Uwaga, bo pogryzą

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Nie ma szczęścia Andrzej Duda w poszukiwaniu nieposzlakowanych osób do kierowania jego kampanii wyborczej, nie ma szczęścia PiS do budowania swojej kasty sędziowskiej. Czy PiS ma kadry posiadające wartości moralne niezbędne dla kontroli sądownictwa?

Kandydatka na szefa kampanii wyborczej Dudy poseł Lichocka pokazała chorym na choroby nowotworowe obsceniczny gest, popierając przekazanie 2 mld zł na propagandę, którą dziś z powodzeniem można porównywać z propagandą Urbania w czasie stanu wojennego. Ten gest zmusił Andrzeja Dudę do poszukania nowej kandydatki na szefa kampanii. Kolejna propozycja również nie jest szczęśliwa. Przyłapana na niezgodnej z prawem agitacji w formie roznoszenia ulotek wyborczych w czasie ciszy wyborczej, nowa szefowa kampanii Dudy, Turczynowicz-Kieryłło, by uniknąć konsekwencji pogryzła mieszkańca Milanówka, który w ramach zatrzymania obywatelskiego chciał zatrzymać mecenas na gorącym uczynku. Czy naprawę w środowisku Andrzeja Dudy nie ma ludzi, za których nie trzeba się wstydzić?

Jednym z argumentów dla wymiany „nadzwyczajnej kasty” na kastę trolli Ziobro był fakt zatrzymania kilku sędziów na czynnościach niezgodnych z etyką, co ogłaszano na słynnych czarnych bilbordach choćby, że prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Prokurator z nadania Ziobro, Maciej M. ze śląskiego wydziały Prokuratury Krajowej prowadził samochód z uszkodzoną opona myszkując po drodze mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Rankiem tego samego dnia orzekał w rozprawach, czy aby na trzeźwo?

Wręcz perłą w tym gronie jest Maciej Nawacki, członek KRS, którego przypadek powoduje, że neoKRS jest organem nielegalnym, którego postanowienia nie mają mocy prawnej, choć PiS w tej sprawie jest odmiennego zdania. Obserwatorzy sceny walki dwóch kast obserwowali „obronę Częstochowy” by nie ujawnić listy poparcia niezbędnego dla zostania sędzią KRS. Szczególnie aktywnym był w tej walce był Maciej Nawacki, nękający niezłomnego w sprawie żądania ujawnienia tej listy Pawła Juszczyszyna, Sędzia Nawacki potrafił wrócić z urlopu, by zablokować możliwość sprawdzenia list przez sędziego prowadzącego tę sprawę. Dziś gdy znamy już listy poparcia wiemy czemu sędzia „kasty Ziobro” Maciej Nawacki tak walczył. Okazało się, że nie zebrał on odpowiedniej liczby popierających go sędziów, czterech wycofało swoje poparcie zanim lista została zgłoszona zaś na liście poparcia dla Nawackiego widnieje podpis samego zainteresowanego jak i jego żony. Takie wartości moralne mają sędziowie „kasty Ziobro”. A konsekwencje są znaczące. W ramach pośpiesznego przepychania sprawy tworzenia neoKRS, głosowanie było blokowe, więc niezgodność wyboru jednego sędziego powoduje, że cała KRS jest nielegalna, a mimo to działa i podejmuje decyzje, które kasta Ziobro uznaje za prawomocne.

Inna z sędziów nielegalnej KRS Teresa Kurcyusz-Furmiak znana jest z tego, że za wadę ukrytą w sprzedanym jej używanym samochodzie przejęła mieszkanie osoby, która miała nieszczęście ten samochód jej sprzedać. Prawnie pewnie wszystko jest OK., ale nieproporcjonalność straty i korzyści jest przecież rażąca. Czy Ziobro interweniuje w tej sprawie? Jest to jeden w wielu przykładów „wartości moralnych” sędziów należących do Kasty Ziobro.

Ciekawie działo się w dwóch ministerstwach rządzonych przez Ziobro i Banasia. U Banasia kontrolą afery VAT zajmują się ludzie sami umorusani w tenże aferę, Ministerstwo pożegnało się z nimi z zachowaniem wynikających z odejścia uprawnień urzędniczych do odpraw, jakby odchodzili za porozumieniem stron. U Zbigniewa Ziobro powstaje komórka trolli przyjmując nazwę „Kasta”, stąd wywodzi się określenie „kasta trolli Ziobro”. Oczywiście obaj panowie ministrowie nic o tym nie wiedzieli i nie ponoszą żadnej z tego powodu odpowiedzialności.

Ale popatrzmy na wojenkę, jaka ostatnio rozgorzała między osobami będącymi twarzą „dojnej zmiany” w naszym wymiarze sprawiedliwości. Od kilku dni mamy żenującą walkę „na haki” między trzema szefami instytucji istotnych dla sądownictwa i ścigania przestępstw. Ułaskawionym Mariuszu Kamińskim zarządzającym CBA, Zbigniewie Zbiorze zarządzającym Ministerstwem Sprawiedliwości i zarządzającym NIK Marianie Banasiu. Jak wiemy z pojawiających się w prasie informacji każdy z nich ma „wiele za uszami” tak więc każdy z nich ma haki na drugiego. Rozpoczyna się zabawa, NIK kontroluje prokuraturę, CBA wchodzi do NIK, ale Banaś blokuje kontrolę swego gabinetu, za to nie może zablokować kontroli swoich mieszkań a także mieszkań rodziny. Tu przypomina się sprawa afery KNF, gdzie kontrolerzy czekali aż Chrzanowski przyjedzie i oczyści swój gabinet z kompromitujących dokumentów. A nawet z tego co wiemy z zaskakująco bogatych wycieków do prasy służby mają na Banasia umowę na wynajem kamienicy z słynnymi pokojami na godziny, która opiewa na sumę ok. dwukrotnie wyższą niż deklarowana przez Banasia jak i inne nieprawidłowości w rozliczeniach ze skarbem państwa. U Ziobro mamy nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości, który Ziobro traktował jako prywatną kasę do zapłaty za sprawy zupełnie nie związane z pomocą osobom poszkodowanym na skutek przestępstw. W przypadku ułaskawionego przez Dudę Kamińskiego wyszła na jaw sprawa tworzenia afery z willą Kwaśniewskich, nie pierwsze to takie zachowanie Kamińskiego, poprzednio został skazany również za podżeganie do korupcji, która miała wytworzyć tzw. aferę gruntową.  

Jako już wisienkę na torcie wspomnę drobny incydent w Łowiczu. Zatrzymano 65 letniego mężczyznę, który miał obrazić prezydenta trzymając napis niepochlebnie wyrażający się o inteligencji naszego prezydenta. Człowiekowi grożą 3 lata więzienia. Cała ta afera przypomina PRL, wtedy również zatrzymywano za obrazę władzy ludowej. Wśród Polaków krążyła wtedy dość dobitna pointa, „za obrazę czy za zdradę tajemnicy państwowej”? Oburzonym zachowaniem tego człowieka przypomnę jak broniono „Antykomora”?

Z pewnością ta wojenka przyniesie Polakom szerszy obraz tego, co rzeczywiście dzieje się w Polsce pod rządami PiS, ale warto się zastanowić nad inną sprawą. Jeśli coś się remontuje, to wymienia się coś zepsutego na coś dobrego. W przypadku „reformy sądownictwa” wszystko wskazuje, że remont ma polegać na wymianie czegoś złego na jeszcze gorsze. o podporządkowanie sądownictwa działaczom partyjnym i sterowanie wyrokami z gabinetów politycznych, wysyłanie sędziów, którzy nie wydają wyroków zgodnych z wolą polityczną partii mieliśmy już za PRL i z pewnością nie jest to wzorzec do którego powinniśmy powrócić.

prawa autorskie: Jestem autorem tekstu, zdjęcie satyra polityczna paczaizm.pl

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.9 (13 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W Poznaniu zaatakowano dwóch działaczy Konfederacji zbierających podpisy dla Bosaka. Jednego uderzono, drugiego zaatakowano gazem pieprzowym. Wszystko wskazuje na to, że jest to motyw polityczny. KO, PiS, może Lewica? 

Szanse Bosaka nie są duże, Konfederacja nie odbierze głosów KO ani Lewicy, bo z pewnością zwolennik Konfederacji na te ugrupowania nie zagłosuje. Konfederacja zaś odbiera głosy PiS, co widać choćby na tym portalu. Ci, co kiedyś głosowali na PiS i poznali się na tej partii swoje sympatie skierowali do Konfederacji. Kto więc zaatakował?

Vote up!
4
Vote down!
-9
#1619600

Kto ci takich bzdur natłukł do główki,pocięty dzbanie.

Kulturowo jesteśmy sobie obcy. Mówimy tylko tym samym językiem. Twoje zdziczenie i nienawiść do PIS to rzecz, która nas tu wszystkich od ciebie dzieli.

Ten który dusił Panią Jolantę Turczynowicz Ten damski bokser nazywa się Krzysztof "Motyl"Umiastowski. Członek obwoźnego cyrku PO.W internecie jest wszystko. Umiastowski to miłośnik ciepłych braciszków, biedroniów i rabiejów.Dlatego pokazuje swoje fotki wymalowany, z różą na łbie

A ten dusiciel to zostanie w przyszłej kadencji posłem lub senatorem Totalnych . Zakład ?

 

A kto się solidaryzuje z Wrońskim? Mendy, zdrajcy i złodzieje.Widząc co wypisujesz ty  tutaj o ataku na kobietę stwierdzam że tobie i opozycji nie należał się skromny fakulec od Lichockiej ale kop w dupę kafarem do wbijania pali w dno morskie

 

Vote up!
9
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619603

Tak samo jak "astrze" czy "rebeliantce". Oni za kopiejki chcą pogrążyć Naród.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1619609

Gdyby natura chciała to by Zawiszy mózg dała. Niestety tylko trzy neurony pod czaszką. Dzięki temu oddycha, wchłania i wydala.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619612

Pani Turczynowicz tyle mówi o hejcie i hejterach, a nie ma posłuchu nawet wśród swoich najbardziej zagorzałych fanatyków ... :-(

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1619828

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

I kto to mówi, Humpty Dumpty co prawdą się brzydzi. Ciebie złapać za rękę to krzyczysz, że nie twoja to ręka. A w kopiejkach to ty odbierasz wypłatę, mieliśmy okazję tu widzieć jak dobrze językiem Puszkina się posługujesz, gdy zapomniałeś, że raporty już wysłałeś i na portal gdzie Polacy dyskutują się udałeś.Jak tam kurs rubla, korzystny?

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1619629

nic. Pogadaj sobie z Astrą. U niej znajdziesz zrozumienie. Albo rano z Ruskieviciusem, o ile nie załapał ciągu, bo wtedy dopiero za tydzień zacznie cokolwiek pojmować.

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1619630

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ponieważ ja ze 100% pewnością jestem heteroseksualnym mężczyzną,

Ty jednak widzisz we mnie "panienkę"

To ty jesteś gejem

cbdu...

Bardzo mi z tego powodu przykro

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1619636

Jedno co ci powiem ,to fakt że znajc cię niemal 10 lat nigdy ordynarnych wyzwisk wobec innych tam u nas nie widziałem.Tego zaprzeczyć się nie da.Nie słyszałem też tego od Opary czy Lipskiego.Natomiast ten żul w spódnicy z Kalisza czy denaturowy maczo Spirytek to już dno dna.A i wobec Huskyego zachowałeś się jak trzeba.Tu masz wielki plus,ale jak "inni" to przeczytają to może tylko "pocałunek śmierci".
Ale taka jest prawda

Vote up!
8
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619632

To jednak pocałunek śmierci nie dla ciebie był przeznaczony a dla mnie.Nigdy nie doceniałem tego jego jerozolimskiego noska.A tu masz.Znów wyniuchał.Spiryt wielki atlant godny agenta MOSAD-u albo minimum GRU.Tylko mam jedno pytanie jak Reinert mógł złodzieja okraść.W jaki sposób.Czy Słupianek myliła się pisząc dziesiątki razy że:
@SpiritoLibero 09:22:23
Jaki Ty żałosny jesteś spirito...
Sam latasz po wszystkich portalach, szpiegujesz co kto napisał.
Nie spotkałam się jeszcze z takim zachowaniem na innych portalach i to jest najlepszy dowód, że jesteś tu szarą eminencją.
Szarą... jak diabli hehe
Niepoprawni.pl - schyłek getta?
Astra - Anna Słupianek 06.12.2013 12:16:17

Atlancie zdrowia i szukaj,szukaj szukaj.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619679

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ten ja trzymał za szyję i dusił, a ona miała zęby na szyi, mutant jakiś czy co? 

Broniła 15 letniego syna? 15 latek to nie niemowlę, wraz z kobietą spokojnie by sobie poradzili z mężczyzną. 

Ulotek oczywiście nie było, prawda?

Lichocka też pod okiem się drapała, a pani Dominika co spoliczkowała kobietę to tylko muchy odganiała.

PiSowcy nie kłamią gdy tylko śpią i to też nie zawsze.

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1619613

Może coś więcej na ten temat?

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1619614

Jak nie masz pojęcia co to znaczy się zeszmacić w najgorszym stylu, to tutaj masz dwa modele: żeński Renata_Grochal
 i męski  Paweł Wronski z gówna
Jednym kliknięciem można sprawdzić, że kobieta broniła siebie i dziecka przed psychopatą. Totalne skur...e, nawet jak na "ich standardy".

 

Sowiecka dzicz. U nich to normalne zachowanie.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619616

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Palec Lichockiej;

Zęby Turczynowicz Kieryłło,

Liść Dominiki

Bezsprzecznie to dzicz, tylko nie wiem czy sowiecka, ale na pewno nie polska. Lidziom ręce służą do pracy, zęby do jedzenia a palec, no jeśli ktoś jest mało kulturalny to użyje do podłubania w nosie, jak już do niczego lepszego użyć nie potrafi.

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1619637

zaczopowane dupy

 

te chodzące

bolszewickie trupy

mają kafarami

zaczopowne dupy

 

PS Dlatego niebieski wszystko co polskie tak gryzie! 

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1619620

Ale to naprawdę jest rzecz drugorzędna. Zaalarmował Straz Miejska i to wystarczyło, by oni zatrzymali kobietę jeśli rzeczywiście naruszała ciszę wyborczą. Być może na gorącym uczynku
A koleś rzucił się z łapami do kobiety. Najgorszy sort. Ciekawe, czy wobec mężczyzny też by tak zrobil

Vote up!
8
Vote down!
0
#1619622

Dziwnym trafem fotek że zdarzenia to nie mieli za to dopiero z karocy, by grać pokrzywdzonego 

Vote up!
7
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1619626

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ale dobrze, że mówisz o sorcie. Swego czasu wsłuchany w mszę Rydzyka w Częstochowie rzucił się na dziennikarkę, pani Dominika rzuca się z rękami na inną kobietę. Ja prawnikom nie wierzę za nic. Wystarczy popatrzeć na Humpty, który w każdej sprawie kłamie, że życia nie starczy, by odkręcać to co on nakłamie.

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1619633

No Zawisza i inne hieny z "gówna wybiórczego" bierzcie się do roboty. Macie temat.Pisiory gryza

Mama Justyny Pochanke z TVN postrachem osiedla w Warszawie!
Renata Pochanke. i jej mąż wdali się w awanturę z dziećmi, grającymi w piłkę pod ich balkonem. Doszło do przepychanek, ojciec jednego dziecka został przez mamę Pochanki pogryziony!Doszło do wyzwisk i przepychanek, Potrzebna była interwencja policji.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619624

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Aramis nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to nie jest najlepsze miejsce do grania w piłkę czy krzyków - niektórzy ludzie pracują, inni mają małe dzieci, starszym, schorowanym może to przeszkadzać ... nie dziwie się reakcji Państwu Pochanke.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1619832

a ja się nie dziwię że potrafisz kretynizmy pisać

Vote up!
3
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619837

Swoją drogą jaką trzeba być męską pizdą, żeby poskarżyć się, że kobieta mnie ugryzła. Ja nigdy ludzi nie zrozumiem .Tak mają wszelkiej maści zboczeńcy i damscy bokserzy.Większość kobiet broniąc się przed facetem kopnęłaby go w jaja, ale to się nie sprawdza w sytuacjach, kiedy napastnikiem jest eunuch.

Przecież wiadomo że tu nie chodzi o prawdę tylko o darcie ryja by głośno było.I stosują stare ubeckie metody. Pokażcie mi człowieka a znajdziemy coś na niego. Ta sprawa miała miejsce 2 lata temu i jak się pojawiła Pani Mecenas przy PAD, cyk i od razu szambo się wylało od samego początku.

Dzicz

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1619625

istnieniu do niedawna jeszcze nie miałeś zielonego pojęcia? A jest to bardzo kontrowersyjna osoba, z którą prezydent Duda i Jego sztab będzie miał jeszcze mnóstwo problemów wizerunkowych, bo pogryzienie to jest tylko jedna z wielu niejasnych spraw, w których brała udział.

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1619830

Swoją drogą to nawet dość zabawne, że takie kacapy nie są w stanie wyciągnąć czegis większego a tym bardziej przyczepić się merytorycznie. Zamiast tego jakieś udawanie wysokich standardów moralnych w ulubionym stylu Zawiszy. Jeszcze mu kontrola sądownictwa przeszkadza, ładnie się odslonił. Polaków nie spyta, co mają chęć zrobić z taką komuszą kastą, byle walić w jedyną siłę odzyskującą kraj

Vote up!
7
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1619627

Jakbyś wyglądał jak ten degenerat, skarżyłbys się. Facet notowany, awanturnik. Pedał (serio)

Czy Wy sadzicie ze ten Motyl bezinteresownie z wlasnej woli chodził po Milanówku? I szukał ludzi którzy wrzucają ulotki ?

Ten pedał musiał w ryj dostawać w szkole od bardziej wyrośniętych koleżanek i teraz  się mści. W życiu bym się nie przyznał , że kobieta mi wpierdol spuściła albo siniaka nabiła.Typ maczo, co mu niewiasty z "liścia" wypłacą

 

Vote up!
9
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619628

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Aramis nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Czy Wy sadzicie ze ten Motyl bezinteresownie z wlasnej woli chodził po Milanówku? I szukał ludzi którzy wrzucają ulotki ?"

Czy bezinteresownie, w środku nocy, z niepełnoletnim synem i psami (i jeszcze jedną, niezidentyfikowaną osobą, być może z mężem), jakakolwiek odpowiedzialna matka włóczyłaby sie po okolicy w czasie ciszy wyborczej z hejterskimi, nieprawdziwymi materiałami? (gdyby to były "zwykłe ulotki wyborcze", to pół biedy, choć też złamanie prawa przez Panią mecenas, która powinna "świecić przykładem").

"Ten pedał musiał w ryj dostawać w szkole od bardziej wyrośniętych koleżanek i teraz się mści. W życiu bym się nie przyznał , że kobieta mi wpierdol spuściła albo siniaka nabiła.Typ maczo, co mu niewiasty z "liścia" wypłacą"

Pedał czy nie-pedał, ale równoprawny obywatel Rzeczpospolitej, który ma prawo (a nawet obowiązek!) do obywatelskiego zatrzymania osób łamiących prawo.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1619824

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Aramis nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

w normalnym państwie, z normalnie działającymi Prokuraturą i Sądami oraz instytucjami kontrolującymi władzę, idzie sie pod Trybunał Stanu (w najlepszym, najłagodniejszym przypadku).

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1619829