Mimo zimy ulica czeka...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dziś związki rolnicze ogłosiły blokady na drogach w różnych częściach kraju. To odpowiedź na całkowitą obojętność Kopacz-ki i jej nie-rządu na sprawy rolników i sadowników. Od poniedziałku strajki rozpocząć mają górnicy. Jeżeli dodać do tego permanentne okłamywanie i okradanie innych grup społecznych przez PO-szustów być może, co daj Boże, wreszcie się ruszy na ulicach. Wiele razy powtarzałem - tej toksycznej sitwy nie da się już usunąc kartką wyborczą. Sfałszują każde wybory na jakie będą mieli wpływ. ONI nie moga być opozycją. Jeżęli to jest jasne to nie ma cozajmować się ich codziennymi błędami i idiotycznymi wypoweiedziami wynikającymi z ignorancji lub zwykłej głupoty. Me(n)dia i tak tuszuja tysiące gaf i kompromitacji. Zajmijmy się własną narracją. Pokazujmy sprawy rzeczywiście fundamentalne, skupiajmy ludzi wokół ich rozwiązywania, bez patrzenia na tę ekipę komediantów. Najlepiej żeby ulica zdecydowała przed majem, że miejsce tych złodziei i aferzystów jest na śmietniku historii albo ...w więzieniu.

Rozbrojona Polska staje przez coraz groźniejsza sytuacja w regionie. Tuż za granicą toczy się wojna, to tylko w polskojęzycznych me(n)diach możemy usłyszeć, że jesteśmy przygotowani bo chronią nas "sojusze". Koń by się uśmiał...Już widzę kanclerz Merkel jak wysyła niemieckie wojsko w obronie Polski.Chyba, że kaszubski Słowianin obieca jej w zamian Gdańsk. Z tym, że prezydent Putin jest w stanie propozycje te przelicytować. Europa się budzi. Najpierw Węgrzy, teraz Grecy wybrali rządy umiejące stawiać interes narodowy nad lewacką sitwę z Brukseli. Następna będzie Hiszpania, tylko polskich widzów oszczędzają me(n)dia nie pokazując ogromnych demonstracji na ulicach hiszpańskich miast. Wszędzie ludzie protestują przeciw próżniaczej "klasie politycznej". To samo powinno stać się w  Polsce. Nie należy już z tymi ludźmi rozmawiać, negocjować. Na pewno okłamią, na pewno złamią wszelkie porozumienia.Dołóżmy wszyscy ręki do powstania rządu polskiego wreszcie, narodowego, dla ktorego dobro nas wszystkich będzie najważniejszą sprawą. Tych szemranych "europejskich" geszefciarzy oddajmy za darmo Niemcom czy innym Belgom. Niech ich wezmą na zawsze - Komorowskiego z żonką, Nałęczem i Koziejem, Kopacz-kę z "psiapsiółkami", Siemoniakiem, SchetynąGrabarczykiem itd, Piechocińskiego z całą "zieloną" sitwą i Godsonem w dodatku. No, Zdradek czy arcyzdradek "Misio" Kamiński zwieją sami pod skrzydła mocodawców. Miejscem dla szubrawców i antypolskich kombinatorów nie jest polski sejm, nie jest urząd prezydenta, nie są ministerstwa. Po pierwsze - wyłączyć telewizor! Po drugie - wyjść na ulice! Wtedy zobaczymy ilu nas jest i jak krucha i pusta jest ich "potęgą". Gniewu ulicy boją sie najbardziej...

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

...szczęśliwy i beztrosko uśmiechnięty zapiewajło - sawicki ....zaprasza rolników do rozmów....

Vote up!
4
Vote down!
0

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1463478

Nie mam telewizora. Nie kupie nigdy, wole pojechac na strzelnice. Przynajmniej powacham troche spalonego prochu zmieszanego ze swiezym powietrzem. Doradzam szykowac sie do najgorszego. Miej oczy otwarte nawet gdy spisz. Nie wierz pochopnie komus kogo znasz krotko. Ci co prowadza u nas nierzady sami na siebie kreca bata.

Vote up!
2
Vote down!
0

casey

#1463509

usunięcia z areny politycznej sitwy rządowej. Tu zgadzam się z panem w pełni i niezależnie, jaką cenę przyjdzie zapłacić, w końcu trzeba się będzie do niego odwołać.! Ale nasuwa się pytanie dość oczywiste, kto poza grupami zawodowymi zdeterminowanymi zwolnieniami, zamykaniem zakładów pracy, czy ewidentnie lekceważonymi przez nieumiejętną politykę gospodarczą ( górnicy, rolnicy ) na te ulice wyjdzie? Czy do oburzonych i  protestujących dołączy budżetówka, pracownicy korporacji, przedstawiciele wolnych zawodów, artyści? Tu śmiem wątpić w ich protesty uliczne, gdyż za dużo mają do stracenia! Poza tym nie stanowią zintegrowanych środowisk, tak jak górnicy czy rolnicy. Kto przejąłby kierowanie tymi protestami? Na związki zawodowe, te z lewej i prawej strony nie liczyłabym zbytnio.

Vote up!
1
Vote down!
0

mika54

#1463512