetali IIga wojne, przesladowali Zydow bardziej niz Niemcy i niczego do rozwoju nauki ani kultury nie wniesli a Rosjanie wprost przeciwnie. 

 

pozdrawiam,

PS przypomne, ze wbrew polskiej propagandzie Kopernik byl 100% genetycznym Niemcem i nawet nie wiadomo, cze po polsku umial dobrze mowic. Mieszkajac miedzy obcymi oczywiscie lze, ze Kopernik to 100% Polak tylko mamusia Brbara Wtzenrode byla Niemka.

Vik

#1519075

choć była niepokojąco blisko wygranej. Wygranę ukazują różne wizje w sf, choćby 'człowiek z wysokiego zamku'.

To USA wygrało wojnę, tak jak miało, sowieci mieli tylko masy ludzkie z bezpieką i nieźle dostawali w tyłek- swego czasu największa armia świata...

SOWIECIANI NAS NIE OCALILI  ANI  NIE WYZWOLILI.

WYWOŁALI Z NIEMCAMI WOJNĘ I WSPÓLNIE NAS ZABIJALI.

Atomówka należała się Berlinowi i Moskwie.

 

Może Polaków tak źle widzą oszołomy z Rosji, ale na pewno nie Zachód.

II. wojnę wywołał wielki kapitał, pośrednio pakt Rapallo i Ribbentrop-Mołotow, a bezpośrednio Hitler, którego państwo padało ekonomicznie. Było to w interesie powstrzymania bolszewizmu oraz zdetronizowania imperium brytyjskiego. Bez udziału sowietów nie byłoby Niemiec Hitlera ani treż wojny światowej.

Prześladowania żydów- słynie z nich Rosja. Hitler tylko populistycznie użył sprawdzonych sposobów, prawdziwie nienawidził żydów z Wall Street (bo był na ich pasku) oraz żydowskich dziennikarzy. Podziwiał za to Anglików i Polaków.

Wkład naukowo-kulturalny narodów rosyjskich jest i tak przeceniany. Kilka sztandarowych arcydzieł  to i tak kicha. Sami wymyślili saunę i samowar, tylko że były znane już gdzie indziej i to od tysiącleci. To Zachód zbudował im przemysł, dawał patenty, to Polacy rozwijali niesamowicie carską gospodarkę. Nawet dziś tam nieciekawie na każdym polu a kondycja moralna i zdrowotna, brrr...

 

Kopernik 100% genetycznym Niemcem? Coś takiego nie istnieje, to po pierwsze. Po drugie, to nie geny czynią narodowość, co zwłaszcza Rosjanie powinni wiedzieć :D Po trzecie, odkąd to ma się 100% genów od jakiejś narodowości a nie po 50% od mamusi i tatusia? Na jego polskość jest dość dowodów.

Gdyby nawet  nie- co za róznica? Służył Polsce i Kościołowi, jak wielu nawet obcokrajowców, przyciągniętych unikalną i wysoką kulturą. Podobnie ród wielu Polaków pochodził ze Śląska z niemieckimi małżonkami w tle. Czy jeśli ożenię się choćby z Murzynką to przestanę być Polakiem? Wyparują mi polskie geny, etnos i  wolna wola?

To kim są 'Rosjanie'? :D

 

Dlaczego nienawidzisz Polski a nachalnie optujesz za Rosją? Po co kłamać? Opamiętaj się.

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1519112

Ojciec Kopernika byl Niemcem ze Slaska. R1b1... mowi Ci to cos? Kopernik na studiach w Italii zapisal sie do gildu niemieckiego a nie polskiego. Wiesz dlaczego?

Polscy historycy maja jeszcze wiekszy problem niz Kopernik. Pytanie czy Mieszko byl Vikingiem (Dagome) czy Polakiem. Badania genetyczne jakos utknely. Jesli nie wyjdzie przynajmniej R1a1 to wtedy na 100% Polakiem Mieszko nie byl.  Ale miejmy nadzieje, ze jesli Polakiem nie byl to byl Czechem albo Mrawianinem. Tyle, ze w niektorych dawnych kronikach wyraznie pisze, ze ostania dynastia lechicka w Wiekopolsce byli Popielidzi.

Sowieci owszem rozebrali nas do spolki z Niemcami ale rowniez wyzwolili i tak stoi we wszystkich liczacych sie amerykanskich i angielskich opracowaniach historycznych. Tak samo wszystkie opracowania akademickie amerykanskie wyraznie pisza, ze wynik wojny w Europie zostal rostrzygniety na froncie wschodnim i nigdzie indziej. Front zachodni to byl uzupelniajacy. Tak pisza wszyscy fachowcy w USA, UK, Nienczech, Francji i innych krajach bo takie sa fakty.

Pierwsze slysze, ze Hitler cenil i podziwial Polakow?! Dlatego postanowil wiekszosc ich exterminowac, zlikwidowac inteligencje w obozach koncentracyjnych a reszte wywiezc na Syberie po zwyciestwie??? Czytales Mein Kampf? Czytales opracowania albo dokumentacje z czasow III Rzeszy na temat Slowian i Zydow? Moj dziadek znalazl sie jako pierwszy na liscie przeznaczonych do likwidacji gdy Niemcy wkroczyli do Lodzi. Zycie uratowal mu Niemiec, wlasciciel fabryki w ktorej byl inzynierem.

Wojne wywolal wielki kapital??? III Rzesza w 1939 padala ekonomicznie??? Potrafisz zacytowac jakies dane na temat produkcji przemyslowej IIIciej Rzeszy przed wojna???  Bezrobocie w Niemczech od 1932 (rok w korym NSDAP wygrala wybory) spadlo z 32% do 0% w 1938. Produkcja stali wzrozla z 5.5mln t w 1932 do 23.4mln t w 1938. Wzrost PKB dwa razy przkroczyl 25% w okresie 1933-38. Saldo handlu zagranicznego bylo dodatnie niemal caly czas.

To teraz wytlumacz kolegom tutaj jak dzialal niemiecki system finansowy, ze uniemozliwial na bankructwo mimo tak ogromnej alokacji produkcyjnej na zbrojenia zdecydowanej przez Hitlera oraz dlaczego i jak Hitler zostal dyktatorem?

Z Rosja nalezy sie dogadywac bo to najsilniejsze militarnie panstwo w Europie, druga potega militarna na Swiecie, najwiekszy potentat surowcowy i najwiekszy rynek w Europie. Poza tym umiejetnosc dogadywania sie z Rosja daje nam szanse na wzmocnienie stanowiska wobec UE, USA i NATO calkowita suwerennosc jesli dogadamy sie rowniez z Chinami.   

Milosc do kraju to znajomosc prawdy, wiedza dajaca przewage nad innymi itp itd a nie emocjonalne zaslepienie i brak wiedzy. 

pozdrawiam,

 

 

Vik

#1519134

Po dość długim okresie przybijania piąstek z Rosją, Polska zaczęła od jakiegoś czasu "dogadywać się" z Rosją, tyle że nie na poddańczych warunkach, które Rosja jest jedynie w stanie zaakceptować w relacjach z Polską. Z takim podejściem to Rosja strzela sobie samobója, zwłaszcza wobec rosnących coraz bardziej antyrosyjskich nastrojów na Ukrainie. Oby tak dalej! Czas najwyższy na Białoruś!

  

jan patmo

#1519135

ale jest wiele prostych rzeczy, przynajmniej dla dość oczytanych ludzi. Podobno jest i internet.

 

Ojciec- Niemcem, bo Śląsk i geny? Fajne teorie rasowe. Myślałem, że był krakowskim kupcem?

Kopernik w gildii 'germańskiej', bo nie było polskiej. Zresztą co w tym dziwnego? Można studiowac za granicą a nie trzymać się ze swojakami. Dla renesansu kosmopolityzm jest wręcz charakterystyczny (humaniści, uczeni...).

 

Z Mieszkiem jest ciekawie, pewnie jednak 'swój' a i trochę swoich też posprzedawał dopóki nie podbijał Pomorza i nie zgrzeczniał przy chrześcijaństwie ;)  W końcu ma przodków, których politykę kontynuował a Wikingowie nieco sie róznili wyglądem, często wzrostem. Tak czy owak to wspólny wysiłek 'dynastii' choć jednoczenie pod jednym znakiem to już Chrobry. Równie ciekawe, dlaczego świętym nie został.

 

Nie lubię używania słowa 'wyzwolenie' co do Sowietów. Równie dobrze mozna uznać, że wyzwalali innych już 17. września. Wolności nie przynieśli a i sami jej nie mieli. Dwaj bandyci chcieli sie przechytrzyć, potem walczyli ze sobą i tyle. Wyzwolenie 'od' a nie 'do', z rąk jednym w drugie, z gotową agenturą zwaną rządem PKWN (i rezerwowymi w zapasie). Ukradli nam Kresy a tzw. Ziemie Odzyskane nie mają z tym nic wspólnego. Za 'pierwszego sowieta' (pierwszejokupacji sowieckiej) mordowali szybciej niż Niemcy a zaczęli już przed wojną. Zostali jednak 'sojusznikiem sojuszników'.

Walki rozstrzygnęły się na Wschodzie jednak bez lend-lease etc. nie byłoby tak.

Bardzo niedoceniany jest wkład aliantów zachodnich, nawet  samo wiązanie sił nie pozwalało Niemcom na dalsze przełomy.

To była wojna gospodarek wojennych, desperackie 'urra' masami już nie zdawało egzaminu.

 

Polska prasa zamieściła znaną opinię gitlera o Polakach ale pisaną już z bunkra. Przed wojną jednak, stosunki nie były złe choć z naszej strony była to gra o sojusze czyli lawirowanie. Długo był czas, że mogliśmy być cennym sojusznikiem. Wspólne kontakty arystokracji czy bogaczy jakichś kwitły niemal do wspólnego snobizmu. Naszej prawicy też ten stan długo nie przeszkadzał choć radykalniejsi bardziej zapatrywali się we Włochy. Piłsudskiego to już na pewno cenił.

Jasne, że wiem o planach wyniszczenia narodu. Wydaje mi się, że sporo wynikało z eskalacji i napompowania ideologią, zwł. propagandą wojenną. Stąd pojawiało się coraz więcej zbrodni. Nie łykam, że od dawniejszych czasów marzył wyniszczyć Polaków choć Słowian nie kochano.

(Za co twój dziadek trafił na listę proskrypcyjną? Był działaczem, miał antyniemiecką przeszłość czy może teoretycznie mógł zwalczać np. jako wpływowa postać?)

Aha, czytałem 'mein kampf'. straszne bzdety a możliwe że pisał ktoś inny. było warto chocby po to, by zauważyć jak naciągane jest szukanie planów podboju i eksterminacji, co usilnie nam latami wpierano. No ale to lata wcześniejsze a nie czas wojny.

 

Tak, to wielki kapitał finansował Hitlera. Sprawa znana, mniej lub bardziej jawny udział, specjalny bank do obsługi, spory międzynarodowy rozmach... 'źródła finansowe nazizmu i komunizmu' czy jakoś i jakaś druga też. Po latach publikowano sporo więcej. Bez tego nie tylko Rzesza ale i jakiekolwiek Niemcy wyglądałyby inaczej. A to coś więcej niż zwykłe inwestowanie.

Mnie interesuje własny fantazyjny trop, na ile Hitler mógł być świadomie wybrany przez koła generalicji i przemysłu związanych z polityką wyrażoną Rapallo. Widzę pewną ciągłość zamierzeń a przywódcy nie pojawiają się znikąd, sami zresztą też nie rządzą.

 

Ofc, rzesza padała. juz w 1938 uratowało ją zajęcie Czech (NB bylismy gotowi wtedy iść z marszu na Niemców o ile czesi i Francuzi zechcą). od tego momentu było jasne, że będzie i musi być ścieżka wojenna.

W '39 był termin wielu płatności kredytów a dłużej już nie można było ukrywać stanu finansów i gospodarki. bo gospodarka była wojenna. A cuda jak likwidacja bezrobocia, nawet typu budowa autostrad za michę i grosze, też kosztowały, to żadne genialne plany zrobienia czegoś z niczego. Parę lat powyjściu z kryzysu zresztą robotnicy już sarkali. Mieli robotę ale za granicą zarabialiby lepiej tj. normalnie. Z bankami USA, Brytanii może by się dogadał ale byłby krach za to Francuzów i z tego powodu musiał napaść,  poza rewanżyzmem. Dlatego też brany pod uwagę sojusz z Polską nie miał szans, od Wschodu musieli być zabezpieczeni zanim uderzą na Zachód. A to musiało się dziać w porozumieniu ze Stalinem, z którym już pieknie wspólracowali. Może gdyby nie plany Stalina i ogromna armia to nie musiało się tak skończyć? Podzieliliby się Europą. Zderzenie jednak wielu szatanom było na rękę.

System trzymał się na wielkiej obcej kasie, kredytach  i kreatywnej księgowości. Zainteresowani siedzieli cicho.

Zbrojenia pochałaniały niesamowite środki, nie tylko kasę. Skąd na to brać, skoro nie sprzedawano wszystkiego z zyskiem? Przeciez to kosztuje. Wszystko kosztuje, kosztuje też gotowość armii. Socjalizmy też kosztowny wynalazek.

Hitler został dyktatorem, gdy się nim 'ogłosił,'  jako kanclerz rozwiązał parlament etc. po pożarze Reichstagu i dalej specjalną ustawą zapewnił swemu rządowi moc ustawodawczą. Naturalnie nie jest prawdą, że wybrano go w demokratycznych wyborach (jako dyktatora, kanclerzo-prezydenta= Wodza), wygrała jego koalicja ale niejako wymuszono, by Hindenburg powołał go na kanclerza. W kolejnych wyborach wygrało NSDAP i wprowadzono monopartyjność, wkrótce stał się wodzem wszystkiego więc miał już kompletną czy może potwierdzoną, gwarantowaną pełnię władzy.

Starczyło, by tow. Stalin kazał opozycji głosować przeciw hitlerowi, a nie zwyciężyłby w wyborach. Stalin jednak potrzebował wojny w Europie a i daleko socjalizmy do siebie nie miały.

W USA później ścierało się lobby przemysłowe proniemieckie i proangielskie. USA miało chęć ukrócić imperium brytyjskie a rozwinąć własne. Planowano zajęcie Kanady, walki na Oceanach, przejmowanie kolonii. Cichcem badano realność uzycia broni chemicznej (tak jak nasi w razie walk na stepach). W taki konflikt wierzył i Hitler, chciał stanąc po stronie proniemieckiej Brytanii. Inne plany to konflikt z Niemcami albo Japończykami (w czasach oficjalnego izolacjonizmu ale i new dealu). Ostatecznie w chwili zagrożenia Brytanii stanięto po jej stronie ale licząc na osłabienie. Pewnie maczano też palce w cichym a nagłym zwrocie polityki brytyjskiej z proniemieckiej na konfrontacyjną (abdykacja Edwarda VIII). Nie chciano ryzykować, by za pakt z Niemcami USA miały pretekst do przejmowania ich kolonii. Nieznany szerzej udział USA tak jak wiele wysiłków Polski każą  spojrzec na wojnę inaczej. Zresztą mieliśmy z nimi tajne związki, sprezentowalismy też wczesną Enigmę. Zauważ, że to nie Brytania wciagała do wojny, to my musielismy ugrac gwarancje brytyjskie, biorąc wszystko to oznacza, że Brytanię wciągnięto w wojnę. Kto? USA oraz... Polacy w swoim interesie. To niezły wyczyn godny 'testamentu' Piłsudskiego a nie powód do wstydu, 'podpalić Europę' w samoobronie (i starać sie wejśc do wojny ostatnim). To w takim sensie Polska jest odpowiedzialna i powinna byc dumna zamiast tego tłoczy nam się wstyd za post-sanację czy pisze bzdury o sojuszach z Hitlerem lub Stalinem.

Hitler chciał uderzyć na Francję ale miał zaplecami Polske, która nie wachałaby się.

Stalin pomagał w hodowli Hitlera, by  wykrwawić Zachód a wszedłby jako wyzwoliciel z komunizmem.

USA przewidywały, że Rosja może wygrywać ale USA wejdzie na koniec, ratując Europę przed komunizmem.

Japonia zaatakowała USA, więc USA miały wojnę a Hitler (i Włochy) też wypowiedział im wojnę. Zresztą byli już w wojnie ekonomicznej i do tego się kierowano a Niemcy zaczynali się też przyglądać konwojom lend-lease. Ofc nie był to szalony błąd Hitlera, jak się powiada, zdaje się liczył na wzajemność Japonii, by wiązała siły sowieckie.

Wszystko było planowane wcześniej. Oficjalne wersje są zafałszowane,zwłaszcza w naszej własnej historii z potępianiem II RP za przegraną, gdy się z nią przecież liczono a trafnie postawiono na obóz zwycięzców.

Finalnie dolar pobił funta, Anglia siedziała w kieszeni USA i zaczęła tracić kolonie. Nastał Nowy Porządek, do którego dopuszczono komunistów.

Kto więc był rozdającym, kto planował i wygrał?

 

AHA

kwestia Rosji:

pewnie,dogadujmy się.

tylko, że dla nich jesteśmy podmiotem, kuricą-nie-pticą a wszelkie sojusze niemiecko-rosyjskie są zabójcze dla nas tak jak wbijanie się Rosji do Europy. Wolą rozmawiac z Niemcami i nic dziwnego.

Rosja to mafijne służby, stacja benzynowa oraz spory rynek.

Chcą produktów- damy (UE to faktycznie blokuje ale jeszcze bardziej sama Rosja na swoją stratę).

Poza gazem/ropą tak naprawdę ich nie potrzebujemy. Choć tęsknie za bazarami  :)

Mi w NATO dobrze, USA dla Polski jest piekielnie ważne jako rozbijanie wpływów rosyjko-niemieckich, UE się sypie. USA jest tak ważne, że bez wątpienia warto przepłacać. Gdyby zaś Europę zagarneły Niemcy, nie mamy wyjścia lecz być ich najcenniejszym sojusznikiem, wasalem, jak najniezbędniejszym (polityka Tuska). Na szczęscie Europa jest niejednolita.

Zainwestowalismy w Zachód/UE więc czerpmy z tego, bezsensownie wszystko nagle zmieniać lepiej działać w rejonie i mieć kumpli w krajach UE (i Europy- W.Brytania). Czekam zresztą, kiedy nastąpi odrodzenie wpływów brytyjskich w europie, fantazja taka w tym bałaganie. A jakby tak mieć silną gospodarkę to i my w rejonie mamy szansę.

Co nam może dac Rosja? niższe ceny na paliwa, rynek, nawet sojusz?

Handlowo więcej daje Zachód, z paliwem wtapiali politycy, od Rosji lepiej z dala. najlepiej wykupić Kalinigrad za jabłka:)

 

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1519186