Tęczowy spór nad aureolą, czyli komu to i po co?

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Tak jak patrzę na całą tę awanturę z ikoną Matki Boskiej z dzieciątkiem w kolorowych aureolach to ciśnie mi się pytanie, czy nie obraza Was reklama pewnych cukierków? Bo tam też mamy tęczę, żyrafę i do tego „imigranta” w kolorowym bereciku”?

 

Jak każdy wie, młodemu artyście, celebrycie ciężko dostać się na „salony”. Można próbować przez układy z obecnymi celebrytami, tak zwykle robią dzieci znanych celebrytów, ale jak nie ma takich możliwości to najprościej wywołać skandal. Można pokazać część ciała, którą normalni ludzie zwykle przykrywają, można stworzyć „instalację” z papieżem przygniecionym kamieniem albo jak właśnie zrobiła ta pani, łącząc dwa symbole, jeden ważny dla katolików z odczytywalnym dla nich symbolem ruchów LGBT. Prosty, tani zabieg i nazwisko tej pani, które celowo nie wymieniam, by dodatkowej reklamy jej nie robić, pojawia się na ustach wielu Polaków, dyskutują, sprzeczają się, wylewają łzy, szukają porównań. A przecież pierwsze przykazanie celebrytów brzmi „Nie ważne jak mówią, nie ważne co mówią, ważne by mówili”.

 

Oczywiście zaraz przy tej sprawie promyk wątpliwej sławy chcą chwycić politycy, w tym politycy w sutannach (by odróżnić od kapłanów). Jedni będą solidaryzowali się z urażonymi uczuciami religijnymi katolików, drudzy będą załamywać ręce nad cenzurą wiążącą ręce artystom. Pan Brudzińki pośle oddział smutnych panów, by sprawdzili zawartość szafek tej „artystki” i cały naród ma temat do dyskusji na kilka dni odmieniając jej nazwisko we wszystkich formach jakie nasz piękny język oferuje.

 

Nie ma co ukrywać, takie zachowania, będą się powtarzały, póty „celebrytom” będą przynosiły określone korzyści, w tym przypadku „święte oburzenie” i dyskusję o nich, dopiero brak konkretnych korzyści spowoduje, że poszukają innej formy. Zaś kary? I tak wszystko rozejdzie się po kościach.

 

Bezsprzecznie jest to akcja mająca mobilizować elektoraty PO-PiS’u. Również na pewno należy to widzieć jako element kampanii wyborczej Wiosny, Biedronia, która nadspodziewanie wysokie wyniki osiąga w sondażach. Tu też zwróciłbym uwagę na bardzo niskie moim zdaniem notowania Konfederacji, pierwszej realnej siły politycznej, która pojawił się na prawej stronie sceny politycznej od czasów, gdy Jarosław Kaczyński doprowadzając do przedterminowych wyborów zawłaszczył całą tę prawą stronę niszcząc swoich koalicjantów (Samoobronę i LPR). Lecz biorąc pod uwagę iż notowania przedwyborcze zwykle różnią się od rzeczywistych wyników, zwykle preferują partię rządzącą, ostatecznie nie kto inny jak Andrzej Duda swego czasu określił CBOIS jako wywiadownię opłacaną przez rząd, a Konfederacja jest ugrupowaniem mogącym uszczypnąć rządzącemu ugrupowaniu część elektoratu, tego który poprzednio głosował na PiS, a dziś nie zadowolonego z osiągnięć i poczynań rządu a równocześnie przeciwnego PO, te notowania można traktować jako niedoszacowane.

 

Jednak Polak mający doświadczenie z naszą po-magdalenkową, po-okrągłostołową targowicą, czyli inaczej mówiąc PO-PiSem rządzącym naszym krajem już tyle lat, powinien zapytać się, co to nasza „dzisiejsza targowica*” pragnie tym tematem przed społeczeństwem ukryć?

 

* Dzisiejsza targowica – każdy komu pod górkę do szkoły nie było i na historii nie wagarował, wie, że targowica to była zdrada narodu dokonana przez polityków oraz hierarchów kościelnych, z prymasem, biskupami, nuncjuszem papieskim i w końcu królem. Dzisiejsza targowica, czyli PO-PiS, albo jak kto woli KO-PiS ramię w ramię donosili do Brukseli na legalnie wybrany rząd, działająca rzecz obcych interesów, PO koncernów Europy Zachodniej, PiS Izraela, USA i Ukrainy. O ile donosicielstwa PO nie trzeba przypominać, bo chyba każdy pamięta, to mówiąc o donosicielstwie PiS można choćby wymienić pana Ziobro, co donosił w obronie kiboli, panią Kempę, czy pana Macierewicza.

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.8 (12 głosów)

Komentarze

   

Jak widzę każdy portal musi mieć  swojego Jażdżewskiego i Tuska
Takie dwa w jednym

Halo lemingu

Tu nie Onet ,tu nie twoja Koszerna z Czerskiej, tu nie szambo Neonowe
Pomyliłeś koleś adresy z tym wpisem

     

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1589208

To rzeczywiście porządny portal tylko kilku trolli robi tu bagno. Ale jak widać portal się już tym zajął co widać po obwódkach.

Vote up!
5
Vote down!
-8
#1589211

To rzeczywiście porządny portal tylko kilku trolli robi tu bagno. Ale jak widać portal się już tym zajął co widać po obwódkach.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1589212

Jeżdżewskiego  w ramach mordu rytualnego ...a Podleśną ukamieniowali na Placu zwycięstwa.

Portal może chciał być porządny....ale coś poszło nie tak. Może to właśnie wina Polaków.

Vote up!
4
Vote down!
-9

Verita

#1589214

Dokładnie tak. Oni nie cierpią każdego co nie myśli jak oni.

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1589216

Dokładnie tak. Oni nie cierpią każdego co nie myśli jak oni.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1589217

lewacki bojownik

 

czerski zna słownik

lewacki bojownik

 

PS Pozujący na Zawiszę czerski bojownik jest cały obsrany ze strachu na sama myśl o tym, że mu zasugerowałem napisanie do Putina żądania o wypłacenie odszkodowań za niewyobrażalne zbrodnie i grabieże Rosji na Polsce i Polakach.  

Vote up!
8
Vote down!
-5

jan patmo

#1589241

...którzy na tej aferze próbują zbić kapitał polityczny.

W podobnym tonie odpowiedziałam P. Stankiewiczowi.

Czy to temat wart dyskusji? Czy powoływanie się na wyroki sądów  w Polsce nie zakrawa na kpinę?

 Czy warto wykorzystywać obrazy święte do walki poltycznej w ramach kampanii wyborczej?

Przecież niby- katolicki PiS ośmiesza się podejmując rękawicę? Po co to wszystko?

Tylko proszę nie mówić, że to obrona wiary katolickiej....

Gdyby polski rząd i naród był naprawdę katolicki...a nie tylko z nazwy i nie tylko przed wyborami....to stałby pod sejmem, przed klinikami aborcyjnymi następnego  dnia gdy tylko ustawa o ochronie życia trafiła do "zamrażarki"...i stałby tam do skutku.

Gdy na to ich nie stać...to lepiej iść na ryby:-)

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-7

Verita

#1589210

Tu też zwróciłbym uwagę na bardzo niskie moim zdaniem notowania Konfederacji, pierwszej realnej siły politycznej, która pojawił się na prawej stronie sceny politycznej …

--------------------------------------------------------------------------

Niskie notowania Konfederacji, moim zdaniem, świadczą o tym, że polskie społeczeństwo, w przewyższającej większości, nie jest skłonne zaakceptować faszystowską skrajną prawicę reprezentowaną przez liderów, takich jak Korwin Mikke, który jawi się jako rasista, szowinista, zwolennik eugeniki:

"I nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, więc i oglądanie – godnych podziwu skądinąd – wysiłków para-sportowców może przynieść – przejściowe, na szczęście – zaburzenia w motoryce!). Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych – a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów – i inwalidów, niestety."

/JKM/ 

Vote up!
8
Vote down!
-5

AgnieszkaS

#1589222

Dzisiejsza targowica, czyli PO-PiS, albo jak kto woli KO-PiS ramię w ramię donosili do Brukseli na legalnie wybrany rząd, działająca rzecz obcych interesów, PO koncernów Europy Zachodniej, PiS Izraela, USA i Ukrainy.

----------------------------------

Czyżby w tym zdaniu osiągnął Pan punkt kulminacyjny (climax) swojego eseju? 

Rzeczą o wiele bardziej destruktywną jest negatywna rola pewnych blogów i portali, na których ludzie niechętni obecnemu rządowi posługują się półprawdami, lub najzwyklejszymi kłamstwami, aby ów rząd w oczach społeczeństwa zdyskredytować. To jest ta prawdziwa Targowica, Targowica początku XXI wieku. 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-5

AgnieszkaS

#1589232

(…)dlatego na listach ugrupowania do Parlamentu Europejskiego znajdą się aż cztery osoby nazywające się Korwin-Mikke. Poza jednym z liderów Konfederacji, na listach znajdzie się też Jacek, Anna i Dominika.

Rzecznik partii KORWiN i Konfederacji Tomasz Grabarczyk podkreślił, że te osoby trafiły na listy nieprzypadkowo. – Jacek Korwin-Mikke pełnił funkcje prezesa różnych regionów i należy do władz krajowych, Dominika Korwin-Mikke jest asystentem społecznym i współpracuje z biurem prasowym, a Anna Korwin-Mikke już w przeszłości startowała w wyborach – wskazał rzecznik. Natomiast sam Janusz Korwin-Mikke wprost stwierdza, że chodzi o rozpoznawalność. – Robimy to po to, by wyborcy wiedzieli, że ta lista jest związana ze mną – przyznaje. – Właściwie powinienem umieścić 13 kandydatów o moim nazwisku, po jednym w każdym okręgu. "

https://dorzeczy.pl/kraj/102097/Korwin-Mikke-na-liscie-Konfederacji-do-PE-razy-cztery.html

P.S.

Można to skomentować dwoma wyrazami: bezwstydna pazerność.

Vote up!
7
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1589237

Do listy afer PiS, którą Pan tak często przedstawia, proszę dodać tzw. aferę szparagową. Tutaj znajdzie Pan szczegóły:

"Niemcy: Przez 500 plus Polacy nie chcą zbierać szparagów. Internauci bezlitośni"

https://dorzeczy.pl/kraj/102125/niemcy-przez-500-plus-polacy-nie-chca-zbierac-szparagow-internauci-bezlitosni.html

Vote up!
7
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1589245

Administracja z nudów pałuje na Niepoprawni. Nawet tacy znani polityczni felietoniści, jak Konrad Rękas, mogą się pochwalić bardzo niską liczbą odsłon. Odsłony te mają ostrą tendencję ujemną. To jest upadek na łeb, na szyję. Nawet zapraszanie opozycji aby się nastawiła na zdrowe kopniaki już nie pomaga. Dobrze, że jeszcze NDP sztucznie nabija odsłony. Czytelnicy poczuli przesyt, zobojętnieli i znaleźli rozrywkę gdzie indziej.

Vote up!
6
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1589249

Faktycznie poczytalność wpisu tego ministranta z świątyni przy Czerskiej na Neonie jest zajebista.280 frajerow "przeczytalo" ten jego wpis
Wystawił sam sobie jak zwykle swoje wypociny na pudle to nie dość że go olali to jeszcze wpis mu go spałowali.
Te odsłony na Neonie to zawsze była totalne ściema.Kręciołek działa tam znakomicie.Wiele wpisów Kosiura,Białasa,czy Rekasa potrafiło mieć po 2 tysiące odsłon w minutę.
A tutaj jego tekst ma 500 odsłon pomimo że jest w piwnicy i słusznie.Liczył na to że będą się tu z nim cackać.Niestety nie ma tu Astry czy Ruszkiewicza by mu klaskali.Nie ma tu @Farala by mu dodatkowy plus dodał.
No ale proboszcz Michnik kazali to i spłodził to goowienko .I teraz pozostało mu tylko wycie że wszyscy tu go tu mają głęboko w pięciu literach.
A Astra faktycznie wpadu tu w jednym tylko celu .Jakim to wszyscy wiedza

Vote up!
6
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1589252

"Prawaki", to kreatury, żywiące się kłamstwem i pomówieniami. Ile już razy człowieku bez czci udowadniano ci, że kłamiesz? Gdybyś zadał sobie minimum trudu, byś wiedział, że nakłamałeś jak bura suka, ale cóż, twoim mottem życia jest zasada "rzucać g..,  może coś się przylepi".  Wzorem moich ojców płazem...Chciałbyś na Neonie bagienko robić, ale poznano się na tobie. Tu zresztą też, Ranga, którą masz, jedyna nadawana tu przez redakcję, nie przz grupkę troli wskazuje, że dano ci szansę, ale jak widać nie jesteś tej szansy godzien. Taki to już rodzaj, co do Polaków chce się przyczepić, Popatrz, kłamco kto tego dnia miał dyżur.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1589270

Tuskoidy I lewackie ściery, to kreatury, żywiące się kłamstwem i pomówieniami. Ile już razy człowieku bez czci udowadniano ci, że kłamiesz? Gdybyś zadał sobie minimum trudu, byś wiedział, że nakłamałeś jak bura suka, ale cóż, twoim mottem życia jest zasada "rzucać g..,  może coś się przylepi".Chciałbyś na Niepoprawnych bagno robić, ale poznano się na tobie.I rangą jaka masz oraz fantastyczny dorobek punktowy wskazuje że jesteś mniej niż zero

I nie interesuje mnie co za szmata miała dyżur.Pewnie takie same zero jak I ty

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1589276

twoje slowa należy odczytywać na odwrót zgodnie z zasadą wyznaczoną przez prezesa dla odczytywania słów wypowiadanych przez polityków PiS, "nikt nam nie wmówi, że białe jest białe". Zaś czy kogoś interesuje twoje zdanie o portalu Neon? Idź do tych, dla których portal Neon okazał się za wysokim progiemi i tam sobie narzekajcie, wyjcie... do woli. Jak sam widzisz, twój poziom również na niepoprawnych został odpowiednio doceniony. Naszą polską tradycją jest, że kłamców, ludzi nie dorastających do poziomu danej społeczności płazem się traktuje. 

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1589279

Nie pierwszy to raz, że PiS z braku własnych sukcesów cudzymi się chwalił. Rzeczywiście rolnicy niemieccy mają problemy z pracownikami sezonowymi, ale jak napisano w tekście, również Rumuni przestal przyjeżdać. Czyli nie efekt 500+ a efekt wzrostu poziomu życia w mniej bogatych krajach  Unii. Za to w Polsce ostatnio odczuwamy znaczący wzrost kosztów podstawowych produktów żywnościowych, szczególnie drastycznie ziemniaków rdr na targowiskach 68%, średnio dla produktow konsumpcyjnych 2,2%, na stacjach benzynowych cena benzyny 95 to już ok. 5,5 zł Z pewnością to nie tylko efekt 500+, ale całości działania tego rządu. Dlatego kiedyś Pani pisalem, że osoby, które w Polsce nie mieszkają, nie powinny oceniać sytuację, bo na własnej skórze nie odczuwają wyników swej decyzji. Chyba nie jest honorowym podjąć decyzję, a później innym kazać spijać "owoce" tej decyzji. Zapraszam do Polski, wspólnie decydujmy, wspólnie płaćmy (podatki) i wspólnie odczuwajmy skutki tej decyzji.

Upadek portalu Neon to też tylko pobożne wasze życzenia, Dziennie kilkanaście nowych tekstów, pod tekstami mamy dyskusję w większości na poziomie, nie ma takich wypowiedzi jak np. tu jan patmo, czy medyczny przypadek kłamcy "zniesmaczony". Jak widać operacja czyszczenia portalu z ludzi, którzy kulturą nie dorastali do poziomu portalu daje efekty.

Jeśli chodzi o nepotyzm z Konfederacji to niestety cecha partii prawicowych. Jedną z pierwszych decyzji PiS po zwycięstwie wyborczym było podniesienie przestępstwa nepotyzmu do rangi prawa należnego zwycięzcy. Jeszcze w historii Polski nie było rządu w którym nepotyzm byl tak rozwinięty. Przypomnę.

http://pisiewicze.pl/

 

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1589277

Na początku są słowa, takie jak te wydukane przez Zawisze vel Farala , potem jest psychiatra , a na końcu zawsze szpital dla obłąkańców.Możliwe, że nauka powinna się tobie przyjrzeć - prawdopodobnie to pierwszy przypadek żyjącego "człowieka" z całkowicie pustą czaszką.

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z-0

http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/rosyjscy-narodowcy-z-neon24-sterowani-przez-rosyjska-agenture-wplywu

http://niepoprawni.pl/blog/husky/jak-zaczela-sie-ii-wojna-swiatowa

Przypominam:

"Mafiozi" z PO, lewaccy degeneraci @Faral vel ...

 

pseudo narodowcy -Narodnik

i rosyjska agentura

 

 

czyli Neonowa elyyta

http://niepoprawni.pl/comment/1589184#comment-1589184

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1589301

Widzę, że odchodzicie od zmysłów, zapluwacie się z "zawiedzonym" równo, nie wiecie czego się uczepić. Melisy trochę popij, bo taki stres na serce źle wpływa. Chyba muszę jakąś swoją biografię napisać, bo po nocach nie sypiacie, strzelacie, strzelacie a każda kula w płot leci, a to stresuje. Jeszcze was będę na sumieniu miał.

Ale opowiem ci cos o sobie. Raz do dwóch razy w roku wybieram się na wyprawę fotograficzną po zabytkach Polski. Kiedyś w czasie urlopu byłem w tym twoim T. Choć wtedy interesowała mnie architektura kościołów drewnianych, a to trochę bardziej na południe, wiele zdjęć wtedy przywiozłem, ale muszę przyznać, że ładną synagogę tam macie.

Może trochę trzeba będzie o osiągnięciach PIS popisać :) Będzie wesoło, trochę zdrowiej, mniej węglowodanów, które w lukrze w jakim polewicie przedstawicieli Izraela i USA na Polskę w nadmiarze. Ja wiem, że im "to się należy".

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1589318

Ale kto w necie nie zna twojego resortowego C.V ??
Kto?
Może zamieścimy tu opinię twoich kolegów z Wolne Media czy byłej Interii360
Jak myślisz co oni o tobie piszą?
Możesz być pewny że to samo co "koledzy" z neonu Wojtas,Casey,Jeremi i wielu innych

" polewicie"

Ty wtórny analfabeto
Co to jest za wyraz

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1589330

Po tym wpisie już wiadomo, że "g... wicie Hipolicie".machasz jak ślepy bokser cepami. Ale nic, opowiadaj opowiadaj, ośmieszaj się dalej. Tyle co w tej sprawie możesz, to postawić minusa.  :)

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1589333

Panie Zawisza,

Program 500+ ma bezpośredni wpływ na wzrost gospodarczy w Polsce. Ludzie, którym do tej pory nie starczało mają teraz więcej pieniędzy i wydają je na jedzenie i inne podstawowe potrzeby życiowe. Proszę mi wierzyć, że nie kupują jachtów albo drogich samochodów zamiast robić inwestycje. Nie trzymają też tych pieniędzy w bankach. Natychmiast je puszczają w obieg. 

Efektem tego jest wzrost gospodarczy w Polsce i oczywiście inflacja Można nawet sobie wyobrazić, że wzrost gospodarczy i inflacja to są dwie równolegle  linie na wykresie, które zawsze sobie towarzyszą ale nigdy się nie przecinają. Wzrost gospodarczy bez efektu inflacyjnego nie istnieje.

Ceny jachtów w Polsce chyba nie poszły w górę tylko ceny kartofli.

Za wszystko odpowiadają w Pana wyobrażeniu "pisiewicze", a w szczególności za ceny owoców i warzyw na targach. Mało tego, wini Pan polski rząd za wysokie ostatnio ceny paliw na stacjach benzynowych, które są efektem globalnego wzrostu cen ropy naftowej za baryłkę. Ceny paliw mają bezpośredni wpływ na ceny produktów rolniczych, ponieważ transport jest w nie wliczony, a płaci za wszystko konsument.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie bogacą się na tym rolnicy, tylko pośrednicy. Ale to już cecha charakterystyczna kapitalistycznego systemu o który walczyła Solidarność. Ja również płacę więcej za paliwo. Wczoraj zapłaciłam $3.50 za galon. Nie wiem kogo oskarżyć za wysokie ceny paliwa - Trumpa? A może to jest wina Putina i  Króla Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’ud'a?

A jeśli chodzi o Neon, to nie mam pobożnych życzeń. To były tylko obiektywne obserwacje spadającej w dół średniej  odsłon. Dyskusje na Neon na pewno są ale odsłony mają tendencję schyłkową.

 

1. Inflacja w Polsce (roczny wskaźnik cen towarów i usług)- dla każdego do porównania z poprzednimi latami:

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/roczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych/

P.S.

Pan nie musi mnie do Polski zapraszać. Ja tam mam dom i bardzo bliską rodzinę. Podatki zawsze płacę w terminie.

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1589359

W tej chwili nie odpowiem na całość, bo jestem w pracy a by odpowiedzieć Pani w sposób poważny trzeba trochę czasu poświęcić, ale pokażę Pani pewną rzecz.

https://www.money.pl/u/money_chart/graphchart_ns.php?ds=1357803289&de=1515538800&sdx=0&i=&ty=1&ug=1&s%5B0%5D=oilc&colors%5B0%5D=%230082ff&fg=1&tid=0&fr=1&w=605&h=284&cm=0&lp=1

Mieliśmy już w Polsce ceny benzyny 5.50-6.00 zł było to za czasów rządów PO-PSL i wtedy ówczesna opozycja krzyczała, że rząd powinien coś z tym zrobić. Było słynne wystąpienie Kaczyńskiego na tle kanistra na benzynę, pokazujące jak rząd okrada Polaków,  przy czym wtedy baryłka ropy kosztowała 100-110 $, dziś usprawiedliwia Pani podobną cenę wysoką ceną ropy, przy czym cena baryłki są na poziomie 70$. Czy mam prawo twierdzić iż za dzisiejszego rządu benzyna jest za droga?

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1589373

Cena hurtowa ropy naftowej jest ustalana na rynku globalnym. W rezultacie ropa, gdziekolwiek jest produkowana, trafi do pośrednika, który zaoferuje ją za najwyższą cenę. A więc rząd w systemie kapitalistycznym niewiele może zrobić aby obniżyć detaliczne ceny benzyny. Rząd może wrzucić na rynek jakieś strategiczne rezerwy i w ten sposób  zwiększając  podaż, a przez to chwilowo obniżyć ceny.

Panu wolno oczywiście mówić, że za dzisiejszego rządu ceny benzyny są za drogie. Jednak to Pan jest zwolennikiem krańcowo "prawicowych" , wolnorynkowych, libertarianskich  rozwiązań gospodarczych, w których rola rządu jest raczej fasadowa, a rynek będzie rządził się sam:)) Proszę mieć pretensję do rafinerii, w czyimkolwiek one są posiadaniu, wszelkich pośredników i może Arabów.  Of course it's a joke. The "Arabs" responsible for high gas prices manage their business from Wall Street. 

Vote up!
5
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1589374

Oczywiście, że ceny ropy ustalane są globalnie, ale one mają wpływ na cenę benzyny dla klienta. Ale na cenę wpływają również znacząco podatki, akcyzy. Przypomnę Pani pewne zdjęcie

https://i.wpimg.pl/O/644x420/d.wpimg.pl/1277106605-1729448909/kaczynski-akcyza.jpg

Wtedy i dziś ceny benzyny na stacji benzynowej są zbliżone, tyle, że wtedy baryłka kosztowała 100-110 $, dziś ok. 70$. Więc czy to Arabowie są winni, a może jednak ten dzisiejszy rząd.

Oczywiście 500+ to nie jedyny element wpływający na ceny podstawowych produktów żywnościowych, ale tak samo jak 500+ wpłynęło na to, że rolnicy niemieccy mają problemy z pracownikami sezonowymi i to pani przypisała wpływowi 500+ tak samo nasi rolnicy również mają te same problemy. Z rynku zniknęła grupa pracowników, którzy mając 500+ z niej żyją nie szukając już pracy. Zaś efekt 500+ konsumowany jest wzrostem cen podstawowych produktów żywnościowych, co szczególnie dotyczy właśnie najniżej zarabiających. Tak więc strefa ubóstwa wśród najuboższych nie posiadających dzieci powiększyła się, nie zmniejszyła, a to było hasłem reklamowym tego programu. Ubogim posiadającym dzieci sytuacja się poprawiła, ubogim m.in. emerytom dzieci nie posiadających sytuacja drastycznie się pogorszyła.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1589381

Z rynku zniknęła grupa pracowników, którzy mając 500+ z niej żyją nie szukając już pracy.

/Zawisza/

-----------------------------------

A więc daje to większe szanse innym, którzy potrzebują pracy, aby tę pracę otrzymać. A jeśli chodzi o emerytów, którzy rzeczywiście są najbiedniejszą grupą, to PiS już w tym roku planuje dla nich trzynastki. Strefa ubóstwa w Polsce nie powiększyła się, tylko zmniejszyła się. 

A teraz popatrzmy, co dzieje się w Rosji, z którą Konfederaci mają tak bliskie i przyjazne stosunki. 

 Cechą charakterystyczną obecnego rosyjskiego systemu jest liberalism (ten prawicowy), który i Pan wyznaje. Rosja, jak wiemy, jest jednym z największych producentów gazu i ropy na świecie. Jednak większość rosyjskiego społeczeństwa żyje w biedzie. W 2018 podniesiono w Rosji wiek emerytalny, a obecnie władze ograniczają wypłaty z emerytur tym, którzy dodatkowo pracują. W 2019 ceny chleba i żywności poszły drastycznie w górę, ponieważ rząd podwyższył podatek VAT- z 18% do 20% - w styczniu 2019. Wzrastające ceny produktów rolnych mają również bezpośredni związek z rosnącymi cenami paliwa, a Rosja przecież w tej dziedzinie gospodarki jest potentatem. Efektem tego jest oczywiście inflacja i spadek wartości rubla. Bezpośrednio dotknięci i zmartwieni sytuacją są wszyscy Rosjanie z wyjątkiem miliarderów i milionerów, którzy przecież mogą tam spać spokojnie. Według raportu Credit Suisse, Rosja ma najwyższy poziom nierówności majątkowych na świecie, który da się tylko porównać z nierównościami  małych krajów karaibskich ( biedacy i miliarderzy). 

https://www.themoscowtimes.com/2019/01/22/as-russias-food-prices-soar-bakers-are-feeling-the-squeeze-a64225

P.S.

Jak się jednak zorientowałam, Panu chodzi jedynie o własne, prywatne dobro. "Korwin LTD" działa podobnie. 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1589509

Dlaczego moja notka zniknęła?

Dlaczego zniknęła moja wczorajsza notka zapowiadająca jutrzejszą premierę dokumentu o pedofilii?

Jaki (poza propagandowym proWatykańskim ) jest tego powód?

 

Było w niej:

- napisane że pedofilia jest zła = czy takie stwierdzenie narusza ducha NEON?

- podane cytaty księży pedofili = to ich własne słowa nagrane na nośnikach

- podane linki do ZWIASTUNÓW

 

Proszę o podanie merytorycznej przyczyny takiej ala UBeckiej CENZURY prewencyjnej

 

- a może ktoś z NEON występuje w tym dokumencie jako pedofil i nie chce się tu ujawniać?

 

ŻENADA - albo błąd

Ja na chwilę obecną stawiam na ŻENADĘ

http://989f0e648.neon24.pl/

 

Agnieszko

Kogo obstawiamy jako pedofila

Ja mam typy

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1589518

Jak Bóg kogoś chce ukarać, to mu rozum odbiera. Tobie odebrał i rozum i oczy. Wróć tam i sprawdź, sprawa została już dawno wyjaśniona i rozwiązana. To nie wasze bagienko, gdzie się pomyjami oblewacie i nikt nic nikomu nie wyjaśni, a słowo przepraszam w waszym słowniku nie istnieje. 

Idź poczytaj, jak kulturalni ludzie takie sprawy załatwiają,  choć byś coś z tego przyjął, w to wątpię.

Nie wystarczy wam, jak się dziś samozaoraliście z Huskym nie potrafiąc zrozumieć przekazu zawartego w dowcipie? No cóż, taki poziom intelektualny, że pismo obrazkowe tylko pojmujecie.

No ale jak widzisz dla was ten poziom tylko do oglądania jak ciastko przez szybę witryny w cukierni.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1589524

Ty to jednak w typowaniu miałeś nosa.

Bingo

Takie zaoranie.

No nie, ale przyznać się do tego ,znamienne ale i szczere

Ale powiem ci szczerze, że zaczyna mnie to już nudzić. 

Zawisza,trybek.faral,SL toż to takie "ęteligenty", że takiego zaorać to chwała podobna do tej jak dla myśliwego upolować krowę na polu gospodarza. 

Dostał tu na Niepoprawnych łomot jakich mało.Chciał zaorać Agnieszke i Husky a zaorał sam siebie.Został z palcem w 

Mam nadzieję że wreszcie nareszcie zwinie ten swój Neonowy majdan i pójdzie wreszcie stąd.Bo inaczej ten jego przydupas SL da mu w czerep.I taki będzie finał tej jego przygody tutaj

I daj sobie z nimi spokój to takie klasyczne zero

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1589554

Niestety, nie jest tak, że tych co zniknęli ktoś inny zastąpi, nie ma kto ich zastąpić, stąd są problemy w rolnictwie, z tego też wynika iż część plonów pozostaje na polu, bo albo nie opłaca się ich zbierać albo nie ma kto zebrać. 

Co do Konfederacji, z pewnością nie jest to dla mnie opcja idealna, ale w Polsce nie ma prawicy, została ona zniszczona przez PiS o programie populistyczno-socjalnym, to żadna prawica. Zaś prawicowość PiS to tylko puste hasełka i duże dofinansowanie Kościoła, a także Rydzyka z pieniędzy publicznych. dlatego cieszy, jak pojawia się opcja prawicowa, nasza klasa polityczna tak jest zdeprawowana, że ciężko znaleźć opcji idealnej.

Polskiej wsi ani Polski nie można porównywać z Rosją, z wsią Rosyjską. Zawsze staliśmy znacznie wyżej ekonomicznie i gospodarczo. Nasza wieś nigdy nie przeżyła upadku do jakiego prowadził socjalizm i komunizm. Wieś zawsze zachowywała elementy kapitalizmu, wolnej gospodarki, produkcji prywatnej. Można było to porównać nawet jak jechało się do Czechosłowacji, na Węgry. U nas było urozmaicenie warzyw, owoców, bo była produkcja prywatna. Doprowadzenie wsi rosyjskiej do naszych standardów wymagałoby znacznych nakładów i czasu, z pewnością tam nikt o tym nie myśli. Państwo rosyjskie i ma to uzasadnienie historyczne zawsze pogardzało mieszkańcami wsi. Tu przykłady można mnożyć. Stąd też te rozwarstwienie społeczeństwa o którym Pani pisze. 

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1589522

Widzi Pani, pani Agnieszko, mówi Pani o upadku czytelnictwa na neon. Mamy kolejny mój tekst, tam ma Pani spokojną dyskusję na temat związany z tekstem, tu tylko dwie kobiety, czyli pani Verita i Pani, chybę czoła przed obydwoma mogly podjąć dyskusję, a tak to wpafły trzy trolliki, bagna po swojemu zrobiły, kolejny raz się wygłupiły i tyle. Pociesza tylko, że dwa z nich odpowiednie dwukolorowe odnaczenie noszą, Admini odpowiednio "docenili" ich przydatność dla portalu. 

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1589332