Jednoręka bandyta

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dobra wiadomość wprawiła od południa w radość me(n)dia - odnalazła się premiera Kopacz-ka. Na konferencji dla dziennikarzy i łżennikarzy przez godzinę niemal mieliła językiem o swoich "sukcesach". Gdy jednak opadł kurz po "wykonanych" w słowach tylko "pracach" rządu i zaczęto zadawać pytania- pani premiera odpłynęła. Okazało się że nic nie wie o skutkach rosyjskiego embarga na polskie wyroby spożywcze.No ale przecież juz dawno temu arogant Sawicki wyjaśnił sadownikom za kogo ich uważa. Kopacz-ka przypomniała sobie wreszcie,że była w ZSL-u ale nie pamiętała nadal czy sama chciała wstąpić do poprzedniego wcielenia "ludowców", czy może ktoś ją tam wbrew jej woli zapisał. Naciskana jeszcze w tym temacie oświadczyła odważnie - " Daję sobie rękę obciąć - nie przypominam sobie tego faktu..." Gdyby obietnica miała się spełnić od jutra będziemy mieć w kraju jednoręką premierę. Przy okazji wyszło na jaw,że "ludowcy" uzyskując dzięki wsparciu magii wyborczej 23% głosów w listopadzie, tylko kontynuowali dawne magiczne sztuczki ZSL-u. Panią premierę też "coś" zapisało do tej partii w 1981 roku bo "...wszyscy, którzy pracowali w tym ośrodku, byli zapisani do tego koła". Pani premiera pokazała w ten sposób, że nie jest koniunkturalistką. W 1981 roku, czasie solidarnościowego karnawału, mało kto wstępował do PZPR lub jej satelitów - ZSL i SD. No a premiera wstąpiła. Potem juz poszło...słowem nie wspomniała o tym, co kryje się pod pojęciem rządowego planu "restukturyzacji" górnictwa.Na razie wiadomo,że nie-rząd chce zamknąć cztery polskie kopalnie i zmniejszyć wydobycie węgla. A PO i PSL coraz szerzej otwierają drzwi dla rosyjskiego węgla. W ubiegłym roku sprowadzono go już ponad 2,5 mln ton. Jak zwykle - polskie zniszczyć, sprzedać za bezcen, promować obcych - by żyło sie lepiej-sitwie."Ktoś" kupił KWK "Bogdanka" i nikt z rządu "nie wie" kto dziś jest jej właścicielem!. Piechociński tylko cichutko beknąl przy innej okazji, że "resort" gospodarki nie ma juz ani jednej akcji tej kopalni! Od następnego roku, dzięki szerokiemu, europejskiemu gestowi płemieła tysiąclecia, cudzoziemcy będą mogli bez żadnych trudności kupować ziemię w Polsce.Gotowy jest już projekt nowego prawa wodnego, dający możliwość"prywatyzowania" zasobów wodnych. Na lasy PO-szuści na pewno znów się zamachną. Podsumujmy - jeśli znów rodacy na nich postawią jesienią, to : kopaliny -przehandlują, ziemię -przehandlują, wody -przehandlują, lasy -przehandlują. Po wykonaniu i tej "pracy" nie powinno nikogo zdziwić gdy nie-rząd PO-PSL "trzeciej kadencji" wprowadzi podatek "oddechowy", od pobieranego przez ludzi tlenu z atmosfery. W zapasie pozostają "opłaty zapasowe"- np śniegowa, wiatrowa, od nadnormatywnego uśmiechania się w miejscach publicznych itd. PO-szust PO-trafi! Na koniec podzielę się nurtującą mnie wątpliwością. Jeżeli od jutra Kopacz-ka zostanie "jednoręką premierą" to jak wieczorami będzie robić swoje ulubione pranie...?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Tylko nie od uśmiechu bo po miesiącu mam komornika na karku.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1459279

Ja też pewnie nie wychodziłbym od komornika...ale jakie pole do PO-pisu dla sitwy. Można powołać Urząd Regulacji Uśmiechów, Fundację pogrzebową "Wieczny usmiech", Agencję Rozwoju Usmiechów na Terenach Wiejskich itd....

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1459280

Ktoś z komentujących   W polityce komentując artykuł uzył określenia nowej jakości  Evita Szpadel.Taka nominacja po 100 dniach urzedowania jest budująca.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1459364

W tym czasie pracowałam w administracji i kilkakrotnie przełożeni naciskali, żebym się zapisała do PZPR. Zawsze odpowiadałam, że tak, owszem, ale zapiszę się do SD. I tak bym uczyniła przyciśnięta do końca.

Natomiast nie rozumiem utraty pamięci pani premier. Powszechna amnezja w wysokich sferach politycznych?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1459377

Ten nierząd od początku tak uwiera

Ogłupieni  podążają  za nimi

Żeby przyjąć na siebie piętno świni

Potem zostaną zarżnięci koszernie

Każde życie niestety jest śmiertelne

Lecz umierać w męczarniach to nie sztuka

Gdy diabeł takiego głupiego szuka

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1459424