Nieznane słowa księdza Jerzego Popiełuszki

Obrazek użytkownika Uparta
Idee

- 1983 rok, październik, stan wojenny, kilka miesięcy po porwaniu i zamordowaniu Grzesia Przemyka w Warszawie. I wtedy ksiądz Jerzy do grupy studentów mówi mniej więcej tak: “Gdy Polska będzie wolna, poznacie prawdę o śmierci Grzesia Przemyka”. Nie powiedział: “Gdy Polska będzie wolna, poznamy”, tylko: “poznacie”. Za rok sam zginął, został zamordowany - wspominał na spotkaniu w łomżyńskim Radiu Nadzieja dr Wojciech Bąkowski, pamiętający księdza Jerzego Popiełuszkę z czasu duszpasterstwa przy kościele św. Anny w Warszawie (źródło: ]]>https://youtu.be/TY9fcOUYeT0]]> )

Można tylko zapytać (samych siebie), czy w rzekomo wolnej i demokratycznej Polsce poznaliśmy prawdę o śmierci Grzegorza Przemyka, ofiary politycznych represji okresu stanu wojennego? Czy poznaliśmy prawdę o śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki? Czy poznaliśmy prawdę o śmierci wielu innych ofiar reżimu komunistycznego? Czy poznamy kiedyś prawdę o tragedii smoleńskiej?

Odpowiedzi na te pytania niech każdy sobie udzieli. Ja w kolejnych notkach na łamach tego bloga postaram się udzielić na nie odpowiedzi na podstawie konkretnych spraw dziejących się w naszej przestrzeni publicznej.

Witam Państwa na moim blogu i zapraszam do lektury!

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

przeczuwał, że może nie doczekać wolności ... i nie o taką wolność  chodziło

magdalenkowo- okrągłostołowo zmieniono tylko "fasadę i mordki w pierwszym rzędzie"

polecam lekturę

http://www.eioba.pl/a/22hp/marek-jan-chodakiewicz-historia-okragly-stol-jak-bylo

na prawdę o śmierci wielu wartościowych ludzi musimy niestety  jeszcze poczekać...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1495401