Kukiz obraził Żydów?

Obrazek użytkownika wohumano
Humor i satyra

Marsz Komitetu Obrony Demokracji przechodził obok Synagogii żydowskiej-stwierdził kilka dni temu Paweł Kukiz. Słowa te oburzyły Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP, który domaga się reakcji prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło!-Oczekujemy,że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi-pisze Związek w oświadczeniu.

Kilka dni temu Paweł Kukiz stwierdził ma antenie radia ZET, że według niego marsze KOD przeszły obok Synagogii żydowskiej. Słowa te wzbudziły wiele kontrowersji. Jako pierwszy zareagował na nie organizator marszu KOD Mateusz Kijowski. „W związku z oszczerczymi atakami jutro prawnicy KOD podejmą przygotowania działań prawnych, które zabezpieczą dobre imię nas wszystkich. Nie możemy pozwolić, żeby politycy obrażali obywateli przez publikowanie kłamstw ani żeby komunikowali się z nami przy użyciu wyzwisk"– oświadczył szef KOD na Facebooku.

Teraz oburzenie wypowiedzią Kukiza wyraził Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. W swoim oświadczeniu domaga się reakcji premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy. "Wyrażamy głębokie oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej nazwania Synagogii antyżydowskim określeniem. Po raz pierwszy po demokratycznych wyborach '89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickich przymiotników" - czytamy w piśmie zamieszczonym na stronie Związku.

"Ostatnia wypowiedź Pawła Kukiza wstrząsnęła środowiskiem polskich Żydów. Po drugiej wojnie światowej i wydarzeniach z marca '68 roku nasza społeczność w Polsce jest bardzo mała, ale z całą stanowczością będziemy protestować przeciwko takim jawnie antysemickim wypowiedziom. Są one nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale i poczuciem przyzwoitości. (...) Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi" – skwitował Związek.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Skoro zydzi sa tak wstrzasnieci postawa Kukiza,a liczba ich drastycznie zmalala po1968 roku,zatem niech wyzeruja swoj stan liczebny na ZERoo,czyli kierunek Israel lub Niemcy.Asta Maniana!

Vote up!
5
Vote down!
0

rach

#1502887