W spór o TK powinna wkroczyć...psychiatria...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Kolejna odsłona spektaklu pt. "Orzeczenia TK w sprawie ustawy o TK" odbyła się w czwartek. Tow. Rzepliński pracowicie odrabia kasę, którą otrzymał za psucie Polski. Ale nawet on i gromada jego kolesi, o znakomitych komunistycznych korzeniach, nie ośmielili się uwalić całej ustawy, uznali " za niekonstytucyjne" tylko te artykuły, które dawały szanse na zakończenie groteskowego "sporu". O tym, że procedowano na podstawie nieaktualnych już przepisów i w czasie "vacatio legis" ustawy tow. Rzepliński taktownie milczał.Trzy zdania odrębne przyzwoitych sędziów uratowały honor TK, tworu Jaruzelskiego i Kiszczaka z 1982 roku. Do grudnia nic się nie zmieni. Tow. Rzepliński wypełni zadanie, choć teraz przemysleć musi jedno. Otóż nowa ustawa uderza wreszcie w bizantyjskie apanaże i emerytury "sędziów" TK. Od tego należało zacząć w grudniu ub. roku. Uderzyć w przywileje tej "elytki", oni rozumieją tylko takie argumenty. Musieliby przemyśleć czy opłaca się "bronić demokracji i konstytucji" i tracić kasę. A tak - rok pobierali ogromne publiczne pieniądze i z premedytacją psuli system prawny państwa, które im za tę "pracę" płaciło.

O to by hucpa "obrony TK" trwać mogła zadbali od razu parlamentarzyści PO-sitwy i "nowośmieszni". Już w piątek "zaskarżyli" do TK  rzecz jasna-  czwartkowe "orzeczenie" TK...czy tu nie powinna wkroczyć medycyna? Gregor i Swetru a także brodaty alimneciarz czują, że kończy się "paliwo konstytucyjne". Nikt normalny nie będzie chodził jesienią po ulicach by "bronić konstytucji". Oczywiście resztki szKODników się znajda do protestów, ale to już komedia a nie opozycja. Ostatnio "kodziarze" w Warszawie "na znak protestu" zakładali na głowy foliowe szpitalne ochraniacze na buty. Przeciw czemu protestowali? Może producent tych ochraniaczy to pisowiec? Tezę, że szKODnicy w miejscu głów maja inną część ciała uważam za zbyt odważną...

Tzw. opozycjoniści rozumieją, że jesienią niektórzy z nich zamienią ławy sejmowe na sądowe.Stąd wrzask o "politycznej nagonce" na kryształowo czystych PO-szustów - Adamowicza, HGW, Niesiołowskiego i wielu innych. Oni wiedzą co nabroili, ile pieniędzy dostali pod stołem za ustawione przetargi, sprzedane stanowiska czy "sprywatyzowany" narodowy majątek. Dlatego kreują się na biedne ofiary "totalitaryzmu pisowskiego". Zastanawiam się czemu rząd nie walczy z tą ściemą, tłumacząc po prostu ludziom, że to nie nagonka, tylko po prostu rozliczanie złodziei publicznego grosza.

I na koniec. Kto miał nieprzyjemność posłuchać "mądrości" europosłanki Pitery (zwanej ostatnio - Świ-terą) w piątkowy wieczór, zrozumiał co najbardziej boli tzw. opozycję. To społeczno- gospodarczy program PiS - "Rodzina 500plus", obniżenie wieku emerytalnego, stworzenie ulg dla przedsiębiorców, nałożenie podatków na markety obcych firm, podatek bankowy, odbudowa narodowego przemysłu i sektora bankowego. Jak mają z tym walczyć? Polacy zarabiają lepiej, czują stabilizację, poprawę, choćby niewielką na razie. A tamci co mogą obiecać? Że będzie jak było? PiS ma szansę długo sprawować władzę. Byle tylko nie zapomniano, że istotą Dobrej Zmiany jest służba i praca na rzecz współobywateli, a nie korzystanie z przywilejów i władzy dla własnych celów...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

czy to jest  nowy gatunek dorsza kupionego w panstwowym sklepie i opłaconego ze słuzbowej ale panstwowej karty płatniczej?Jesli tak to sprawe nalezy skierowac do rzeplinskiego  z zapytaniem czy jest  to  zgodne z jego widzenuem transakcji.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1518358

i nie brałem udziału w żadnej konferencji organizowanej przez tę partię!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1518369

Informacyjnie dodaję link - możliwość podpisania petycji do Pana Prezydenta Dudy:
https://secure.avaaz.org/pl/petition/PREZYDENT_POLSKI_ANDRZEJ_DUDA_PROSIMY_O_DYMISJE_PANA_RZEPLINSKIEGO_Z_DOTYCHCZAS_ZAJMOWANEGO_STANOWISKA/?sUoVPib

Vote up!
4
Vote down!
0

przyjazna

#1518370

*Nie ma takiego/Rzeplińskiego chroni jakiś immunitet? 

* - niepotrzebne skreślić. 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1518382

Szanowna Contesso, prokurator to za mało! Sugeruję, iż (ale jest to moja li tylko moja, opinia) przydaliby się, ale z prawdziwego zdarzenia, biegli sądowi pewnego działu medycyny.  Jakiego? A to zostawiam wiedzy/wyobraźni/doświadczeniu (zbędne skreślić)  Szacownych Blogerów i Komentatorów, hi, hi :). Niestety :(, takowych biegłych nie danym mi było osobiście poznać. Za to domniemanych biegłych sądowych, ich opinii ustnych tudzież pisemnych o mnie samej, składanych przed obliczem Wysokich Sądów, poznałam parę. Co o rzeczonych opiniach sądzę, to zachowam dla siebie, ponieważ ..... jeszcze nie żyjemy/mieszkamy w kraju prawa i sprawiedliwości, a mnie do ponownego uwięzienia wcale spieszno nie jest. Tak na marginesie: Sic fata volunt.

Vote up!
0
Vote down!
0

Janina otęska

#1518454

Najwyzsza pora zacząć realizować program "Więzienie 25 lat+", innej drogi nie ma, bo to tylko może ostudzic zapał tych zdrajców i jurgieltników.

Vote up!
3
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1518390

"... realizować program "Więzienie 25 lat+"...". Nie, to nie tak. Więzienie to zbyt dobre miejsce dla rzeczonych łajdaków. A to niby dlaczego my, jako społeczeństwo, musimy/mamy owych zdrajców/jurgieltników/łapówkarzy/złodziei/szubrawców, etc. (zbędne skreślić),  utrzymywać z budżetu krajowego czyli haraczu [tak haraczu, to nie pomyłka!] corocznie płaconego przez uczciwie pracujących Polaków tudzież polskich emerytów i rencistów?  Niechże owe kanalie same się utrzymują, nieprawdaż? Proste, jak konstrukcja cepa, czy jakoś tak :).  Jeśli tak się podejdzie do programu "Więzienie 25 lat+", to naraz okaże się (cuda, panie cuda, ale nie mniemane!), że są/będą środki na obronność, edukację, służbę zdrowia dostępną dla wszystkich obywateli, policję, etc.

Vote up!
1
Vote down!
0

Janina otęska

#1518456

Rząd częściowo opublikował "wyroki" TK. PiS mięknie?  TK dobrze wie, że jesli zacznie rozpatrywać skarki konstytucyjne za kolejnością to będzie musiał osadzić dziesiatki zaległych sprawa. Ich rozstrzygnięcia moga zagrozić polityczna linię TK(!!!!!!! - art 195c Konstytucji!!!!!). Chywa wąłsnie dlatego TK nie zebrał sie na inteligentny pomsysł rozpatrzenia zgodnie z kwiestionowana Ustawą czyli po kolei i w pelnym składzie zaległych skarg. Wtedy spokojnie doszedłny do Ustawy o TK i mógłby bez prawnych protestów ją obalić.

Oczywiscie rodziłaby się watpliwość czy wyroki wydane zgodnie z ustawą niekonstytucyjną wg TK są ważne. ale wtedy można by było jakoś pogadać.

Pytanie tylko z głębi dziejów a dokładnie z ducha Prawa Rzymskiego:

czy:

  • Salus reipublicae suprema lex esto
  • Dura lex sed lex (art 197 Konstytucji)
  • Nemo iudex in causa sua

I związane z tym pytania

  • Pytanie czy rząd uzanał, że dobro Rzczypospolitej jest najwyzszym prawem skoro opublikował bezprawne wyroki. Pytanie czy TK zna w ogóle tę zasadę?
  • Czy TK powinien przestrzegać prawa uchwalonego nawet jesli się z nim nie zgadza do czasu jego obalenia lub zmiany?
  • Najgorsze to, że w polskim prawie, w tym wypadku nie funkcjonuje zasada, że nikt nie moze być sędzią we własnej sprawie. Patologia.

Co teraz gdy "niezłomny" rząd zrobił krok wstecz? Bierze rozbieg do skutecznego skoku czy się cofa chcąc zadowolić wszystkich?

Tylko pytam.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Ostatni legion

#1518469