Święto "szpiclów katów i tchórzy", agentów, sprzedawczyków, cwaniaków, uzurpatorów, ignorantów i karierowiczów

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

MOTTO 

"za każdy wypadek dziejowy odpowiedzialne jest całe pokolenie, które  było jego sprawcą lub świadkiem"

[Roman Dmowski]

"pseudopatriotyzm jest bodaj najbardziej rozpowszechnionym sposobem traktowania spraw  narodowych: widzimy go w rozmaitych sferach, przy najróżniejszych poziomach umysłowych, zjawia się w towarzystwie walczących ze sobą nawzajem poglądów i dążeń społecznych"

[Roman Dmowski]

 

Dzisiaj dzień kulminacyjny fałszywego święta. Święto ignorancji i sprytu.

Ci, którzy dziś udają, że są przeciw, robią to z powodu taktyki przedwyborczej. Po wyborach prezydenckich, gdy sytuacja "się uspokoi" wróci temat pomnika Mazowieckiego. Wróci, bo musi wrócić, bo taka jest logika dziejów i logika w ogóle. Dzisiaj jego podjęcie byłoby zbyt wielkim ryzykiem. 

Nie mamy elit. Kto raz się puścił, nie zrezygnuje z tej metody. Ci, co się nie puścili i wiedzieli przy czym trwać i czego strzec - tacy jak Andrzej Gwiazda - musieli zostać odsunięci na boczny tor poprzez czyn, a także poprzez zaniechanie i ciche przyzwolenie tych puszczalskich. Dzisiaj połowa puszczalskich stroi się w szaty dąsających się na swych komilitonów w cór Koryntu fachu. By się po czasie odróżnić. Bohaterstwo post factum - nowy typ zachowania. Autolegendowanie swej przeszłości. Śmieszny widok. Nie uchodzi. Nie licuje. "Elitom". 

I wyszarpują sobie słowo "wolność". A tu ani widma wolności nie ma ani u jednych, ani u drugich. Szarpią się o fantom. I o opinię o sobie wśród narodu. 

Aby dzisiaj nie musieć oglądać ich facjat i wysłuchiwać ich dworskich mitografów obu stron, obu pozornie, gdyż spryt, ignorancja i tchórzostwo są zawsze po tej samej stronie niezależnie od szyldu, jaki wywieszą nad swoją norą  - proponuję 1000 razy bardziej sensowną rzecz. Niech każdy, kto już bardzo dawno, albo wcale nie czytał pewnej fundamentalnej dla Polaka książki, niech dzisiaj ją przeczyta, po raz pierwszy, drugi lub trzeci. Kamerton jest potrzebny. Musimy nastrajać swego ducha na harmonię słów, pojęć i myśli w tym jazgocie "gwiazd" podwórkowego partyjniactwa, ludzi o dwóch albo trzech obliczach. Po tym zalewającym wszystkie media bełkocie o święcie solidarności te jasne, klarowne, logicznie powiązane i dające siłę myśli odczujemy jak szklankę krystalicznej wody. 

Na zachętę kilka cytatów. Na końcu notki daję link do lektury całości w dniu 4 czerwca, 30. rocznicy Głupca i Zdrajcy.

 

Uchwały wszystkich lóż masońskich świata, palących kadzidła na cześć abstrakcyjnej Ludzkości i ogólnoludzkiej etyki, nie zaprzeczą faktowi, że dotychczasowa historia ludzkości jest w pewnym sensie procesem ciągłego zaprowadzania porządku i władzy w masach nie zorganizowanych lub zdezorganizowanych narodowo, przez nieliczne częstokroć społeczności, posiadające silną organizację wewnętrzną i silną narodową etykę. Ale doktrynerzy zapewniają, że za ich wpływem historia ludzkości pójdzie po nowych zupełnie drogach. Ja sądzę, że gdyby ten wpływ się stał wszechwładnym, czego chwała Bogu można się nie obawiać, na powierzchni ziemi wytworzyłby się jeden chaos atomów ludzkich, jedna cuchnąca coraz bardziej kałuża moralna. I dlatego, gdybym nawet nie miał instynktów i uczuć narodowych, tkwiących w głębiach mej duszy i kierujących mymi czynami, drogą rozumowania może doszedłbym do tego, że wołałbym: niech żyje ojczyzna! niech żyje narodowa etyka.

 

Dziś jako główny wróg idei narodowej i narodowego państwa występuje międzynarodowy i zarazem antyreligijny radykalizm bądź jako niezorganizowany prąd umysłowy, bądź jako organizacja wolnomularska. Właściwie mówiąc, gdyby nie ta organizacja, prąd dawno zacząłby się cofać, bo w rozwoju swoich pojęć doszedł on już do martwego punktu, z którego nie może naprzód jednego kroku zrobić. Co więcej, postęp życia i wiedzy coraz więcej stawia go w sprzeczności z jednym i drugim: ewolucjonizm dzisiejszy jest diametralnym przeciwieństwem suchego racjonalizmu XVIII stulecia, mechanicznego poglądu na społeczeństwo i doktryny „praw człowieka", leżących w podstawie liberalnego radykalizmu doby obecnej, losy zaś społeczeństw, które w ustroje swe wcieliły w szerszej mierze zasady „wolności, równości, braterstwa", jak je pojmowała rewolucja francuska i losy samych tylko haseł, które stały się firmą najbrudniejszych szalbierstw oraz wyrazem nowych form niewoli, nierówności i bezlitosnego wyzysku, od dawna mogły zniechęcić inne ludy do pójścia tymi samymi tory. Ale dzięki organizacji [wolnomularskiej] i jej wpływom uczeni fałszują wiedzę, dziennikarze zaś fałszują życie, i odbywa się olbrzymie oszustwo na całej linii.

 

Prąd wszakże, który doszedł do stanu umysłowego skostnienia i do dalszego postępu nie jest zdolny, który moralnie zwyrodniał i trąci zgnilizną, długo już szerzyć się ani duszami ludzkimi rządzić nie może i prędzej czy później musi upaść. I dlatego radykalizm wolnomularski upadnie, choćby szerzące go organizacje najbardziej wytężały energię i największymi rozporządzały środkami, upadnie mimo poparcia Żydów wszystkich krajów, mimo wreszcie błędów, jakie popełniają jego przeciwnicy, przede wszystkim zaś ta polityka kościelna, która nie chce uznać związku między religią a ideą narodową.

 

 

Gdy nie ma ustalonego, uświęconego tradycją i uznanego przez wszystkich porządku rzeczy w narodzie, gdy żadna siła zbiorowa nie czuwa nad jego utrzymaniem, nie ma właściwie co reformować, i działalność reformatorska będzie właściwie pustą paplaniną, rzucaniem frazesów na wiatr, jak to, co robią tzw. postępowe, czyli radykalne koła u nas, lub bezpłodnym wichrzycielstwem, mającym za jedyny skutek wzrost anarchii, jak robota żywiołów socjalistycznych. Gdy nie ma organizacji narodowej, rządu wewnętrznego, nie ma i polityki wewnętrznej, bo to, co się nią nazywa, jest czczymi oświadczynami wiernopoddańczymi i żebraniną, lub wreszcie poczynaniami, z różnych źródeł pochodzącymi, które nawzajem się krzyżują i paraliżują, jak tego widzieliśmy nieprzerwany obraz ostatnimi czasy.

Ale stworzyć naprawdę rząd wewnętrzny, nie będący fikcją, mający pewny posłuch i widoki trwałego prowadzenia narodowej polityki, można dziś tylko przy istnieniu silnej, świadomej siebie opinii narodowej, której rząd ten będzie prawowitym powszechnie uznanym wcieleniem. Musi on posiadać świadomość, że za nim stoi wszystko, co po polsku czuje i myśli, a wtedy będzie miał siłę moralną, która mu pozwoli wywrzeć przymus tam, gdzie obce interesy wewnątrz społeczeństwa usiłują się przeciwstawić interesom narodu.

 

Dlatego to, chcąc się zdobyć na politykę istotnie narodową, musimy przede wszystkim zorganizować silnie opinię publiczną, strzegącą zasad naczelnych narodowego postępowania, musimy ustalić względem tych zasad karność ogólną, musimy wytworzyć jedność w tych sprawach, w których jedna tylko dla narodu jest droga. Do tego zaś nie dochodzi się zbyt daleko idącymi kompromisami. Nie można w imię narodowej jedności godzić się z dążeniami wrogimi samej idei narodowej.

 

 

 

Do jedności nigdy się nie dochodzi godzeniem dążeń najsprzeczniejszych, łączeniem ognia z wodą, ale zszeregowaniem tych, którzy mocno przy danej idei stoją i zmuszeniem do posłuszeństwa tych, którzy jej dobrowolnie uznać nie chcą. Naród dopiero wtedy jest panem swoich losów, gdy nie tylko ma wielu dobrych synów, ale gdy posiada dostateczną siłę, by złych utrzymać w karbach.

 

LINK DO CAŁOŚCI TEKSTU: 

]]>http://wsercupolska.org/przeczytaj/R._Dmowski_Mysli_nowoczesnego_Polaka.pdf]]>

 

 

 

]]>Polska bez Polski, czyli dwoje dzieci trockistowskiej wilczycy]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (22 głosy)

Komentarze

...kiedy  niepoprawne matrony  umiłowały wąsy agenta Piłsudskiego do tego stopnia, że na jego temat nie można powiedzieć prawdy.

Potem czepiają się jak gówno statku....i wołają : Ooo ! Płyniemy...

Wolą żyć mitami...i jak usłyszą prawdę...to ogarnia ich szał...jak tego co zobaczył na płocie napisane słowo :dupa..i mu drzazga weszła w rękę ...bo chciał pogłaskać.

Tak dziś Polacy (?) głaskają PiS i innych zdrajców, jak Piłsudskiego.

Vote up!
14
Vote down!
-8

Verita

#1593464

Jest taka część ale nie wszyscy głosujący na ŻydoPiS. Tu zachodzi obawa przed zwycięstwem zjednoczonej komuny i dlatego część narodowych głosów odeszła. Niestety, po za internetem nie mamy dostępu do szerszego kręgu odbiorców, nie mamy możliwości wytłumaczyć, ludziom starszym, a tacy byli zdecydowaną większością 26.05 (w swojej komisji robiłem pobieżną statystykę i wyszło mi 78do 22,% wieku 60+ do 60-) , że głosowanie na Konfederację nie jest dopuszczeniem postkomuny, jak przedstawia to totalna propaganda ŻydoPiSu.

Vote up!
11
Vote down!
-6

antyleming

#1593527

   Witam! Gdzie tylko możecie w kilku, tam wpisujecie Żydo=PIS. To nieudolna propaganda, bo oderwana od rzeczywistości. Wszyscy wiedzą, że Zjednoczona Targowica, to ŻYDO KOMUNA. Wasza Konfederacja, okazała się wydmuszką, która porwała część młodych patriotów, zmanipulowanych przez wierchuszkę cwaniaków nacji kochającej Moskwę, jak np. kameleon JKM, który chciał zapewnić sobie stołek w Brukseli.

Vote up!
6
Vote down!
-6

ronin

#1593679

rabo-mani

 

ano nie brakuje

rabo-manów

co na smyczach chodzą

kacapskich panów

Vote up!
9
Vote down!
-8

jan patmo

#1593552

W uznaniu Pańskiego kunsztu, też napiszę, oczywiście nie tak perfekcyjny, ale jednak wiersz ...

szydo-mani

 

ano nie brakuje

szydo-manów

co na smyczach chodzą

szydowskich i hamerykańskich panów

nadmiar także mamy 

pisiarskich-lizusów

co za sługi robią

szydwskich krezusów

 

Vote up!
10
Vote down!
-9
#1593562

oczami Kremla

 

kto oczami Kremla

widział i widzi...

niewiniątkami Ruscy

winnymi Żydzi!...

 

PS To jeden z najstarszych i najczęściej opowiadanych kacapskich kawałów

Vote up!
5
Vote down!
-5

jan patmo

#1593804

zresztą każdy Twój artykuł jest świetny.

Rzeczywiście to "święto" cieszy i jest obchodzone głównie przez przekrętów, manipulantów i zdrajców, którzy uczestniczyli w tej nikczemnej umowie i współpracy komuchów z "doradcami solidarności o nieczystych sumieniach i życiorysach", cwanych, zblatowanych chamelit, prawniczysków i dziennikarzysków, uwłaszczeniu się wszystkich biorących udział w tym nikczemnym wydarzeniu, czyli obradach okrągłego stołu  skutkujących utworzeniem PRL BIS - kłamliwie zwanej III RP!

Tak, ci ww. rzeczywiście świętują, bo oni wygrali, a teraz po kolei sprawują władzę w Polsce, nad Polakami, liżąc się obcym za ich finansowe i inne wsparcie, na zmianę pruskim, ruskim, a obecnie szydowskim!

Twój tekst Wawelu jest boleśnie prawdziwy, ale warto go przeczytać, bo warto znać prawdę!

Odnosząc się do ostatniej, podsumowującej frazy, Naród Polski już ma wielu Dobrych Synów, być może są jeszcze zbyt młodzi, ale wkrótce przyjdzie czas, że zdetronizują starych wyjadaczy i zdrajców, co za judaszowe srebrniki kupczą Polską i ci Dobrzy Synowie - Polscy Patrioci zapanują nad obecnym złem!

NIE dla Nienależnych Roszczeń Bezspadkowych szydo-amerykańskich!!!

Vote up!
12
Vote down!
-9
#1593559

4. czerwca 1989 uczynić strawniejszym pożenili "częściową wolność" z 4. czerwca 1992.

Takie "częściowe" pranie i płukanie brudów; dwa w jednym....

Co mnie wkurza, to pogarda władz dla myśli R.Dmowskiego przy jednoczesnych deklaracjach, że "mają obowiązki polskie" / p. Wiśniewska na debacie, Kurski przy każdej okazji /.

Notka super, jak zwykle:)

Vote up!
10
Vote down!
-5

CISZA

#1593573

Defetyzm przekonanych o tym, że jesteśmy sami, wszyscy sa przeciwko nam, siły zła sprzysięgły się przeciwko nam, nikomu nie można zaufać, wszyscy są przeciwko nam, a do tego wielkie mocarstwa, bankierzy, pieniądze i ich interesy, wielkie loże, wszędzie szydzi i zdrajcy, pis targowica, popis zdrajcy na szyderczym pasku polin i w krzyżu strzyka, alergia na kaczora, rozczarowanie gdańska sitwą, polski charakter narodowy całkiem do d...

Defetyzm, wszędzie ruja i poróbstwo, frustracja , wszędzie durnota, ...

Bardzo dobra symfonia szarpiąca poczucie naszej polskiej wartości, ku chwale nędznej samooceny i radości wszystkich rzeczywistych wrogów Polski. Zaoszczędzą kupę kasy, a Polacy załatwię się sami.

WNIOSEK:

Rusz się frustracie do roboty, zamiast zajmować się skrajnym defetyzmem.

Hans Frank zaciera rączki w swoim ciemnym grobie. On sobie śpi w piekle, a Polacy sami się wyszydzą.

Vote up!
9
Vote down!
-6

michael

#1593699

Wszystkim defetystom radzę wybrać się na wschód, na Ukrainę, Białoruś czy do Rosji, najbardziej zaś zatwardziałym, zostać tam na stałe.

Tak jak do niedawna Polacy masowo wyjeżdżali na Zachód za chlebem, tak obecnie ze Wschodu ciągną do Polski, jak do Ziemi Obiecanej, setki tysięcy ludzi w poszukiwaniu lepszego bytu. 

Pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
-9

jan patmo

#1593702

I wszystkich pro żydowskich i wyjazd do Izraela i praca w kibucach, na chwałę Izraela i to będzie ten cud o którym mówił wasz guru Kaczyński.

A Polska będzie wolna od wyznawców judeopoloni. I nikt nie będzie już jeździł, do Moskwy, Berlina czy Izraela i nie będzie się tłumaczył z Polskich ustaw, tak jak to zrobił PiS.

Vote up!
9
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1593705

To przecież jest jakieś paranoiczne widzenie świata!!!

Bo takie kretynizmy nie są propagandą...

Vote up!
7
Vote down!
-8

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1593707

jak cię to nęci!

 

żydowską kwestią

kacapia kręci

wyjeżdżaj do Rosji

jak cię to nęci!

 

Vote up!
7
Vote down!
-7

jan patmo

#1593709

mam dla Pana dobrą radę, może zacząłby Pan najpierw pisać do sztambucha, albo do szuflady, żeby zdobyć chociaż podstawowe umiejętności jako poeta, a dopiero potem wystawiał się na publiczną ocenę!

Oczywiście, wiem, że "śpiewać każdy może ...", ale doprawdy, czy musi?

A może zacząłby Pan rysować? W pogoni za talentem odnajdzie Pan swoją dziedzinę, wszak ma Pan mnóstwo determinacji.

Z pozdrowieniami

Slawia

Vote up!
9
Vote down!
-5

Serce słowianki nie zna łez ...

#1593787

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jan patmo nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Odsyłam do zamieszczonego trochę wyżej wierszyka "oczami Kremla" i krótkiego doń komentarza. Do owego komentarza dodam, że Polacy zajmujący Kreml na początku XVII w. byli przez Moskali nazywani Żydami. W tym kontekście nie powinno dziwić to, że genialny wynalazca deparchatora za jego pomocą wyśledził w Polsce prawie 20 milionów  żydowskich agentów.    

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-7

jan patmo

#1593805

Rzymianie uznawali drzewa te za żywy znak oszustw, krętactw i manipulacji, dlatego doprowadzili do ich skutecznego wyplenienia.

Dopiero w 2005 roku w Izraelu odtworzono ten gatunek z nasion przypadkowo zakonserwowanych w glinianym naczyniu sprzed 2 tysięcy lat, znalezionym podczas wykopalisk w pałacu Heroda Wielkiego.

Palma Judei w Warszawie pojawiła się w 2002 roku na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych ulic Al. Jerozolimskich i ul. Nowy Świat.

Otóż wybór jej lokalizacji nie jest przypadkowy. Po pierwsze symboliczne i oczywiste znaczenie mają tutaj nazwy ulic, przy których stoi. Aleje Jerozolimskie nawiązują do tego, że Warszawa jest dla osób pochodzenia żydowskiego drugą Jerozolimą, czyli stolicą ich państwa. Natomiast ul. Nowy Świat ma wymiar mistyczny i dla żydowskiego środowiska jest symbolem „nowego świata” nad Wisłą – Nowego Izraela (Polin).

Otóż pomysł na ustawienie w Warszawie nie jednej Palmy Judei, lecz całego szpaleru takich drzew zrodził się w głowie artystki Joanny Rajkowskiej po jej pobycie w Izraelu w 2001 roku. Palma Judei, która od początku wzbudzała skrajne emocje w wielu Polakach, niewątpliwie pozostaje najbardziej wymownym symbolem żydowskim w Warszawie, który powinien zniknąć już dawno temu…

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/148819-palma-judei-zydowski-symbol-w-centrum-warszawy

Vote up!
11
Vote down!
-3

Verita

#1593731

Buta i pycha najlepiej zorientowanych, mających pewność, że nie jesteśmy sami, bo wszyscy najważniejsi - szydo-amerykanie są już wśród nas i jako "mądrzy i uczciwi inaczej" pokierują nami, wystarczy im zaufać, oddając uprzednio w ich władanie cały swój majątek, a bratnie wielkie mocarstwa, ich bankierzy i politycy, życzliwie naplują nam w twarz, a potem obrabują i potraktują uczciwie jak niewolników - tak jak to już zrobili w Teheranie, Jałcie, Smoleńsku i teraz przy okazji grabieży 447!

Buta, pycha, brak profesjonalizmu, kolesiostwo, nepotyzm, kłamstwo i zdrada - wszędzie zaprzaństwo ...

Peany pochwalne, nadmuchujące do niemożliwości balon pychy i buty, podtrzymujące  przekonanie zorientowanych o własnej wyjątkowości i skazaniu na władzę,  sromotne sukcesy, ku uciesze obcych zleceniodawców, którzy zagrabią najpierw polski majątek, potem zawłaszczą całe państwo polskie i uwłaszczą się dzięki naszej  kasie, a Polacy od 1945 r. w PRL, PRL BIS - III RP nadal całkowicie sami.

WNIOSEK:

Zatrzymajcie się nadęci i nieuczciwi zarozumialcy i uderzcie się w piersi, Bójcie się Boga, zamiast zajmować się zaprzedawaniem Polski.

Hans Frank, no właśnie także szyd, zaciera rączki w swoim ciemnym grobie, ale zacierają je przede wszystkim danielas, niosnabakier oraz szydowskie jelity waszyngtońskie i izraelskie. Oni sobie spokojnie czekają, plują, pomawiają Polaków i pouczają, a sługusy im udostępniają nasze dobra.

Jak to miło napisać taki propagandowy tekścik nieprawdaż Panie Michale ...

Vote up!
9
Vote down!
-5

Tantum nudam veritatem

#1593788

PiS chwali żydowskiego pana
Od wieczora do samego rana 
Łoj dana dana
Polska już sprzedana 

447 żydów znów wzbogaci
Polska haracz będzie płacić
By pejsatym się odpłacić

Vote up!
8
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1593826

A co ty Marku taki wesoły i rozśpiewany
Rekina złowiłeś ?

Vote up!
6
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1593834

Rekina może nie, ale też wielkiego rozbójnika suma, 43 kg i 700 gram komisyjnie warzony przez kolegów wędkarzy, ale że ma okres ochronny do lipca, to tylko zdjęcia i do wody z powrotem cały i zdrowy.

Tak że nocne łowienie udane, adrenalina nieźle waliła, ryby brały, to my też brali, małe co nie co.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1593841